BravoFIL PLUS – samočistiaci filter s redukčným ventilom, prip. 1"

Krátky popis

BravoFIL PLUS je nový filter, ktorý ponúka kompletnú ochranu pre distribučné verejné vodovody: jedno zariadenie, ktoré kombinuje efektivitu samočistiaceho filtra a ochranu redukčným ventilom.

#

URČENIE: úprava vody v celom objekte, priemyselné riešenia
ODSTRAŃUJE: všetky mechanické nečistoty väčšie ako 89 μm
MIESTO INŠTALÁCIE: hlavný prívod vody do objektu, pred spotrebiče
PREPLACH: poloautomatický spätným preplachom čistou vodou
ÚDRŽBApravidelné vypláchnutie nazbieraných nečistôt

Špeciálna cena 380,00 € Normálna cena 429,00 €

Samočistiaci potrubný filter s odkaľovaním, ktorý pri jedinečnom, patentovanom systéme spätného preplachu zmení smer prúdenia upravenej vody.

BravoFIL v skratke

Nečistoty ako prach, vločky hrdze, usadeniny vápnika a hrubý materiál môžu poškodiť vodné potrubie a domáce spotrebiče. Inštalácia ochranného filtra je najjednoduchší a najúčinnejší spôsob ako predísť takýmto problémom.
Bravo je filter so štandardným filtráciou 89 mikrónov, ktorý vás ochráni pred hrubými nečistotami z vody a poškodením vodného systému.
Je vyrobený z vysoko-kvalitných materiálov v súlade s európskymi normami. Patentovaný systém veľmi účinného čistenia filtračnej vložky s turbo tryskami. Možnosť inštalácie aj na vertikálne potrubie.

Prevádzka

Surová, vstupná voda prechádza BravoFiltrom, pričom prúdi z vonkajšej strany smerom k vnútornej strane filtračnej vložky. BravoFil je samočistiaci filter s inovatívnym systémom čistenia pozostávajúci z dvoch rôznych činností: čistenie kefami a vysokorýchlostný spätný preplach upravenou vodou z filtračnej vložky. Tento postup umožňuje efektívne a dôkladné čistenie celého zariadenia, filtračnej vložky aj kazety. Čistenie sa spustí otočením zeleného gombíka v hornej časti, v smere hodinových ručičiek. Pri každom pootočení sa aktivuje preplach; otvorenie výtlačného ventilu, ktorý vytvára tangenciálny tok, čo odstraňuje nečistoty nahromadené v kazete filtra. Počas čistenia filtra, voda vstupujúca do Bravo MATIC je odklonená, následne pretečie systémom díz vďaka ktorým strieka voda proti smeru filtrácie (zvnútra vložky smerom von) a kefky zvonku zároveň stierajú nečistoty. Druhým pootočením dôjde k vypusteniu kalu do odpadu. Dodávka vody aj počas čistenia filtra (30% max. prietoku) cez špeciálnu filtračnú vložku.

Kľúčové vlastnosti

-      360 ° otočné pripojenie

Pripojovacie šróbenia na prívod vody do filtra BravoFIL, sú osadené na nastaviteľnej otočnej platni. Platňa slúži na pootočenie filtračnej kazety do potrebnej polohy v rozmedzí 360 ° (4 kroky po 90 °). Platňa je vyrobená z mosadze odolnej voči mechanickému napätiu pri inštalácii, ktorá zvyčajne vedie k poškodeniu plastových hláv.

Nastaviteľné spojovacie plochy ponúkajú maximálnu flexibilitu pri umiestnení a následnej inštalácii filtra:

  • 2 polohy pripojenia na horizontálne potrubie - tok vody zprava-doľava, tok vody zľava-doprava.
  • 2 polohy pripojenia na vertikálne potrubie - tok vody zdola-nahor, tok vody zhora-nadol.

-      Dokonalý spätný preplach

V pripojovacej doske je umiestnený ventil, ktorý umožňuje spätný preplach filtra bez rizika zvýšenia tlaku v hlavnej vodovodnej vetve.

-      Filtrovaná voda aj počas spätného preplachu

BravoFIL je vybavený pomocnou kazetou na filtráciu vody počas spätného preplachu. Vďaka čomu aj počas čistenia filtra dodávka vody pretrváva (30% max. prietoku) cez špeciálnu filtračnú vložku v horenej časti zariadenia.

-      Vybrané materiály

Hlava filtra je vyrobená v kyslej živici, vybavená vypúšťacím ventilom, ktorý je vyrobený z vysoko odolného polyamidu (maximálny tlak 10 bar). Kvalitná konštrukcia filtračnej patróny ju robí odolnou voči mechanickým nárazom, nárazom tlakových gradientov, pri vyšších tlakoch eliminuje deformácie a drvenie filtračnej patróny.

-      Extra čistenie filtračného sita s kefami

Čistiace kefy BravoFIL  sú obohatené striebornými zložkami, ktoré zabraňujú rozšíreniu bakteriálnych kultúr vo filtri. BravoFIL spĺňa požiadavky talianskej vyhlášky na úpravu pitnej vody. Štandardná filtrácia BravoFIL je 89 mikrónov. K dispozícii sú na vyžiadanie aj ďalšie filtračné sitá (30, 50, 150 mikrónov).

 

 

 

 

   Jednotky       

         BravoFil 

Pripojenie 

DN 

1’’

Prietok (ΔP=0.2 bar)

m3/h

2,7

Prietok (ΔP=0.5 bar)

m3/h

4,5

Filtráčná hustota

micron

89

Pracovný tlak 

bar

1,5 - 10

Max. pracovná teplota

°C

5 – 40

Min. pracovná teplota

°C

5 – 30

Hmotnosť 

kg

1,10

Rozmery [AxBxCxDxE]

mm

180x270x355x130x155

 

\"rozmery

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:BravoFIL PLUS – samočistiaci filter s redukčným ventilom, prip. 1"
Vaše hodnotenie