BravoFIL - poloautomatický samočistiaci filter so spätným preplachom, prip. 6/4"

Krátky popis

Samočistiaci potrubný filter s odkaľovaním, ktorý pri spätnom preplachu zmení smer prúdenia upravenej vody.

Pomocou trysiek zvnútra filtra preplachuje vonkajšiu stranu filtračnej vložky, zároveň kefy čistia vonkajšie plochy sita. Nevyžaduje ručné čistenie filtračnej vložky, ako to býva pri klasických filtračných zariadeniach tohto druhu.

#

Navyše aj počas preplachu je zaistený odber filtrovanej vody 30% max. prietoku.

Bravo je filter je vybavený so štandardnou filtráciou 89 mikrónov.

URČENIE: úprava vody v celom objekte,
ODSTRAŃUJE: všetky mechanické nečistoty väčšie ako 90 μm,
MIESTO INŠTALÁCIE: hlavný prívod vody do objektu, pred spotrebiče,
REGENERÁCIA: poloautomatická spätným preplachom čistou vodou,
ÚDRŽBA: mechanický filtrer vody nevyžaduje žiadne servisné zásahy

Špeciálna cena 329,00 € Normálna cena 359,00 €

Samočistiaci potrubný filter s odkaľovaním, ktorý pri jedinečnom, patentovanom systéme spätného preplachu zmení smer prúdenia upravenej vody.

BravoFIL v skratke

Nečistoty ako prach, vločky hrdze, usadeniny vápnika a hrubý materiál môžu poškodiť vodné potrubie a domáce spotrebiče. Inštalácia ochranného filtra je najjednoduchší a najúčinnejší spôsob ako predísť takýmto problémom.
Bravo je filter so štandardným filtráciou 89 mikrónov, ktorý vás ochráni pred hrubými nečistotami z vody a poškodením vodného systému.
Je vyrobený z vysoko-kvalitných materiálov v súlade s európskymi normami. Patentovaný systém veľmi účinného čistenia filtračnej vložky s turbo tryskami. Možnosť inštalácie aj na vertikálne potrubie.

Prevádzka

Surová, vstupná voda prechádza BravoFiltrom, pričom prúdi z vonkajšej strany smerom k vnútornej strane filtračnej vložky. BravoFil je samočistiaci filter s inovatívnym systémom čistenia pozostávajúci z dvoch rôznych činností: čistenie kefami a vysokorýchlostný spätný preplach upravenou vodou z filtračnej vložky. Tento postup umožňuje efektívne a dôkladné čistenie celého zariadenia, filtračnej vložky aj kazety. Čistenie sa spustí otočením zeleného gombíka v hornej časti, v smere hodinových ručičiek. Pri každom pootočení sa aktivuje preplach; otvorenie výtlačného ventilu, ktorý vytvára tangenciálny tok, čo odstraňuje nečistoty nahromadené v kazete filtra. Počas čistenia filtra, voda vstupujúca do Bravo MATIC je odklonená, následne pretečie systémom díz vďaka ktorým strieka voda proti smeru filtrácie (zvnútra vložky smerom von) a kefky zvonku zároveň stierajú nečistoty. Druhým pootočením dôjde k vypusteniu kalu do odpadu. Dodávka vody aj počas čistenia filtra (30% max. prietoku) cez špeciálnu filtračnú vložku.

Kľúčové vlastnosti

-      360 ° otočné pripojenie

Pripojovacie šróbenia na prívod vody do filtra BravoFIL, sú osadené na nastaviteľnej otočnej platni. Platňa slúži na pootočenie filtračnej kazety do potrebnej polohy v rozmedzí 360 ° (4 kroky po 90 °). Platňa je vyrobená z mosadze odolnej voči mechanickému napätiu pri inštalácii, ktorá zvyčajne vedie k poškodeniu plastových hláv.

Nastaviteľné spojovacie plochy ponúkajú maximálnu flexibilitu pri umiestnení a následnej inštalácii filtra:

  • 2 polohy pripojenia na horizontálne potrubie - tok vody zprava-doľava, tok vody zľava-doprava.
  • 2 polohy pripojenia na vertikálne potrubie - tok vody zdola-nahor, tok vody zhora-nadol.

-      Dokonalý spätný preplach

V pripojovacej doske je umiestnený ventil, ktorý umožňuje spätný preplach filtra bez rizika zvýšenia tlaku v hlavnej vodovodnej vetve.

-      Filtrovaná voda aj počas spätného preplachu

BravoFIL je vybavený pomocnou kazetou na filtráciu vody počas spätného preplachu. Vďaka čomu aj počas čistenia filtra dodávka vody pretrváva (30% max. prietoku) cez špeciálnu filtračnú vložku v horenej časti zariadenia.

-      Vybrané materiály

Hlava filtra je vyrobená v kyslej živici, vybavená vypúšťacím ventilom, ktorý je vyrobený z vysoko odolného polyamidu (maximálny tlak 10 bar). Kvalitná konštrukcia filtračnej patróny ju robí odolnou voči mechanickým nárazom, nárazom tlakových gradientov, pri vyšších tlakoch eliminuje deformácie a drvenie filtračnej patróny.

-      Extra čistenie filtračného sita s kefami

Čistiace kefy BravoFIL  sú obohatené striebornými zložkami, ktoré zabraňujú rozšíreniu bakteriálnych kultúr vo filtri. BravoFIL spĺňa požiadavky talianskej vyhlášky na úpravu pitnej vody. Štandardná filtrácia BravoFIL je 89 mikrónov. K dispozícii sú na vyžiadanie aj ďalšie filtračné sitá (30, 50, 150 mikrónov).

 

 

 

 

   Jednotky       

         BravoFil 

Pripojenie 

DN 

6/4’’

Prietok (ΔP=0.2 bar)

m3/h

2,7

Prietok (ΔP=0.5 bar)

m3/h

4,5

Filtráčná hustota

micron

89

Pracovný tlak 

bar

1,5 - 10

Max. pracovná teplota

°C

5 – 40

Min. pracovná teplota

°C

5 – 30

Hmotnosť 

kg

1,10

Rozmery [AxBxCxDxE]

mm

180x270x355x130x155

 

\"rozmery

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:BravoFIL - poloautomatický samočistiaci filter so spätným preplachom, prip. 6/4"
Vaše hodnotenie