Crystal Eco (Aquaphor)

Krátky popis

S filtrom Aquaphor Crystal Eco si môžete kedykoľvek dopriať ultračistej osviežujúcej filtrovanej vody. Tento poddrezový filtrer s malými rozmermi citeľne zlepší kvalitu mestskej chlórovej vody a zbaví Vás nakupovania balených vôd. Výmena filtračnýh vložiek Vám zaberie pár minút a zvládne ju aj každá gazdiná. 

ODSTRAŇUJE: piesok, hrdza, zákal a ostatné sedimenty, ako aj chlór, organické zlúčeniny (karciogénne THM), fenoly, benzény, herbicídy, pesticídy, ťažké kovy.
Nemení minerálne zloženie vody!

URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!
MIESTO INŠTALÁCIE: pod kuchynský drez so separátnym kohútikom.

179,90 €

S Crystal Eco už nemusíte kupovovať balenú vodu, môžete si ju v porovnateľnej kvalite napustiť priamo z vodovodného kohútika. Prefiltrovaná voda má lahodnú chuť a je dokonale očistená od väčšiny nežiadúcich látok vyskytujúcich sa v komunálnej vode. Drobné nečistoty, chlór a vyššia celková tvrdosť obsiahnuté vo vodovodnom systéme sú hlavné dôvody, prečo doupravujeme pitnú vodu z vodovodu, ktorého technický stav sa môže výrazne líšiť danou lokalitou.

Crystal Eco (Aquaphor)

 Z vody odstraňuje:

 • Sedimenty (kal, hrdza, do 0,8µm)
 • Pachute a zápach
 • Chlór, chloroform, VOC*
 • Ťažké kovy (rozpustené železo, olovo, ortuť, hliník, azbest)
 • Herbicídy, pesticídy, MTBE
 • Petrochemikálie (deriváty ropy), fenoly, benzény
 • Stovky ďaľších škodlivín

Výhody a prínosy:

 • Kvalitné, certifikované a testované filtračné médium vyrobené v USA.
 • Najkvalitnejšie spojky - John Guest originál.
 • Výnimočne jednoduchá výmena filtračných vložiek pomocou bajonetového nástrčného systému (užívateľ si ich môže vymeniť sám behom 10 minút).
 • Filtračné vložky sa vymieňajú celé, čo vylučuje možnosť sekundárnej mikrobiologickej kontaminácie systému.
 • Minimálne rozmery - zmestí sa do každého kuchynského drezu.

3 stupne filtrácie

 1. K3 - filter zachytáva všetky mechanické nečistoty (piesok, hrdzu, zákal) s veľkosťou väčšou ako 5 mikrónov. Zabezpečuje predbežné očistenie pitnej vody od suspenzií a rozpustených prímesí , čo znamená , že zbavuje vodu piesku , mechanických prísad a hrdzavých škvŕn.
 2. K2 - filter s lisovaným aktívnym uhlím a aqualen. Slúži na odfiltrovanie chlóru, organických nečistôt, petrochemikálií (fenol, benzén, herbicídy, pesticídy) a tažkých kovov zo vstupnej vody.
 3. K7 - filter na finálne čistenie vody s lisovaným aktívnym uhlím a aqualen. Zachytáva nečistoty o veľkosti > 0,8 mikrónu. Očisťuje vodu od zvyškov chlóru, organických zlúčenín, petrochemikálií, ťažkých kovov a suspenzií.

 

Inštalácia filtra a servis filtraKuchyňský filter Crystal Eco na filtráciu pitnej vody

Inštalácia filtra CRYSTAL Eco je veľmi jednoduchá. Stačí ho pripojiť na vodovodné potrubie pomocou prechodky a ventila priložených v balení. Následne umiestniť dodanú vodovodnú batériu na miesto spotreby, pripojiť prívodnú hadicu o priemere 3/8 palca (k dispozícii v sade) ku zariadeniu. Po inštalácii odporúčame filter prepláchnuť - ponechať tiecť vodu po dobu 3-5 minút. Na výmenu filtračných vložiek nie je treba žiaden špeciálny nástroj, filtračnú patrónu jednoducho odkrútite a nasuniete novú. Celá výmena filtrov sa zaobíde bez kvapky vody v krátkom čase. 

Malý, spratný filter pod každý drez

POZOR: CRYSTAL Eco nie je vhodný na úpravu znečistenej studničnej vody. Na odstránenie kontaminovanej vody zo studne alebo iného nemonitorovaného zdroja, Vám doporučujeme vybrať filtračné zariadenie z rady CRYSTAL OSMOSIS, alebo CRYSTAL NANO.

Certifikáty:

NSF certifikácia Prítomnosť NSF značky na výrobku alebo na zariadení v potravinárskom priemysle, znamená to, že produkt bol posúdený, testovaný a certifikovaný. NSF International je uznávaný v súlade s medzinárodnými štandardmi v potravinárskom priemysle.
BPA free filtre sú vyrábané starostlivo, pretože sa snažíme o čisté životné prostredie bez odpadu. Vyrábajú sa z kvalitného materiálu, ktorý neobsahuje škodlivé zložky BPA, ktoré zvyšujú riziko hormonálnych porúch, alergií, rakoviny prostaty a rakoviny prsníka.  
Norma ISO 9001 špecifikuje základné požiadavky na systém manažérstva kvality v organizáciách, ktoré chcú a potrebujú preukázať svoju schopnosť, trvalo poskytovať produkty v súlade s príslušnými predpismi a požiadavkami zákazníkov, a ktoré sa usilujú o zvyšovanie spokojnosti zákazníka. Systém manažérstva kvality rieši súčasné problémy a eliminuje výskyt problémov v budúcnosti.

 

 

Technická špecifikácia

Produkcia vody**

150 l/h

Max. prietok**

2,5 l/min

Životnosť filtračných vložiek 8 000 l, čo zodpovedá približne 1 rok spotreby štvorjčlennej rodiny

Tvrdosť vstupnej vody

TDS <200 ppm

Pracovná teplota

5 – 38 ˚C
Min. tlak vo vodovode 0,6 bar
Max. tlak vo vodovode 6,3 bar
Pripojovací T kus: 1/2 col
Výstup upravenej vody: malá vodovodná batéria

Elektrické pripojenie

nie

Rozmery balenia (VxŠxD)

260 x 90 x 340 mm

Váha balenia

3,0 kg

 

 Doporučená doba výmeny filtračných kartúš

Typ filtračnej vložky

Crystal Eco

 Filtračná kartuša K3

 Doporučená výmena každých 6 - 12 mesiacov *

  Filtračná kartuša K2

 Doporučená výmena každých 6 - 12 mesiacov *

  Filtračná kartuša K7

 Doporučená výmena každých 6 - 12 mesiacov *

 * Uvedené periódy výmeny filtračných vložiek sú len približné. Je potrebné zohľadňovať kvalitu vstupnej vody, tak ako aj prefiltrované množstvo.

 

Obsah balenia

NázovMnožstvo
1 Crystal Eco - zostavený  
   Filtračná kartuša K3 1 ks
   Filtračná kartuša K2 1 ks
   Filtračná kartuša K7 1 ks
2 Príslušenstvo na kompletné pripojenie  
3 Vodovodná batéria (s keramickým ventilom) 1 ks
4 Návod na použitie v SK 1 ks

 

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Crystal Eco (Aquaphor)
Vaše hodnotenie