Crystal HyperFilter 28L (manuál)

Krátky popis

Účinný a kompaktný filter na odstránenie mechanických nečistôt a ílu s možnosťou jednoduchého manuálneho spätného výplachu. Crystal Hyperfilter je spoľahlivé riešenie pre situácie, kedy jemné kaly ako je íl často a rýchlo zapchávaju bežné potrubné filtre. Regenerácia filtra sa vykonáva manuálne, jednoduchým otočením ovládacej páky hlavice na spätný preplach.

 • Umiestnenie: hlavný vstup vody
 • Účel: odtránenie kalu, ílu, jemných mechanických nečistôt
 • Jemnosť: odstraňuje nečistoty väčšie ako 5 mikrometrov
 • Čistenie: manuálne spúšťaný spätný preplach bez nutnosti otvárať úpravň
 • Životnosť náplne: minimálne 10 rokov
Špeciálna cena 449,00 € Normálna cena 519,00 €

Úpravňa efektívne odstraňuje z vody jemný kal, piesok, íl, ktoré rýchlo zapchávajú bežné potrubné filtre

 • Cenovo veľmi prístupný spôsob úpravy vody pre domácnosti, chaty, rekreačné objekty.
 • Nenáročné na inštaláciu a priestor. Nízke nároky na obsluhu, prevádzku a údržbu.
 • Bezpečná a jednoduchá regenerácia preplachom, bez použitia chemických látok.
 • Prakticky bezporuchová prevádzka!
 

Ako pracuje úpravňa vody Crystal HyperFilter (manual)?

Úpravňa zachytáva nečistoty na granulovanom hyperfiltračnom médiu, ktorým je naplnená. Úpravňa sa regeneruje manuálne, otočením páky riadiaceho ventilu na polohu spätného výplachu (backwash). Toto zmení prúdenie vody vo vnútri a všetky nečistoty zachytené na hyperfiltračnom médiu sa vyplcháchnu do odpadu. Aby sa zachytené nečistoty dobre z média vypláchli, musí sa bezpodmienečne dodržať stanovený minimálny prúd vody pri spätnom výplachu.

 

Pri zvýšenom obsahu baktérií je potrebné filter pravidelne dezinfikovať!!

Na udržanie vysokej dlhodobej prevádzky filtračného materiálu je vhodné dávkovať oxidačné činidla. Napr. chlórnanu sodného (NaClO), chlórnanu vápenatého (CaClO), alebo hypermangánu (KMnO₄). V žiadnom pripade neodporúčame používať ako oxidačné činidlo peroxid vodíka (H2O2)!

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

Typ Crystal HyperFilter 844
Crystal HyperFilter 1044
Pracovný prietok (L/min)  <25 <40
Max. prietok (L/min) 60 60
Prietok pri preplachu (L/min)  19-24 29-37
Trvanie preplachu (min) 5 5
Celkový objem (L) 32,0 50
Objem náplne (L)* 19,0 28
Voľný objem > 40% > 40%
Priemer (mm) 215 265
Výška (mm) 1220 1220
Životnosť náplne (roky)** 10 10
Typ riadiacej jednotky manuálna manuálna
Veľkosť tlakovej nádoby (") 8x44 1044
 
** záleží od podľa množstva a druhu nečistôt, spotreby vody a hlavne sile výplachu.

 

Najdôležitejší je silný preplach

 • Počas preplachu musí byť zabezpečený dostatočný prietok a tlak vody (podľa špecifikácie), aby sa filtračné médium dôkladne vypláchlo od zachytených nečistôt. V opačnom prípade hrozí predčasné zanesenie a znefunkčnenie filtračného média.
 • Pokiaľ bude zabezpečený požadovaný prúd vody pri spätnom výplachu (podľa špecifikácie), ako aj primeraný interval výplachu, Crystal Hyperfilter bude fungovať bez akejkoľvek údržby 10tky rokov.

 

Nevhodné na odstraňovanie železa, mangánu, sírovodíka

V prípade vyšších koncetrácií železa, mangánu, či sírovodíka, doporučujeme použiť Crystal FeMan, ktorý je na odstraňovanie týchto nečistôt určený. V opačnom prípade hrozí predčasné zanesenie a znefunkčnenie hyperfiltračnej náplne.
 
 

Potrebujete automatickú úpravňu?

Na odstránenie jemného kalu a ílu z vody pre stále obývané objekty, ako sú rodinné domy, doporučujeme použiť špecializovanú úpravňu vody s automatickým výplachom:

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Crystal HyperFilter 28L (manuál)
Vaše hodnotenie
Customer Questions
V studnicnej vode mam mangan 0,24mg/l. Co mam pouzit na dosiahnutie pripustneho limitu 0,05mg/l?

Nakolko je odstranenie manganu pomerne narocne a vyzaduje vyssiu investiciu, doporucujem odborne posudit navrh upravy vody na zaklade rozboru vody. Staci zaslat rozbor vody na nas email a doporucime Vam najvhodnejsie riesenie. Na odstranenie manganu...

V studničnej vode máme železo, živé mikro organizmy a amoniak. Čo by ste nám odporučily, aký filtračný systém. Nám by najviac vyhovovalo niečo na darling.

Ošetrenie vody na pitie a varenie v kuchyni Jednoducho a lacno sa dá takáto voda upraviť len na pitie a varenie v kuchyni pomocou reverznej osmózy. Doporučujem použiť čo najkvalitnejšiu reverznú osmózu...

Mam narazanu studnu a v poslednych 3mesiacoch tecie voda zlta a zapacha.Farbi wc,umyvadlo a zanasa sprchovu hlavicu.Poradte mi prosim ake filtracne zariadenie mam pouzit na odstranenie tohoto problemu,aby mi neodysla pracka a umyvacka riadu. Bratislava Vajnory.

V prvom rade doporucujem nechat urobit rozbor vody v minimalnom rozsahu. Následne, na základe výsledkov rozboru si nechať navrhnúť vhodnú úpravu vody. Podľa Vášho popisu zrejme ide o zvý&...

Dobry den, Pri dome mame studnu z ktorej vodu pouzivame na postrekovanie travnika a zalievanie zahrady a samozrejme pre domacnost. Rozvod je urobeny tak, ze na zahrade je studna s nadobou a prva vetva rozvodu ide na zahradu a druha do domu. Kedze mame velmi tvrdu vodu (podunajska nizina) chcel by som zmakcit aj vodu pre zalievanie aj domaci rozvod. Mozem urobit kombinaciu? Napr do studne za ponorku by som dal magnet ktory by zmakcil vsetku vodu (koli zalievaniu) a do domu by som chcel este bud katex alebo filter pre isty ucinok. Nevadi ze voda najprv prechadza magnetickou upravou a potom este katexom? Alebo nestaci ten druhy filter nahradit mechanickym? Dakujem

Výber zariadenia sa odvíja aj od kvality vody. Ak je studnicna voda bezproblemova, zvycajne sa zmakcuje len voda na pouzivanie v dome. Pouzitie magnetov pred zavlazovanim je urcite vhodne riesenie, vodny kamen sice neodstrania na rozdiel...

Dobrý deň, rodinný dom má ako zdroj "pitnej" vody vŕtanú studňu. Rozbor vody poukázal na vysoký obsah dusičnanov cca 75 mg/l. Hodnota kolíše. Voda je samozrejme aj tvrdá. Už som bol rozhodnutý pre anexový filter + UV lampu, ktoré by som umiestnil v dome na prívod vody zo studne... Avšak narazil som na nutnosť napojenia filtra na odpad (kvoli regenerácii) V danom mieste nemam odpad a nijako rozumne sa na odpad neviem napojiť. Existujú aj iné možnosti filtrácie (najlepšie pre celý dom) bez nutnosti napojenia na odpad? Kolko litrov vody tečie do odpadu počas regenerácie? napadá ma ešte otázka, či by bolo možné púštat túto odpadnú vodu cez plastovú chráničku potrubia až do studničnej šachty....kde by sa voda opäť vstrebala do zeme. Vopred ďakujem za vašu odpoveď.

Dusičnany sa dajú z vody odstrániť buď anexovou živicou (ideálne s preferenciou na dusičnany), alebo reverznou osmózou. Anexová živica sa dá používať aj pri vysokých prietokoch (teda aj na hlavnom...

Please, mind that only logged in users can submit questions