Crystal QUADRO (Aquaphor)

Krátky popis

S filtrom Aquaphor Crystal Quadro si môžete kedykoľvek dopriať ultračistú osviežujúcu filtrovanú vodu. Tento poddrezový filtrer s malými "slim" rozmermi citeľne zlepší kvalitu mestskej chlórovej vody a zbaví Vás nakupovania balených vôd. Výmena filtračnýh vložiek Vám zaberie pár minút a zvládne ju každá gazdiná. 

ODSTRAŇUJE: piesok, hrdzu, zákal a ostatné sedimenty, ako aj chlór, organické zlúčeniny (karciogénne THM), herbicídy, pesticídy, baktérie, niektoré vírusy.
Nemení minerálne zloženie vody!

URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!
MIESTO INŠTALÁCIE: pod kuchynský drez so separátnym kohútikom

"ULTRA JEDNODUCHÁ  VÝMENA FILTRAČNÝCH VLOŽIEK"

Už od 179,90 €

Prispôsobiť Crystal QUADRO (Aquaphor)

* Povinné políčka

Vaše prispôsobenie
Vodný filter Crystal Quadro
Crystal QUADRO (Aquaphor)

Skladom

179,90 €

Zhrnutie

  S Crystal Quadro už nemusíte kupovovať balenú vodu, môžete si ju v porovnateľnej kvalite napustiť priamo z vodovodného kohútika. Prefiltrovaná voda má lahodnú chuť a je dokonale očistená od väčšiny nežiadúcich látok vyskytujúcich sa v komunálnej vode. Drobné nečistoty, chlór a vyššia celková tvrdosť obsiahnutá vo vodovodnom systéme sú hlavné dôvody, prečo doupravujeme pitnú vodu z vodovodu, ktorého technický stav sa môže výrazne líšiť danou lokalitou.

   

  Crystal Quadro

  z vody odstraňuje:

  • Sedimenty (kal, hrdza)
  • Pachute a zápach
  • Chlór, VOC*
  • Ťažké kovy (olovo, ortuť, azbest)
  • Herbicídy, Pesticídy, MTBE
  • Stovky ďaľších škodlivín

  4 stupne filtrácie

  1. K5 - Polypropylénová vložka - odstraňuje mechanické nečistory ako napr. priesok a hrdzu. Chráni ďalšie štádiá filtrácie.
  1. K3 - Uhlíková vložka pre základnú filtráciu vody - Znižuje všetky bežné nečistoty vrátane chlóru, olova, baktérií a častíc s rozmerom do 10 mikrónov.
  1. K2 - Uhlíková vložka pre hlboké čistenie pitnej vody - filter s lisovaným aktívnym uhlím a aqualenom. Slúži na odfiltrovanie chlóru, organických nečistôt, petrochemikálií (fenol, benzén, herbicídy, pesticídy),tažkých kovov zo vstupnej vody a mechanických nečistôt s rozmerom do 5 mikrónov.
  1. K7 - filter na finálne čistenie vody s lisovaným aktívnym uhlím a aqualenom. Zachytáva mechanické nečistoty o veľkosti do 0,8 mikrónov. Očisťuje vodu od zvyškov chlóru, organických zlúčenín, petrochemikálií, ťažkých kovov a suspenzií.

  Výhody a prínosy:

  • Kvalitné, certifikované a testované filtračné médium vyrobené v USA.
  • Najkvalitnejšie spojky - John Guest originál.
  • Vďaka novej forme a dizajnu je objem sorbentu vo vložke zvýšený o 10%, čo má vplyv na životnosť a kvalitu čistenia.
  • Výnimočne jednoduchá výmena filtračných vložiek pomocou bajonetového nástrčného systému (užívateľ si ich môže vymeniť sám behom 10 minút).
  • Filtračné vložky sa vymieňajú celé, čo vylučuje možnosť sekundárnej mikrobiologickej kontaminácie systému.
  • Pri vyberaní vložky už nie je nutné vynakladať úsilie ani používať špeciálne náradie.
  • Vďaka minimálnym rozmerom a technológii "slim" sa Crystal Quadro zmestí do každého kuchynského drezu.
   
   

   

  Inštalácia filtra a servis filtra

  Inštalácia filtra CRYSTAL Quadro je veľmi jednoduchá. Stačí ho pripojiť na vodovodné potrubie pomocou prechodky a ventila priložených v balení. Následne umiestniť dodanú vodovodnú batériu na miesto spotreby, pripojiť prívodnú hadicu o priemere 3/8 palca (k dispozícii v sade) ku zariadeniu. Po inštalácii odporúčame filter prepláchnuť - ponechať tiecť vodu po dobu 3-5 minút. Na výmenu filtračných vložiek nie je treba žiaden špeciálny nástroj, filtračnú patrónu jednoducho odkrútite a nasuniete novú. Celá výmena filtrov sa zaobíde bez kvapky vody v krátkom čase. 

  Malý, spratný filter pod každý drez

  POZOR: CRYSTAL Quadro nie je vhodný na úpravu znečistenej studničnej vody. Na odstránenie kontaminovanej vody zo studne alebo iného nemonitorovaného zdroja, Vám doporučujeme vybrať filtračné zariadenie z rady CRYSTAL OSMOSIS, alebo CRYSTAL NANO.

  Certifikáty:

  NSF certifikácia Prítomnosť NSF značky na výrobku alebo na zariadení v potravinárskom priemysle, znamená to, že produkt bol posúdený, testovaný a certifikovaný. NSF International je uznávaný v súlade s medzinárodnými štandardmi v potravinárskom priemysle.
  BPA free filtre sú vyrábané starostlivo, pretože sa snažíme o čisté životné prostredie bez odpadu. Vyrábajú sa z kvalitného materiálu, ktorý neobsahuje škodlivé zložky BPA, ktoré zvyšujú riziko hormonálnych porúch, alergií, rakoviny prostaty a rakoviny prsníka.  
  Norma ISO 9001 špecifikuje základné požiadavky na systém manažérstva kvality v organizáciách, ktoré chcú a potrebujú preukázať svoju schopnosť, trvalo poskytovať produkty v súlade s príslušnými predpismi a požiadavkami zákazníkov, a ktoré sa usilujú o zvyšovanie spokojnosti zákazníka. Systém manažérstva kvality rieši súčasné problémy a eliminuje výskyt problémov v budúcnosti.


   

  Technická špecifikácia

  Produkcia vody**

  150 l/h

  Max. prietok**

  2,5 l/min

  Životnosť filtračných vložiek 8 000 l, čo zodpovedá približne 1-1,5 roka spotreby trojčlennej rodiny

  Tvrdosť vstupnej vody

  TDS <200 ppm

  Pracovná teplota

  5 – 38 ˚C
  Min. tlak vo vodovode 0,6 bar
  Max. tlak vo vodovode 4,0 bar
  Svetlosť pripojenia 1/2 col
  Výstup upravenej vody: malá vodovodná batéria

  Elektrické pripojenie

  nie

  Rozmery balenia (VxŠxD)

  34,2 x 92 x 105 mm

  Váha balenia

  3,0 kg

   

   

  Model

  Crystal Quadro

  Filtračné prvky

  1. [FT-82] - PP 5µm (výmena každých 6 - 12mesiacov *)

   

  2. [FT-83] - Filter s granulovaným aktívnym uhlím (výmena každých 6 mesiacov *)

   

   

  3. [FT-91] - Ultra-filtračná membrána (výmena každý 12 - 18 mesiacov*)

  Doporučená doba výmeny filtračných vložiek

  PRED-FILTRE - 2ks:

  • Sedimentačný pred-filter FT-82. Doporučená výmena podľa čistoty vstupnej vody. 
   Najvhodnejšie je vymeniť spolu s (FT 83/ 88) každých 6 mesiacov. Pri čistejsej vode (bez výraznejších sedimentov a hrdze z potrubia) sa môžu meniť každých 8 mesiacov.
  • Granulované aktívne, na výber:
   • Granulované aktívne uhlie FT-83 - eliminuje zápach, chlór, chlórové zlúčeniny
   • Granulované aktívne uhlie kombinované s aktívnym striebrom FT-88  - bakteriostatická vložka s aktívnym uhlím obohatená o častice striebra, ktoré zabraňujú vzniku baktérií, tzv. biofilmu na aktívnom uhlí.
     

  Obsah belenia

  NázovMnožstvo
  1 Crystal Quadro - zostavený  
     Filtračná kartuša K3 1 ks
     Filtračná kartuša K7B 1 ks
     Filtračná kartuša K7 1 ks
  2 Príslušenstvo na kompletné pripojenie  
  3 Vodovodná batéria (s keramickým ventilom) 1 ks
  4 Návod na použitie v SK 1 ks

   

  0
  Hodnotenie:
  % of 100
  Write Your Own Review
  Hodnotenie produktu:Crystal QUADRO (Aquaphor)
  Vaše hodnotenie
  Customer Questions
  Dobry den, mam od vas uz 5. rok filtracny pristroj. Som s nim velmi spokojna, ale uz nejaky cas mi zavreta pipa kvapka. poradte mi, co s tym?

  Dobrý deň, batériu nám môžete zaslať na servis, prípadne náš technik Vás môže navštíviť doma.

  Potrebovala by som filter na vodu zo studne do rodinného domu. Dali sme vodu na rozbor a zistili na zvýšené dusičnany a mikrobiológiu. Vedeli by ste nám poradiť?

  Dusičnany a mikrobiologické znečistenie sa dá z vody odstrániť buď centrálne (úprava vody pre celý rodinný dom), alebo lokálne (len úprava pitnej vody v kuchyni). Kuchynské filtre...

  Mam male dieta, a kupujeme detske balene vody. Na pitie pouzivame filtrovanie cez kanvicu Brita a uz sa mi nechce tak casto menit tie filtre. Prosim poradite mi vhodny filter na vodu, ktory by zachytaval skodlive veci, necistoty, kovy a pod.

  Žial, neexistuje UNIVERZÁLNE filtračné zariadenie vhodné na každú vodu. Filtračné zariadenie sa má vyberať podľa vlastností vstupnej vody. Nakoľko nevieme Vašu adresu, nevieme zistiť ani z&aacute...

  Mam vo studnicnej vode koliformne bakterie a kultivovatelne mikroorganizmy. Ako sa daju tieto bakterie z vody odstranit?

  Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnen...

  Mam narazanu studnu a v poslednych 3mesiacoch tecie voda zlta a zapacha.Farbi wc,umyvadlo a zanasa sprchovu hlavicu.Poradte mi prosim ake filtracne zariadenie mam pouzit na odstranenie tohoto problemu,aby mi neodysla pracka a umyvacka riadu. Bratislava Vajnory.

  V prvom rade doporucujem nechat urobit rozbor vody v minimalnom rozsahu. Následne, na základe výsledkov rozboru si nechať navrhnúť vhodnú úpravu vody. Podľa Vášho popisu zrejme ide o zvý&...

  Je v cene aj bateria ako na obrazku? Je na vyber iny kohutik?

  V balení Crystal QUADRO je dodávaná aj vyobrazená 1-cestná batéria. V prípade, že chcete inú batériu, môžete si ju zakúpiť zvlášť. 1-cestná (a 2-cestn&aacute...

  dobry den, mam obycajny byt v bytovke v Bratislave a robi mi problem voda, ktorou sa sprchujem. Po druhe , chcem si filtrovať aj vodu na pitie v kuchymi. Čo mi doporučujete ? robíte aj montáž? Ďakujem za odpoveď

  Dobrý deň, nevieme aké konktrétne máte problémy s vodou na sprchovanie. Vieme Vám odporúčiť sprchovú hlavicu, ktorá z vody odstraňuje chlór /až 99%/, organické nečistoty, bakt...

  Please, mind that only logged in users can submit questions