Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 (mikrobiologický filter)

Krátky popis

KVALITNÁ PITNÁ VODA Z KAŽDÉHO ZDROJA: 7-stupňová reverzná osmóza najvyššej kvality určená aj na filtráciu kontaminovanej studničnej vody. Vysoký priemerný stupeň odstránenia TDS (nečistôt) 98%. BPA FREE. Vyrobená v EURÓPE.

Spoľahlivo odstraňuje: baktérie, vírusy - aj korona vírus, cysty, liečivá, chlór, organické znečistenie, antimón, arzén aj všetky ostatné ťažké kovy.

Filtračné stupne: 1. Mechanická filtrácia 5 mikr., 2. Granulované aktívne uhlie, 3. Lisované aktívne uhlie, 4. Osmotická membrána DOW Filmtec™, 5. Postfiltrácia aktívnym uhlím, 6. Mineralizátor pH+ s turmalínom, 7. Certifikovaný mikrobiologický filter Disruptor

Špeciálna cena 379,00 € Normálna cena 449,00 €

DOKONALE ČISTÁ A CHUTNÁ VODA Z KAŽDÉHO ZDROJA

 

Vyčistená voda je chemicky aj mikrobiologicky nezávadná so zásaditým pH

Vďaka najkvalitnejším komponentom táto osmóza dosahuje najvyššie účinnosti v čistení kontaminovanej studničnej vody! Má integrované kvalitné čerpadlo, ktorého prevádzku riadia mikrospínače nízkeho a vysokého tlaku. Spínač vysokého tlaku je regulovateľný, mikročipom riadený automatický preplach membrány. Ako záverečný stupeň filtrácie je použitý certifikovaný mikrobiologický filter Crystal Disruptor.

 • Kvalitná membrána DOW Filmtec™.
 • Kvalitné, NSF certifikované filtračné médiá.
 • Rýchlospojky John Guest, ktoré znesú tlak až do 28 Barov (približne 7-násobok bežného vodovodného tlaku).
 • Mikrobiologický filter Crystal Disruptor s účinným odstránením cýst, baktérií, vírusov a ťažkých kovov.
 • Chrómovaný kohútik moderného vzhľadu.
 • Všetko príslušenstvo potrebné na pripojenie a sprevádzkovanie zariadenia dodané v balení.

Plne-automatická prevádzka

Prevádzka tejto prémiovej osmózy klasickej overenej konštrukcie je plne automatická. Stačí ju zapojiť na vodu a môžete ju hneď používať. Nie sú potrebné žiadne ďalšie zásahy zo strany užívateľa - len pravidelná výmena filtračných vložiek v doporučenom intervale.

 

Garancia zdravej pitnej vody za každých okolností*

Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 je najdokonalejšia čistička pitnej vody. 7.stupňový filtračný systém efektívne odstraňuje všetky škodlivé látky ako aj 100% baktérií a vírusov. Dostáváte krištáľovo čistú vodu zbavenú jedovatých a rakovinotvorných chemických látok (dusičnanov, pesticídov, ťažkých kovov, rádioaktívnych látok, baktérií a vírov).

Vďaka vysokým účinnostiam pri odstraňovaní chemických, ako aj mikrobiologických kontaminantov si môžete byť istý, že pijete zdravú nezávadnú vodu. Sezónne výkyvy v kvalite vody z Vášho zdroja pre túto reverznú osmózu nepredstavujú žiadny problém a bude Vám neustále dodávať nezávadnú vodu za takmer každých okolností.*

* POZOR:
pri vodách s obsahom dusičnanov nad 150 mg/l (viac ako 3-násobne prekročená zákonný limit na obsah ducičnanov/dusitanov), doporučujeme filtračný systém doplniť o regenerovateľný filter na dočistenie zvyškových dusičnanov.
Taktiež prosíme konzultovať použite tejto osmózy pri úprave pitnej vody s 10-násobne prekročenými limitmi koncentrácie kontaminantov.
V obidvoch prípadoch nás prosím KONTAKTUJTE VOPRED!

Zdravá, krištáľovo-čistá voda so zásaditým pH priamo z Vášho vodovodného kohútika!!

Vyčistená osmotická voda je remineralizovaná pomocou zásaditých minerálov. Voda vyčistená pomocou Crystal Absolute RO7 je kvalitou plne porovnateľná s balenou vodou, no s podstatným rozdielom: je vždy čerstvá a je kedykoľvek k dispozícii rovno z Vášho kohútika.

2 možnosti inštalácie batéria na kuchynský drez:

1. Na Vašom kuchynskom dreze pribudne navyše iba jeden menší kohútik na filtrovanú osmotickú vodu.  Vaša pôvodná vodovodná batéria zostane zachovaná. Táto dodatočná batéria len na filtrovanú vodu je dodávaná zdarma spolu s filtračným zariadením.

2. Vašu pôvodnú batériu vymeníte za trojcestnú batériu a nebudete musieť mať žiadny dodatočný malý kohúhit na dreze. Z trojcestnej batérie tečie teplá, studená a filtrovaná voda. 3-cestnú batériu si musíte zakúpiť zvlášť.

 

Prehľad o účinnosti systémov čistenia vody pomocou RO7 Absolute :

Baktérie, cysty, vírusy (aj corona vírus)

100%

Ťažké kovy (Pb, Cr, Cd, Hg...)

99,999999%

Železo, mangán

>97%

Dusičnany, dusitany, amoniak

>75%

Rádioaktívne prvky

>90%

Chlór

>97%

Vápnik, horčík (dôvod tvrdosti vody)

>96%

Aromatické uhľovodíky

>98%

Herbicídy a pesticídy

>99%

 

Starostlivosť

Aby sa zachovala plná filtračná schopnosť filtračného zariadenia, doporučujeme pravidelne vymieňať filtračné vložky v týchto intervaloch:

 • Polročná výmena: každých 6 mesiacov vymeniť 3 hlavné filtračné stupne.
 • Ročná výmena: každých 12 mesiacov vymeniť 3 hlavné filtračné stupne + 2 postfiltračné stupne umiestnené na vrchnej čati filtra.
  Každé 2 roky doporučujeme vymeniť aj remineralizačná filtračnú vložku s turmalínom na zvýšenie pH.

Podrobné informácie:

 • Vďaka osmotickej membráne pórovitosti 0,0001 mikrónov toto filtračné zariadenie odstraňuje chlór ako aj nepríjemné pachute a sedimenty s účinnosťou až do 99%.
 • Reverzná osmóza odstraňuje aj ďalšie znečistenia ako sú olovo, ortuť, meď, bárium, sodík, draslík, flór, dusičnany a dusitany, selén, azbest, pesticídy a sulfáty. Ďalej sú z vody odstránené všetky anorganické minerály a voda je takto úplne "zmäkčená".
 • Mäkká osviežujúca voda priamo z Vášho vodovodného kohútika na každodenné pitie a varenie:
  • Nielen káva a čaj, ale aj varená zelenina a polievky chutia lepšie a sú zdravšie.
  • Voda očistená reverznou osmózou nezaťažuje obličky, nevysušuje a nedráždi pokožku. Zároveň má pozitívny vplyv na vysoký krvný tlak, hladinu cukru v krvi, bolesti v kĺboch, zažívacie ťažkosti a iné zdravotné obtiaže.
  • Voda ideálna pre Vás je ideálna aj pre Vašich domácich miláčikov.
  • Taktiež je ideálna na použitie do varných kanvíc a naparovacích žehličiek, pretože nespôsobuje usadzovanie vodného kameňa. Vaše domáce spotrebiče ako žehlička, varná kanvica alebo kávovar tým pádom vydržia dlhšie.
  • Voda z reverznej osmózy je svojím zložením veľmi podobná čistej dažďovej vode a je preto ideálna aj na polievanie Vašich izbových kvetín. Koreňový systém kvetín sa nebude zanášať anorganickými sedimentami a inými škodlivými látkami. Kvetiny sa Vám odmenia rýchlejším rastom a nebudete ich musieť tak často presádzať.
 • Jednoduchá montáž priamo pod kuchynský dres - malé nároky na priestor .
 • Plneautomatický systém: automatické zapínanie a vypínanie čerpadla pomocou spínačou nízkeho a vysokého tlaku (regulovateľný), automatický preplach membrány.
 • Malé nároky na obsluhu - filtre sa menia len raz za 6 mesiacov.
 • Priaznivá cena - minimálne náklady na pitnú vodu.

Čistenie vody prebieha v niekoľkých etapách

 1. Pred-filter 5 μm Polypropylén
 2. Pred-filter z vysoko kvalitného granulovaného aktívneho uhlia
 3. Pred-filter z vysoko kvalitného lisovaného aktívneho uhlia 
 4. Osmotická membrána DOW Filmtec™
 5. Post-filter s granulovaným aktívnym uhlím s aditívom striebra (striebro má silný antibakteriálny účinok)
 6. Mineralizátor pH increaser
 7. Mikrobiologický filter AquaVallis s účinnosťou odstránenia cýst, baktérií, vírusov od 99.999999% do 100% - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva Bratislava.

1. Prvý stupeň filtrácie - vstupný polypropylénový filter (5 mikrónov)

 • mechanická filtrácia - odstraňuje z vody všetky častice väčšie ako 5 mikrónov (mechanické nečistoty ako kal, piesok, hrdza, vyoxidované železo a mangán atď.). Chráni tým osmotickú membránu pred zanesením mechanickými nečistotami.

2. Druhý stupeň filtrácie - aktívne uhlie

 • Absorbuje chlór a jeho karcinogénne zlúčeniny a redukuje organické nečistoty (pesticídy, herbicídy, benzén, fenol, THM). Taktiež efektívne odstraňuje nepríjemné pachute a pachy vo vode. Chráni tým osmotickú membránu pred poškodením oxidačnými činidlami.

3. Tretí stupeň filtrácie - lisované aktívne uhlie 

 • Dokonale odstraňuje zvyšky mikrosedimentov ako aj uvoľnené čiastočky z aktívneho uhlia. Tým chráni a predlžuje životnosť osmotickej membrány.

4. Štvrtý stupeň filtrácie - osmotická membrána DOW Filmtec™ 50 GPD

 • Lamelárna polopriepustná membrána s kapacitou 50 GPD = 190 litrov za deň je najdôležitejšou časťou celého filtračného systému: Membrána zachytáva vo vode rozpustené organické a anorganické nečistoty ako dusičnany, ťažké kovy, rádioaktívne častice, baktérie a víry (korona víry). Táto membrána má tak malé póry že prakticky PREPUSTÍ IBA SAMOTNÚ MOLEKULU VODY!

5. Piaty stupeň filtrácie - inline aktívne uhlie granulát

 • koncový uhlíkový filter dodatočne vylepšuje kvalitu pitnej vody: odstraňuje plyny a dodatočne vylepšuje chuť a vôňu vody

6. Šiesty stupeň filtrácie - remineralizačná vložka pH+

 • Špeciálne umiestnená filtračná vložka s dodáva do vody zásadité minerály. Osmotickú vodu tak nielen remineralizuje, ale aj dvíha pH vody na zásaditú úroveň.

7. Siedmy stupeň filtrácie - mikrobiologický filter Disruptor

 • Účinnosť odstránenia baktérií, vírusov 99.999%.
 • Extrémne dlhá životnosť - minimálne 37 800 litrov.
 • Rovnaká účinnosť počas cele životnosti - filter sa môže používať až do úplného zapchatia. Pri osmotickej vode jeho životnosť dokáže upraviť až do 10 000 litrov mikrobiologicky kontaminovanej vody.

KONZULTÁCIA S EXPERTOM

Už viac ako 12 rokov predávam ionizátory vody, ale posledných 5 rokov som sa venoval výlučne ionizovanej vode a jej pozitívnym účinkom na zdravie. Mám viac ako 12 rokov skúseností z úpravy vody (osmózy, zmäkčovače, destilátory a pod.) 

Aby som vám vedel ešte lepšie poradiť a venovať sa len vám, prinášam vám možnosť video konzultácie (cez ZOOM). Prejdem s vami vaše otázky, vysvetlím a ukážem možnosti riešenia a tiež inštalácie priamo u vás, keďže mi miesto inštalácie viete ukázať na videu. V tejto ťažkej dobe kedy vonku úraduje vírus a nemôžme chodiť na stretnutia a obhliadky, je toto najbezpečnejšia a najpohodlnejšia forma komunikácie.

Počet rezervácií je limitovaný na 20 mesačne aby sme vedeli zabezpečiť čas a kvalitu.
Hodnota konzultácie je 30€, ,moje skúsenosti a čas totiž niečo stoja ;)
, teraz vám ich na skúšobú dobu dávam  ZADARMO.

Rezervovať termín na konzultáciu si môžete tu:

Ing. František Krč
(Environmentálny inžinier)

 Technická špecifikácia:

Model

Crystal Absolute RO7  

BPA FREE plast

Filtre reverznej osmózy Crystal ABSOLUTE sú vyrobené z primárneho potravinového materiálu (polypropylén). Pri výrobe týchto plastov sa bisfenol nepoužíva a ich zloženie je v súlade so smernicou EÚ "Položky používané na styk s potravinami.

Filtračné prvky

1.PP 5µm – Mechanický, odfiltrováva z vody špinu, hrdzu a rôzne prachové čiastočky.
                    (výmena každých 6 - 12 mesiacov *)

 

2. Filter s aktívnym uhlím, absorbuje chlór a organické nečistoty.
    (výmena každých 6 mesiacov *)

 

3. Lisované aktívne uhlie. Technológia lisovaného uhlia zabezpečuje väčší obsah aktívneho uhlíka pre hĺbkovú filtráciu vody.
    (výmena každých 6 mesiacov *)

 

4. Osmotická membrána DOW Filmtec™ – Lamelárna polopriepustná tenkostenná membrána s kapacitou 75 GPD = 280 litrov za deň a je srdcom celého filtračného systému.
    (výmena každých 24-36 mesiacov *)

 

5. Post filter s lisovaným aktívnym uhlím.
    (výmena každých 12 mesiacov *)

 

6. Mineralizačný post filter – obohatí vodu o minerály. 
   (výmena každých 12 mesiacov *)

 

7. Mikrobiologický filter Crystal Disruptor 10".
    (výmena každých 24 - 36 mesiacov *)

Výdatnosť***

1,2 l/min

Max. prietok**

11,5 l/h

Produkcia vody**

280 l/deň
Pomer upravenej/odpadovej vody 1 : 4
Max. koncetrácia železa < 0,1 ppm
Max. koncetrácia mangánu < 0,05 ppm
Rozmedzie pH 4,0 - 10,0 pH

Max. koncentrácia
celkových rozpustných látok (TDS)

2000

Zákal (FTU)

<1,0

Odstránenie TDS pri tlaku: 4,1 bar - 95%–97%
3,4 bar - 92,8%

Kapacita nádržky na upravenú vodu

7 l

Pracovná teplota

5 – 38 ˚C
Min. tlak vo vodovode 1,9 bar
Max. tlak vo vodovode 6,0 bar
Svetlosť pripojenia 1/2 col

Elektrické pripojenie

áno

Rozmery filtra (VxŠxD)

350 x 450 x 150 mm

Rozmery zásobníku (VxŠxD)

350 x 260 x 260 mm

Váha zariadenia v prevádzke 15 kg

Váha balenia

11,5 kg

* Uvedené periódy výmeny filtračných vložiek sú len približné. Je potrebné zohľadňovať kvalitu vstupnej vody, tak ako aj prefiltrované množstvo.

** Zmäkčená voda, 250 pppm, pri teplote 25 ˚C, 15% výťažok, tlak na membráne 3,4 bar.

*** Vydatnosť vody zo zásobníka (po vyčerpaní objemu, sa prietok spomalí) pri min. vodovodnom tlaku 3,4 bar.

 

 

Technické údaje

 • teplota vstupnej vody od + 2 C do + 40 C
 • Vodovodný tlak: od 1 do 8,0 bar
 • maximálny obsah solí do 2000 pum (mg/l)
 • Výkon v litroch na deň: do 285 Litrov/deň
 
1 stupeň: Sedimentačný filter  

2 stupeň: Aktívne uhlie

Absorbuje chlór a organické nečistoty.

3 stupeň: Lisované aktívne uhlie

Technológia lisovaného uhlia zabezpečuje väčší obsah aktívneho uhlíka pre hĺbkovú filtráciu vody.

4 stupeň: TFC osmotická membrána

DOW Filmtec™ – Lamelárna polopriepustná tenkostenná membrána s kapacitou 50 GPD = 190 litrov za deň a je srdcom celého filtračného systému: Táto membrána má tak malé póry že prakticky prepustí iba samotnú molekulu vody

5 stupeň:záverečná filtrácia aktívnym uhlím

Na záver ešte raz prefiltruje nazbieranú vodu - zbavuje vodu aj posledných zápachov či pachutí a dodá jej príjemnú osviežujúcu chuť.

6 stupeň: zvýšenie pH vody pomocou silne zásaditých minerálov

Čistá osmotická voda vytekajúca z membrány preteká cez pH+ filter, kde je obohacovaná zásaditými minerálmi. Takto upravená osmotická voda má zásadité pH 8,5 a viac.

7 stupeň: mikrobiologický filter. Účinnosť odstránenia baktérií, vírusov 99,999%, cýst 99,9%.

Tlak vody

Filtračný systém je konštruovaný na prevádzkový tlak od 4 - 8 bar.

Zabudované čerpadlo zabezpečuje konštantný tlak 4 bary pri takmer každom vstupnom tlaku.

Veľkosť

Filtračné Zariadenie: 40 x 25 x 40 cm (d x š x v),
Nádrž: 30 x 30 x 40 cm, 20 l objem, z toho 12 l voda, môže sa umiestniť postojačky aj poležiačky.

Váha

11 kg

 

Štandardné vybavenie

 • 1. stupeň: Predfilter mechanický - 5 mikrónov (polypropylén).
 • 2. stupeň: Predfilter - aktívne uhlie granulát.
 • 3. stupeň: Predfilter - lisované aktívne uhlie.
 • 4. stupeň: 50 GPD RO Membrána
 • 5. stupeň: Koncový in-line filter - aktívne uhlie na dodatočné ochutenie prefiltrovanej vody.
 • 6. stupeň: Koncový in-line mineralizátor pH+ - obohacuje prefiltrovanú vody o zásadité minerály.
 • 7. stupeň: Mikrobiologický filter
 • 1-cestný vodovodný kohútik s predĺženým hrdlom.
 • Nádrž na vodu: 15 l.
 • Príslušenstvo k inštalácii (4m hadička, Montážny kľúč, Adaptér & Guličkový ventil ...).

 

Servis a náhradné filtre

Na výmenu filtračných vložiek budete potrebovať nasledovné filtre:

 • PP5 5 mikrón: každých 6 mesiacov
 • BAC Lisované aktívne uhlie: každých 6 mesiacov
 • GAC Aktívne uhlie: každých 6 mesiacov
 • OM50 Osmotická membrána: každé 2-3 roky
 • GAC in-line Posfiltrácia - aktívne uhlie: každých 12 mesiacov
 • pH+ - mineralizátor: každých 12 mesiacov
 • Mikrobiologický filter: každé 2-3 roky

Radi Vám dodáme sadu náhraných filtrov pripravenú špeciálne pre túto osmózu za zvýhodnenú cenu.

Odporúčame raz za rok Vaše filtračné zariadenie dezinfikovať:

Membrána reverznej osmózy úplne filtruje baktérie. Vzhľadom na to, že žiadny jav v prírode neprebieha na 100%, ani my sa nato nechceme absolútne spoliehať. Preto odporúčame zariadenie na báze reverznej osmózy raz ročne vydezinfikovať. 
Najvhodnejšia doba na dezinfekciu je pred úplnou výmenou filtračných vložiek, aby ste eliminovali množstvo možných vzniknutých baktérií, a zabránili ich ďalšiemu rozmnožovaniu. Podrobný návod ako dezinfikovať domácu reverznú osmózu nájdete v sekcii "Otázky a odpovede - Údržba".

Porovnanie rozbortu nefiltrovanej vody zo studne a filtrovanej z RO 7

Montáž RO s UV Sterlizátorom, riešenie pri studničnej vode. Dvoj - kohútiková páková batéria na demineralizovanú a zmiešanú vodu.

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 (mikrobiologický filter)
Vaše hodnotenie