Úprava pitnej
a úžitkovej vody

Preskočiť k hlavnému obsahu »

Váš košík je prázdny

Filtračné médiá

Filtračne náplne sa používajú na úravu vody, vďaka špecifickému zloženiu majú vlastnosti zachytávať jednotlivé prvky z vody. Stručný prehľad jednotlivých filtračných materiálov a ich použitie:

Filtračný materiál

Skratka

Regenerácia

Druh materiálu

Úprava vody

Aktívne uhlie

AC

preplach vodou

porézny materiál

sorbčné vlastnosti

Anex 520

N

roztok NaCl

iontomenič - silne bazický anex

odstránenie dusičnanov

Birm

Bi

preplach vodou

zeolit

odstránenie železa, mangánu

Ecomix

E

roztok NaCl

zmes materiálov

odstránenie  vodného kameňa/ zmäkčovanie, železa, mangánu

GreenSand Plus

GS

roztok KMno4

zeolit

odstránenie železa, mangánu

Kremičitý piesok VL2

KP2

preplach vodou

kremičitý piesok

piesková filtrácia

Filter AG Plus (Turbidex)

T

preplach vodou

křemičitý písek

filtrácia zákalu a nerozpustných látok

Mixed-Bed Purolite MB400

MB

-

Iontomenič – zmes katexu a anexu

deionizácia demineralizovanej vody po membránovej úprave vody

Pyrolox

Py

preplach vodou

zeolit

odstránenie železa, mangánu, sírovodíku

SILIPHOS® originál

SIL

-

polyfosfáty

SILIPHOS® obmedzuje usádzanie vodného kameňa.

Turmalín 

TUR

-           

turmalínové guľôčky

mierne zvýšenie pH vody a výrazné zníženie ORP

Kalcit

KAL

-           

uhličitan vápenatý

neutralizuje pH pri kyslých vodách

Corosex

COR

-           

pomocou iónov horčíka neutralizuje voľný oxid uhličitý

neutralizuje a radikálne zvyšuje pH vody

Ponúkame rôzne typy filtračných materiálov s rôznou veľkosťou pórov. Filtračná schopnosť filtra je tiež určovaná aj objemom filtračného média.

Vo všeobecnosti teda platí, že väčšia plocha filtra = väčší výkon filtrácie.

 

Položiek: 13

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne
 • Tabletovana sol

  Tabletovana sol

  Technicky čistá tabletovaná soľ do úpravne vody určená na regeneráciu katexu, anexu, ecomixu a iných iónovýmenných živíc. Balená v 25kg PE vreciach. # Tento tovar nezasielame kuriérskou službou, vyzdvihnutie len osobne alebo tovar doručí náš technik pri servise. 
  10,90 €
 • SILIPHOS® originál

  SILIPHOS originál - náhradná náplň do 10" potrubného filtra

  Polyfosfátové médium SILIPHOS® obmedzuje usádzanie vodného kameňa. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka a tým zastavuje koróziu. Postupne odstraňuje aj staré nánosy kameňa a hrdze a postupne vyčistí celý systém. SILIPHOS® je schválený hlavným hygienikom SR pre ošetrovanie pitnej vody!

  Bežná cena: 41,90 €

  Akciová cena: 29,90 €

 • Aktívne uhlie - univerzálne filtračné médium

  Aktívne uhlie

  Najkvalitnejšie granulované aktívne uhlie vyrábané z kokosových škrupín. Vhodné ako náplň pre rozličné filtre, úpravne vody a domáce filtračné zariadenia na vodu. Účinne odstraňuje z vody chlór, THM a ďalšie škodlivé organické zlúčeniny. Zlepšuje chuť a vôňu vody. REGENERÁCIA: nie, alebo len čiastočná spätným preplachom ŽIVOTNOSŤ: záleží od kvality vody, zvyčajne do 6 mesiacov
 • Turmalín - zvýšenie pH a zníženie ORP vody

  turmalin

  Filtračné médium s keramickými turmalínovými guľôčkami. Používa sa na dlhodobé mierne zvýšenie pH vody a výrazné zníženie ORP vody až do záporných hodnôt. Turmalín sa často používa aj ako náplň do post filtrov po reverznej osmóze.
 • Kalcit - neutralizácia pH vody

  Kalcit, neutralizacia pH

  Kalcit - filtračné médium určené na neutralizáciu pH vody. Používa sa ako filtračná náplň do potrubných filtrov a filtračných zariadení. POUŽITIE: pri kyslích vodách s nižším pH< 7 ŽIVOTNOSŤ: pôsobením sa uvoľnuje vo vode
 • Corosex - neutralizácia a zvýšenie pH vody

  Corosex - filtračné médium, náplň do filtra

  Corosex - filtračné médium používané na na radikálne zvýšenie pH vody. Pomáha pri problémoch s kyslou vodou, odstránení železa alebo mangánu. pH vody dvíha pridávaním do vody zdraviu prospešných iónov Magnézia. REGENERÁCIA: nie ŽIVOTNOSŤ: postupne sa vymýva, zmenšený objem treba doplniť novou náplňou
  12,90 € Len: 8,90 €
 • Ecozon - náhradná náplň pre práčkový minifilter

  Ecozon - zmäkčovacie médium

  Ekologické filtračné médium Ecozon pre práčkový minifilter. Neobsahuje polyfosfáty ani iné látky zaťažujúce životné prostredie. Náplň vydrží až 400 pracích cyklov.
  9,90 €
 • Mixed-Bed Purolite MB400 - Iontomenič

  Mixed-Bed Purolite BM400 - Iontomenič

  Ionexová vložka k deionizácií demineralizovanej vody po membránovej úprave vody, slúži na dočistenie vody na ultra čistú vodu. Slúži ako náplň do filtrov a úpravní vody znižujúcich vodivosť vody.
 • Katex C100E - zmäkčenie vody

  Katex C100E - zmäkčenie vody

  Špeciálna porézna živica – katex určený na odstraňovanie tvrdosti vody. Slúži ako náhradná náplň do katexových (soľankových) zmäkčovačov vody. REGENERÁCIA: pomocou roztoku NaCl ŽIVOTNOSŤ: do 10 rokov (namočený katex nesmie vyshnúť, ani zmrznúť)
 • Anex A520E - médium na odstránenie dusičnanov

  Anex A520E

  Anex A520E - makroporézne fitračné médium špeciálne vyvinuté na odstraňovanie dusičnanov a dusitanov z vody pomocou iónovej výmeny. Pri správnom používaní sú jeho výsledky vynikajúce. Slúži ako náplň do vodných filtrov a úpravní vody odstraňujúcich dusičnany. REGENERÁCIA: pomocou roztoku NaCl ŽIVOTNOSŤ: do 10 rokov (namočený anex nesmie vyshnúť, ani zmrznúť) # Anex A520E (spoločne s katexom) sa dá použiť aj na získanie úplne čistej demi vody. Vyžaduje to však úplné vyčerpanie jeho prvotnej kapacity a následnú regeneráciu pomocou 8% roztoku NaOH hydroxidu sodného.
  19,90 €
 • Filter AG Plus (Turbidex) - Filtrácia zákalu a nerozpustných látok

  Turbidex - Filtrácia zákalu a nerozpustných látok

  Clack Filter AG (Turbidex) patrí medzi moderné fitlračné médiá na účinné odstránenie mechanických nečistôt väčších ako 5 μm. Je niekoľkonásobne účinnejší ako piesok, pri podstatne nižších požiadavkách na preplach. REGENERÁCIA: preplachom ŽIVOTNOSŤ: odvíja sa od znečistenia, štandardne niekoľko rokov
 • Birm - odstránenie železa a mangánu

  Birm - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Jedno z najvýkonnejších filtračných médií na odstránenie železa a mangánu z vody. Birm je výnimočne ľahké a preto na preplach najmenej náročné médium na odstránenie železa a mangánu. Neodsraňuje sírovodík. Základ Birm tvorí ľahký zeolitový granulát, ktorý je pokrytý 5% aktívnym povrchom oxidu manganičitého MnO2 .
 • Pyrolox - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Pyrolox - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Pyrolox je v prírode vyťažený  minerál -  90%ný oxid manganičitý MnO2 vo forme granulí. Aplikuje sa ako granulované filtračné médium využívané pre redukciu železa, mangánu a čiastočne sulfánu. PYROLOX odstraňuje železo, mangán, sírovodík pomocou katalytickej reakcie, no samotné filtračné médium zostáva nezmenené. Na katalytickom povrchu Pyroloxu je vo vode obsiahnuté železo, mangán a sírovodík oxidovaný a následne zachytený. Pyrolox sa dá od zachytených nečistôt vyčistiť jednoduchým výplachom vodou bez použitia akýchkoľvek chemikálií.

Položiek: 13

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne