Úprava pitnej
a úžitkovej vody

Preskočiť k hlavnému obsahu »

Váš košík je prázdny

Filtračné médiá

Ponúkame rôzne typy filtračných materiálov s rôznou veľkosťou pórov. Filtračná schopnosť filtra je tiež určovaná aj objemom filtračného média. Vo všeobecnosti teda platí, že väčšia plocha filtra = väčší výkon filtrácie.

Položiek: 12

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne
 • SILIPHOS® originál

  SILIPHOS originál - náhradná náplň do 10" potrubného filtra

  Polyfosfátové médium SILIPHOS® obmedzuje usádzanie vodného kameňa. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka a tým zastavuje koróziu. Postupne odstraňuje aj staré nánosy kameňa a hrdze a postupne vyčistí celý systém.

  Bežná cena: 41,90 €

  Akciová cena: 29,90 €

 • Aktívne uhlie - univerzálne filtračné médium

  Aktívne uhlie

  Najkvalitnejšie granulované aktívne uhlie vyrábané z kokosových škrupín. Vhodné ako náplň pre rozličné filtre, úpravne vody a domáce filtračné zariadenia na vodu. Účinne odstraňuje z vody chlór, THM a ďalšie škodlivé organické zlúčeniny. Zlepšuje chuť a vôňu vody. REGENERÁCIA: nie, alebo len čiastočná spätným preplachom ŽIVOTNOSŤ: záleží od kvality vody, zvyčajne do 6 mesiacov
 • Turmalín - zvýšenie pH a zníženie ORP vody

  turmalin

  Filtračné médium s keramickými turmalínovými guľôčkami. Používa sa na dlhodobé mierne zvýšenie pH vody a výrazné zníženie ORP vody až do záporných hodnôt. Turmalín sa často používa aj ako náplň do post filtrov po reverznej osmóze.
 • Kalcit - neutralizácia pH vody

  Kalcit, neutralizacia pH

  Kalcit - filtračné médium určené na neutralizáciu pH vody. Používa sa ako filtračná náplň do potrubných filtrov a filtračných zariadení. POUŽITIE: pri kyslích vodách s nižším pH< 7 ŽIVOTNOSŤ: pôsobením sa uvoľnuje vo vode
 • Corosex - neutralizácia a zvýšenie pH vody

  Corosex - filtračné médium, náplň do filtra

  Corosex - filtračné médium používané na na radikálne zvýšenie pH vody. Pomáha pri problémoch s kyslou vodou, odstránení železa alebo mangánu. pH vody dvíha pridávaním do vody zdraviu prospešných iónov Magnézia. REGENERÁCIA: nie ŽIVOTNOSŤ: postupne sa vymýva, zmenšený objem treba doplniť novou náplňou
  12,90 € Len: 8,90 €
 • Ecozon - náhradná náplň pre práčkový minifilter

  Ecozon - zmäkčovacie médium

  Ekologické filtračné médium Ecozon pre práčkový minifilter. Neobsahuje polyfosfáty ani iné látky zaťažujúce životné prostredie. Náplň vydrží až 400 pracích cyklov.
  9,90 €
 • Mixed-Bed Purolite MB400 - Iontomenič

  Mixed-Bed Purolite BM400 - Iontomenič

  Ionexová vložka k deionizácií demineralizovanej vody po membránovej úprave vody, slúži na dočistenie vody na ultra čistú vodu. Slúži ako náplň do filtrov a úpravní vody znižujúcich vodivosť vody.
 • Katex C100E - zmäkčenie vody

  Katex C100E - zmäkčenie vody

  Špeciálna porézna živica – katex určený na odstraňovanie tvrdosti vody. Slúži ako náhradná náplň do katexových (soľankových) zmäkčovačov vody. REGENERÁCIA: pomocou roztoku NaCl ŽIVOTNOSŤ: do 10 rokov (namočený katex nesmie vyshnúť, ani zmrznúť)
 • Anex A520E - médium na odstránenie dusičnanov

  Anex A520E

  Anex A520E - makroporézne fitračné médium špeciálne vyvinuté na odstraňovanie dusičnanov a dusitanov z vody pomocou iónovej výmeny. Pri správnom používaní sú jeho výsledky vynikajúce. Slúži ako náplň do vodných filtrov a úpravní vody odstraňujúcich dusičnany. REGENERÁCIA: pomocou roztoku NaCl ŽIVOTNOSŤ: do 10 rokov (namočený anex nesmie vyshnúť, ani zmrznúť) # Anex A520E (spoločne s katexom) sa dá použiť aj na získanie úplne čistej demi vody. Vyžaduje to však úplné vyčerpanie jeho prvotnej kapacity a následnú regeneráciu pomocou 8% roztoku NaOH hydroxidu sodného.
  19,90 €
 • Filter AG Plus (Turbidex) - Filtrácia zákalu a nerozpustných látok

  Turbidex - Filtrácia zákalu a nerozpustných látok

  Clack Filter AG (Turbidex) patrí medzi moderné fitlračné médiá na účinné odstránenie mechanických nečistôt väčších ako 5 μm. Je niekoľkonásobne účinnejší ako piesok, pri podstatne nižších požiadavkách na preplach. REGENERÁCIA: preplachom ŽIVOTNOSŤ: odvíja sa od znečistenia, štandardne niekoľko rokov
 • Birm - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Birm - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Jedno z najvýkonnejších filtračných médií na odželeznenie vody. Birm je výnimočne ľahké a na preplach najmenej náročné médium na odstránenie železa, mangánu a sírovodíka. Základ Birm tvorí ľahký zeolitový granulát, ktorý je pokrytý 5% aktívnym povrchom oxidu manganičitého MnO2 . Birm odstraňuje železo, mangán, sírovodík pomocou katalytickej reakcie, no samotné filtračné médium zostáva nezmenené. Na katalytickom povrchu Birmu je vo vode obsiahnuté železo, mangán a sírovodík oxidovaný a následne zachytený. Birm sa dá od zachytených nečistôt vyčistiť jednoduchým výplachom vodou bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Birm nevyžaduje chemickú regeneráciu, nič do vody nie je pridávané a má veľmi vysokú zádržnú kapacitu na spomínané kontaminanty. Jeho jedinou nevýhodou je požiadavka na preplach pomocou veľmi vysokého prúdu vody. Pre aplikácie, kde je možný preplach len nižším prúdom vody (bežné domáce vodárne) odporúčame použiť ľahšie filtračné médium.
 • Pyrolox - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Pyrolox - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Jedno z najvýkonnejších filtračných médií na odstránenie železa, mangánu, sírovodíka. Pyrolox je v prírode vyťažený  minerál -  90%ný oxid manganičitý MnO2 vo forme granulí. PYROLOX odstraňuje železo, mangán, sírovodík pomocou katalytickej reakcie, no samotné filtračné médium zostáva nezmenené. Na katalytickom povrchu Pyroloxu je vo vode obsiahnuté železo, mangán a sírovodík oxidovaný a následne zachytený. Pyrolox sa dá od zachytených nečistôt vyčistiť jednoduchým výplachom vodou bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Pyrolox nevyžaduje chemickú regeneráciu, nič do vody nie je pridávané a má veľmi vysokú zádržnú kapacitu na spomínané kontaminanty. Jeho jedinou nevýhodou je požiadavka na preplach pomocou veľmi vysokého prúdu vody. Pre aplikácie, kde je možný preplach len nižším prúdom vody (bežné domáce vodárne) odporúčame použiť ľahšie filtračné médium.

Položiek: 12

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne