Úprava pitnej
a úžitkovej vody

Preskočiť k hlavnému obsahu »

Váš košík je prázdny

Filtračné médiá

Filtračne náplne sa používajú na úravu vody, vďaka špecifickému zloženiu majú vlastnosti zachytávať jednotlivé prvky z vody. Stručný prehľad jednotlivých filtračných materiálov a ich použitie:

Filtračný materiál

Regenerácia 

Druh materiálu

Úprava vody

Aktívne uhlie

preplach vodou

porézny materiál

sorbčné vlastnosti

Katex
Purolite C100
Canature

 roztok NaCl iontomenič - silne kyslý katex zmäkčenie vody / odstránenie vápnika a horčíka (iónová výmena za Na+)

Anex 520

roztok NaCl

iontomenič - silne bazický anex

odstránenie dusičnanov (iónová výmena za Cl-)

Ecomix

roztok NaCl

zmes materiálov

odstránenie  vodného kameňa/ zmäkčovanie, železa, mangánu (iónová výmena za Na+)

Birm preplach vodou zeolit s aktívnou vrstvou MnO2 odstránenie železa, mangánu
Pyrolox preplach vodou minerál pyroluzit (Oxid manganičitý MnO2) odstránenie železa, mangánu, sírovodíku

GreenSand Plus

roztok KMno4

zeolit

odstránenie železa, mangánu

Kremičitý piesok

preplach vodou

kremičitý piesok

piesková filtrácia

Filter AG Plus

preplach vodou

zeolit

filtrácia zákalu a nerozpustných látok nad 20μm

Filter AG Plus (Turbidex)

preplach vodou

zeolit

filtrácia zákalu a nerozpustných látok nad 5μm

Mixed-Bed
(Purolite MB400, Pure MB101)

-

Iontomenič – zmes katexu a anexu

deionizácia demineralizovanej vody po membránovej úprave vody

SILIPHOS® originál

-

polyfosfáty

SILIPHOS® obmedzuje usádzanie vodného kameňa.

Turmalín 

-           

turmalínové guľôčky

mierne zvýšenie pH vody a výrazné zníženie ORP

Kalcit

-           

uhličitan vápenatý

neutralizuje pH pri kyslých vodách

Corosex

-           

pomocou iónov horčíka neutralizuje voľný oxid uhličitý

neutralizuje a radikálne zvyšuje pH vody

Na požiadanie dodáme aj iné typy filtračných materiálov na úpravu vody. Filtračná schopnosť filtra je tiež určovaná filtračným povrchom a objemom filtračného média.

Vo všeobecnosti teda platí: väčšia filtračná plocha a objem náplne = účinnejšia filtrácia, väčšia kapacita aj prietoky.

Položiek: 18

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne
 • Tabletovaná soľ

  Tabletovana sol

  Technicky čistá tabletovaná soľ do úpravne vody určená na regeneráciu katexu, anexu, ecomixu a iných iónovýmenných živíc. Balená v 25kg PE vreciach. POZOR!!! Tento tovar NEZASIELAME kuriérskou službou, vyzdvihnutie len osobne alebo tovar doručí náš technik pri servise. 
  12,00 €
 • SILIPHOS® originál 1 L

  SILIPHOS originál - náhradná náplň do 10" potrubného filtra

  Polyfosfátové médium SILIPHOS® obmedzuje usádzanie vodného kameňa. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka a tým zastavuje koróziu. Postupne odstraňuje aj staré nánosy kameňa a hrdze a postupne vyčistí celý systém. SILIPHOS® je schválený hlavným hygienikom SR pre ošetrovanie pitnej vody!
  29,80 €
 • Aktívne uhlie - univerzálne filtračné médium

  Aktívne uhlie

  Najkvalitnejšie granulované aktívne uhlie vyrábané z kokosových škrupín. Vhodné ako náplň pre rozličné filtre, úpravne vody a domáce filtračné zariadenia na vodu. Účinne odstraňuje z vody chlór, THM a ďalšie škodlivé organické zlúčeniny. Zlepšuje chuť a vôňu vody. REGENERÁCIA: nie, alebo len čiastočná spätným preplachom ŽIVOTNOSŤ: záleží od kvality vody, zvyčajne do 6 mesiacov
  5,90 €
 • Turmalín - zvýšenie pH a zníženie ORP vody

  turmalin

  Filtračné médium s keramickými turmalínovými guľôčkami. Používa sa na dlhodobé mierne zvýšenie pH vody a výrazné zníženie ORP vody až do záporných hodnôt. Turmalín sa často používa aj ako náplň do post filtrov po reverznej osmóze.
  49,90 €
 • Kalcit - neutralizácia pH vody

  Kalcit, neutralizacia pH

  Kalcit - filtračné médium určené na neutralizáciu pH vody. Používa sa ako filtračná náplň do potrubných filtrov a filtračných zariadení. POUŽITIE: pri kyslích vodách s nižším pH< 7 ŽIVOTNOSŤ: pôsobením sa uvoľnuje vo vode
  6,90 €
 • Corosex - neutralizácia a zvýšenie pH vody

  Corosex - filtračné médium, náplň do filtra

  Corosex - filtračné médium používané na na radikálne zvýšenie pH vody. Pomáha pri problémoch s kyslou vodou, odstránení železa alebo mangánu. pH vody dvíha pridávaním do vody zdraviu prospešných iónov Magnézia. REGENERÁCIA: nie ŽIVOTNOSŤ: postupne sa vymýva, zmenšený objem treba doplniť novou náplňou
  12,90 €
 • Ecozon - náhradná náplň pre práčkový minifilter

  Ecozon - zmäkčovacie médium

  Ekologické filtračné médium Ecozon pre práčkový minifilter 100 ml. Neobsahuje polyfosfáty ani iné látky zaťažujúce životné prostredie. Náplň vydrží až 400 pracích cyklov.
  9,90 €
 • Mixed-Bed PURE MB101 - Iontomenič

  Mixed-Bed PURE MB-101 - Iontomenič

  PURE MB 101 je deionizačný mixed-bed pripravený na okamžité jednorázové použitie. Slúži na výrobu demineralizovanej vody s vodivosťou pod 1 µS/cm. Zdrojom vstupnej vody môže byť pitná voda z verejného vodovodu, alebo voda predupravená demineralizáciou, reverznou osmózou, elektrodialýzou, či destiláciou.
  19,90 €
 • Mixed-Bed Purolite MB400 - Iontomenič

  Mixed-Bed Purolite BM400 - Iontomenič

  Purolite MB 400 je deionizačný mixed-bed pripravený na okamžité jednorázové použitie. Slúži na výrobu demineralizovanej vody s vodivosťou pod 1 µS/cm. Zdrojom vstupnej vody môže byť pitná voda z verejného vodovodu, alebo voda predupravená demineralizáciou, reverznou osmózou, elektrodialýzou, či destiláciou.
  24,90 €
 • Katex Canature - zmäkčenie vody

  Katex Canature - zmäkčenie vody

  Špeciálna porézna živica – katex určený na odstraňovanie tvrdosti vody. Slúži ako náhradná náplň do katexových (soľankových) zmäkčovačov vody. REGENERÁCIA: pomocou roztoku NaCl ŽIVOTNOSŤ: do 10 rokov (namočený katex nesmie vyshnúť, ani zmrznúť)
  6,49 €
 • Katex C100E - zmäkčenie vody

  Katex C100E - zmäkčenie vody

  Špeciálna porézna živica – katex určený na odstraňovanie tvrdosti vody. Slúži ako náhradná náplň do katexových (soľankových) zmäkčovačov vody. REGENERÁCIA: pomocou roztoku NaCl ŽIVOTNOSŤ: do 10 rokov (namočený katex nesmie vyshnúť, ani zmrznúť)
  6,90 €
 • Anex A520E - médium na odstránenie dusičnanov

  Anex A520E

  Anex A520E - makroporézne fitračné médium špeciálne vyvinuté na odstraňovanie dusičnanov a dusitanov z vody pomocou iónovej výmeny. Pri správnom používaní sú jeho výsledky vynikajúce. Slúži ako náplň do vodných filtrov a úpravní vody odstraňujúcich dusičnany. REGENERÁCIA: pomocou roztoku NaCl ŽIVOTNOSŤ: do 10 rokov (namočený anex nesmie vyshnúť, ani zmrznúť) # Anex A520E (spoločne s katexom) sa dá použiť aj na získanie úplne čistej demi vody. Vyžaduje to však úplné vyčerpanie jeho prvotnej kapacity a následnú regeneráciu pomocou 8% roztoku NaOH hydroxidu sodného.
  19,90 €
 • Filter AG Plus (Turbidex) - Filtrácia zákalu a nerozpustných látok

  Turbidex - Filtrácia zákalu a nerozpustných látok

  Clack Filter AG (Turbidex) patrí medzi moderné fitlračné médiá na účinné odstránenie mechanických nečistôt väčších ako 5 μm. Je niekoľkonásobne účinnejší ako piesok, pri podstatne nižších požiadavkách na preplach. REGENERÁCIA: preplachom ŽIVOTNOSŤ: odvíja sa od znečistenia, štandardne niekoľko rokov
  4,50 €
 • Birm - odstránenie železa a mangánu

  Birm - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Jedno z najvýkonnejších filtračných médií na odstránenie železa a mangánu z vody. Birm je výnimočne ľahké a preto na preplach najmenej náročné médium na odstránenie železa a mangánu. Neodsraňuje sírovodík. Základ Birm tvorí ľahký zeolitový granulát, ktorý je pokrytý 5% aktívnym povrchom oxidu manganičitého MnO2 .
  6,40 €
 • Pyrolox - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Pyrolox - odstránenie železa, mangánu, sírovodíka

  Pyrolox je v prírode vyťažený  minerál -  90%ný oxid manganičitý MnO2 vo forme granulí. Aplikuje sa ako granulované filtračné médium využívané pre redukciu železa, mangánu a čiastočne sulfánu. PYROLOX odstraňuje železo, mangán, sírovodík pomocou katalytickej reakcie, no samotné filtračné médium zostáva nezmenené. Na katalytickom povrchu Pyroloxu je vo vode obsiahnuté železo, mangán a sírovodík oxidovaný a následne zachytený. Pyrolox sa dá od zachytených nečistôt vyčistiť jednoduchým výplachom vodou bez použitia akýchkoľvek chemikálií.
  8,90 €
 • Tabletovaná soľ 1 PALETA - Západné Slovensko

  Tabletovaná soľ - 1 paleta /40 vriec/

  Technicky čistá tabletovaná soľ do úpravne vody určená na regeneráciu katexu, anexu, ecomixu a iných iónovýmenných živíc. Balená v 25kg PE vreciach. Balenie: 25 kg PE vrecia / 40 ks / 1000 kg PALETA Cena za 25 kg PE vreco - 8,60 Eur Doprava je zahrnutá v cene palety do 200 km zo skladu SENICA. Rýchlosť dodania po obdržaní objednávky sú 3 pracovné dni.
  344,00 €
 • Tabletovaná soľ 1 PALETA - Východné Slovensko

  Tabletovaná soľ - 1 paleta /40 vriec/

  Technicky čistá tabletovaná soľ do úpravne vody určená na regeneráciu katexu, anexu, ecomixu a iných iónovýmenných živíc. Balená v 25kg PE vreciach. Balenie: 25 kg PE vrecia / 40 ks / 1000 kg PALETA Cena za 25 kg PE vreco - 8,60 Eur Doprava je zahrnutá v cene palety v oblasti od Svit/Rožňava po východné hranice. Rýchlosť dodania po obdržaní objednávky sú 3 pracovné dni.
  344,00 €
 • Tabletovaná soľ 1 PALETA - Stredné Slovensko

  Tabletovaná soľ - 1 paleta /40 vriec/

  Technicky čistá tabletovaná soľ do úpravne vody určená na regeneráciu katexu, anexu, ecomixu a iných iónovýmenných živíc. Balená v 25kg PE vreciach. Balenie: 25 kg PE vrecia / 40 ks / 1000 kg PALETA Cena za 25 kg PE vreco - 8,99 Eur Doprava je zahrnutá v cene palety v oblasti od Svit/Rožňava po západné hranice. Rýchlosť dodania po obdržaní objednávky sú 3 pracovné dni.
  359,60 €

Položiek: 18

na stránku

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne