Reverzná osmóza

Vodné filtre reverznej osmózy určené na výrobu pitnej vody pre
domácnosti, kancelárie a malé firmy

V našom sortimente nájdete len DLHOROČNE OVERENÉ PRODUKTY,
na základe dlhodobých praktických skuseností.

O reverznej osóze vieme všetko, tiež máme všetky náhradné diely skladom.
Preto vieme promptne vyriešiť akýkoľvek problém!

. K filtračným systémom reverznej osmózy môžeme doplniť nasledovné doplnky:

 • pH+ vložka (zvyšuje pH osmotickej vody až na 8,5 - 9,5)
 • Biokeramická vložka (dodatočne aktivuje vodu a zvyšuje jej bioenergetickú hladinu)
 • Pumpa na zvýšenie tlaku (slúži na zvýšenie tlaku tam, kde je tlak vody menší ako 3 Bary)
 • Permeát pumpa (slúži na zvýšenie vodovodného tlaku tam, kde nie je dostupná elektrická zásuvka)
 • UV Lampa (úplne dezinfikuje vodu - odporúča sa pri studničnej vode)

Ku všetkým reverzným osmózam tiež ponúkame výhodné sady filtrov. Vodný filter môžeme upraviť podľa Vašich prianí. Stačí si zaželať.

Široký výber komerčných a priemyselných reverzných osmóz s vysokým výkonom, nájdete na www.demivoda.sk.

Otázky a odpovede (4):

4 Item(s)

Zobraziť na stránku
 1. Viera Rakovská sa pýta 24. 4. 2020

  Koľko litrov vody potrebujem na výrobu 10 litrov osmotickej vody.

  1. Tomas Kovac odpovede 28. 4. 2020

   Všetky bežné revezné osmózy pre domácnosti majú pri štandardnom tlaku pomer vyčistenej ku odpadovej vode 1:4. To znamená že na 10 litrov pitnej vody, vypustí štandardná reverzná osmóza do odpadu 40 litrov vody. Tento pomer je daný a doporučený výrobcami osmotických membrán nie je vhodné ho meniť. Tento pomer však výrazne ovplyvňuje tlak vstupnej vody. Preto pri nižšom vodovodnom tlaku ako 3,2 baru určite treba použiť reverznú osmózu s čerpadlom, alebo použiť externé čerpadlo pre RO.

   Lepší pomer čistej ku odpadovej vode, dosahujú len reverzné osmózy s viacerými mebránami, ktoré sú zapojené sériovo. To znamená, že odpadová voda z prvej sady membrán je vedená na opätovné prečistenie do vstupu drunej sady membrán. Nakoľko sa jedná o zložitejší systém s viacerými membránami a automaticky riadeným čerpadlom, je však cena vyššia. Veľkou výhodou takéhoto systému s viacerými membránami je podstatne zvýšená produkcia. Pre bežnú domácnosť pri takejto reverznej osmóze odpadá nutnosť používať zásobník.

   Takýmto spôsobom pracuje napríklad Reverzná osmóza Crystal RObust, ktorá má pomer čistej ku odpadovej vode 1:1. To znamená, že na 10 litrov vyčistenej vody minie len 10 litrov odpadovej vody.

 2. Tomas sa pýta 10. 1. 2017

  Je možné do Vami ponúkaných reverzných osmóz doplniť UV sterilizátor?

  1. Tomáš Kováč odpovede 10. 1. 2017

   UV lampu doplníme na požiadanie do ktorejkoľvek osmózy, ktoru si vyberiete. Za domontovanie UV lampy účtujeme len sumu použitého UV sterilizátora a inštalačného materiálu:

   4 people found this answer useless.

 3. Tomáš sa pýta 29. 2. 2016

  Kolko je pri reverznej osmóze odpadnej vody na 1 liter prefiltrovanej vody (tzv waste water)?

  1. Tomáš Kováč odpovede 29. 2. 2016

   Pri tlaku 4 bary minie reverzná osmóza na jeden diel vyčistenej vody 4 diely odpadovej vody.

   Pomer vyčistenej vody ku odpadovej vode určuje v každej reverznej osmóze bez osadeného čerpadla (bez tzv. booster pumpy), najmä tlak vody vo vodovodnom potrubí. Všetky reverzné osmózy pre domácnosti sú konštruovaná tak, aby pri tlaku vstupnej vody 4 bary, dosahovali pomer vyčistenej vody ku odpadovej vode 1:4.

   Tento pomer sa výrazne mení hlavne pri nižšom vodovodnom tlaku v neprospech vyčistenej vody. Pri nižšom vodovodnom tlaku sa tiež výrazne znižuje účinnosť filtrácie pomocou osmózy. Z tohoto dôvodu doporučujeme zakúpiť osmózu s osadeným čerpadlom pri tlaku vstupnej vody menšom ako 3,5 baru. Pri vodovodnom tlaku nižšom ako 3,2 bar je čerpadlo nevyhnutné.

   Štandardný tlak vo vodovodný rozvodoch na Slovensku je približne 4 bary. O každých 10 metrov výšky klesne vodovodný tlak približne o 1 bar. Preto doporučujeme zakúpiť osmózu s čerpadlom všetkým, čo bývajú v bytových domoch na 3-4. poschodí a vyššie, alebo bývajú na kopci.

   Jediným spôsobom, ako presne určiť vodovodný tlak vo Vašom byte, alebo rodinnom dome, je zmeranie tlaku vody priamo u Vás pomocou tlakomeru (manometra).

   1 people found this answer useless.

 4. Tomas sa pýta 20. 12. 2015

  Je k reverznej osmóze potrebné aj čerpadlo?

  1. Tomas Kovac odpovede 11. 4. 2020

   Osmotické membrány pre domácnosti sú od výroby prispôsobené na tlak 4 bary, čo je bežný tlak vody vo verejnom vodovode. Ak je vodovodný tlak nižší, filtrovaná voda sa nedostatočne pretláča cez extrémne jemnú osmotickú membránu, a neúmerné množstvo vody je vypúšťané do odpadu. Pri nedostatočnom tlaku vstupnej vody aj odstraňovanie kontaminantov neprebieha dostatočne účinne.

   Preto na správnu a efektívnu prevádzku zariadení reverznej osmózy je nutné, aby tlak na vstupnej vody neklesal pod 3,2 baru. Ak je tlak vo vašom rozvode vody nižší ako 3,2 bar, je určite lepšie zakúpiť ku reverznej osmóze aj pomocné čerpadlo.

   Ideálne je si pred kúpou osmózy zmerať vodovodný tlak pomocou manometra (tlakomeru), ktorý zakúpite takmer v našom obchode. Pomocou vhodnej redukcie sa tlakomer našraubuje namiesto sprchovej hadice, a pustením studenej vody odčítate dosiahnutý tlak. Ak je tlak menší ako 3,2 bar, kúpte si osmózu už s osadeným čerpadlom. Ak už reverznú osmózu máte, jednoduchým riešením je kúpa externého čerpadla. Tieto čerpadlá predávame už ako pred-pripravené komplety s osadenými tlakovými spínačmi, ktoré stačí len pripojiť ku Vašej osmóze.

   Ak je tlak vyšší ako 3,5 bar, je investícia do čerpadla zbytočná, nakoľko Vám reverzná osmóza bude vodu filtrovať dostatočne efektívne.

4 Item(s)

Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

15 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. Reverzná osmóza Crystal PREMIUM (Aquaphor Morion)
  Hodnotenie:
  99%
  Špeciálna cena 279,90 € Normálna cena 329,00 €
  Najdokonalejšia a najpredávanejšia reverzná osmóza na trhu! Reverzná osmóza Crystal PREMIUM (Aquaphor Morion) produkuje 4x menej odpadovej vody a má polovičný rozmer oproti klasickým osmózam. Výmena filtrov trvá 5 minút a inštalácia je nenáročná.
 2. Reverzná osmóza Crystal PREMIUM ph+
  Hodnotenie:
  98%
  Špeciálna cena 399,00 € Normálna cena 499,00 €
  Verzia pH+ produkuje minerálmi obohatenú zásaditú vodu s pH 8,5 a viac. Najdokonalejšia a najpredávanejšia reverzná osmóza na trhu! Reverzná osmóza Crystal PREMIUM (Aquaphor Morion) produkuje 4x menej odpadovej vody a má polovičný rozmer oproti klasickým osmózam. Výmena filtrov…
 3. Reverzná osmóza Crystal PREMIUM Plus
  799,00 €
  Najdokonalejšia čistička pitnej vody na trhu ešte vylepšená! Extra výkonná reverzná osmóza so zabudovaným čerpadlom. Dokáže vyprodukovať až 1080 l vody za deň, čo postačí aj pre väčšie…
 4. Reverzná osmóza CRYSTAL ABSOLUTE RO6
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 279,00 € Normálna cena 319,00 €
  Crystal ABSOLUTE RO6 je vysoko-kvalitná 6-stupňová reverzná osmóza bezpečná pre dospelých aj deti. Vyrobí 8 litrov krištáľovo čistej vody za hodinu zbavenej dusičnanov, pesticídov, ťažkých kovov,…
 5. Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 (mikrobiologický filter)
  Špeciálna cena 379,00 € Normálna cena 449,00 €
  KVALITNÁ PITNÁ VODA Z KAŽDÉHO ZDROJA: 7-stupňová reverzná osmóza najvyššej kvality určená aj na filtráciu kontaminovanej studničnej vody. Vysoký priemerný stupeň odstránenia TDS (nečistôt) 98%.…
 6. Reverzná osmóza Crystal ABSOLUTE RO6 (s čerpadom)
  Špeciálna cena 379,00 € Normálna cena 514,80 €
  Crystal ABSOLUTE RO6 je vysoko-kvalitná 6-stupňová reverzná osmóza do domácnosti. Crystal ABSOLUTE s čerpadlom je ideálnym riešením pri tlaku vstupnej vody menšom ako 3,5 baru. Vyrobí 8 litrov krištáľovo čistej vody za hodinu zbavenej dusičnanov, pesticídov, ťažkých kovov,…
 7. Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 (UV lampa + čerpadlo)
  Špeciálna cena 479,00 € Normálna cena 629,00 €
  KVALITNÁ PITNÁ VODA Z KAŽDÉHO ZDROJA: 7-stupňová reverzná osmóza najvyššej kvality určená aj na filtráciu kontaminovanej studničnej vody. Vysoký priemerný stupeň odstránenia TDS (nečistôt),…
 8. Reverzná osmóza RO6 PURE AQUACALCIUM
  Hodnotenie:
  100%
  364,00 €
  Reverzná osmóza je najefektívnejšou technológiou čistenia pitnej vody. Znižuje 99,8% nečistôt, zápachov, chutí a vírusov a  robí vodu čistú, chutnú a bezpečnú pre dospelých i deti.…
 9. Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 (mikrobiologický filter + čerpadlo)
  Špeciálna cena 499,00 € Normálna cena 649,00 €
  KVALITNÁ PITNÁ VODA Z KAŽDÉHO ZDROJA: 7-stupňová reverzná osmóza najvyššej kvality určená aj na filtráciu kontaminovanej studničnej vody. Vysoký priemerný stupeň odstránenia TDS (nečistôt) 98%,…
 10. Crystal ALISON
  Špeciálna cena 730,00 € Normálna cena 1 080,00 €
  Výkonná a malá reverzná osmóza. Nastaviteľné monitorovacie hodnoty vodivosti pripojením k PC. Vhodná do kaviarní, lekární, domácnosti. Výmenu filtrov zvládne každý užívateľ.
 11. Reverzná osmóza Crystal KLASIK RO6
  Hodnotenie:
  80%
  Špeciálna cena 189,99 € Normálna cena 229,00 €
  6-stupňová reverzná osmóza s mineralizátorom vyrobená v EÚ. Ideálna na filtráciu tvrdej komunálnej vody. Priemerný stupeň odstránenia TDS 92%. Filtračné stupne: Mechanická filtrácia 20 mikrónov, Lisované aktívne uhlie, Mechanická filtrácia 5 mikrónov, Osmotická…
 12. Reverzná osmóza Crystal KLASIK RO7
  Špeciálna cena 199,90 € Normálna cena 249,00 €
  7-stupňová reverzná osmóza s mineralizátorom a energizérom vyrobená v EÚ. Ideálna na filtráciu tvrdej komunálnej vody. Priemerný stupeň odstránenia TDS 92%. Filtračné stupne: Mechanická filtrácia 20 mikrónov, Lisované aktívne uhlie, Mechanická filtrácia 5 mikrónov,…
 13. Crystal ZIP
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 449,00 € Normálna cena 699,00 €
  Prenosná, spratná & výkonná!! Crystal ZIP je jediná osmoza bez komplikovanej inštalácie. Šetrná k prostrediu -produkuje nulový odpad. Výmenu filtrov zvládne každý užívateľ.
 14. Reverzná osmóza Crystal ROBUST (ecosoft)
  Hodnotenie:
  100%
  999,00 €
  Vhodná na úpravu vody do kaviarní, reštaurácií, lekární a laboratórií. Najkvalitnejšia reverzná osmóza v našej ponuke s unikátnou technológiou! Poskytuje kvalitný a silný…
 15. AQUEENA PRO ZEPTER
  1 599,00 €
  AqueenaPro od firmy Zepter je technologicky dokonalý filtračný systém, vyrobený na princípe najúčinnejšieho procesu filtrácie – reverznej osmózy. Vďaka systému 5-stupňovej filtrácie vodu maximálne…
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

15 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer