Kvapkový tester DUKE T na tvrdosť vody

Krátky popis
Kvapkový tester DUKE T

Umožňuje približne 100 stanovení tvrdosti (skutočný počet závisí od jej veľkosti) a je určený aj pre bežné meranie tvrdosti, nielen pre bazény.
Pre optimálnu údržbu bazénovej vody je nutné zmerať tvrdosť vody a v prípade veľkej hodnoty upraviť do rozmedzia, v ktorom bude účinnosť prípravkov bazénovej chémie najlepšia. Veľká tvrdosť vody má tiež za následok vytváranie vrstvičky vodného kameňa (vyzrážaný uhličitan a síran vápenatý) na stenách bazéna, v krajnom prípade aj zanášanie potrubia cirkulačného okruhu.
Tester sa dodáva v plastovom blistri a obsahuje činidlá, tégliky, návod na použitie a technické informácie.
Stanovenie tvrdosti:
Prevedenie: titrácia po kvapkách s krokom 1 ° N
Činidlá: T1 (120 stanovení) a T2 (120 stanovení) a T3 (600 kvapiek)
Záručná doba: 24 mesiacov
Tvrdosť povrchových a podzemných vôd sa obvykle pohybuje v rozmedzí 2 - 30 ° N, ale v niektorých lokalitách môže byť až 50 ° N.
Slovne rozlišujeme vodu mäkkú (do 8 ° N), vodu tvrdú (do 25 ° N) a vodu veľmi tvrdú (nad 25 ° N). Uvedené číselné rozhranie nie sú pevne stanovené, môže ich byť viac a slovné označenie môže byť napr. Voda "veľmi mäkká", voda "stredne tvrdá" apod.
Voda povrchová je väčšinou mäkká, voda podzemná skôr tvrdá.
Pre pitné vody uvádza vyhláška č. 252/2004 Zb. odporúčanú hodnotu tvrdosti 2 - 3,5 mmol / l (tj. 11 - 20 ° N) a rovnaký rozsah možno považovať za optimálne aj pre bazény.
15,98 €

Tester sa dodáva v plastovom blistri a obsahuje činidlá, tégliky, karty sa zalaminovanými farebnými štandardmi, návod na použitie a technické informácie.

 

Záručná doba: 24 mesiacov

Rozmery: 13,5x13,5x3,8 cm (ŠxVxH)

Celková hmotnosť: 122 g

 


0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Kvapkový tester DUKE T na tvrdosť vody
Vaše hodnotenie