LifeStraw® Mission

Krátky popis

LifeStraw® Mission je prenosný filter na vodu, ktorý transformuje mikrobiologicky znečistenú vodu na bezpečnú a čistú pitnú vodu. Produkt nevyžaduje žiadne batérie alebo náhradné diely. Prefiltuje až 18000 l vody. Je vhodný na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie, expedície v skupinách a to najmä v oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov.

Grouped product items
Názov produktu
Pre tento produkt niesu dostupné žiadne možnosti.

Použitie a skladovanie

LifeStraw® Mission je ideálny na Vašich cestách, dovolenkách, expedíciách alebo kempovaní na prípravu pitnej a nezávadnej vody. Využíva špeciálnu technológiu dutého vlákna. Voda sa naplní do vaku o objeme 12L, a tá preteká tzv. pre-filtráciou, ktorú tvorí špeciálna textília s otvormi 80 mikrónov na zachytávanie hrubších nečistôt. Voda vlastnou gravitáciou preteká cez PVC hadicu, ktorá je priamo napojená na filter tvorený dutými vláknami a následne čistá voda vyteká malými pórmi o rozmere 0,02 mikrónu.

Prietok vody je 9-12 litrov za hodinu. Otočením modrého kohútika máte k dispozícii čistú a nezávadnú vodu vhodnú na pitie, a na prípravu polievky, čaju a rôznych Vašich obľúbených pokrmov. Dôležité je po použití čistenie, ktoré sa vykonáva spätným preplachom a to tak, že sa uzavrú oba kohútiky a stlačí sa červená backwash pumpička 3-krát. Následne potom uvoľnite červený kohútik, cez ktorý vytečie, nečistá voda, ktorá nesmie byť nijakom prípade konzumovaná. Po návrate z cesty pred uskladnením produktu LifeStraw® , prepláchnite filter a ostatné časti pod tečúcou vodou na oboch koncoch a nechajte vyschnúť. Hmotnosť produktu je iba 0,59kg a všetky časti produktu sú chemicky a BPA Free.

Prenosný, mikrobiologický filter na vodu.

LifeStraw® využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99.9999% baktérií (napr.Escherichia coli, Vibrio cholerae, Salmonella typhi) a 99,9% z cýst prvokov (napr. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), ktoré sa bežne vyskytujú vo vode a spôsobujú rôzne ochorenia. LifeStraw®, tak výrazne znižuje riziko nákazy a prepuknutia chorôb ako napr. týfus, úplavica alebo hnačka.

Efektívna a ultrarýchla filtrácia

  • LifeStraw vznikol ako prostriedok ochrany zdravia ľudí v oblastiach postihnutých prírodnými katastrofami ako napríklad veľké zemetrasenie na Haiti, alebo záplavy v Pakistane. 
  • LifeStraw taktiež dlhodobo pomáha chrániť zdravie detí a dospelých v oblastiach s veľmi nekvalitnou vodou.
  • Spoločnosť Vestergaard dodala veľké množstvo tohto výrobku vládam, rôznym pomocným a výskumným skupinám a neziskovým organizáciám, ktoré sa usilovne snažia spomenúť utrpenie ľudí v rôznych častiach sveta.
  • LifeStraw pomáha chrániť životy a vďaka tomu zapadá do stratégie a cieľov Organizácie spojených národov.
 
LifeStraw® je prenosný filter na vodu, ktorý transformuje mikrobiologicky znečistenú vodu na bezpečnú a čistú pitnú vodu. Produkt nevyžaduje žiadne batérie alebo náhradné diely, a filtruje až 18000 litrov vody po dobu jeho životnosti. Čo by postačilo pre päťčlennú domácnosť po dobu až 3 rokov. LifeStraw Family čistí vodu z otvoreného sladkovodného toku, rovnako ako z rybníka, jazera, alebo rieky a jeho prietok je 9-12 litrov za hodinu. Je vhodný na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie, expedície v skupinách a to najmä v oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov.
 
LifeStraw® Mission
Keďže vodu človek prijíma každý deň, je veľmi dôležité starať sa o jej kvalitu aby sme predchádzali rôznym ochoreniam. Či už ste na cestách alebo doma, môžete použiť praktický a osvedčený filter LifeStraw, ktorý dokonale vyčistí vodu od nežiaducich baktérií, vírusov a parazitických prvokov. Praktická čistička dokáže aj z mikrobiologicky kontaminovanej vody vykúzliť zdravú pitnú vodu. Okrem toho jednoducho odstránite pevné čiastočky väčšie ako 0,02 mikrometrov, čím úplne odstránite i zákal vody.
 

Neobyčajne vybavený pomocník

Nemusíte sa obávať, že sa vám filter po čase zanesie a stratí funkčnosť. Halogénová komora sa postará o nízku hladinu chlóru a tak zabraňuje zaneseniu membrány. Plastová hadica, ktorú tu nájdete, má až jeden meter, aby ste zvládli prefiltrovať i väčšie množstvo vody. Jej rýchlemu prietoku pomáha taktiež gravitačná sila takže sa nemusíte obávať, že sa pri narábaní s čističkou LifeStraw ® Mission vyčerpáte. Ako bonus nemožno nespomenúť, že tento prístroj spĺňa ochranné normy Svetovej zdravotníckej organizácie.

Technológia

  • Technológia LifeStraw® obsahuje špeciálne navrhnutú technológiu dutého vlákna ultrafiltrácie. Vnútorná časť LifeStraw® sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry o veľkosti 0,2 mikrónov alebo päťsto krát menšie ako priemer ľudského vlasu! Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky, jód alebo uhlík.
  • Technológia LifeStraw® bola nezávisle testovaná a certifikovaná pre splnenie smernice EÚ 10/2011 a smernice EU 1935/2004 regulačné normy a Spojené štáty EPA 1987 protokol pre mikrobiologické čistenie vody.
 

Výhody

  • odstraňuje baktérie

  Salmonella, Campylobacter, Escherichia, Vibrio Cholera, Pseudomonas aeruginosa, Shigella

  •  odstraňuje parazity:

 Giardia lamlia, Cryprosporidium parvum, Entamoeba histolytica

 Poznámka: 

Lifestraw nie je schopný odsolovať vodu ani filtrovať ťažké kovy alebo vírusy.

 

Kúpou akehokoľvek produktu LifeStraw, získa dieťa v Afrike od spoločnosti Vestergaard až 1000 litrov pitnej vody počas školského roku.


Zdroj: http://www.lifestraw.sk/

 

Farba:   modrá     
Hmotnosť: 590 g
Prietok: 9 - 12 l/h
Objem rezervoára: 5 / 12 l
Min. objem prefiltrovanej vody:  18000 l

Pôvodný stav na sanite

Aplikácia OxydizeruPRO

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:LifeStraw® Mission
Vaše hodnotenie
Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions