LifeStraw® náhradný filter

Krátky popis

LifeStraw náhradný filter do LifeStraw GO2, LifeStraw GO2 Stage, LifeStraw Personal Steel.   Prefiltruje až 4000 litrov vody po dobu jeho životnosti.  Náhradný filter v sebe obsahuje uhlíkový filter /uhlíkovú kapsulu/, ktorý má životnosť 100 litrov, a preto sa musí meniť častejšie.

LifeStraw® náhradný  filter na vodu  transformuje mikrobiologicky znečistenú vodu na bezpečnú a čistú pitnú vodu.  LifeStraw čistí vodu z otvoreného sladkovodného toku, rovnako ako z rybníka, jazera, alebo rieky. Je vhodný na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie, expedície v skupinách a to najmä v oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov.

Vnútrná časť LifeStraw ® filtra sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry o veľkosti 0,2 mikrónov alebo päťsto krát menšie ako priemer ľudského vlasu! Voda sa nasáva a prechádza úzkymi vláknami, v ktorých póroch sa zachytávajú baktérie, parazitické prvoky a iné nečistoty. Kapsule s aktívnym uhlím bránia zápachu, vniknutiu hrubým nečistotám a chlóru (životnosť 100 litrov). Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky, jód alebo uhlík.

29,99 €

LifeStraw filtruje vodu rýchlo a ľahko. Produkt nevyžaduje žiadne batérie, alebo náhradné diely a filtruje minimálne 4000 litrov vody po dobu jeho životnosti. LifeStraw môže byť použitý pre pitie priamo z otvoreného vodného toku, rovnako ako z rybníka, jazera, alebo rieky rovnako ako z fľaše alebo pohára. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a úzkemu telu sa ideálne hodí na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie a to najmä v oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov. LifeStraw® využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99.9999 percent baktérií (napr. Escherichia coli , Vibrio cholerae , Salmonella typhi) a 99,9 percent z cýst prvokov (napr. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), ktoré sa bežne vyskytujú vo vode a spôsobujú rôzne ochorenia. LifeStraw® tak výrazne znižuje riziko nákazy a prepuknutie chorôb ako napr týfus, úplavica alebo hnačka.
 
 

Kľúčové vlastnosti

 • LifeStraw filter využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány
 • Umožňuje pitie z akéhokoľvek otvoreného vodného zdroja
 • Účinne filtruje baktérie a parazitické prvoky tým, že prepúšťa len častice menšie ako 0,2 mikrónu
 • LifeStraw filter prešiel úspešne prísnymi testami v medzinárodnom meradle a certifikáciou podľa štandardov SABS
 • LifeStraw filter získal desiatky významných prestížnych medzinárodných ocenení
 • LifeStraw filter – ideálne pre turistiku či kempovanie
 • Váži iba 161 gramov a dokáže filtrovať minimálne 4 000 litrov vody po dobu svojej životnosti
 • Rozmery sú 210 × 30 mm

Proces filtrácie   

Vnútorná časť filtra LifeStraw sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry s veľkosťou 0,2 mikrónov, čo je približne päťstokrát menej ako priemer ľudského vlasu. Voda sa nasáva a prechádza úzkymi vláknami, v ktorých póroch sa zachytávajú baktérie, parazitické prvoky a iné nečistoty. Kapsule s aktívnym uhlím bránia zápachu, vniknutiu hrubým nečistotám a chlóru (životnosť 100 litrov). Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky.

1. Voda sa nasáva a prechádza úzkymi vláknami pod tlakom.
2. Duté vlákna v póroch zachytávajú baktérie, parazitické prvoky a iné nečistoty.
3. Čistá voda prechádza cez drobné póry v stenách dutých vlákien
4. Filtrovaná voda je bezpečná na pitie. 

 

LifeStraw filter využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99,9999 % baktérií a 99,9 % parazitických prvokov, ktoré sa bežne vyskytujú vo vode. Produkty LifeStraw zabraňujú ochoreniam zo znečistenej vody, ako Cholera, Cryptosporidium, Cylcosporiasis, hnačkové ochorenia, úplavica, ochorenia žalúdka a čriev, Giardiasis, Guinea Worm, brušný týfus a ďalším.


Použitie a skladovanie

Filter sa používa rovnako ako slamka na pitie. Jednoducho odklopíte krytky na oboch koncoch a pijete. Po použití prefúknete filter aby sa vyplavili nečistoty. Pri prvom použití alebo kedykoľvek je filter úplne suchý, ponorte oba konce do čistej vody (náustok zložte a ponechajte bokom, pretože musí zostať suchý) a podržte pod hladinou po dobu 20 sekúnd, aby mohla voda pretiecť celým filtrom. Potom 5 rýchlymi dúškami nasajte vodu. Pri návrate z výletu či z cesty pred uskladnením produktu LifeStraw® prepláchnite filter pod tečúcou vodou na oboch koncoch a nechajte vyschnúť.

Technológia

 • Technológia LifeStraw ® obsahuje špeciálne navrhnutú technológiu dutého vlákna ultrafiltrácie. Vnútrná časť LifeStraw ® sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry o veľkosti 0,2 mikrónov alebo päťsto krát menšie ako priemer ľudského vlasu! Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky, jód alebo uhlík.
 • Technológia LifeStraw ® bola nezávisle testovaná a certifikovaná pre splnenie smernice EÚ 10/2011 a smernice EU 1935/2004 regulačné normy a Spojené štáty EPA 1987 protokol pre mikrobiologické čistenie vody.
 

 

Výhody

 • odstraňuje baktérie

  Salmonella, Campylobacter, Escherichia, Vibrio Cholera, Pseudomonas aeruginosa, Shigella

 •  odstraňuje parazity:

 Giardia lamlia, Cryprosporidium parvum, Entamoeba histolytica

 Poznámka: 

Lifestraw nie je schopný odsolovať vodu ani filtrovať ťažké kovy alebo vírusy.

  
 
 
 

Kúpou akehokoľvek produktu LifeStraw, získa dieťa v Afrike od spoločnosti Vestergaard až 1000 litrov pitnej vody počas školského roku.

Efektívna a ultrarýchla filtrácia

Keďže vodu človek prijíma každý deň, je veľmi dôležité starať sa o jej kvalitu aby sme predchádzali rôznym ochoreniam. Či už ste na cestách alebo doma, môžete použiť praktický a osvedčený filter LifeStraw, ktorý dokonale vyčistí vodu od nežiaducich baktérií, vírusov a parazitických prvokov. Praktická čistička dokáže aj z mikrobiologicky kontaminovanej vody vykúzliť zdravú pitnú vodu. Okrem toho jednoducho odstránite pevné čiastočky väčšie ako 0,02 mikrometrov, čím úplne odstránite i zákal vody.

 • LifeStraw vznikol ako prostriedok ochrany zdravia ľudí v oblastiach postihnutých prírodnými katastrofami ako napríklad veľké zemetrasenie na Haiti, alebo záplavy v Pakistane. LifeStraw taktiež dlhodobo pomáha chrániť zdravie detí a dospelých v oblastiach s veľmi nekvalitnou vodou.
 • Spoločnosť Vestergaard dodala veľké množstvo tohto výrobku vládam, rôznym pomocným a výskumným skupinám a neziskovým organizáciám, ktoré sa usilovne snažia spomenúť utrpenie ľudí v rôznych častiach sveta.
 • LifeStraw pomáha chrániť životy a vďaka tomu zapadá do stratégie a cieľov Organizácie spojených národov.


Zdroj: http://www.lifestraw.sk/

Farba:   šedá
Priemer:  3 cm
Hmotnosť: 51 g
Výška: 19,8 cm
Min. objem prefiltrovanej vody:  4000 l


Vlastnosti

• slamka prefiltruje minimálne 4000 litrov vody 
• bez použitia uhlíka a chemických látok
• odstraňuje prakticky 99,9999% baktérií a parazitické prvoky 99,9%
• pomocou ultrafiltrácie znižuje zákal tým, že filtruje častice väčšie než 0,2 mikrónov

• všestranné použitie na turistiku / kempovanie a cestovanie
• vyrobené z odolného plastu
• využívá unikátnu technológiu dutého vlákna
• použité materiály spĺňajú prísne normy a predpisy US Food and Drug Administration 
• použitie nevyžaduje žiadnu elektrickú energiu, batérie či náhradné diely

Lifestraw v momente, keď dosiahne konca svojej životnosti (Podľa najaktuálnejších testov výrobcu po prefiltrovaní 1000 - 4000L vody) prestane byť funkčná, tzn. že nebudete môcť nasať cez Lifestraw ďalšiu vodu.

  LifeStraw LifeStraw Go  LifeStraw Play  LifeStraw Universal  LifeStraw Flex  

LifeStraw Family

Ideal for Running, Hiking, Survival Travel, Hiking, Survival Everyday use, Travel, Hiking Everyday use, Travel, Hiking Camping, Hiking, Survival  
Removes bacteria and parasites
Reduces chlorine and bad taste    
Reduces lead and heavy metals          
Removes viruses          
Filter capacity 4000 Liters 4000 Liters for microbiological filter / 100 Liters for carbon capsule 4000 Liters for microbiological filter / 100 Liters for carbon capsule 4000 Liters for microbiological filter / 100 Liters for carbon capsule 2000 Liters for microbiological filter / 100 Liters for carbon capsule 18,000 Liters
Filter pore size 0.2 micron 0.2 micron 0.2 micron 0.2 micron 0.2 micron 0.02 micron


0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:LifeStraw® náhradný filter
Vaše hodnotenie