LifeStraw® Personal

Krátky popis

Osobný ultra malý filter vhodný na kempovanie, cestovanie, turistiku s pokročilou technológiou mikrofiltračnej membrány, odstráni až 99,999% baktérií a parazitické prvoky, zachytáva častice do 0,2µm, prefiltruje až 4000L vody, hmotnosť iba 56g. Nevyžaduje žiadne batérie alebo náhradné diely.  LifeStraw môže byť použitý pre pitie priamo z otvoreného vodného toku, rovnako ako z rybníka, jazera, alebo rieky a taktiež z fľaše alebo pohára.

28,99 €

Efektívna a ultrarýchla filtrácia

Keďže vodu človek prijíma každý deň, je veľmi dôležité starať sa o jej kvalitu aby sme predchádzali rôznym ochoreniam. Či už ste na cestách alebo doma, môžete použiť praktický a osvedčený filter LifeStraw, ktorý dokonale vyčistí vodu od nežiaducich baktérií, vírusov a parazitických prvokov. Praktická čistička dokáže aj z mikrobiologicky kontaminovanej vody vykúzliť zdravú pitnú vodu. Okrem toho jednoducho odstránite pevné čiastočky väčšie ako 0,02 mikrometrov, čím úplne odstránite i zákal vody.

  • LifeStraw vznikol ako prostriedok ochrany zdravia ľudí v oblastiach postihnutých prírodnými katastrofami ako napríklad veľké zemetrasenie na Haiti, alebo záplavy v Pakistane. LifeStraw taktiež dlhodobo pomáha chrániť zdravie detí a dospelých v oblastiach s veľmi nekvalitnou vodou.
  • Spoločnosť Vestergaard dodala veľké množstvo tohto výrobku vládam, rôznym pomocným a výskumným skupinám a neziskovým organizáciám, ktoré sa usilovne snažia spomenúť utrpenie ľudí v rôznych častiach sveta.
  • LifeStraw pomáha chrániť životy a vďaka tomu zapadá do stratégie a cieľov Organizácie spojených národov.
 
LifeStraw filtruje vodu rýchlo a ľahko. Produkt nevyžaduje žiadne batérie, alebo náhradné diely a filtruje minimálne 1000 - 4000 litrov vody po dobu jeho životnosti. LifeStraw môže byť použitý pre pitie priamo z otvoreného vodného toku, rovnako ako z rybníka, jazera, alebo rieky rovnako ako z fľaše alebo pohára. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a úzkemu telu sa ideálne hodí na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie a to najmä v oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov. LifeStraw® využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99.9999 percent baktérií (napr. Escherichia coli , Vibrio cholerae , Salmonella typhi) a 99,9 percent z cýst prvokov (napr. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), ktoré sa bežne vyskytujú vo vode a spôsobujú rôzne ochorenia. LifeStraw® tak výrazne znižuje riziko nákazy a prepuknutie chorôb ako napr týfus, úplavica alebo hnačka.
 

Proces filtrácie   

Pri produkte LifeStraw® Personal je použitá špeciálna technológia mikrofiltračnej membrány. Vnútorná časť produktu LifeStraw® sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry o veľkosti 0,2 mikrónov, čo je približne päťsto-krát menšie ako priemer ľudského vlasu! Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky, jód alebo uhlík. 

1. Voda sa nasáva a prechádza úzkymi vláknami pod tlakom.
2. Duté vlákna v póroch zachytávajú baktérie, parazitické prvoky a iné nečistoty.
3. Čistá voda prechádza cez drobné póry v stenách dutých vlákien
4. Filtrovaná voda je bezpečná na pitie. 


Použitie a skladovanie

filter sa používa rovnako ako slamka na pitie. Jednoducho odklopíte krytky na oboch koncoch a pijete. Po použití prefúknete filter aby sa vyplavili nečistoty. Pri prvom použití alebo kedykoľvek je filter úplne suchý, ponorte oba konce do čistej vody (náustok zložte a ponechajte bokom, pretože musí zostať suchý) a podržte pod hladinou po dobu 20 sekúnd, aby mohla voda pretiecť celým filtrom. Potom 5 rýchlymi dúškami nasajte vodu. Pri návrate z výletu či z cesty pred uskladnením produktu LifeStraw® prepláchnite filter pod tečúcou vodou na oboch koncoch a nechajte vyschnúť.

Technológia

  • Technológia LifeStraw ® obsahuje špeciálne navrhnutú technológiu dutého vlákna ultrafiltrácie. Vnútrná časť LifeStraw ® sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry o veľkosti 0,2 mikrónov alebo päťsto krát menšie ako priemer ľudského vlasu! Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky, jód alebo uhlík.
  • Technológia LifeStraw ® bola nezávisle testovaná a certifikovaná pre splnenie smernice EÚ 10/2011 a smernice EU 1935/2004 regulačné normy a Spojené štáty EPA 1987 protokol pre mikrobiologické čistenie vody.

Výhody

  • odstraňuje baktérie

  Salmonella, Campylobacter, Escherichia, Vibrio Cholera, Pseudomonas aeruginosa, Shigella

  •  odstraňuje parazity:

 Giardia lamlia, Cryprosporidium parvum, Entamoeba histolytica

 Poznámka: 

Lifestraw nie je schopný odsolovať vodu ani filtrovať ťažké kovy alebo vírusy.

  
 
 
 

Kúpou akehokoľvek produktu LifeStraw, získa dieťa v Afrike od spoločnosti Vestergaard až 1000 litrov pitnej vody počas školského roku.


Zdroj: http://www.lifestraw.sk/

Farba:   modrá  
Priemer: 2,5 cm
Hmotnosť: 56 g
Výška: 22,5 cm
Min. objem prefiltrovanej vody:  4000 l


Vlastnosti

• slamka prefiltruje minimálne 4000 litrov vody 
• bez použitia uhlíka a chemických látok
• odstraňuje prakticky 99,9999% baktérií a parazitické prvoky 99,9%
• pomocou ultrafiltrácie znižuje zákal tým, že filtruje častice väčšie než 0,2 mikrónov

• všestranné použitie na turistiku / kempovanie a cestovanie
• vyrobené z odolného plastu
• využívá unikátnu technológiu dutého vlákna
• použité materiály spĺňajú prísne normy a predpisy US Food and Drug Administration 
• použitie nevyžaduje žiadnu elektrickú energiu, batérie či náhradné diely

Lifestraw v momente, keď dosiahne konca svojej životnosti (Podľa najaktuálnejších testov výrobcu po prefiltrovaní 1000 - 4000L vody) prestane byť funkčná, tzn. že nebudete môcť nasať cez Lifestraw ďalšiu vodu.


0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:LifeStraw® Personal
Vaše hodnotenie
Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions