LifeStraw® náhradné uhlíkové kapsule (2ks)

Krátky popis

LifeStraw® uhlíková kapsula sa vkladá do náhradného filtra. Má životnosť 100 litrov, a preto sa musí meniť častejšie. LifeStraw® uhlíková kapsula je náhradný filter do LifeStraw GO2, LifeStraw GO2 Stage, LifeStraw Personal Steel, LifeStraw® Universal, LifeStraw®  Flex.

Kapsule s aktívnym uhlím bránia zápachu, vniknutiu hrubým nečistotám a chlóru (životnosť 100 litrov). Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky, jód alebo uhlík.

15,99 €

LifeStraw filtruje vodu rýchlo a ľahko. Produkt nevyžaduje žiadne batérie, alebo náhradné diely a filtruje minimálne 4000 litrov vody po dobu jeho životnosti. LifeStraw môže byť použitý pre pitie priamo z otvoreného vodného toku, rovnako ako z rybníka, jazera, alebo rieky rovnako ako z fľaše alebo pohára. Vďaka svojej nízkej hmotnosti a úzkemu telu sa ideálne hodí na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie a to najmä v oblastiach, kde môžu byť vodné zdroje kontaminované a obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov. LifeStraw® využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99.9999 percent baktérií (napr. Escherichia coli , Vibrio cholerae , Salmonella typhi) a 99,9 percent z cýst prvokov (napr. Cryptosporidium parvum, Giardia lamblia), ktoré sa bežne vyskytujú vo vode a spôsobujú rôzne ochorenia. LifeStraw® tak výrazne znižuje riziko nákazy a prepuknutie chorôb ako napr týfus, úplavica alebo hnačka.
 
 

Kľúčové vlastnosti

 • LifeStraw filter využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány
 • Umožňuje pitie z akéhokoľvek otvoreného vodného zdroja
 • Účinne filtruje baktérie a parazitické prvoky tým, že prepúšťa len častice menšie ako 0,2 mikrónu
 • LifeStraw filter prešiel úspešne prísnymi testami v medzinárodnom meradle a certifikáciou podľa štandardov SABS
 • LifeStraw filter získal desiatky významných prestížnych medzinárodných ocenení
 • LifeStraw filter – ideálne pre turistiku či kempovanie

Proces filtrácie   

Vnútorná časť filtra LifeStraw sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry s veľkosťou 0,2 mikrónov, čo je približne päťstokrát menej ako priemer ľudského vlasu. Voda sa nasáva a prechádza úzkymi vláknami, v ktorých póroch sa zachytávajú baktérie, parazitické prvoky a iné nečistoty. Kapsule s aktívnym uhlím bránia zápachu, vniknutiu hrubým nečistotám a chlóru (životnosť 100 litrov). Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky.

1. Voda sa nasáva a prechádza úzkymi vláknami pod tlakom.
2. Duté vlákna v póroch zachytávajú baktérie, parazitické prvoky a iné nečistoty.
3. Čistá voda prechádza cez drobné póry v stenách dutých vlákien
4. Filtrovaná voda je bezpečná na pitie. 

 

LifeStraw filter využíva pokročilú technológiu mikrofiltračnej membrány, ktorá odstráni až 99,9999 % baktérií a 99,9 % parazitických prvokov, ktoré sa bežne vyskytujú vo vode. Produkty LifeStraw zabraňujú ochoreniam zo znečistenej vody, ako Cholera, Cryptosporidium, Cylcosporiasis, hnačkové ochorenia, úplavica, ochorenia žalúdka a čriev, Giardiasis, Guinea Worm, brušný týfus a ďalším.


Použitie a skladovanie

Filter sa používa rovnako ako slamka na pitie. Jednoducho odklopíte krytky na oboch koncoch a pijete. Po použití prefúknete filter aby sa vyplavili nečistoty. Pri prvom použití alebo kedykoľvek je filter úplne suchý, ponorte oba konce do čistej vody (náustok zložte a ponechajte bokom, pretože musí zostať suchý) a podržte pod hladinou po dobu 20 sekúnd, aby mohla voda pretiecť celým filtrom. Potom 5 rýchlymi dúškami nasajte vodu. Pri návrate z výletu či z cesty pred uskladnením produktu LifeStraw® prepláchnite filter pod tečúcou vodou na oboch koncoch a nechajte vyschnúť.

Technológia

 • Technológia LifeStraw ® obsahuje špeciálne navrhnutú technológiu dutého vlákna ultrafiltrácie. Vnútrná časť LifeStraw ® sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry o veľkosti 0,2 mikrónov alebo päťsto krát menšie ako priemer ľudského vlasu! Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky, jód alebo uhlík.
 • Technológia LifeStraw ® bola nezávisle testovaná a certifikovaná pre splnenie smernice EÚ 10/2011 a smernice EU 1935/2004 regulačné normy a Spojené štáty EPA 1987 protokol pre mikrobiologické čistenie vody.
 

 

Výhody

 • odstraňuje baktérie

  Salmonella, Campylobacter, Escherichia, Vibrio Cholera, Pseudomonas aeruginosa, Shigella

 •  odstraňuje parazity:

 Giardia lamlia, Cryprosporidium parvum, Entamoeba histolytica

 Poznámka: 

Lifestraw nie je schopný odsolovať vodu ani filtrovať ťažké kovy alebo vírusy.

  
 
 
 

Kúpou akehokoľvek produktu LifeStraw, získa dieťa v Afrike od spoločnosti Vestergaard až 1000 litrov pitnej vody počas školského roku.

Efektívna a ultrarýchla filtrácia

Keďže vodu človek prijíma každý deň, je veľmi dôležité starať sa o jej kvalitu aby sme predchádzali rôznym ochoreniam. Či už ste na cestách alebo doma, môžete použiť praktický a osvedčený filter LifeStraw, ktorý dokonale vyčistí vodu od nežiaducich baktérií, vírusov a parazitických prvokov. Praktická čistička dokáže aj z mikrobiologicky kontaminovanej vody vykúzliť zdravú pitnú vodu. Okrem toho jednoducho odstránite pevné čiastočky väčšie ako 0,02 mikrometrov, čím úplne odstránite i zákal vody.

 • LifeStraw vznikol ako prostriedok ochrany zdravia ľudí v oblastiach postihnutých prírodnými katastrofami ako napríklad veľké zemetrasenie na Haiti, alebo záplavy v Pakistane. LifeStraw taktiež dlhodobo pomáha chrániť zdravie detí a dospelých v oblastiach s veľmi nekvalitnou vodou.
 • Spoločnosť Vestergaard dodala veľké množstvo tohto výrobku vládam, rôznym pomocným a výskumným skupinám a neziskovým organizáciám, ktoré sa usilovne snažia spomenúť utrpenie ľudí v rôznych častiach sveta.
 • LifeStraw pomáha chrániť životy a vďaka tomu zapadá do stratégie a cieľov Organizácie spojených národov.


Zdroj: http://www.lifestraw.sk/

Uhlíková kapsula

Farba:

 čierna
Priemer:  2,4 cm
Hmotnosť: (2ks) 18 g
Výška: 2,4 cm
Min. objem prefiltrovanej vody:  100 l


0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:LifeStraw® náhradné uhlíkové kapsule (2ks)
Vaše hodnotenie
Customer Questions
No Questions
Please, mind that only logged in users can submit questions