HM Digital PH-200 - Profesionálny vodotesný pH meter

Krátky popis
PH-200 je vodotesný tester s meraním pH a teploty. Krytie testera je kompletne odolné voči vlhkosti. Meranie pH je automaticky kompenzované od teploty, ktorá môže byť zobrazovaná na displeji v jednotkách °C alebo °F. Tester je vhodný na meranie hodnoty pH v bazénoch ale i v priemyselnom odvetí.
Špeciálna cena 99,00 € Normálna cena 119,00 €

pH meter môže byť kalibrovaný jednobodovo alebo dvojbodovo s automatickým rozpoznaním hodnoty kalibračného roztoku. Meranie je vysoko presné, stabilné a zobrazované na LCD displeji. Tieto modely sú vybavené indikáciou nízkeho stavu batérie. Na LCD displeji sa zobrazí symbol batérie, ktorý upozorňuje na nutnosť výmeny. pH elektróda je dodávaná spolu s testerom a je jednoducho vymeniteľná užívateľom. Teplotný senzor testera je vyrobený z nerezovej ocele. Umožňuje presné a rýchle meranie teploty a kompenzáciu pH.

Každý pH tester je kompletne dodávaný s pH elektródou, 4 x 1.5V batériou a užívateľským manuálom.

VLASTNOSTI

  • Meria pH a teplotu vody
  • One-touch automatická digitálna kalibrácia
  • Kalibrácia jedno, dvojbodová alebo trojbodová automatická
  • Vode odolný kryt, IP - 67
  • Okamžité zobrazenie teploty
  • Elegantná, ľahká konštrukcia
  • Veľký LCD displej umožňuje jednoduché čítanie údajov
  • Automatická teplotná kompenzácia (ATC)
  • Auto-off funkcia, funkcia Data-Hold a indikátor slabej batérie
  • PH-80 meter je továrensky kalibrovaný na pH 7,0. Merač je možné ľahko a rýchlo prekalibrovať digitálna kalibrácia na pH 4,0, 7,0 alebo 10,0 pomocou jednoduchej one-touch funkcie merača.

Často kladené otázky

Špongia vo vrchnáku je suchá. Je to v poriadku?
Áno. PH-80 je dodávaný so suchu špongiou. Pred použitím, nalejte malé množstvo dodávaného roztoku na elektródu, na špongiu tak, že je vlhká. Nasaďte uzáver späť a nechajte senzor namočený 15 minút vo vzpriamenej polohe. 

Ako často musím merač kalibrovať?
Každý pH metrer by sa mal byť kalibrovať pred každým použitím, alebo najmenej raz za mesiac. Frekvencia kalibrácie závisí na spôsobe použitia a aplikácie, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky a dlhšiu životnosť vášho prístroja je treba zariadenie kalibrovať najmenej raz mesačne. Prosíme, prečítajte si návod na obsluhu a kalibračné inštrukcie.

Používať prístroj pri hydropóniách. Je potrebná špeciálna starostlivosť?
Áno. Živiny z hydroponickej z nádrže sa rýchlo priľnú k senzoru a znehodnotia čítania. Je veľmi dôležité, aby sa senzor dôkladne premyl v destilovanej vode po každom použití. V opačnom prípade budete jednoducho merať iba usadené nutrienty  na snímači. 

Môžem použiť PH-200 na testovanie destilovanej, DI alebo RO vody?
Nie. Merač nie je určený na čisté vody alebo s veľmi nízkym obsahom TDS. Voda musí mať aspoň 10 ppm TDS ( μ S o ES) aby bolo možné meranie. 

HM Digital

PH-200

pH rozsah:

0 – 14

Teplotný rozsah:

0 - 80 °C

Rozlíšenie:

0.1 pH, Teplotné rozlíšenie 0.1 °C

Presnosť:

+/- 2 %

Min. EC/TDS

5 µS / 10 ppm

Kalibrácia:

Digitálna automatická kalibrácia,
Kalibrácia jedno, dvojbodová alebo trojbodová automatická

Sonda:

Nahraditeľný sklenený senzor,  elektróda

Kryt:

Vode odolný, IP – 67 (ponorný, pláva)

Napájanie:

3 x 1,5V plochá batéria (LR 44)

Rozmery:

18,5 x 3,4 x 3,4 cm

Váha:

96,4 g

0
Hodnotenie:
0% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:HM Digital PH-200 - Profesionálny vodotesný pH meter
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Rád by som sa spýtal ako je to s dostupnosťou a cenou náhradných sónd k PH-200 Profesionálny vodotesný pH meter?

Do všetkých meracích prístrojov v našej ponuke poskytujeme aj náhradné sondy. Náhradné sondy na meranie pH pre HM-Digital PH-200 Vám radi dodáme na požiadanie.

Chcel by som vediet, aka je EC vody, ktoru som meral TDS meracom. Prosím, aký je vzorec na prevod medzi TDS a EC?

TDS (Total Dissolved Solids / Celkové rozpustené pevné látky) sú americké jednotky, ktoré vyjadrujú celkové množstvo rozpustených pevných látok v roztoku (v na&scaron...

Mozem pouzivat merac na meranie ph vo vine?

Merač sa môže používať na meranie pH akejkoľvek neagresívnej kvapaliny. Môžete ho teda bez problémov používať na meranie pH vína, moču, slín, alebo aj polievky :)

Dá sa merať tvrdosť vody pomocou TDS merača? Z predchádzajúcej odpovede (1.12.2015) je zrejmé, že je možné merať iba celkové množstvo rozpustených látok, teda nie iba Mg a Ca.

Tvrdosť vody doporučujeme merať pomocou špeciálnych kvapiek, ktoré stanovia celkový obsah (karbonátov) vápnika a horčíka rozpustených vo vode: Kvapky na meranie tvrdosti vody v stupňoch nemeck...

Existuje snímač/prístroj/sposob na detekciu destilovanej vody? V podstate či to je destilovaná voda alebo nie?

Mieru čistoty vody ľahko posúdite pomocou merača vodivosti vody. Po ponorení do vody sa na displeji zobrazí hodnota vodivosti vody v μS (microSiemens). Tester vodivosti a teploty vody HM Digital EC-3 Merač vodivosti ...

Zháňam spoľahlivý prístroj na meranie pH moču. Prosím o doporučenie vhodného ph metra.

Doporučujem merač pH HM Digital PH200 - je to poloprofesionálny prístroj s vymeniteľnou sondou a automatickou kalibráciou pomocou kalibračného roztoku HM Digital PH-200 - Profesionálny vodotesný pH meter ...

Je možné konvertovať EC (μS/cm) na TDS (ppm)? Prosím doporučte merák na tvrdosť vody.

Meranie vodivosti vody EC a koncentrácie iónov TDS EC (electrical conductivity) je desatinnou jednotkou elektrickej vodivosti meraného média a podľa definície sa rovná 1 microsiemensu na centimeter (μS/cm...

Please, mind that only logged in users can submit questions