HM Digital PH-80 - Vodotesný pH meter

Krátky popis
NOVINKA!! PH-80 je ekonomicky výhodný, spoľahlivý pH meter, ideálny na testovanie pH vody pre vaše využitie. Tento typ ph-metra sa vyznačuje rýchlym, stabilným meraním a jednoduchou digitálnou kalibráciou. Pre správnu starostlivosť o bazénovú vodu bazény a kúpele, akváriá a koralové nádrže, ionizátory vody, či kontrola pH pitnej vody a ďalšie.
Špeciálna cena 55,00 € Normálna cena 84,00 €

Dvojriadkový LCD dispej zobrazuje obe merania pH a teplotu naraz. pH-meter je vybavený tlačidlom HOLD, ktoré slúži na "podržanie" meranej hodnoty. Ďaľšie funkcie ako automatická kalibrácia, automatická teplotná kompenzácia robia z tohto vodotesného zariadenia pH-meter, ktorý možno využiť v rôznych odvetiach priemyslu. Výrobcom zariadenia je americká spoločnosť HM Digital.

VLASTNOSTI

  • Meria pH a teplotu vody
  • One-touch automatická digitálna kalibrácia
  • Vode odolný
  • Okamžité zobrazenie teploty
  • Elegantná, ľahká konštrukcia
  • Veľký LCD displej
  • Automatická teplotná kompenzácia (ATC)
  • Auto-off funkcia, funkcia Data-Hold a indikátor slabej batérie
  • PH-80 meter je továrensky kalibrovaný na pH 7,0. Merač je možné ľahko a rýchlo prekalibrovať digitálna kalibrácia na pH 4,0, 7,0 alebo 10,0 pomocou jednoduchej one-touch funkcie merača.

Príslušenstvo:

PH-80 sa dodáva v obale, s batériou, uskladňujúcim a kalibračným roztokom PH7.

Často kladené otázky

Špongia vo vrchnáku je suchá. Je to v poriadku?
Áno. PH-80 je dodávaný so suchu špongiou. Pred použitím, nalejte malé množstvo dodávaného roztoku na špongiu tak, že je vlhká. Nasaďte uzáver späť a nechajte senzor namočený 15 minút vo vzpriamenej polohe. 

Ako často musím merač kalibrovať?
Každý pH metrer by sa mal byť kalibrovať pred každým použitím, alebo najmenej raz za mesiac. Frekvencia kalibrácie závisí na spôsobe použitia a aplikácie, aby ste dosiahli čo najpresnejšie výsledky a dlhšiu životnosť vášho prístroja je treba zariadenie kalibrovať najmenej raz mesačne. Prosíme, prečítajte si návod na obsluhu a kalibračné inštrukcie.

Používať prístroj pri hydropóniách. Je potrebná špeciálna starostlivosť?
Áno. Živiny z hydroponickej z nádrže sa rýchlo priľnú k senzoru a znehodnotia čítania. Je veľmi dôležité, aby sa senzor dôkladne premyl v destilovanej vode po každom použití. V opačnom prípade budete jednoducho merať iba usadené nutrienty  na snímači. 

Môžem použiť PH-80 na testovanie destilovanej, DI alebo RO vody?
Nie. Merač nie je určený na čisté vody alebo s veľmi nízkym obsahom TDS. Voda musí mať aspoň 10 ppm TDS ( μ S o ES) aby bolo možné meranie. 

 

HM Digital

PH-80

pH rozsah:

0 – 14

Teplotný rozsah:

0 - 80 °C

Rozlíšenie:

0.1 pH, Teplotné rozlíšenie 0.1 °C

Presnosť:

+/- 2 %

Min. EC/TDS

10 µS / 5 ppm

Kalibrácia:

Digitálna automatická kalibrácia,
Kalibrácia jedno, dvojbodová alebo trojbodová automatická

Sonda:

Sklenená senzor,  elektróda

Kryt:

Vode odolný, IP – 67

Napájanie:

1x 1,5V plochá batéria (LR 44)

Rozmery:

15,3 x 3,2 x 1,8 cm

Váha:

53,9 g

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:HM Digital PH-80 - Vodotesný pH meter
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Rád by som sa spýtal ako je to s dostupnosťou a cenou náhradných sónd k PH-200 Profesionálny vodotesný pH meter?

Do všetkých meracích prístrojov v našej ponuke poskytujeme aj náhradné sondy. Náhradné sondy na meranie pH pre HM-Digital PH-200 Vám radi dodáme na požiadanie.

Chcel by som vediet, aka je EC vody, ktoru som meral TDS meracom. Prosím, aký je vzorec na prevod medzi TDS a EC?

TDS (Total Dissolved Solids / Celkové rozpustené pevné látky) sú americké jednotky, ktoré vyjadrujú celkové množstvo rozpustených pevných látok v roztoku (v na&scaron...

Dá sa merať tvrdosť vody pomocou TDS merača? Z predchádzajúcej odpovede (1.12.2015) je zrejmé, že je možné merať iba celkové množstvo rozpustených látok, teda nie iba Mg a Ca.

Tvrdosť vody doporučujeme merať pomocou špeciálnych kvapiek, ktoré stanovia celkový obsah (karbonátov) vápnika a horčíka rozpustených vo vode: Kvapky na meranie tvrdosti vody v stupňoch nemeck...

Existuje snímač/prístroj/sposob na detekciu destilovanej vody? V podstate či to je destilovaná voda alebo nie?

Mieru čistoty vody ľahko posúdite pomocou merača vodivosti vody. Po ponorení do vody sa na displeji zobrazí hodnota vodivosti vody v μS (microSiemens). Tester vodivosti a teploty vody HM Digital EC-3 Merač vodivosti ...

Je nutná laboratórna kalibrácia s roztokmi?

Áno, kalibrácia je nutná a zvyšuje presnoť merania pH. Výrobca doporučuje kalibráciu pomocou kalibračných roztokov každý mesiac. Merače pH HM-Digital sú továrensky kalibrovan&eacute...

Zháňam spoľahlivý prístroj na meranie pH moču. Prosím o doporučenie vhodného ph metra.

Doporučujem merač pH HM Digital PH200 - je to poloprofesionálny prístroj s vymeniteľnou sondou a automatickou kalibráciou pomocou kalibračného roztoku HM Digital PH-200 - Profesionálny vodotesný pH meter ...

Je možné konvertovať EC (μS/cm) na TDS (ppm)? Prosím doporučte merák na tvrdosť vody.

Meranie vodivosti vody EC a koncentrácie iónov TDS EC (electrical conductivity) je desatinnou jednotkou elektrickej vodivosti meraného média a podľa definície sa rovná 1 microsiemensu na centimeter (μS/cm...

Please, mind that only logged in users can submit questions