Pultový vodný filter FHCTF2

Krátky popis

2-stupňový pultový mechanicko-uhlíkový kuchynský filter  na zlepšenie kvality, čistoty a chuti komunálnej vody.  Vďaka malým rozmerom sa bez problémov zmestí na každý kuchynský pult. NEMENÍ MINERÁLNE ZLOŽENIE VODY.

ODSTRAŇUJE: sedimenty ako piesok, hrdza, zákal a ostatné látky do 20 µm ako aj voľný chlór, reaktívne organické zlúčeniny,  určité pesticídy. Zlepšuje chuť a arómu vody. Je jednoduchý na inštaláciu a používanie. Iba sa postaví na pult a pripojí sa priamo na kuchynský kohútik. 

Vodný filter používa veľmi kvalitné a certifikované filtračné vložky vyrobené z  materiálov certifikovaných NSF a WRAS.

URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!
MIESTO INŠTALÁCIE: na kuchynský pult so separátnym kohútikom

Súčasťou balenia nieje klúč na komory filtrov!

39,90 €

S prietokovým mechanicko-uhlíkovým filtrom FHCTF2 už nemusíte kupovovať balenú vodu, môžete si ju v porovnateľnej kvalite napustiť priamo z vodovodného kohútika. Prefiltrovaná voda má lahodnú chuť a je očistená od väčšiny nežiadúcich látok vyskytujúcich sa v komunálnej vode. Drobné nečistoty, chlór a vyššia celková tvrdosť obsiahnuté vo vodovodnom systéme sú hlavné dôvody, prečo doupravujeme pitnú vodu z vodovodu, ktorého technický stav sa môže výrazne líšiť danou lokalitou.

FHCTF2 kuchynský filter z vody odstraňuje:

 • Sedimenty (kal, hrdza)
 • Pachute a zápach
 • Voľný Chlór
 • Reaktívne organické zlúčeniny
 • Určité pesticídy
 • Organické nečistoty

Výhody a prínosy:

 • Kvalitný kuchynský filter vyrobený v EÚ.
 • Filtračné vložky vyrobené z  materiálov certifikovaných NSF a WRAS.
 • Jednoduchá výmena filtračných vložiek.
 • Najjednoduchšia a najekonomickejšia úprava vody
 • Minimálne rozmery - zmestí sa na každý kuchynský pult

Jednoducho a efektívne:  2 stupne filtrácie

 1. Sedimentačný filter FCPS20 zachytáva všetky mechanické nečistoty ako piesok, hrdzu, zákal a iné sedimenty do 20μm.
 2. Filter aktívnym uhlím  FCCBL odstraňuje z vody voľný chlór, reaktívne organické zlúčeniny, určité pesticídy, a iné nečistoty.

Inštalácia filtra

Inštalácia filtra FHCTF2 je veľmi jednoduchá. Stačí ho položiť na kuchynský pult a pripojiť ku kuchynskému kohútiku pomocou dodaného perlátor-rozbočovača, ktorý sa montuje namiesto perlátora. Potom je možné sa prepínať medzi perlátorom a kuchynským filtrom. Po inštalácii odporúčame filter prepláchnuť - ponechať tiecť vodu po dobu 3-5 minút. 

Zmestí sa na každý drez

 

POZOR:  Filter FHCTF2 nie je vhodný na očistenie znečistenej studničnej vody. Na odstránenie kontaminovanej vody zo studne alebo iného nemonitorovaného zdroja, Vám doporučujeme vybrať filtračné zariadenie z rady CRYSTAL OSMOSIS, alebo CRYSTAL NANO.

Certifikáty:

NSF certifikácia  Prítomnosť NSF značky na výrobku alebo na zariadení v potravinárskom priemysle, znamená to, že produkt bol posúdený, testovaný a certifikovaný.  NSF International je uznávaný v súlade s medzinárodnými štandardmi v potravinárskom priemysle.
Certifikát CE  Certifikácia CE je vyhlásenie výrobcu, že výrobok je v súlade so základnými požiadavkami, príslušnými predpismi európskeho práva v oblasti ochrany  zdravia, bezpečnosti a ochrany životného prostredia.
   
Aktívne uhlie NSF  Kvalitné aktívne uhlie s NSF certifikátom - ukazovateľ kvality a konzistencie výrobku. Aktívne uhlie zlepšuje chuť a pach vody.


 Doporučená doba výmeny filtračných vložiek

PRED-FILTRE - 2ks:

 • Sedimentačný pred-filter FCPS20. Doporučená výmena je podľa čistoty vstupnej vody. 
  Najvhodnejšie je vymeniť spolu s druhým filtrom - aktívne uhlie FCCBL každých 6 mesiacov. Pri čistejšej vode (bez výraznejších sedimentov a hrdze z potrubia) sa môžu meniť každých 8 mesiacov.

 

Obsah balenia:

 • Polypropylénová filtračná náplň s NSF certifikátom - do 20 μm (FCPS20)
 • Aktívné uhlie FCCBL - filtračná náplň
 • Kohútik
 • 1/4" hadička na pripojenie systému
 • Vodný perlátor-rozbočovač na kohútik
 • Manuál
 • 100% testovaný a sterilizovaný pripravený na inštaláciu
0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Pultový vodný filter FHCTF2
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Dobry den, mam od vas uz 5. rok filtracny pristroj. Som s nim velmi spokojna, ale uz nejaky cas mi zavreta pipa kvapka. poradte mi, co s tym?

Dobrý deň, batériu nám môžete zaslať na servis, prípadne náš technik Vás môže navštíviť doma.

Potrebovala by som filter na vodu zo studne do rodinného domu. Dali sme vodu na rozbor a zistili na zvýšené dusičnany a mikrobiológiu. Vedeli by ste nám poradiť?

Dusičnany a mikrobiologické znečistenie sa dá z vody odstrániť buď centrálne (úprava vody pre celý rodinný dom), alebo lokálne (len úprava pitnej vody v kuchyni). Kuchynské filtre...

Mam male dieta, a kupujeme detske balene vody. Na pitie pouzivame filtrovanie cez kanvicu Brita a uz sa mi nechce tak casto menit tie filtre. Prosim poradite mi vhodny filter na vodu, ktory by zachytaval skodlive veci, necistoty, kovy a pod.

Žial, neexistuje UNIVERZÁLNE filtračné zariadenie vhodné na každú vodu. Filtračné zariadenie sa má vyberať podľa vlastností vstupnej vody. Nakoľko nevieme Vašu adresu, nevieme zistiť ani z&aacute...

Mam vo studnicnej vode koliformne bakterie a kultivovatelne mikroorganizmy. Ako sa daju tieto bakterie z vody odstranit?

Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnen...

Mam narazanu studnu a v poslednych 3mesiacoch tecie voda zlta a zapacha.Farbi wc,umyvadlo a zanasa sprchovu hlavicu.Poradte mi prosim ake filtracne zariadenie mam pouzit na odstranenie tohoto problemu,aby mi neodysla pracka a umyvacka riadu. Bratislava Vajnory.

V prvom rade doporucujem nechat urobit rozbor vody v minimalnom rozsahu. Následne, na základe výsledkov rozboru si nechať navrhnúť vhodnú úpravu vody. Podľa Vášho popisu zrejme ide o zvý&...

dobry den, mam obycajny byt v bytovke v Bratislave a robi mi problem voda, ktorou sa sprchujem. Po druhe , chcem si filtrovať aj vodu na pitie v kuchymi. Čo mi doporučujete ? robíte aj montáž? Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň, nevieme aké konktrétne máte problémy s vodou na sprchovanie. Vieme Vám odporúčiť sprchovú hlavicu, ktorá z vody odstraňuje chlór /až 99%/, organické nečistoty, bakt...

Please, mind that only logged in users can submit questions