Otázky a odpovede

Otázky a odpovede (6):

6 Item(s)

Zobraziť na stránku
 1. Rastislav sa pýta ohľadom 3-stupňová reverzná osmóza určená pre akváriá 12. 8. 2019

  Ako najjednoduchšie zistím aký mám tak vo vodovodnom potrubí ( vstupnej vody do RO )?

  1. Tomáš Kováč odpovede 13. 8. 2019

   Pomocou tlakomera, ktorý namontujte na sprchovú hadicu (namiesto sprchovej hlavice). Následne pustite STUDENÚ VODU a odčítajte tlak na tlakomeri.

   Tlakomer kúpite do 10 EUR v každom obchode s vodárenským materiálom alebo sanitou. Kúpte si zároveň aj vhodnú redukciu na sprchovú hadicu.

 2. Milan sa pýta ohľadom 3-stupňová reverzná osmóza určená pre akváriá 13. 4. 2019

  Chcem čerpať vodu zo studne cez reverznú osmózu do suda a potom do akvária. Nikde sa nemôžem dozvedieť či existuje čerpadlo na ťahanie vody zo studne do reverznej osmózy a do suda.

  1. Tomáš Kováč odpovede 18. 4. 2019

   Ak Vaše čerpadlo je schopné do reverznej osmózy tlačiť vodu tlakom 3,2bar a viac, tak na vstupe do osmózy už nepotrebujete žiadne ďalšie čerpadlo. Ak máte na vstupe do osmózy tlak pod 3,2 bar, treba nainštalovat "booster pumpu" pre domáce reverzné osmózy. Dodávaný je kompletne funkčný celok na rýchlo-spojkách aj s osadenými tlakovými spínačmi, stačí iba nastrčiť hadičky a zapnúť do el. zásuvky 220V:

   • https://www.mojavoda.sk/pumpa-externa-aquaphor
   • https://www.mojavoda.sk/booster-pumpa-osmoza

   Čerpadlo na čerpanie vody zo suda si kúpite kdekoľvek (Mountfield, OBC, belumi pumps atd).

 3. Lukáš sa pýta ohľadom 3-stupňová reverzná osmóza určená pre akváriá 22. 12. 2018

  Ak mam doma tlak medzi 2 - 2,8 bar bude to vobec fungovať bez toho aby som musel dokupovat čerpadlo?

  1. Tomáš Kováč odpovede 24. 12. 2018

   Aby prebiehala filtrácia pomocou reverznej osmózy, je nutný tlak na osmotické membrány aspoň 3,2 bar. Optimálne 3,6 bar a viac.

   To znamená, že ak máte vodovodný tlak pod 3,2 baru, je na správnu funkciu reverznej osmózy potrebné čerpadlo na zvýšenie vodovodného tlaku.

   V ponuke máme tieto komplety čerpadiel pre domácer reverzné osmózy, ktoré zvýšia vodovodný tlak na osmotické membrány nad 4bary. Čerpadlá sú pripravené na plne automatickú prevádzku pomocou osadených spínačov nízkeho a vysokého tlaku:

 4. Dusan sa pýta ohľadom Reverzná osmóza Aquafilter SUPREME RO7 18. 10. 2017

  Znižuje reverzná osmóza ph a tvrdosť vody? Chcel by som ju použiť do akvária.

  1. Tomáš Kováč odpovede 19. 10. 2017

   Technológia čistenia vody pomocou reverznej osmózy znižuje celkovú mineralizáciu vody o približne 93 až 98%. To má za následok, že výsledná voda má o 93-98% nižšiu celkovú aj uhličitanovú tvrdosť (gH, kH, dH). Osmotická voda bez remineralizácie má zvyčajne pH medzi 6,5 až 7 (čo je vlastne neutrálne pH úplne čistej vody trochu znížené kôli vzdušnému CO2). Či je to nižšie alebo vyššie pH ako bolo, záleží samozrejme od pH vstupnej vody...

 5. Branislav Bílik sa pýta ohľadom 3-stupňová reverzná osmóza určená pre akváriá 18. 5. 2016

  Dobry den, na aky objem nadrze je vhodny tento vyrobok? Mam vonkajsie jazero s objemom 20 000 l, mate podobny produkt aj pre taketo nadrze?

  1. Tomáš Kováč odpovede 18. 5. 2016

   Táto osmóza sa používa na napĺňanie domácích akvárií. Na napúšťanie vonkajších jazierok je nevhodná.

   Táto osmóza vyrába pri vstupnom tlaku vody 4 bary priblizne 7 l vody za hodinu. Na demineralizovanie väčších množstiev vody má však príliš malé predfiltre, ktoré sa budú musieť preto často meniť. Nie je osadená čerpadlom na zvýšenie tlaku, takže jej výkon, a hlavne množstvo odpadovej vody bude výrazne ovplyvnené tlakom vstupnej vody. Optimálny tlak na jej prevádzku je 4 bary a viac.

   Pre demineralizáciu väčších množstiev vody Vám doporučujem pozrieť našu špecializovanú ponuku komerčných a priemyselných osmóz na www.demivoda.sk.

 6. Peter Kajan sa pýta ohľadom 3-stupňová reverzná osmóza určená pre akváriá 6. 5. 2015

  Je výstupná voda z tohoto zariadenia podobnej kvality ako destilovaná voda?

  1. Tomáš Kováč odpovede 6. 5. 2015

   Zariadenie produkuje vodu vysokej čistoty, blížiacej sa destilovanej vode.

   Na rozdiel od destilácie, vsak zariadenie produkuje vodu ktorá sa "približuje" hodnotám destilovanej vody. Účinnosť filtrácie pri vstupnej vode s tlakom 4 bar sa pohybuje okolo 95%. Čiže približne 5% látok vo vyslednej vode zostáva. Koľko látok v absolútnom hľadisku vo výslednej vode zostane záleží najmä od kvality a tlaku vstupnej vody. Pri nížšom tlaku vstupnej vody ako 3,2 bar sa účinnosť filtrácie reverznou osmózou radikálne znižuje, a je potrebné použiť dodatočné čerpadlo.

   Na túto otázku je možné odpovedať aj pomocou porovnania vodivosti výstupnej vody. Destilovaná voda na laboratórne účely má mať podľa nomy vodivosť pod 5 μS. Bežná voda z vodovodu na Slovensku má vodivosť medzi 200μS až 800 μS. Osmóza teda pri účinnosti filtrácie 95% vyprodukuje vodu čistoty 10 - 40 μS.

6 Item(s)

Zobraziť na stránku
Zadať otázku
Máte otázky k produktu? Kontaktujte nás.