Reverzná osmóza Crystal DeMIX RO6

Hodnotenie:
100% of 100
Krátky popis

Najkvalitnejšia reverzná osmóza klasickej konštrukcie v našej ponuke s unikátnou technológiou! REGULAČNÝ VENTIL TVRDOSTI VODY - odsah minerálov vo výstupnej vode je možné jednoducho regulovať.

Chcete filtrovať vodu reverznou osmózou, no nechcete odstrániť väčšinu minerálnych látok? Máme pre Vás dokonalé riešenie: namixujte si vodu presne podľa Vašich predstáv pomocou regulačného ventilu.

Filtračné stupne: 1. Mechanická filtrácia 5μm, 2. Granulované aktívne uhlie, 3. Lisované aktívne uhlie, 4. Osmotická membrána Puricom  (materiál FILMTEC), 5. Mienralizačný filter na zvýšenie pH - AIMRO 6. Záverečný filter s aktívnym uhlím

#

Aby sa zachovala plná filtračná schopnosť reverznej osmózy, doporučujeme pravidelne vymieňať filtračné vložky v týchto intervaloch:

 • Polročná výmena: každých 6 mesiacov vymeniť 3 hlavné filtračné stupne.
 • Ročná výmena: každých 12 mesiacov vymeniť 3 hlavné filtračné stupne + 2 postfiltračné stupne.
Špeciálna cena 299,00 € Normálna cena 379,00 €

Najkvalitnejšia reverzná osmóza klasickej konštrukcie  -  Crystal DeMIX (Stella)

Všetky komponenty prešli dôkladným skúčobným procesom (účinnosť, tlakové skúšky, trvácnosť) Certifikované originálne rýchlospojky Starfit a JACO; materiál membrány FILMTEC, certifikované filtračné vložky. Priemerný stupeň odstránenia TDS 95%.

UNIKÁTNA TECHNOLÓGIA - REGULAČNÝ VENTIL TVRDOSTI VODY

Chcete filtrovať vodu reverznou osmózou, no nechcete odstrániť väčšinu minerálnych látok? Máme pre Vás dokonalé riešenie: namixujte si vodu presne podľa Vašich predstáv.

Obsah minerálov vo výstupnej vode je možné jednoducho regulovať pomocou regulačného ventilu.

 

VSTUPNÁ VODA JE FILTROVANÁ V DVOCH OKRUHOCH:

1. OKRUH filtrácie - nemení minerálne zloženie vody

Voda prechádza cez 3 kvalitné filtračné stupne:

 1. Polypropylén 5 μm (veľkosť 10")
  Dokonalý sedimentačný filter odstráni všetky mechanické nečistoty väčšie ako 0,005 mm. Tento filter odstraňuje zákal vody, hrdzu z potrubí, jemný piesok s iné nečistoty.
 2. Granulované aktívne uhlie (veľkosť 10")
  Kvalitný filter s granulovaným aktívnym uhlím vyrobeným z kokosových škrupín (výrobca Calgon Carbon USA). Efektívne odstraňuje z vody oxidačné činidlá ako je voľný chlór, nebezpečné karciogénne organické zlúčeniny, herbicídy, pesticídy, fenoly, benzény, zvyšky liekov ako aj stovky ďalších nebezpečných látok
 3. Lisované aktívne uhlie (veľkosť 10")
  Kvalitný filter s lisovaným aktívnym uhlím ako záverečný stupeň filtrácie zachytáva uvoľnené čiastočky uhlia z predchádzajúceho filtra. Dokonale dočisťuje vodu od všetkých zvyškových látok, ktoré ešte prešli cez prvé dva filtračné stupne. Zachytáva všetky mechanické nečistoty väčšie ako 0,005 mm, zachytáva voľný chlór, nebezpečné karciogénne organické zlúčeniny, herbicídy, pesticídy, fenoly, benzény, zvyšky liekov ako aj stovky ďalších nebezpečných chemických zlúčenín.

2. OKRUH filtrácie - voda je účinne zbavená všetkých kontaminantov a je aj dokonale zmakčená

Voda prechádza cez 3 pred-filtračné stupne, potom je prefiltrovaná osmotickou membránou a následne je voda upravená špeciálnym remineralizačným filtrom na zvýšenie pH.

 1. Polypropylén 5 μm (veľkosť 10")
  Sedimentačný pred-filter odstráni všetky mechanické nečistoty väčšie ako 0,005 mm. Tento filter odstraňuje zákal vody, hrdzu z potrubí, jemný piesok s iné nečistoty.
 2. Granulované aktívne uhlie (veľkosť 10")
  Kvalitný pred-filter s granulovaným aktívnym uhlím vyrobeným z kokosových škrupín, efektívne odstraňuje z vody voľný chlór, nebezpečné karciogénne organické zlúčeniny, herbicídy, pesticídy, fenoly, benzény, zvyšky liekov ako aj stovky ďalších nebezpečných látok.
 3. Lisované aktívne uhlie 5 μm (veľkosť 10")
  Kvalitný pred-filter s lisovaným aktívnym uhlím ako záverečný stupeň filtrácie zachytáva uvoľnené čiastočky uhlia z predchádzajúceho filtra a dočistí zbytkový chlór ako aj nebezpečné karciogénn organické zlúčeniny chlóru. Dokonale tak chráni osmotickú membránu pred predčasným opotrebením a zachováva "srdce" filtračného systému vo výbornom stave.
 4. Osmotická membrána GreenFilter 50 GPD (veľkosť 1812)
  Kvalitná osmotická membrána vyrobená z najlepšieho filtračného materiálu FILMTEC. Očisťuje vodu od všetkých kontaminantov, ktoré sa vo vode môžu vyskytovať, zároveň vodu účinne zmäkčuje.
 5. AIMRO remineralizátor (líniový)
  Remineralizátor efektívne zvyšuje pH vody pomocou pridanie malých množstiev zásaditých minerálov.-.
 6. Granulované aktívne uhlie (líniové)
  Výsledná voda je skladovaná v tlakovom 10 litrovom zásobníku. Keď sa voda zo zásobníka vypúšťa cez kohútik do pohára, je ešte filtrovaná záverečným dočisťovacím filtrom s granulovaným aktívnym uhlím. Takýmto spôsobom je voda zbavená akýchkoľvek pachutí, má vynikajúcu chuť a vôňu.

AKO TO FUNGUJE?

Pomocou regulačného ventilu sa voda z 1. okruhu zmiešava s vodou z 2. okruhu. Pri úplne zatvorenom regulačnom ventile nebude do osmotickej vody primiešaná žiadna voda z prvého pred-filtračného okruhu. Pri otvorenom regulačnom ventile bude do osmotickej vody primiešávaná filtrovaná voda z prvého okruhu s nezmeneným obsahom minerálnych látok.

 

PREČO JE REVERZNÁ OSMÓZA CRYSTAL DEMIX TAKÁ VÝNIMOČNÁ?

Zo všetkých dostupných technológií na filtráciu vody odstraňuje reverzná osmóza najširšie spektrum kontaminantov. Technológia čistenia vody pomocou reverznej osmózy nebola do dnešného dňa prekonaná, a všeobecne sa považuje za najdokonalejšiu filtráciu vody. Reverzná osmóza však odstraňuje z vody aj minerálne látky.

Reverzná osmóza Crystal DeMIX spája to najlepšie z filtračných technológií v jednom zariadení. Pomocou unikátneho regulačného ventilu si môžete vodu namixovať presne podľa Vášho želania a chuti. Do dokonale prečistenej a zmäkčenej osmotickej vody so zásaditým pH si môžete domixovať filtrovanú vodu z prvého okruhu filtrácie. Pri úplne zatvorenom regulačnom ventile nebude do osmotickej vody primiešaná žiadna voda z prvého pred-filtračného okruhu. Pri otvorenom regulačnom ventile bude do osmotickej vody primiešávaná filtrovaná voda z prvého okruhu s nezmeneným obsahom minerálnych látok.

Domiešavanie prefiltrovanej vody s nezmeneným obsahom minerálov do dokonale prečistenej osmotickej vody je možné regulovať v pomere od 0 do 100%.

ZÁVEREČNÝ STUPEŇ FILTRÁCIE

Výsledná voda je skladovaná v tlakovom 12 litrovom zásobníku. Keď sa voda zo zásobníka vypúšťa cez kohútik do pohára, je ešte filtrovaná záverečným dočisťovacím filtrom s granulovaným aktívnym uhlím (výrobca Calgon Carbon USA). Takýmto spôsobom je voda zbavená akýchkoľvek pachutí, má vynikajúcu chuť a vôňu.

ZLEPŠENÝ PITNÝ REŽIM

Filtrovaná voda má vynikajúcu chuť, a naproti balenej vode je úplne čerstvá. Voda bude lepšie chutiť nielen Vám, ale aj Vašim deťom. Budete sa chcieť s chuti napiť, tak ako z horského prameňa. Pitný režim sa zlepší automaticky celej rodine.

MIESTO INŠTALÁCIE

Domáca reverzná osmóza Crystal DeMIX (Stella) je určená na zlepšenie kvality pitnej vody na mieste inštalácie, zvyčajne v kuchyni. Montuje sa priamo do kuchynského drezu:

Na kuchynskom dreze pribudne navyše iba jeden menší kohútik na filtrovanú osmotickú vodu. Vaša pôvodná vodovodná batéria zostane zachovaná.
Na Vašom dreze budete mať teda dva kohútiky:

 1. pôvodný kohútik s bežnou (neupravenou) vodou z vodovodu na umývanie riadu,
 2. dodatočný menší kohútik s predĺženým hrdlom na filtrovanú osmotickú vodu na každodenné pitie a varenie.

 

Možnosť odbornej montáže na celom Slovensku

Odborná montáž na požiadanie u Vás doma - kontaktujte nás.

 

Účinnosť filtrácie:

KONZULTÁCIA S EXPERTOM

Nikto néma čas... doba je rýchla, všade sa ponáhľame a aj tak nič nestíhame! V našom eshope máme cca 900 produktov a preto je pre vás veľmi náročné vybrať si ten správny! Denne máme okolo 30-50 telefonátov a 10-20 mailov na cenové ponuky.

Aby sme vám vedeli ešte lepšie poradiť a venovať sa len vám, prinášame vám možnosť video konzultácie (cez ZOOM) s jedným z našich 2 expertov na úpravu vody. Náš expert s vami prejde váš problém, vysvetlí možnosti riešenia a tiež inštalácie priamo u vás, keďže mu miesto inštalácie viete ukázať na videu. V tejto ťažkej dobe kedy vonku úraduje vírus a nemôžme chodiť na stretnutia a obhliadky, je toto najbezpečnejšia a najpohodlnejšia forma komunikácie.

Počet rezervácií je limitovaný na 20 mesačne aby sme vedeli zabezpečiť čas a kvalitu.
Hodnota konzultácie s expertom je 30€, naše skúsenosti a čas totiž niečo stoja ;)
, teraz vám ich na skúšobú dobu dávame ZADARMO.

Rezervovať termín na konzultáciu si môžete tu:

Ing. Tomáš Kováč & Ing. František Krč

ZÁKLADNÉ TECHNICKÉ ÚDAJE:

• Sústava filtrov - počet stupňov filtrácie: 6

• Producent membrány: Greenfilter, 50 GPD Made in U.S.A., materiál FILMTEC

 Technická špecifikácia:

Model

Crystal DeMIX

Filtračné prvky

1.PP 5µm (výmena každých 6 - 12 mesiacov *)

 

2. filter s granulovaným aktívnym uhlím (výmena každých 6 mesiacov *)

 

3. filter s lisovaným aktívnym uhlím (výmena každých 6 mesiacov *)

 

4. 50 GDP RO membrána  (výmena každých 24 mesiacov *)

 

5. Post filter z kokosvého aktívneho uhlia (výmena každých 6 mesiacov *)

  6. Mineralizátor (výmena každých 12 mesiacov *)

Vydatnosť***

1,2 l/min

Max. prietok**

5 - 7 l/h (v závislosti od teploty a tlaku vody)

Produkcia vody (1. okruh)**

4000 l/den

Produkcia vody (2. okruh)**

140 l/deň
Pomer upravenej/odpadovej vody 1 : 4
Max. koncetrácia železa < 0,1 ppm
Max. koncetrácia mangánu < 0,05 ppm
Rozmedzie pH 4,0 - 10,0 pH
Max. koncentrácia celkových rozpustných látok (TDS) 1000/ 2000 RO s pumpou

Zákal (FTU)

<1,0

Odstránenie TDS pri tlaku (2. okruh): 4,1 bar - 95%–97%
3,4 bar - 92,8%

Tvrdosť vstupnej vody

TDS <200 ppm

Kapacita nádržky na upravenú vodu

10 l

Pracovná teplota

2 – 38 ˚C
Min. tlak vo vodovode 2,9 bar
Max. tlak vo vodovode 6,0 bar
Svetlosť pripojenia 1/2 col
Rozmer hadičiek 1/4 col
Rozmery zariadenia (VxŠxD) 14,5 x 34,0 x 45,0 cm + zásobník 25,0 x 37,0 cm
Váha zariadenia v prevádzke 16 kg
Váha balenia 13,5 kg

* Uvedené periódy výmeny filtračných vložiek sú len približné. Je potrebné zohľadňovať kvalitu vstupnej vody, tak ako aj prefiltrované množstvo.

** Zmäkčená voda, 250 pppm, pri teplote 25 ˚C, 15% výťažok, tlak na membráne 3,4 bar.

*** Vydatnosť vody zo zásobníka (po vyčerpaní objemu, sa prietok spomalí) pri min. vodovodnom tlaku 3,4 bar.

 

Množstvo minerálov v upravenej vode po mineralizačnom stupni - AIMRO

KatiónykoncentráciaAniónykoncentrácia
Ca2+ 26,4 mg/l CO2-/3 25,1 mg/l
Mg2+ 20,1 mg/l HCO2-/3 30,6 mg/l
Na+ 1,3 mg/l So2-/4 12,4 mg/l
K+ 0,7 mg/l Cl-  5 mg/l

 

5
Hodnotenie:
100% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Reverzná osmóza Crystal DeMIX RO6
Vaše hodnotenie
Našli sme ďalšie produkty o ktoré by ste mohli mať záujem!