Reverzná osmóza Crystal PREMIUM ph+

Hodnotenie:
98% of 100
Krátky popis

Verzia pH+ produkuje minerálmi obohatenú zásaditú vodu s pH 8,5 a viac. Najdokonalejšia a najpredávanejšia reverzná osmóza na trhu! Reverzná osmóza Crystal PREMIUM (Aquaphor Morion) produkuje 4x menej odpadovej vody a má polovičný rozmer oproti klasickým osmózam. Výmena filtrov trvá 5 minút a inštalácia je nenáročná.

Špeciálna cena 399,00 € Normálna cena 499,00 €


 

 

Najlepšia reverzná osmóza na trhu!

Reverzná osmóza Crystal PREMIUM je výsledkom 10 ročnej expertízy a vedomostí z oblasti čistenia vôd. Pri návrhu tohoto filtračného zariadenia sme sa rozhodli skĺbiť najmodernejšie technológie filtrácie vody s ekologickým efektom (úsporou9 ton vody ročne oproti klasickým RO s tlakovým zásobníkom).

 

 

 

Odstráni až 99,99% vírusov a baktérií

Crystal PREMIUM odstráni z vody aj tieto nežiadúce kontaminanty:


Dusičnany a dusitany


Tvrdosť vody


Chlór a zápach


Organické zlúčeniny

 

 

 

 

Aké sú výhody reverznej osmózy Crystal PREMIUM?

 

Zdravotné benefity

Počas filtrácie je voda separovaná prakticky od všetkého, čo sa v nej nachádza, a stáva sa čistou. Keď sa dostane do tela, opäť nazbiera anorganické minerálne usadeniny nahromadené v kíboch, tepnových stenách, dutinách, kanálikoch a vlastne všade, kde sa usadeniny nachádzajú a začne ich vyplavovať. Objavte skutočnú vôňu čaju a kávy a nechajte sa inšpirovať čistou chuťou domácich jedál. Priaznivá koncentrácia minerálov ako je draslík, horčík a ďalšie obohatia filtrovanú vodu vo vhodnom množstve. 

  

 

 

Šetrí vodu

Vďaka efektívnemu automatickému systému spotrebuje o polovicu menej vody na oplach membrány než bežné reverzné osmózy, čo ušetrí množstvo vody. V zásobníku je stále dostatok vody (min 5L) na okamžité použitie. Objem vody v zásobníku nie je závislý na tlaku vo vodovodnom potrubí. 50% menší odpad (oproti klasickým RO s tlakovým zásobníkom). Pomer čistá voda : odpad = 1:4


 

 

 

Šetrí miesto

Crystal PREMIUM zaberá o 50 % menšiu plochu než tradičné osmotické systémy, a to vďaka vstavanému zásobníku. A preto je dostatočne kompaktná na to, aby sa vošla pod Váš drez. Pozrite si naše inštalácie.

 

 

 

Pracuje pri nízkom tlaku

Zariadenie nevyžaduje dodatočnú pumpu na zvýšenie tlaku. Na fungovanie Crystal PREMIUM dostačuje minimálny tlak vo vodovodnom systéme už od 2,5 bar, zatiaľ čo bežné reverzné osmózy potrebujú minimálny tlak 3,2 bar. V prípade nižšieho vodovodného tlaku ako 3 bary, však doporučujeme ku Crystal PREMIUM zakúpiť externé čerpadlo na zvýšenie tlaku. V prípade nízkeho vodovodného tlaku čerpadlo nielen podstatne znižuje množstvo odpadovej vody, ale aj zvyšuje efektivitu filtrácie.

 

 

 

Úspora času a peňazí za výjazd technika! Servis zvládne každý

Zásobníky filtra Crystal PREMIUM sú navrhnuté tak, aby bola zaistená ľahká prístupnosť pri údržbe a čistení. Membránu možno kompletne vymeniť - nie je treba meniť celý zásobník. Najmodernejší bajonetový systém výmeny filtrov (pri klasickej RO, výmena trvá 40-70 minút). Výmena filtračných vložiek je veľmi jednoduchá a bez kaluže vody pri vyberaní pôvodných vložiek. Netreba nič demontovať, jednoducho stisnete poistné tlačítko, vyberiete kartušu a vložíte novú kartušu. 

 

 

 

 

Spoľahlivá ochrana dnes aj zajtra

Funkcia RO je založená na prelínaní molekúl vody skrz polopriepustnú membránu, a to pri aplikácií tlaku, prevyšujúceho osmotický tlak. RO je zhotovená z netoxických materiálov, ktoré neuvoľňujú do vody žiadne látky, ohrozujúce ľudské zdravie alebo životné prostredie. RO zodpovedá hygienickým požiadavkám a požiadavkám normy TU 3697-002-50056997-2001.

 

 

 

Video o najlepšej osmóze

 

KONZULTÁCIA S EXPERTOM

Už viac ako 12 rokov predávam ionizátory vody, ale posledných 5 rokov som sa venoval výlučne ionizovanej vode a jej pozitívnym účinkom na zdravie. Mám viac ako 12 rokov skúseností z úpravy vody (osmózy, zmäkčovače, destilátory a pod.) 

Aby som vám vedel ešte lepšie poradiť a venovať sa len vám, prinášam vám možnosť video konzultácie (cez ZOOM). Prejdem s vami vaše otázky, vysvetlím a ukážem možnosti riešenia a tiež inštalácie priamo u vás, keďže mi miesto inštalácie viete ukázať na videu. V tejto ťažkej dobe kedy vonku úraduje vírus a nemôžme chodiť na stretnutia a obhliadky, je toto najbezpečnejšia a najpohodlnejšia forma komunikácie.

Počet rezervácií je limitovaný na 20 mesačne aby sme vedeli zabezpečiť čas a kvalitu.
Hodnota konzultácie je 30€, ,moje skúsenosti a čas totiž niečo stoja ;)
, teraz vám ich na skúšobú dobu dávam  ZADARMO.

Rezervovať termín na konzultáciu si môžete tu:

fero.png.mst

Ing. František Krč
(Environmentálny inžinier)

 

Certifikáty reverznej osmózy Crystal PREMIUM

Používame vysoko kvalitné materiály od popredných svetových výrobcov (napr. BASF, John Guest, Mitsubishi, Purolite etc.). Kvalita našich filtrov sa kontroluje v každej fáze výroby. Výrobca prechádza každoročnú certifikáciu podľa normy ISO 9001 a naše filtre sú NSF a LGA certifikované.

 

 

 

 

31 dňová záruka vrátenia peňazí!

Predávame len tie najkvalitnejšie produkty a preto Vám dávame 31 dňovú záruku vrátenia peňazí bez udania dôvodu. Platí pre všetky výrobky vrátené bez známok použitia a v pôvodnom obale. Na použité výrobky sa garancia nevzťahuje.

 

 

Chceš kúpiť najlepšiu osmózu na trhu teraz?

 
Špeciálna cena 399,00 € Zarobiť 399 kvapiek Normálna cena 499,00 €
 
 
 
Untitled Document

 Technická špecifikácia:

Model

Crystal PREMIUM

Filtračné prvky 1.K5 - PP 5µm (výmena každých 6 - 12 mesiacov *)
2. K2- Filter s lisovaným aktívnym uhlím (výmena každých 6 mesiacov *)
3. K50 - 50 GDP RO membrána (výmena každých 24 mesiacov *)
4. a 5. K7M - Post filter s lisovaným aktívnym uhlím v kombinácii s mineralizátorom (výmena každých 12 mesiacov *)
5. pH+ vložka na zvýšenie pH (výmena každých 12 mesiacov *)
Vydatnosť*** 1,2 l/min
Max. prietok** 7,8 l/h
Produkcia vody** 190 l/deň
Pomer upravenej/odpadovej vody 1 : 4
Max. koncetrácia železa < 0,1 ppm
Max. koncetrácia mangánu < 0,05 ppm
Rozmedzie pH 4,0 - 10,0 pH
Max. koncentrácia
celkových rozpustných látok (TDS)
2000
Zákal (FTU) <1,0
Odstránenie TDS pri tlaku: 4,1 bar - 95%–97%
3,4 bar - 92,8%
Kapacita nádržky na upravenú vodu 5 l
Pracovná teplota 5 – 38 ˚C
Min. tlak vo vodovode 1,9 bar
Max. tlak vo vodovode 6,0 bar
Svetlosť pripojenia 1/2 col
Elektrické pripojenie nie
Rozmery balenia (VxŠxD) 420 x 190 x 371 mm
Váha zariadenia v prevádzke 15 kg
Váha balenia 11,5 kg

 

* Uvedené periódy výmeny filtračných vložiek sú len približné. Je potrebné zohľadňovať kvalitu vstupnej vody, tak ako aj prefiltrované množstvo.
** Zmäkčená voda, 250 pppm, pri teplote 25 ˚C, 15% výťažok, tlak na membráne 3,4 bar.
*** Vydatnosť vody zo zásobníka (po vyčerpaní objemu, sa prietok spomalí) pri min. vodovodnom tlaku 3,4 bar.

 

Množstvo minerálov v upravenej vode po mineralizačnom stupni K7M

Katióny koncentrácia Anióny koncentrácia
Ca2+ 26,4 mg/l CO2-/3 25,1 mg/l
Mg2+ 20,1 mg/l HCO2-/3 30,6 mg/l
Na+ 1,3 mg/l So2-/4 12,4 mg/l
K+ 0,7 mg/l Cl- 

5 mg/l

 

OBSAH BALENIA

Názov Množstvo
1 Teleso RO zostavené 1 ks
2 Filtračné vložky + membrána RO 4 ks
3 Spojovacie hadičky 3 ks
  Hadička JG 3/8'' (priemer 9,5 mm) 1 ks
  Hadička JG 1/4'' (priemer 6 mm) 2 ks
4 Preplachovacia záslepka 1 ks
5 Príslušenstvo na kompletné pripojenie RO 1 ks
6 Vodovodná batéria (s keramickým ventilom) 1 ks
7 Návod na použitie v SK 1 ks

 

INŠTALÁCIA A SERVIS

 

PRED-FILTRE - 2ks:

  • K2 (K1-02) - uhlíkový pred-filter. Doporučená výmena každých 6 mesiacov.
  • K5 (K1-P)* - mechanický pred-filter. Doporučená výmena podľa čistoty vstupnej vody.
    Najjednoduchsie je ho vymeniť spolu s K2 každých 6 mesiacov. Pri čistejsej vode (bez výraznejších sedimentov a hrdze z potrubia) sa môže meniť spolu s K7 každých 12 mesiacov.

POST-FILTER - 1ks:

  • K7 / K7M / K7B (K1-07 / K1-07M / K1-07B) - lisované aktívne uhlie / lisované uhlie s mineralizátorom / lisované uhlie s antibakteriálnou membránou. Doporučená výmena každých 12 mesiacov.

RO MEMBRÁNA - 1ks:

  • K50 / K100 - Osmotická membrána 50GPD / 100 GPD. Doporučená výmena každých 36 mesiacov.

 

POZOR ZMENA OZNAČENIA filtrov výrobcom:

Pôvodné označenie Nové označenie
K1-0P K5
K1-02 K2
K1-07 K7
K1-07B K7B

* K1-P bol v novších osmózach Crystal EKO nahradený filtrom K5, ktorý sa vymieňa celý, nie len filtračná vložka, tak ako to bolo v K1-P. K5 pasuje do všetkých modelov Crystal EKO.

 

Popis jednotlivých častí filtračného zariadenia

1. Stupeň filtrácie: mechanický filter z polypropylénovej peny, odstráni z vody všetky pevné častice väčšie ako 5 mikrónov (1 mikrón = 0,001 mm) ako napr. zákal, hrdzu, čiastočky piesku a pod.

2. Stupeň filtrácie: filter s lisovaným aktívnym uhlím odstráni z vody chlór a ďalšie organické nečistoty. Aktívne uhlie odstraňuje z vody taktiež trihalometány (THM - karcinogénne látky vznikajúce reakciou chlóru s mikroorganizmami) a širokú škálu iných škodlivých látok. Zachytáva zvyšky mikrosedimentov ako aj zvyšky chlóru a ďalších oxidačných činidiel a chráni tým osmotickú membránu pred poškodením.

3. Stupeň filtrácie: reverzno osmotická membrána 50 GPD: Odstraňuje z vody viac než 95% všetkých tuhých prvkov rozptýlených vo vode, takisto ako aj baktérií, húb a vírusov. Membrána spracuje do 50 GPD (galónov denne) / cca 190 litrov čistej vody.

4. Stupeň postfiltrácia: uhlíkový filter kombinovaný s mineralizátorom. Filtruje nazbieranú vodu v zásobníku a dodatočne jej dodáva príjemnú a osviežujúcu chuť. Mineralizačná vložka dodatočne dodáva do filtrovanej osmotickej vody minerály v optimálnom pomere ako sú: kalcium, magnézium, sodík, draslík a iné prvky nachádzajúce sa v minerálnych vodách.

5. Stupeň filtrácie: pH+ filtračná vložka s turmalínom. Špeciálna filtračná vložka s turmalínom a corosexom určená na zvýšenie pH pitnej vody. Vložka sa buď zavesí pod batériu, alebo sa dá pripnúť na bok zariadenia, podľa potreby a želania zákazníka.

6. Patentovaný beztlakový zásobník: objem 5 litrov

7. Rýchlospojky na pripojenie zariadenia k prívodu vody, odpadu a k batérii.

4.9
Hodnotenie:
98% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Reverzná osmóza Crystal PREMIUM ph+
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Voda zo studne ma vela dusicnanov. Aky filter by ste mi odporucili na tento problem?

Na odstránenie dusičnanov je možno použiť lokálne (napriklad v kuchyni), alebo centrálne riešenie (na hlavnom prívode vody do objektu). Lokálne odstránenie dusičnanov - odber vody len na pitie a varenie...

Je k reverznej osmóze potrebné aj čerpadlo?

Osmotické membrány pre domácnosti sú od výroby prispôsobené na tlak 4 bary, čo je bežný tlak vody vo verejnom vodovode. Ak je vodovodný tlak nižší, filtrovaná voda sa nedostatočne pretláča cez extrémne jemnú osmotickú membránu, a neúmerné množstvo vody...

Je možné k reverznej osmóze Crystal Premium ph+ aj doplnenie UV lampy? Aká by bola cena takéhoto kompletného riešenia?

UV sterilizátor môžeme do reverznej osmózy Crystal PREMIUM doplniť na požiadanie. Za inštaláciu UV lampy na akúkoľvek osmózu, alebo kuchynský filter v našom sortimente, účtujeme len...

Pri akom vodovodnom tlaku je nutné k reverznej osmóze čerpadlo?

Žiadna reverzná osmóza, nebude správne pracovať pri tlaku nižšom ako 3 bary. Ak máte vodovodný tlak nižší ako 3 bary, doporučujeme Vám radšej zakúpiť reverznú osm&oacute...

Keď je na osmóze osadené čerpadlo, spotrebováva elektriku nepretržite?

Čerpadlo VÝRAZNE zvyšuje efektivitu filtrácie à VÝRAZNE znižuje množstvo odpadovej vody. Čerpadlo na zvýšenie vodovodného tlaku beží len pri produkcii filtrovanej vody a spotrebová...

Bývam na 9. poschodí bytového domu. Je nutné kúpiť osmózu s čerpadlom?

Áno, určite. Môžete si vybrať z reverzných osmóz osadených čerpadlom s plne automatickou prevádzkou. Ak už osmózu máte, treba ju určite doplniť externým čerpadlom.   Osadené ...

Kolko je pri reverznej osmóze odpadnej vody na 1 liter prefiltrovanej vody (tzv waste water)?

Pri tlaku 4 bary minie reverzná osmóza na jeden diel vyčistenej vody 4 diely odpadovej vody. Pomer vyčistenej vody ku odpadovej vode určuje v každej reverznej osmóze bez osadeného čerpadla (bez tzv. booster pumpy), najmä tlak vody vo vodovodnom potrubí...

Aký tlak má byť na expaznej nádobe ( zásobníku ) RO ?

Doporučený tlak prázdnej expanznej nádoby (zásobníka) je 0,5 až 0,8 bar. POZOR: nikdy netlakujte prázdnu expanznú nádobu (zásobník) reverznej osmózy na viac ako 1 bar! Doporučen...

Moja domáca vodáren, ktorá je napojená na studnu v rodinnom dome,pracuje v romedzí 2 až 4 bary. Bude tu nevyhnutná osmoza z pomocným čerpadlom? Denný odber vyčistenej vody by bol okolo 6 až 8 lit.

Áno, určite bude k reverznej osmóze potrebné aj dodatočné čerpadlo. K správnej a efektívnej prevádzke reverznej osmózy je potrebné zabezpečiť, aby tlak vstupnej vody neklesal pod 3,2 baru...

Aký je rozdiel medzi Reverznou osmózou Crystal BASIC RO6 a Aquafilter SUPREME RO7, ktoré ponúkate v rovnakej cene? Koľko stoja náhradné filtre?

Aquafilter Supreme RO7 obsahuje 7 filtračných stupňov. Oproti RO6 má navyše energetizér AIFIR2000. Oproti osmóze Aquafilter je Crystal BASIC RO6 osadená kvalitnejšími filtrami z aktívneho...

Je možné do Vami ponúkaných reverzných osmóz doplniť UV sterilizátor?

UV lampu doplníme na požiadanie do ktorejkoľvek osmózy, ktoru si vyberiete. Za domontovanie UV lampy účtujeme len sumu použitého UV sterilizátora a inštalačného materiálu: 1x UV Lampa 6W Kinglight...

Ako riešiť problém bakteriálnej kontaminácie zásobníka?

V každej nechlórovanej vode pri izbovej teplote vzniknú tzv. kultivovateľné baktérie. Kultivovateľné baktérie sú však prirodzenou súčasťou každej vody, ktorá nie je aktívne ...

Odstrani reverzna osmoza aj antibiotika, hormony a lieciva?

Určite áno. Zo všetkých filtračných technológií odstraňuje reverzná osmóza najširšie spektrum kontaminantov, a to s vysokou účinnosťou. Reverzná osmóza je v s...

Mam vo studnicnej vode koliformne bakterie a kultivovatelne mikroorganizmy. Ako sa daju tieto bakterie z vody odstranit?

Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnen...

Mam osmozu Crystal PREMIUM Aquaphor. Chcem sa opytat, ci tato osmoza zvlada odstranit aj tazke kovy ( antimon , arzen )?

Crystal PREMIUM odstraňuje z vody ťažké kovy s vysokou efektivitou. Výsledná voda je zbavená takmer všetkých nečistôt.

Please, mind that only logged in users can submit questions