Reverzná osmóza Crystal ABSOLUTE RO6 (s čerpadom)

Krátky popis

Crystal ABSOLUTE RO6 je vysoko-kvalitná 6-stupňová reverzná osmóza do domácnosti. Crystal ABSOLUTE s čerpadlom je ideálnym riešením pri tlaku vstupnej vody menšom ako 3,5 baru. Vyrobí 8 litrov krištáľovo čistej vody za hodinu zbavenej dusičnanov, pesticídov, ťažkých kovov, rádioaktívnych látok, baktérií a vírov...  Obohacuje vodu o dôležité minerály. BPA FREE. Vyrobená v EURÓPE. Jednoduchá inštalácia do 1 hodiny. Záruka 24 mesiacov.

Spoľahlivo odstraňuje ANTIMÓN, ARZÉN aj všetky ostatné ťažké kovy.

Filtračné stupne: 1. Mechanická filtrácia 5μm., 2. Granulované aktívne uhlie, 3. Lisované aktívne uhlie, 4. Osmotická membrána, 5. Postfiltrácia aktívnym uhlím, 6. Mineralizátor.

Špeciálna cena 379,00 € Normálna cena 514,80 €

Crystal ABSOLUTE (s čerpadlom) - výborná kvalita na trhu

Teraz Vám už nič nebráni, aby ste technológiu čistenia reverznou osmózou vyskúšali aj u Vás doma. Crystal Absolute sme v praxi vyskúšali, a môžeme potvrdiť, že sa jedná o kvalitne spracovanú bezproblémovú osmózu. Tiež sme v praxi namerali prekvapivo vysoké hodnoty odstránenia všetkých kontaminantov. Jednoznačne najlepší pomer cena/výkon na trhu!

Túto osmózu však doporučujeme hlavne na filtráciu mestskej vody alebo inej nezávadnej vody. Pokiaľ chcete ošetriť kontaminovanú vodu zo studne alebo iného nemonitorovaného zdroja, doporučujeme Vám zakúpiť osmózu s mikrobiologickým filtrom.

 

Crystal ABSOLUTE s čerpadlom na zvýšenie vodovodného tlaku

Osadené čerpadlo na zvýšenie vodovodného tlaku VÝRAZNE zvyšuje efektivitu filtrácie a VÝRAZNE znižuje množstvo odpadovej vody.

Osmózu s čerpadlom (booster pump) doporučujeme použiť už keď je vodovodný tlak vtupnej vody nižší ako 3,5 baru. Osmózu s čerpadlom je nutné použiť vždy keď vodovodný tlak je nižší ako 3 bary.

Okrem samotného čerpadla sú na reverznej osmóze namontované aj tlakové spínače vysokého a nízkeho tlaku. Tlakový spínač nízkeho tlaku chráni čerpadlo pred poškodením behom naprázdno. Pri nedostatku vody, sa čerpadlo automaticky vypne a zastaví sa produkcia vyčistenej vody. Tlakový spínač vysokého tlaku chráni čerpadlo pred preťažením.

Plne automatická prevádzka

Hneď ako začnete napúšťať osmotickú vodu, zariadenie to automaticky rozpozná, zapne čerpadlo a začne produkovať filtrovanú vodu.

Čerpadlo a produkcia filtrovanej vody sa automaticky zastaví, keď sa zásobník doplní na maximálnu hladinu. Väčšinu času je čerpadlo vypnuté. Čerpadlo je zapnuté len počas doby, keď zariadenie dopĺňa filtrovanú vodu do zásobníka.

 POZOR: čerpadlo je napájané pomocou dodaného adaptéra, ktorý musí byť zapojený do elektrickej siete 220V.

 

Zdravá, krištáľovo-čistá, mäkká voda priamo z Vášho vodovodného kohútika!!

Reverzná osmóza je v súčasnosti najdokonalejšia prakticky využívaná technológia na úpravu pitnej vody. Filtračný systém odstraňuje 98% škodlivých látok: dostáváte krištáľovo čistú vodu zbavenú jedovatých a rakovinotvorných chemických látok (dusičnanov, pesticídov, ťažkých kovov, rádioaktívnych látok, baktérií a vírov).

Jednoduchá inštalácia do dresu:

1. Na Vašom kuchynskom drese pribudne navyše iba jeden menší kohútik na filtrovanú osmotickú vodu. Vaša pôvodná vodovodná batéria zostane zachovaná.

2. Vašu pôvodnú batériu vymeníte za trojcestnú batériu a nebudete musieť mať žiadny dodatočný malý kohúhit na dreze. Z trojcestnej batérie tečie teplá, studená a filtrovaná voda.

 

Prehľad o účinnosti systémov čistenia vody s reverznou osmózou:

Dusičnany a dusitany

>85%

Rádioaktívne prvky

>90%

Chlór

>97%

Ťažké kovy (Pb, Cr, Cd, Hg...)

>97%

Vápnik, horčík (dôvod tvrdosti vody)

>96%

Aromatické uhľovodíky

>98%

Herbicídy a pesticídy

>99%

Baktérie, cysty, vírusy

>99%

 

Podrobné informácie:

 • Vďaka osmotickej membráne pórovitosti 0,0001 mikrónov toto filtračné zariadenie odstraňuje chlór ako aj nepríjemné pachute a sedimenty s účinnosťou až do 99%.
 • Reverzná osmóza odstraňuje aj ďalšie znečistenia ako sú olovo, ortuť, meď, bárium, sodík, draslík, flór, dusičnany a dusitany, selén, azbest, pesticídy a sulfáty. Ďalej sú z vody odstránené všetky anorganické minerály a voda je takto úplne "zmäkčená".
 • Mäkká osviežujúca voda priamo z Vášho vodovodného kohútika na každodenné pitie a varenie:
  • Nielen káva a čaj, ale aj varená zelenina a polievky chutia lepšie a sú zdravšie.
  • Voda očistená reverznou osmózou nezaťažuje obličky, nevysušuje a nedráždi pokožku. Zároveň má pozitívny vplyv na vysoký krvný tlak, hladinu cukru v krvi, bolesti v kĺboch, zažívacie ťažkosti a iné zdravotné obtiaže.
  • Voda ideálna pre Vás je ideálna aj pre Vašich domácich miláčikov.
  • Taktiež je ideálna na použitie do varných kanvíc a naparovacích žehličiek, pretože nespôsobuje usadzovanie vodného kameňa. Vaše domáce spotrebiče ako žehlička, varná kanvica alebo kávovar tým pádom vydržia dlhšie.
  • Voda z reverznej osmózy je svojím zložením veľmi podobná čistej dažďovej vode a je preto ideálna aj na polievanie Vašich izbových kvetín. Koreňový systém kvetín sa nebude zanášať anorganickými sedimentami a inými škodlivými látkami. Kvetiny sa Vám odmenia rýchlejším rastom a nebudete ich musieť tak často presádzať.
 • Jednoduchá montáž priamo pod kuchynský dres - malé nároky na priestor .
 • Plneautomatický systém: zariadenie na prevádzku nepotrebuje elektriku ani žiadne dodatočné chemikálie - malé nároky na obsluhu.
 • Priaznivá cena - minimálne náklady na pitnú vodu.

 

Čistenie vody prebieha v niekoľkých etapách

1. Prvý stupeň filtrácie - vstupný polysedimentačný filter (5 mikrónov)

 • mechanická filtrácia - odstraňuje z vody všetky častice väčšie ako 5 mikrónov (mech. nečistoty ako kal, piesok, hrdza a iné nečistoty)

2. Druhý stupeň filtrácie - aktívne uhlie

 • Absorbuje chlór a jeho zlúčeniny a redukuje organické nečistoty (ťažké kovy, baktérie, pesticídy, herbicídy a fenoly). Taktiež efektívne odstraňuje nepríjemné pachute a pachy vo vode.

3. Tretí stupeň filtrácie - lisované aktívne uhlie (5 mikrónov)

 • Odstraňuje zvyšky mikrosedimentov ako aj zvyšky chlóru a tým chráni a predlžuje životnosť TFC osmotickej membrány.

4. Štvrtý stupeň filtrácie - osmotická membrána 50 GDP

 • Lamelárna polopriepustná membrána s kapacitou 50 GPD = 190 litrov za deň je najdôležitejšou časťou celého filtračného systému: Membrána zachycuje vo vode rozpustené organické a neorganické nečistoty ako dusičnany, ťažké kovy, rádioaktívne častice, baktérie a víry. Táto membrána má tak malé póry že prakticky PREPUSTÍ IBA SAMOTNÚ MOLEKULU VODY !

5. Piaty stupeň filtrácie - inline aktívne uhlie granulát

 • koncový uhlíkový filter dodatočne vylepšuje kvalitu pitnej vody: odstraňuje plyny a dodatočne vylepšuje chuť a vôňu vody

6. Šiesty stupeň filtrácie - inline mineralizátor

 • Mineralizátor dodatočne upravuje prefiltrovanú osmotickú vodu a dodáva jej prospešné minerály vo vhodnom pomere

KONZULTÁCIA S EXPERTOM

Už viac ako 12 rokov predávam ionizátory vody, ale posledných 5 rokov som sa venoval výlučne ionizovanej vode a jej pozitívnym účinkom na zdravie. Mám viac ako 12 rokov skúseností z úpravy vody (osmózy, zmäkčovače, destilátory a pod.) 

Aby som vám vedel ešte lepšie poradiť a venovať sa len vám, prinášam vám možnosť video konzultácie (cez ZOOM). Prejdem s vami vaše otázky, vysvetlím a ukážem možnosti riešenia a tiež inštalácie priamo u vás, keďže mi miesto inštalácie viete ukázať na videu. V tejto ťažkej dobe kedy vonku úraduje vírus a nemôžme chodiť na stretnutia a obhliadky, je toto najbezpečnejšia a najpohodlnejšia forma komunikácie.

Počet rezervácií je limitovaný na 20 mesačne aby sme vedeli zabezpečiť čas a kvalitu.
Hodnota konzultácie je 30€, ,moje skúsenosti a čas totiž niečo stoja ;)
, teraz vám ich na skúšobú dobu dávam  ZADARMO.

Rezervovať termín na konzultáciu si môžete tu:

Ing. František Krč
(Environmentálny inžinier)

Technické údaje reverzná osmóza Crystal ABSOLUTE s čerpadlom

 • Svetová osmotická membrána Ecosoft 1812 50 GPD DOW Filmtec ™ (USA)
 • BPA FREE plast. Filtre reverznej osmózy Crystal ABSOLUTE sú vyrobené z primárneho potravinového materiálu (polypropylén). Pri výrobe týchto plastov sa bisfenol nepoužíva a ich zloženie je v súlade so smernicou EÚ "Položky používané na styk s potravinami.
 • 6 stupňov čistenia vody vrátane mineralizácie
 • Až 7 l zásobník
 • 7,9 l pitnej vody za hodinu
 • teplota vstupnej vody od + 2 C do + 40 C
 • Maximálna mineralizácia vstupnej vody: do 2000 ppm (mg/l)
 • Výkon v litroch na deň: do 190 Litrov/deň (v závislosti od tlaku a teploty vstupnej vody)
 • Napájanie: 220V, 50Hz
 • Vodovodný tlak: od 1,8 do 6,0 bar
 • Pracovný tlak osadeného čerpadla: 5,5 bar
 • Maximálna mineralizácia vstupnej vody: do 2000 pum (mg/l)
 • Výkon v litroch na deň: 190 Litrov/deň (v závislosti od tlaku a teploty vstupnej vody)
 
1 stupeň: Sedimentačný filter Mechanický - odfiltrováva z vody špinu, hrdzu a rôzne prachové čiastočky.

2 stupeň: Granulované aktívne uhlie

Absorbuje chlór a organické nečistoty, herbicídy, pesticídy.

3 stupeň: Lisované aktívne uhlie

Odstraňuje zvyšky mikrosedimentov a uvoľnené aktívne uhlie z predchádzajúceho filtračného stupňa, dokonale dočisťuje vodu pred vstupom na membránu reverznej osmózy.

4 stupeň: TFC osmotická membrána

Lamelárna polopriepustná tenkostenná membrána s kapacitou 50 GPD = 190 litrov za deň a je srdcom celého filtračného systému: Táto membrána má tak malé póry že prakticky prepustí iba samotnú molekulu vody

5 stupeň: záverečná filtrácia aktívnym uhlím

Na záver ešte raz prefiltruje nazbieranú vodu - zbavuje vodu aj posledných zápachov či pachutí a dodá jej príjemnú osviežujúcu chuť.

6 stupeň: koncová úprava filtrovanej vody mineralizátorom Mineralizátor dodatočne upravuje prefiltrovanú osmotickú vodu a dodáva jej prospešné minerály vo vhodnom pomere.

Tlak vody
(Filtračný systém bez pumpy na zvýšenie vodovodného tlaku)

Filtračný systém je konštruovaný na tlak od 1,8 - 6 bar.

Veľkosť

Filtračné Zariadenie: 41 x 19,5 x 48,5 cm (š x d x v),
Zásobník: priemer 26cm x výška 35 cm, môže sa umiestniť postojačky aj poležiačky.

Váha

11,95 kg

 

Štandardné vybavenie

 • 1. stupeň: Predfilter mechanický - 5 mikrónov (polypropylén PP5).
 • 2. stupeň: Predfilter - aktívne uhlie granulát (GAU).
 • 3. stupeň: Predfilter - lisované aktívne uhlie (LAU) - 5 mikrónov (Odstraňuje zvyšky mikrosedimentov ako aj zvyšky chlóru).
 • 4. stupeň: 50 GPD RO Membrána (ROM).
 • 5. stupeň: Koncový in-line filter (LAU) - aktívne uhlie na dodatočné ochutenie prefiltrovanej vody.
 • 6. stupeň: Koncový in-line mineralizátor (MIN) - obohacuje prefiltrovanú vody o vhodné minerály.
 • 1-cestný vodovodný kohútik s predĺženým hrdlom.
 • Nádrž na vodu 3,2G: Celkový objem 12 l, objem skladovanej vody 6-8l (v závislosti od tlaku vstupnej vody)
 • Príslušenstvo k inštalácii (4m hadička, Montážny kľúč, Adaptér & Guličkový ventil ...).

 

Servis a náhradné filtre

Na výmenu filtračných vložiek budete potrebovať nasledovné filtre:

 • Polypropylén 5 mikrón: každých 6 Mesiacov
 • Granulované aktívne uhlie: každých 6 Mesiacov
 • Lisované aktívne uhlie: každých 6 Mesiacov
 • Osmotická membrána: každé 2-3 roky
 • Posfiltrácia - aktívne uhlie: každých 12 Mesiacov
 • Postfiltrácia - mineralizátor: každých 12 Mesiacov

K tomuto zariadeniu Vám doporučujeme niektorú z cenovo zvýhodnených sád náhradných filtračných vložiek.

Odporúčame raz za rok Vaše filtračné zariadenie dezinfikovať:

Membrána reverznej osmózy úplne filtruje baktérie. Vzhľadom na to, že žiadny jav v prírode neprebieha na 100%, ani my sa nato nechceme absolútne spoliehať. Preto odporúčame zariadenie na báze reverznej osmózy raz ročne vydezinfikovať. 
Najvhodnejšia doba na dezinfekciu je pred úplnou výmenou filtračných vložiek, aby ste eliminovali množstvo možných vzniknutých baktérií, a zabránili ich ďalšiemu rozmnožovaniu. Podrobný návod ako dezinfikovať domácu reverznú osmózu nájdete v sekcii "Otázky a odpovede - Údržba".

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Reverzná osmóza Crystal ABSOLUTE RO6 (s čerpadom)
Vaše hodnotenie