10" Filter s lisovaným aktívnym uhlím 0,8 µm (aqualen + ióny striebra)

Krátky popis

NAJKVALITNEŠIE AKTÍVNE UHLIE s obsahom aqualenu a iónov striebra.  Vyrobené z kokosových škrupín upravených na prášok, tvoriaci ultra hustý lisovaný blok. Odfiltruje častice veľkosti od 0,8 mikrónu.

Účinne odstraňuje z vody chlór, THM a ďalšie škodlivé organické zlúčeniny, ťažké kovy ako aj najjemnejšie mechanické nečistoty. Zlepšuje chuť vody.

Filtračná vložka s lisovaným aktívnym uhlím vhodná do všetkých bežných 10" filtračných obalov (Aquaphor, Aquafilter, Atlas filtri, Aqua Italia, atd).

14,90 €

Filtračná vložka s lisovaným aktívnym uhlím 10" (0,8 μm) - doporučená výmena každých 12 mesiacov

Odstraňuje z vody aj tie najjemnejšie nečistoty väčšie ako 0,8 μm: jemný piesok, hrdzu, zákal, bahno, vodný sliz. Taktiež spoľahlivo odstraňuje z vody chlór, karcinogénne zlúčeniny vznikajúce reakciou chlóru s organickými látkami (trihalometány), ťažké kovy, herbicídy, pesticídy, fenoly, benzény, ako aj širokú škálu ďalších škodlivých látok.

Vlákna Aqualen, ktoré obsahuje filtračná vložka majú schopnosť priťahovať a nasávať vodu, zvyšujú efektivitu čistenia vody a uľahčujú pretekanie vody cez filtračnú náplň. Aqualen nielen vodu filtruje, ale tiež zvyšuje efektivitu a kapacitu ostatných použitých filtračných materiálov - kokosových škrupín a iónov striebra. Vďaka vláknu Aqualen nevznikajú v lisovanom uhlí redšie cestičky, cez ktoré by voda mohla pretiecť, bez jej kompletného prečistenia. Aqualen efektívne odstraňuje ťažké kovy ako meď, olovo, železo, ortuť a rádioaktívne látky. Uhlíkový filter odfiltruje aj organické rozpúšťadlá a ortuť.

Vo filtroch používame efektívnu a bezpečnú metódu proti množeniu baktérií DFS  /Dynamická Fixácia Striebra/, Technológia zabezpečí, že sa ióny aktívneho striebra pevne usadia na vlákne Aqualen, ktoré husto preniká celú filtračnú náplň. Dynamická fixácia striebra významne znižuje množsvo striebra vo filtroch a zároveň zvyšuje ich bakteriostatickú efektivitu. Naše filtre so striebrom preto spĺňajú všetky Európske hygienické a bezpečnostné štandardy.

Filtračná vložka s lisovaným aktívnym uhlím je určená pre filtráciu vody v mieste odberu. Filtračnú vložku je možné používať aj samostatne bez predradenej mechanickej filtrácie, pre zvýšenie kapacity však odporúčame použitie s predradenou mechanickou filtráciou.

Vyrobené z materiálov vyhovujúcich medzinárodným požiadavkám.

Podmienky inštalácie:

  • pred prvým použitím je nevyhnutné vložku prepláchnuť minimálne 10 litrami vody
  • vložku nevystavovať vplyvu priameho slnečného žiarenia
Max. teplota:  35°C
Max. prietok:  2 l/min
Filtrácia:  0,8 µm
Rozmery:
 25,1 mm x 70 mm (9 7/8” x 2 1/2")
Životnosť:  ~6000-7000 litrov / ~12 mesiacov

Pozn.: 1μm (micrón) = 0,001 mm
Nižšie číslo na filtračnej vložke znamená jej vyššiu hustotu.

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:10" Filter s lisovaným aktívnym uhlím 0,8 µm (aqualen + ióny striebra)
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Môžete mi doporučiť nejakú filtračnú vložku na zachytenie železa?

Železo sa vo vode nachádza vo viacerých, rôzne odstrániteľných formách. V podzemných vodách je železo vo vode v rozpustenej forme (2-mocné železo). Akonáhle voda príde do styku...

Please, mind that only logged in users can submit questions