10" Filter s lisovaným aktívnym uhlím GreenFilter

Hodnotenie:
97% of 100
Krátky popis

Filtračná vložka s lisovaným aktívnym uhlím vhodná do všetkých bežných 10" filtračných obalov (Aquafilter, Atlas filtri, Aqua Italia, atd).

NAJKVALITNEŠIE AKTÍVNE UHLIE OD VÝROBCU GREENFILTER - vyrobené z kokosových škrupín, upravených na prášok, tvoriaci  lisovaný blok. Odfiltruje častice veľkosti od 10 mikrónov.

Účinne odstraňuje z vody chlór, THM a ďalšie škodlivé organické zlúčeniny ako aj jemné mechanické nečistoty. Zlepšuje chuť vody.

Špeciálna cena 8,90 € Normálna cena 12,90 €

Filtračná vložka s lisovaným aktívnym uhlím 10" Greenfilter - doporučená výmena každých 6 mesiacov

Odstraňuje z vody všetky nečistoty väčšie ako 10μm: jemný piesok, hrdzu, zákal, bahno. vodný sliz. Taktiež spoľahlivo odstraňuje z vody chlór, karcinogénne zlúčeniny vznikajúce reakciou chlóru s organickými látkami (trihalometány), herbicídy, pesticídy, fenoly, benzény, ako aj širokú škálu ďalších škodlivých látok.

Filtračná vložka s lisovaným aktívnym uhlím je určená pre filtráciu vody v mieste odberu. Filtračnú vložku je možné používať aj samostatne bez predradenej mechanickej filtrácie, pre zvýšenie kapacity však odporúčame použitie s predradenou mech. filtráciou.

Technológia lisovaného uhlia umožňuje výrobu aktívneho filtra s oveľa väčším obsahom aktívneho uhlíka, ale nižšie tlakové straty, výsledkom čoho je dlhotrvajúci uhlíkový filter, ktorý je vynikajúci na odstránenie sedimentov, chlóru, zlej chuti, zápachu a organických nečistôt z vody, vodných roztokov alebo suspenzií v priebehu svojej životnosti.

Uhlíkový filter odfiltruje aj organické rozpúšťadlá a ortuť. Vyrobené z materiálov vyhovujúce medzinárodným požiadavkám.

Podmienky inštalácie:

  • pred prvým použitím je nevyhnutné vložku prepláchnuť minimálne 10 litrami vody
  • vložku nevystavovať vplyvu priameho slnečného žiarenia
Max. teplota: 50°C
Max. prietok: 360 l/hod
Filtrácia: 10 µm
Rozmery:
250 mm +/- 1.5 mm x 71 mm (9 7/8” x 2 1/2")
Životnosť: ~8000 litrov / ~6 mesiacov

Pozn.: 1μm (micrón) = 0,001 mm
Nižšie číslo na filtračnej vložke znamená jej vyššiu hustotu.

4.85
Hodnotenie:
97% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:10" Filter s lisovaným aktívnym uhlím GreenFilter
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Prečo je nevyhnutné prepláchnuť filtračnú vložku s aktívnym uhlím pred prvým použitím?

Aktívne uhlie obsahuje drobné čiastočky aktívneho uhlia (prach), ktoré je lepšie vypláchnuť. Uhoľný prach nie je zdraviu škodlivý, no voda môže byť pri prvých litroch sfarben...

Môžete mi doporučiť nejakú filtračnú vložku na zachytenie železa?

Železo sa vo vode nachádza vo viacerých, rôzne odstrániteľných formách. V podzemných vodách je železo vo vode v rozpustenej forme (2-mocné železo). Akonáhle voda príde do styku...

Please, mind that only logged in users can submit questions