UV lampa Crystal LIGHT 2 (14W)

Krátky popis

UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody. 

Použitie

UV sterilizátor Crystal LIGHT 2 je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 1/4" vnútorný závit, kde maximálny prietok vody je 7,60 l/min, čo je maximálna kapacita UV sterilizátora Crystal LIGHT 2 pri intenzite žiarenia 40 mJ/cm2 (predpísaná intenzita UV žiarenia podľa slovenskej legislatívy).

199,00 €

Výhody UV lampy Crystal LIGHT 2:

  • Telo UV lampy z nerezu 304 L.
  • Vysoko efektívne UV žiarivky zvýšeného výkonu 
  • Zariadenie je vybavené alarmom, ktorý upozorní užívateľa na blížiacu sa výmenu žiarivky.
  • Príkon 14W

Ultrafialové žiarenie vlnovej dĺžky 253,7nm zabíja baktérie, cysty a víry s účinnosťou 99.98% a poškodzuje ich DNA, čím im znemožňuje znovu sa rozmnožiť.

Nakoľko len jedna jediná kolónia baktérií Escherichia Coli postačuje ku vzniku ochorenia, je úplná dezinfekcia vody to najhlavnejšie. UV lampy Crystal sú jedny z najkvalitnějších na slovenskom trhu a dali by sa s istotou svojou kvalitou, spoľahlivosťou a funkčnosťou prirovnať ku Kanadským UV lampám Sterilight - VIQUA. Kanada je svetovým lídrom v oblasti dezinfekcie vody.

Jednotlivé modely UV lámp se líšia maximálnym prietokom, pri ktorom sú schopné zabezpečiť intenzitu ožarovania vody 40 mJ/cm2, ktoré je stanovené podľa slovenskej legislatívy.

Dôležité: Upozorňujeme že na správnu funkciu UV sterilizátora a následnú dokonalú dezinfekciu vody je nutná mechanická predfiltrácia vody pomocou potrubných sedimentačných filtrov. Zvyčajne používame mechanické filtre z našej ponuky s minimálnou jemnosťou 5 mikrónov.

Požiadavky na vstupnú vodu:
 - Železo – max. 0,05 mg/l.
 - Mangán – max. 0,05 mg/l.
 - Tvrdosť vody – max. 2,6 mmol/l. (15°dH)
 - Je nutná mechanická predfiltrácia – minimálna jemnosť 5 mikrónov. 

Lampy sa inštalujú pokiaľ možno zvislo, prívod vody je dolu a výstup vody hore. Pokiaľ nie je možnosť lampu nainštalovať zvislo, je možné ju nainštalovať vodorovne, ale vývody musia byť smerom hore.

Tento výrobok nesmie byť vystavený mrazu! Pokiaľ budete mať UV lampu napr. na chate kde cez zimu nieste, musí sa z lampy vypustiť všetka voda aby nezamrzla!!!

Rozmery: 350x64 mm
Pripojenie: 1/4" vnútorný závit
Napetie 220 v 50 Hz  14Wat
Signalizačná funkcia - prevádzka
Alarm pri poruche výbojky 
Maximální prietok 7,60 litrov za minútu
Intenzita ožarovania 40mJ/cm2 (pri čistej vode z RO)
Životnost výbojky 9000 hodin. (pri nepretržitej prevádzke 1 rok)
.
0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:UV lampa Crystal LIGHT 2 (14W)
Vaše hodnotenie