UV lampa Crystal LIGHT 2 (14W)

SKU
UV-LAMPA-CRYSTAL-2 GPM
Krátky popis

UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody. 

Použitie

UV sterilizátor Crystal LIGHT 2 je vhodný na dezinfekciu vody v bytoch a rodinných domoch s prívodným potrubím 1/4" vnútorný závit, kde maximálny prietok vody je 7,60 l/min, čo je maximálna kapacita UV sterilizátora Crystal LIGHT 2 pri intenzite žiarenia 40 mJ/cm2 (predpísaná intenzita UV žiarenia podľa slovenskej legislatívy).

199,00 €

Výhody UV lampy Crystal LIGHT 2:

 • Telo UV lampy z nerezu 304 L.
 • Vysoko efektívne UV žiarivky zvýšeného výkonu 
 • Zariadenie je vybavené alarmom, ktorý upozorní užívateľa na blížiacu sa výmenu žiarivky.
 • Príkon 14W

Ultrafialové žiarenie vlnovej dĺžky 253,7nm zabíja baktérie, cysty a víry s účinnosťou 99.98% a poškodzuje ich DNA, čím im znemožňuje znovu sa rozmnožiť.

Nakoľko len jedna jediná kolónia baktérií Escherichia Coli postačuje ku vzniku ochorenia, je úplná dezinfekcia vody to najhlavnejšie. UV lampy Crystal sú jedny z najkvalitnějších na slovenskom trhu a dali by sa s istotou svojou kvalitou, spoľahlivosťou a funkčnosťou prirovnať ku Kanadským UV lampám Sterilight - VIQUA. Kanada je svetovým lídrom v oblasti dezinfekcie vody.

Jednotlivé modely UV lámp se líšia maximálnym prietokom, pri ktorom sú schopné zabezpečiť intenzitu ožarovania vody 40 mJ/cm2, ktoré je stanovené podľa slovenskej legislatívy.

Dôležité: Upozorňujeme že na správnu funkciu UV sterilizátora a následnú dokonalú dezinfekciu vody je nutná mechanická predfiltrácia vody pomocou potrubných sedimentačných filtrov. Zvyčajne používame mechanické filtre z našej ponuky s minimálnou jemnosťou 5 mikrónov.

Požiadavky na vstupnú vodu:
 - Železo – max. 0,05 mg/l.
 - Mangán – max. 0,05 mg/l.
 - Tvrdosť vody – max. 2,6 mmol/l. (15°dH)
 - Je nutná mechanická predfiltrácia – minimálna jemnosť 5 mikrónov. 

Lampy sa inštalujú pokiaľ možno zvislo, prívod vody je dolu a výstup vody hore. Pokiaľ nie je možnosť lampu nainštalovať zvislo, je možné ju nainštalovať vodorovne, ale vývody musia byť smerom hore.

Tento výrobok nesmie byť vystavený mrazu! Pokiaľ budete mať UV lampu napr. na chate kde cez zimu nieste, musí sa z lampy vypustiť všetka voda aby nezamrzla!!!

Rozmery: 350x64 mm
Pripojenie: 1/4" vnútorný závit
Napetie 220 v 50 Hz  14Wat
Signalizačná funkcia - prevádzka
Alarm pri poruche výbojky 
Maximální prietok 7,60 litrov za minútu
Intenzita ožarovania 40mJ/cm2 (pri čistej vode z RO)
Životnost výbojky 9000 hodin. (pri nepretržitej prevádzke 1 rok)
.
0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:UV lampa Crystal LIGHT 2 (14W)
Vaše hodnotenie
Zadať otázku
Máte otázky k produktu? Kontaktujte nás.
Otázky a odpovede (2):

2 Item(s)

Zobraziť na stránku
 1. Michal sa pýta ohľadom UV lampa Crystal LIGHT 2 (14W) 11. 3. 2020

  Chceme inštalovať UV lampu na drezovú batériu v rámci rozboru máme Kultivované mikroorganizmy pri 22°C na hodnote 280KTJ/1ml. Prietok batériou je 8l/min. Je vhodné použitie uvedenej UV lampy (14W) alebo môžme ísť do (6W)

  1. Tomáš Kováč odpovede 11. 3. 2020

   Odporúčame Vám nasledujúce riešenia:

   1. UV lampa crystal-2gpm /14w/ sa používa pri prietokoch do 7,6 L/min pri osmoticky čistej vode.

   Za predpokladu, že máte normálnu vodu z vodovodu, táto UV lampa bude dosahovať dôkladnú sterilizáciu pri 5L/min.

   Ak chcete mať istotu dôkladnej sterilizácie odporúčame UV lampu  Crystal LIGHT 6/28W/:

   https://www.mojavoda.sk/uv-lampy/uv-lampa-crystal-6gpm

   Pred UV lampu je potrebné nainštalovať mechanický predfilter na ochranu UV lampy pred mechanickým znečistením:

   https://www.mojavoda.sk/aquafilter-potrubny-filter-10

          

           2. Distruptor TRIO 10 - Nano filtračný systém Disruptor TRIO 10 s mechanickým a mikrobiologickým filtrom je určený pre domácnosti na mikrobiologicky kontaminovanú vodu pod kuchynský drez. Ten už v sebe obsahuje mechanický filter a nemusíte už nič iné dokupovať.

   https://www.mojavoda.sk/vodne-filtre-kuchyna/disruptor-trio-10#product_tabs_description_tabbed

 2. Dušan sa pýta ohľadom UV lampa Crystal LIGHT 2 (14W) 13. 7. 2019

  Je možná prerušovaná prevádzka tejto UV lampy? Koľkokrát za obdobie životnosti tejto žiarivky je možné prerušiť činnosť, aby nebola zbytočná spotreba elektriny.? Kde je možné kúpiť náhradnú žiarivku a koľko stojí?

  1. Tomáš Kováč odpovede 16. 7. 2019

   UV sterilizátory sú konštruovaná na nepretržitú prevádzku, nie je potrebné ich vôbec vypínať

   Časté každodenné vypínanie a zapínanie UV sterilizátora výrazne znižuje životnosť UV žiarivky. Nakoľko UV sterilizátory majú relatívne nizku spotrebu el. energie (záložka technické údaje), rýchlejšie opotrebenie UV žiarivky z finančného hľadiska preváži úsporu el. energie.

   Iná situácia je pri víkendovo využívaných chatách, kde sa vypína pri odchode elektrika, čo približne znamená 30 zapnutí/vypnutí za rok. Takéto občasné vypnutie/zapnutie UV žiarivke príliš neškodí.

   Môžeme to zhrnúť nasledovne:

   Čím častejšie budete UV sterilizátor zapínať/vypínať, tým rýchlejšie stratí UV žiarivka sterilizačnú schopnosť. Každodenné vypínanie UV lampy pri odchode do práce JEDNOZNAČNE NIE, vypínanie UV lampy pri odchode z chaty po víkende URČITE ÁNO.

2 Item(s)

Zobraziť na stránku