UV lampy

Najkvalitnejšie UV lampy na vodu: záruka až 5 rokov!
Eliminácia až 99,99% mikroorganizmov bez akejkoľvek chémie...

UV lampa eliminuje pomocou ultrafialového žiarenia 99,99% baktérií a mikroorganizmov obsiahnutých vo vode. Slúži ako prirodzená ochrana vody proti rastu baktérií bez použitia chemikálií. Pred UV sterilizátor odporúčame zaradiť mechanickú predfiltráciu potrubným filtrom za účelom odstránenia kalu a usadenín z vody, aby sa zaistilo, že k mikroorganizmom sa dostane dostatočné množstvo UV žiarenia.

Sterilizačné UV žiarenie účinne zabíja škodlivé mikroorganizmy ako sú E.coli, Koliformné baktérie, Enterokoky, Kultivovateľné mikroorganizmy, Cryptosporidium, Giardia, atď.

Štandardná životnosť žiarivky v UV sterilizátore vody je 1 rok. UV lampa sa umiestňuje na prívod studenej vody do objektu v uzatvorených priestoroch (napr. technická miestnosť, kotolňa), kde teplota neklesá pod 2°C.

Otázky a odpovede (18):

Items 11 to 18 of 18 total

Stránka
Zobraziť na stránku
 1. Dusan sa pýta 4. 5. 2017

  Mam vo studnicnej vode koliformne bakterie a kultivovatelne mikroorganizmy. Ako sa daju tieto bakterie z vody odstranit?

  1. Tomáš Kováč odpovede 4. 5. 2017

   Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnených v kuchynskom dreze, alebo pomocou centrálnej dezinfekcie vody na hlavnom vstupe vody do objektu.

   Stačí odstrániť mikrobiologickú kontamináciu v kuchyni, alebo je potrebná sterilizácia na vstupe vody do objektu?

   Či treba baktérie/mikroorganizmy odstrániť centrálne, alebo stačí iba vodu ošetriť iba v kuchyni, záleží hlavne na konkrétnom druhu baktérií vyskytujúcich sa vo Vašej vode. Kým niektoré baktérie v menších množstvách, ako napríklad kultivovateľné mikroorganizmy sú neškodné (môžete sa takou vodou sprchovať či umyť zuby). Iné baktérie môžu aj v malých množstvách vyvolať vážne zdravotné problémy, napríklad legionella, enterokoky, koliformné baktérie, e-coli atď., a s takto kontaminovanou vodou by ste sa nemali ani sprchovať, umývať zuby či riad. Toto však doporučujem prekonzultovať s lekárom!!!

    

   Mikrobiologické kuchynské filtre

   Najlacnejšie vychádzajú špeciálne mikrobiologické filtre do kuchyne. Okrem mikrobiologického znečistenia odstraňujú aj stovky iných nebezpečných látok a produkujú vodu špičkovej chuti a kvality. Preto je kuchynský filter vždy dobrým riešením, aj ako dodatočný filter po centrálnej dezinfecii vody. Po UV sterilizátore mikrobiologický kuchynský filter zachytí aj baktérie, ktoré sa môžu usídliť v rozvodoch vody. Po chemickej dezinfekcii zas kuchynský filter zachytí voľný chlór ako aj nebezpečné karciogénne zlúčeniny, ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami.

   Tieto kuchynské filtre odtránia baktérie, cysty a vírusy dokonale (účinnosť 99,99999% až 100%). Umiestňujú sa do kuchynského drezu a ošetrujú vodu len v kuchyni.

   Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu s vysokým prietokom:

   Napájajú sa priamo na studenú vodu na pôvodnú vodovodnú batériu, z ktorej tečie filtrovaná a dezinfikovaná voda. Teplá voda je však neošetrená a je nezmenenej kvality.

   Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu so separátnym kohútikom a nízkym prietokom:

   Na kuchynský drez sa inštaluje separátny kohútik z ktorého sa naberá voda na pitie a varenie. Voda z pôvodnej batérie je neošetrená a je nezmenenej kvality.

    

   Centrálna sterilizácia vody

   Pseaudomonas, Legionella, Koliformné baktérie, E-coli, a iné zdraviu nebezpečné baktérie, by sa mali odstrániť už na vstupe vody do objektu. Týmto sa zabezpečí voda nielen v kuchyni, ale aj v kúpelni na sprchovanie, či umývanie zubov. Tu je tiež na výber viacero možností centrálnej dezinfekcie vody, každá ma svoje výhody, no aj nevýhody.

   Centrálna UV sterilizácia (dezinfekcia vody UV žiarením)

   UV sterilizátor umiestnený na vstupe je vo väčšine prípadov dostatočný. UV sterilizácia je ekologická a jednoduchá na údržbu. Oproti chemickej dezinfekcii, nezhoršuje chuť ani kvalitu pitnej vody, a nevytvára žiadne nežiadúce produkty dezinfekcie.

   UV sterilizátor však nezabezpečuje dezinfekciu rozvodov vody v objekte, čo je jeho hlavná slabina. Preto treba rozvody vody po inštalácii UV sterilizátora dôkladne vydezinfikovať chemicky. Pri vážne mikrobiologicky kontaminovaných vodách doporučujem UV sterilizátor ešte doplniť aj mikrobiologickým kuchynským filtrom a piť vodu iba z neho.

   POZOR: UV žiarenie v štandardnej dávke 40mJ/cm2 je neúčinné na baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium). UV sterilizácia je vhodná len na úplne priezračnú vodu bez zákalu (zákal, železo, mangán musia byť z vody odstránené pred vstupom do UV sterilizátora). Na veľmi tvrdú vodu je UV sterilizácia menej účinná a musí sa použiť o jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor.

   Aby UV svetlo dokázalo dostatočne prežiariť vodu, je potrebné vodu pred vstupom do UV sterilizátora očistiť od všetkých mechanických nečistôt väčších ako 20μm pomocou potrubného filtra:

   Centrálna dávkovacia stanica (chemická dezinfekcia vody)

   V prípade UV rezistentných baktérií, ako sú napríklad baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium), je chemická dezinfekcia vody nevyhnutná. Je účinná aj na vody horšej kvality, so zvýšeným zákalom alebo zvýšeným obsahom železa a mangánu. Pri chemickej dezinfekcii vody tiež neprekáža, keď je voda veľmi tvrdá.

   • Dávkovacia stanica chlóru (NaClO)
    Sterilizácia vody pomocou chlórnanana sodného je najbežnešia dezinfekcia vody používaná aj na dezinfekciu komunálnej vody vo vodárňach. Dávkovanie NaClO do vody však pri reakcii s mikroorganizmami (baktérie, cysty), alebo organickými látkami (biofilm, kúsky pôdy, lístia) vytvára nebezpečné a preukázateľne karciogénne zlúčeniny ako sú tri-halo-metány (THM). Chlorácia pri bežných dovolených koncetráciach 0,2 mg/l je neúčinná na baktérie Legionelly. Chlór je úplne neúčinný na baktérie Pseudomonas.
   • Dávkovacia stanica chlórdioxidu (ClO2)
    Modernejší, bezpečnejší, ašak aj nákladnejší spôsob chemickej dezinfekcie vody. Chlórdioxid (ClO2) pri reakcii s organickými látkami (baktérie, biofilm, kúsky pôdy, lístia) nevytvára žiadne karciogénne látky. Je pri bežných dávkach širokospektrálne účinný - účinne zabíja aj najodolnejšie baktérie ako sú Legionella, Klostrídie a Pseudomonas. Na dezinfekciu vody chlóriodioxiom sa však musia použiť špeciálne dávkovacie čerpadlá a vybavenie, preto sú obstarávacie náklady dezinfecie vody chlórdioxiom drahšie.

    

   Cenové ponuky komplexnej úpravy vody vypracovávame iba VÁŽNYM ZÁUJEMCOM !

   Pre odborný návrh úpravy a dezinfekcie vody je nevyhnutné urobiť aspoň minimálny rozbor vody podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády č. 354/2006 Z. z.

   Každá cenová ponuka úpravy vody sa musí posúdiť individuálne na základe rozboru vody. Častokrát odborné posúdenie úpravy vody a náslené vypracovanie cenovej ponuky trvá celé hodiny. Preto ak sa chcete iba predbežne informovať, najskôr prosím zavolajte a poraďte sa telefonicky. Ako vidíte, možností je vždy viacero, a všetky majú výhody aj nevýhody. Ak sa následne rozhodnete realizovať úpravu vody s nami, radi Vám vypracujeme komplexnú cenovú ponuku.

   Prosím zoberte na vedomie, že pri realizácii dávkovacích staníc chlóru či chlórdioxidu, zásadne nepracujeme s najlacnejšími dávkovacími čerpadlami a komponentami. Ide predsa o nebezpečné chemikálie a pitnú vodu - to najdôležitejšie pre Váš spokojný a zdravý život.

   Inštalujeme výlučne dávkovacie čerpadlá nemeckej alebo japonskej výroby (Grundfos / Iwaki), a praxou overené komponenty, ktoré budú bez problémov slúžiť dlhé roky. Mnohonásobne tým vrátia trochu vyššie obstarávacie náklady.

 2. Patrik sa pýta 13. 2. 2017

  Je potrebna UV sterilizacia aj na studnovu vodu, ktora sa pouziva len na sprchovanie,wc, cize nie na konzumaciu?

  1. Tomáš Kováč odpovede 15. 2. 2017

   Záleží hlavne od druhu baktérií. Pri sprchovaní sa v malých množstvách môže voda dostať do tela a s ňou aj baktérie nachádzajúce sa vo vode.

   Kým niektoré baktérie sú úplne neškodné a nevadí keď sa v malých množstvách dostanú do organizmu, iné však môžu spôsobiť Vážne zdravotné problémy. Je to však skôr otázka na lekára.

   Každopádne, kultivovateľné mikroorganizmi sú neškodné a ak máte vo vode iba tieto, voda na sprchovanie je úplne bezpečná.

 3. Janka sa pýta 27. 9. 2016

  Stačí po 1 roku meniť iba žiarivku ( sterilizátor Procom AT) ?

  1. Tomáš Kováč odpovede 27. 9. 2016

   Áno, po jednom roku v celodomových UV sterilizátoroch je potrebné vymeniť UV žiarivku. Pri UV sterilizátoroch PROCOM aj Sterilight je na displeji zdroja odpočítavadlo životnosti UV žiarivky. Keď odpočítavadlo ukazuje 0 dní, UV žiarivka už nedosahuje potrebné parametre a je potrebné ju vymeniť.

 4. repan sa pýta 20. 7. 2016

  Je použiteľná UV lampa aj v starostlivosti o bazén? Samostatne alebo v kombinácii s chémiou? Kde sa inštaluje - v rámci uzavretého potrubia, do samotného bazénu alebo do vyrovnávačky? Koľko hodín denne musí pôsobiť? Vyčistí aj znečistenú vodu na začiatku sezony alebo len udržuje čistú po napustení?

  1. Tomáš Kováč odpovede 20. 7. 2016

   UV lampa sa bežne používa ako doplnková dezinfekcia vody v bazéne. UV sterilizácia dokáže podstatne obmedziť množstvo nutnej chemickej dezinfekcie. Po naištalovaní správnej veľkosti UV sterilizátora je možné obmedzit množstov používanej chémie až niekoľko násobne.

   UV sterilizátor sa inštaluje na uzavretý filtračný okruh. UV sterilizácia je zapínaná/vypínaná v synchronizácii s filtračným čerpadlom. Výkon UV lampy sa volí podľa dosahovaných prietokov cez filtračný okruh tak, aby pretekajúca voda bola ožarovaná minimálne predpísanou dávkou 40mJ/cm². Pri bazénovej vode túto dávku doporučujeme výrazne prekročiť a radšej výkon UV sterilizátora dostatočne predimenzovať.

   Nakoľko je UV sterilizátor neustále zapojený do elektrickej siete 220V/50Hz, musí byť inštalovaný na suchom mieste v rámci filtračného okruhu. UV žiarivka nie je v bazéne voľne, je osadená vo vnútri UV sterilizátora a ožaruje len pretekajúcu vodu vo vnútri UV sterilizátora.

 5. Martin Janšo sa pýta 11. 4. 2016

  Spomínate, že niektoré bakterie UV lampa nevyhubí. Je riešenie proti týmto napr. dávkovanie chlóru?

  1. Tomáš Kováč odpovede 11. 4. 2016

   Na dezinfekciu vody sú dostupné nasledovné riešenia. Každé má svoje výhody a nevýhody a hodí sa na iné druhy vody.

   Dodávame všetky nižšie spomenuté technológie dezinfekcie vody. Návrh vhodnej technológie dezinfekcie vody robíme na základe mikrobiologického a chemického rozboru vody.

   • UV Sterilizácia 
    Jednoduché a účinné riešenie dezinfekcie vody, bez dávkovania chemikálií do pitnej vody. UV žiarenie v štandardnej dávke 40mJ/cm2 je neúčinné na baktérie pseudomonas stutzeri a klostrídie (clostridium perfringens), ako aj mikromycéty (mikroskopické huby) a kvasinky. Chlóru (NaClO) resistentné Legionella, Giardia lamblia, Cryptosporidium, Pseudomonas aeruginosa však UV sterilizácia účinne zabíja.
    POZOR: UV sterilizácia je vhodná len na úplne priezračnú vodu bez zákalu (zákal, železo, mangán musia byť z vody odstránené pred vstupom do UV sterilizátora). Na veľmi tvrdú vodu je UV sterilizácia menej účinná a musí sa použiť o jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor.

   • Nanofiltrácia a sterilizácia pomocou ZETA potenciálu
    Najmodernešia dezinfekcia vody, bez dávkovania chemikálií, či ožarovania vody. Využíva pokrok v nanotechnológiách a výsledkom sú moderné materiály, ktoré dokážu zachytiť a zabiť až 99,999999% mikroorganizmov, cýst a baktérií vyskytujúcich sa vo vode. Mikroorganizmy (mikromycéty, kvasinky, baktérie, či cysty) nielen deaktivuje, ale aj zachytí ich mŕtve telá. Účinne odstraňuje z vody aj množstvo ďalších látok ako mikrosedimenty a ťažké kovy, železo, mangán, ako aj všetky látky väčšie nad 0,2 µm. To všetko pri zachovaní vysokých prietokov, veľmi malých tlakových strát a dlhej životnosti filtračnej vložky.

   • Dávkovanie Chlóru (Chlórnan sodný NaClO)
    Dávkovanie "chlóru" je laickým pomenovaním dávkovania Chlórnanu sodného. Je to najbežnejší spôsob dezinfekcie vody. Je účinný aj na vody horšej kvality, so zvýšeným zákalom alebo zvýšeným obsahom železa a mangánu. Pri chemickej dezinfekcii vody tiež neprekáža, keď je voda veľmi tvrdá. Dávkovanie "chlóru" (NaClO) do vody, však pri reakcii s mikroorganizmami (baktérie, cysty), alebo organickými látkami (biofilm, kúsky pôdy, lístia), vytvára nebezpečné a preukázateľne karciogénne zlúčeniny, ako sú  tri-halo-metán (THM). Chlorácia pri bežných dovolených koncetráciach 0,2 mg/l je neúčinná na baktérie Legionelly, prvoky Giardia a Cryptosporidium. Chlórnan sodný je úplne neúčinný na baktérie Pseudomonas.

   • Dávkovanie Chlórdioxid (ClO2)
    Modernejší, bezpečnejší, ašak aj nákladnejší spôsob chemickej dezinfekcie vody. Chlórdioxid (ClO2) postupne nahrádza dávkovanie Chlórnanu (NaClO) aj v pitnej vode z verejného vodovodu. Chlórdioxid  (ClO2) pri reakcii s organickými látkami (baktérie, biofilm, kúsky pôdy, lístia) nevytvára žiadne karciogénne látky. Je pri bežných dávkach širokospektrálne účinný - účinne zabíja aj najodolnejšie baktérie ako sú Legionella, Klostrídie a Pseudomonas. Na dezinfekciu vody chlóriodioxiom sa však musia použiť špeciálne dávkovacie čerpadlá a vybavenie. Preto sú obstarávacie a prevádzkové náklady dezinfecie vody chlórdioxiom (oproti bežne používanému chlórnanu sodnému) drahšie.

    

   Pre odborný návrh úpravy vody je nevyhnutné urobiť aspoň minimálny rozbor vody podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády č. 354/2006 Z. z.

    

   Cenové ponuky komplexnej úpravy vody vypracovávame iba VÁŽNYM ZÁUJEMCOM !

   Prosím zoberte na vedomie, že pri realizácii dávkovacích staníc chlóru (NaClO) či chlórdioxidu (ClO2) , zásadne nepracujeme s najlacnejšími dávkovacími čerpadlami a komponentami. Ide predsa o nebezpečné chemikálie a pitnú vodu.

   Inštalujeme výlučne dávkovacie čerpadlá nemeckej výroby (Grundfos), a v praxi overené komponenty, ktoré budú bez problémov slúžiť dlhé roky. Mnohonásobne tým vrátia vyššie obstarávacie náklady.

   Pri vypracovávaní odborného návrhu úpravy vody treba vždy zvážiť mnoho faktorov, jednotlivé komponenty vody sa navzájom zásadne ovplyvňujú. Preto každý návrh úpravy vody posudzujeme individuálne na základe rozboru vody (chemického aj mikrobiologického) a zaberá nám to naozaj veľa času...

   https://ultraviolet.com/microorganisms-deactivated/

 6. Radomír Michalko sa pýta 11. 3. 2016

  Chcel by som kúpiť uv lampu do rodinného domu pre 4 osoby,ale neviem sa rozhodnúť ktorú. Bude stačiť aj tá najlacnejšia s výkonom 6W za 99 EUR?

  1. Tomáš Kováč odpovede 11. 3. 2016

   Spomínaný 6W UV sterilizátor za 99 EUR sa používa VÝLUČNE len na dezinfekciu vody v kuchynských vodných filtroch. Jeho výkon je na dezinfekciu vody v celom objekte ÚPLNE nedostatočný!

    

   Výkon a veľkosť UV sterilizátora sa vyberá podľa požadovaných prietokov

   • UV sterilizátor Sterilight S5Q-PA (24W) - maximálny predpísaný prietok 1 m³/h
    Vhodný pre menšie domácnosti do 3 osôb kde nie sú požiadavky na väčšie prietoky vody. Môže sa použiť pre menší rodinný dom s 1 kúpeľňou alebo byt.

   • UV sterilizátor Sterilight S8Q-PA (34W) - maximálny predpísaný prietok 1,8 m³/h
    Vhodný pre domácnosti do 5 osôb a štandardný rodinný dom s maximálne 2 kúpelňani.

   • UV sterilizátor Sterilight S12Q-PA (39W) - maximálny predpísaný prietok 2,5 m³/h
    Vhodný pre väčšie rodinné domy s vyššími nárokmi na prietok vody (nadštandardné vybavenie ako jakuzi, vírivky, niekoľko hydromasážnych spŕch), alebo s väčším počtom členov domácnosti (nad 5 osôb).

    

   UPOZORNENIE: O jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor je potrebné použiť pri dezinfekcii veľmi tvrdej, alebo i mierne zakalenej vody.
   Pred UV sterilizátor treba vždy umiestniť dostatočne jemný potrubný filter na mechanické nečistoty s maximálnou zrnitosťou 25 mikrónov a menej!

 7. Martin sa pýta 14. 12. 2015

  Chcem sa Vás opýtať či UV dezinfekcia zneškodní klostrídie a pseudomonas obsiahnuté vo vode?

  1. Tomáš Kováč odpovede 26. 11. 2015

   UV žiarenie v štandardnej dávke 40mJ/cm2 je úplne neúčinné na baktérie pseudomonas stutzeri a clostridium perfringens. Naopak, chlóru resistentné pseudomonas aeruginosa, však UV sterilizácia v štandardnej dávke 40mJ/cm2 účinne zabíja.

   Pseudomonas stutzeri a klostrídie sa odstraňujú buď chemicky, alebo zahriatím vody nad 80°C.

   Všetky ostatné baktérie (kultivovateľné mikroorg., koliformné baktérie atď), bežne sa vyskytujúce v pitnej vode, sú UV žiarením účinne zlikvidované.

 8. Dagmar sa pýta 2. 12. 2015

  UV lampa sa montuje len na studenú vodu? A čo s teplou vodou? Veď tá je často viac znečistená, ako studená...

  1. Tomáš Kováč odpovede 2. 12. 2015

   Áno. Sterilizuje sa vždy iba studená voda. Teplá voda by sa mala pripravovať už z mikrobiologicky nezávadnej studenej vody, nakoľko v teplej vode sa baktérie množia exponenciálne rýchlejšie.

   Preto ak máte problém s teplou vodou, poukazuje to skôr na nedostatočnú sterilizáciu studenej vody z ktorej sa Vaša teplá voda pripravuje.

   Teplá voda sa dá tiež sterilizovať zahriatím nad 80°C. V prípade rodinného domu stačí bojler raz za čas nastaviť nad > 80°C...

   Výrobcovia UV sterilizátorov uvádzajú rozsah teploty upravovanej vody medzi 2-40 °C. UV lampa sa však dá použiť aj na teplú vodu, nakoľko teleso UV sterilizátora ktoré prichádza do styku s vodou neobsahuje žiadne súčasti, ktoré by neboli odolné voči teplej vode. Telo UV sterilizátora je vyrobené z nerezovej oceli, UV žiarivka je vložená v sklenenej "quartzovej" trubici...
   Na takéto riešenie však nevieme poskytnúť záruku, nakoľko používanie UV lampy pri vyšších teplotách vody, ako je stanovené výrobcom, môže mať za následok stratu záruky a neuznanie prípadnej reklamácie.

Items 11 to 18 of 18 total

Stránka
Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

11 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. UV Lampa Crystal LIGHT 1 (6W)
  Hodnotenie:
  80%
  Špeciálna cena 99,00 € Normálna cena 129,00 €
  Kvalitná celonerezová UV lampa Crystal Light 1 do domácich filtrov na vodu a reverzných osmóz. Eliminuje 99,98% baktérií a mikroorganizmov obsiahnutých vo vode Telo lampy z nerezovej ocele SS304 zvyšuje účinnosť žiarenia UV lampy Odborná inštalácia do reverznej osmózy…
 2. UV lampa Crystal LIGHT 2 (14W)
  199,00 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty.…
 3. UV lampa Crystal LIGHT 6 LITE (28W)
  229,00 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to…
 4. UV lampa Crystal LIGHT 6 PRO (28W)
  299,00 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty.…
 5. UV lampa Crystal LIGHT 12 LITE (40W)
  299,00 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to…
 6. UV lampa Sterilight S2Q-PA2
  309,90 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je…
 7. UV lampa Sterilight S5Q-PA2
  Hodnotenie:
  100%
  349,90 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je…
 8. UV lampa Sterilight S8Q-PA2
  Hodnotenie:
  100%
  529,90 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty. Ultrafialové žiarenie je…
 9. UV lampa VIQUA Sterilight VH410
  Hodnotenie:
  100%
  679,90 €
  UV lampa je určená na elimináciu baktérií, cýst, vírusov a iných mikroorganizmov vo vode pomocou UV žiarenia. Ultrafialové žiarenie narozdiel od chlórovania je úplne neškodné, ekologické, lacné a  je to najmodernejší zpôsob dezinfekcie vody. UV lampa nepridáva do vody…
 10. UV lampa Crystal LIGHT 24 (110W)
  Špeciálna cena 979,00 € Normálna cena 1 199,00 €
  UV lampy sú určené na elimináciu baktérií, cýst a vírusov vo vode pomocou UV žiarenia. UV sterilizátor Crystal LIGHT nepridáva do vody žiadne chemikálie a nevytvára žiadne vedľajšie produkty.…
 11. Riadiaca jednotka ku UV lampám Sterilight
  179,90 €
  Originálny transformátor (riadiaca jednotka so zdrojom) k UV lampám Sterilight. Pasuje ku týmto UV sterilizátorom Sterilight: S1Q-PA S2Q-PA S5Q-PA S8Q-PA S12Q-PA
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

11 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer