Úprava pitnej
a úžitkovej vody

Preskočiť k hlavnému obsahu »

Váš košík je prázdny

Kuchynské filtre

Filtre na vodu vhodné do kuchyne v domácnosti. Tieto vodné filtre sa zvyčajne inštalujú pod kuchynskú linku do drezu. Na kuchynskom dreze po inštalácii vodného filtra pribudne nenápadný dodatočný kohútik, z ktorého si môžete kedykoľvek napustiť čerstvú filtrovanú vodu na varenie a pitie. Pôvodný kohútik s neupravenou vodou (napr. na umývanie riadu) zostane zachovaný.

Opýtajte sa nás:

Otázku položil: Peťa v nedeľa, 23. februára 2020 pre kategóriu Kuchynské filtre
  • 0
    hlasov
    Odpoveď:

    Dobrý deň,

    nevieme aké konktrétne máte problémy s vodou na sprchovanie. Vieme Vám odporúčiť sprchovú hlavicu, ktorá z vody odstraňuje chlór /až 99%/, organické nečistoty, baktérie, ťažké kovy – olovo, kadmium, chróm, selén, ortuť, železo, nebezpečné baktérie, riasy, plesne. Výrobca udáva životnosť vložky pri bežnom používaní 3 - 4 mesiace alebo 2500 l.

    https://www.mojavoda.sk/vodne-filtre-kupelna/sprchova-hlavica-s-filtrom-standardna-velkost

    Čo sa týka vody na pitie, ak chcete mať istotu, že budete mať z vody odstránené všetky škodlivé látky ako napr. dusičnany, dusitany, chlór, radioaktívne látky, ťažké kovy, herbicídy, pesticíty, baktérie, vírusy, ale zároveň Vám odstráni z vody aj vápnik aj horčík /tvrdosť vody/ tak potom jednoznačne doporučujeme reverznú osmózu do drezu. Môžeme odporúčiť kvalitnú osmózu vyrábanú v Európe, BPA free s čerpadlom alebo bez čerpadla v závislosti od tlaku:

    https://www.mojavoda.sk/reverzna-osmoza/osmoza-ro6-absolute

    https://www.mojavoda.sk/reverzna-osmoza/osmoza-ro6-absolute-cerpadlo

    Poskytujeme aj inštaláciu aj pravidelný servis.

    Odpovedal: Tomáš Kováč v pondelok, 24. februára 2020

Odpovedať

Otázku položil: Palo Knaz v pondelok, 8. januára 2018 pre kategóriu Kuchynské filtre
  • 0
    hlasov
    Odpoveď:

    V prvom rade doporucujem nechat urobit rozbor vody v minimalnom rozsahu. Následne, na základe výsledkov rozboru si nechať navrhnúť vhodnú úpravu vody.

    Podľa Vášho popisu zrejme ide o zvýšený obsah železa vo Vašej vode. Železo sa do vody dostáva buď z podložia, alebo niekedy za to môžu aj zhrdzavené potrubia (ak sú vyhotovené z pozinkovaných rúr alebo tvaroviek). Na odstránenie železa máme unikátnu automatickú úpravňu vody Crystal Oxydizer. Odstraňuje železo z vody plne automaticky a bez akejkoľvek údržby. Zariadenie sa regeneruje len výplachom čistou vodou bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Crystal Oxydizer je vyrábaný v Belgicku z kvalitných overených komponentov.

    Odpovedal: Tomáš Kováč v piatok, 12. januára 2018

Odpovedať

Otázku položil: Dusan v štvrtok, 4. mája 2017 pre kategóriu Kuchynské filtre
  • 0
    hlasov
    Odpoveď:

    Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnených v kuchynskom dreze, alebo pomocou centrálnej dezinfekcie vody na hlavnom vstupe vody do objektu.

    Stačí odstrániť mikrobiologickú kontamináciu v kuchyni, alebo je potrebná sterilizácia na vstupe vody do objektu?

    Či treba baktérie/mikroorganizmy odstrániť centrálne, alebo stačí iba vodu ošetriť iba v kuchyni, záleží hlavne na konkrétnom druhu baktérií vyskytujúcich sa vo Vašej vode. Kým niektoré baktérie v menších množstvách, ako napríklad kultivovateľné mikroorganizmy sú neškodné (môžete sa takou vodou sprchovať či umyť zuby). Iné baktérie môžu aj v malých množstvách vyvolať vážne zdravotné problémy, napríklad legionella, enterokoky, koliformné baktérie, e-coli atď., a s takto kontaminovanou vodou by ste sa nemali ani sprchovať, umývať zuby či riad. Toto však doporučujem prekonzultovať s lekárom!!!

     

    Mikrobiologické kuchynské filtre

    Najlacnejšie vychádzajú špeciálne mikrobiologické filtre do kuchyne. Okrem mikrobiologického znečistenia odstraňujú aj stovky iných nebezpečných látok a produkujú vodu špičkovej chuti a kvality. Preto je kuchynský filter vždy dobrým riešením, aj ako dodatočný filter po centrálnej dezinfecii vody. Po UV sterilizátore mikrobiologický kuchynský filter zachytí aj baktérie, ktoré sa môžu usídliť v rozvodoch vody. Po chemickej dezinfekcii zas kuchynský filter zachytí voľný chlór ako aj nebezpečné karciogénne zlúčeniny, ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami.

    Tieto kuchynské filtre odtránia baktérie, cysty a vírusy dokonale (účinnosť 99,99999% až 100%). Umiestňujú sa do kuchynského drezu a ošetrujú vodu len v kuchyni.

    Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu s vysokým prietokom:

    Napájajú sa priamo na studenú vodu na pôvodnú vodovodnú batériu, z ktorej tečie filtrovaná a dezinfikovaná voda. Teplá voda je však neošetrená a je nezmenenej kvality.

    Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu so separátnym kohútikom a nízkym prietokom:

    Na kuchynský drez sa inštaluje separátny kohútik z ktorého sa naberá voda na pitie a varenie. Voda z pôvodnej batérie je neošetrená a je nezmenenej kvality.

     

    Centrálna sterilizácia vody

    Pseaudomonas, Legionella, Koliformné baktérie, E-coli, a iné zdraviu nebezpečné baktérie, by sa mali odstrániť už na vstupe vody do objektu. Týmto sa zabezpečí voda nielen v kuchyni, ale aj v kúpelni na sprchovanie, či umývanie zubov. Tu je tiež na výber viacero možností centrálnej dezinfekcie vody, každá ma svoje výhody, no aj nevýhody.

    Centrálna UV sterilizácia (dezinfekcia vody UV žiarením)

    UV sterilizátor umiestnený na vstupe je vo väčšine prípadov dostatočný. UV sterilizácia je ekologická a jednoduchá na údržbu. Oproti chemickej dezinfekcii, nezhoršuje chuť ani kvalitu pitnej vody, a nevytvára žiadne nežiadúce produkty dezinfekcie.

    UV sterilizátor však nezabezpečuje dezinfekciu rozvodov vody v objekte, čo je jeho hlavná slabina. Preto treba rozvody vody po inštalácii UV sterilizátora dôkladne vydezinfikovať chemicky. Pri vážne mikrobiologicky kontaminovaných vodách doporučujem UV sterilizátor ešte doplniť aj mikrobiologickým kuchynským filtrom a piť vodu iba z neho.

    POZOR: UV žiarenie v štandardnej dávke 40mJ/cm2 je neúčinné na baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium). UV sterilizácia je vhodná len na úplne priezračnú vodu bez zákalu (zákal, železo, mangán musia byť z vody odstránené pred vstupom do UV sterilizátora). Na veľmi tvrdú vodu je UV sterilizácia menej účinná a musí sa použiť o jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor.

    Aby UV svetlo dokázalo dostatočne prežiariť vodu, je potrebné vodu pred vstupom do UV sterilizátora očistiť od všetkých mechanických nečistôt väčších ako 20μm pomocou potrubného filtra:

    Centrálna dávkovacia stanica (chemická dezinfekcia vody)

    V prípade UV rezistentných baktérií, ako sú napríklad baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium), je chemická dezinfekcia vody nevyhnutná. Je účinná aj na vody horšej kvality, so zvýšeným zákalom alebo zvýšeným obsahom železa a mangánu. Pri chemickej dezinfekcii vody tiež neprekáža, keď je voda veľmi tvrdá.

    • Dávkovacia stanica chlóru (NaClO)
      Sterilizácia vody pomocou chlórnanana sodného je najbežnešia dezinfekcia vody používaná aj na dezinfekciu komunálnej vody vo vodárňach. Dávkovanie NaClO do vody však pri reakcii s mikroorganizmami (baktérie, cysty), alebo organickými látkami (biofilm, kúsky pôdy, lístia) vytvára nebezpečné a preukázateľne karciogénne zlúčeniny ako sú tri-halo-metány (THM). Chlorácia pri bežných dovolených koncetráciach 0,2 mg/l je neúčinná na baktérie Legionelly. Chlór je úplne neúčinný na baktérie Pseudomonas.
    • Dávkovacia stanica chlórdioxidu (ClO2)
      Modernejší, bezpečnejší, ašak aj nákladnejší spôsob chemickej dezinfekcie vody. Chlórdioxid (ClO2) pri reakcii s organickými látkami (baktérie, biofilm, kúsky pôdy, lístia) nevytvára žiadne karciogénne látky. Je pri bežných dávkach širokospektrálne účinný - účinne zabíja aj najodolnejšie baktérie ako sú Legionella, Klostrídie a Pseudomonas. Na dezinfekciu vody chlóriodioxiom sa však musia použiť špeciálne dávkovacie čerpadlá a vybavenie, preto sú obstarávacie náklady dezinfecie vody chlórdioxiom drahšie.

     

    Cenové ponuky komplexnej úpravy vody vypracovávame iba VÁŽNYM ZÁUJEMCOM !

    Pre odborný návrh úpravy a dezinfekcie vody je nevyhnutné urobiť aspoň minimálny rozbor vody podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády č. 354/2006 Z. z.

    Každá cenová ponuka úpravy vody sa musí posúdiť individuálne na základe rozboru vody. Častokrát odborné posúdenie úpravy vody a náslené vypracovanie cenovej ponuky trvá celé hodiny. Preto ak sa chcete iba predbežne informovať, najskôr prosím zavolajte a poraďte sa telefonicky. Ako vidíte, možností je vždy viacero, a všetky majú výhody aj nevýhody. Ak sa následne rozhodnete realizovať úpravu vody s nami, radi Vám vypracujeme komplexnú cenovú ponuku.

    Prosím zoberte na vedomie, že pri realizácii dávkovacích staníc chlóru či chlórdioxidu, zásadne nepracujeme s najlacnejšími dávkovacími čerpadlami a komponentami. Ide predsa o nebezpečné chemikálie a pitnú vodu - to najdôležitejšie pre Váš spokojný a zdravý život.

    Inštalujeme výlučne dávkovacie čerpadlá nemeckej alebo japonskej výroby (Grundfos / Iwaki), a praxou overené komponenty, ktoré budú bez problémov slúžiť dlhé roky. Mnohonásobne tým vrátia trochu vyššie obstarávacie náklady.

    Odpovedal: Tomáš Kováč v štvrtok, 4. mája 2017

Odpovedať

Otázku položil: Lubos Cerven v pondelok, 29. februára 2016 pre kategóriu Kuchynské filtre
  • 0
    hlasov
    Odpoveď:

    Žial, neexistuje UNIVERZÁLNE filtračné zariadenie vhodné na každú vodu. Filtračné zariadenie sa má vyberať podľa vlastností vstupnej vody. Nakoľko nevieme Vašu adresu, nevieme zistiť ani základné chemické zloženie Vašej vody. Preto Vám môžem poradiť len všeobecne.

    Predpokladáme, že voda z obecného vodovodu spĺňa všetky zákonom stanovené parametre. Jej dočistenie by preto nemalo byť problematické.

    Brita je len veľmi základná filtrácia. Má v sebe pomiešané aktívne uhlie s iónovýmennou živicou, ktorá zmäkčuje vodu (vyberá z vody vápnik a horčík a nahradzuje ho sodíkom).

     

    Najvhodnejší kuchynský filter doporučujeme podľa charakteru vstupnej vody

     

    Voda z vodovodu - tvrdá voda (nad 3 mmol / 17°dH), alebo obsahuje viac dusičnanov (nad 20 mg/l).

    Na takúto vodu (alebo inak problematickú vodu) je najvhodnejší filter na báze reverznej osmózy. Hlavne na dusičnany sú deti veľmi citlivé a nemali by piť vodu s obsahom dusičnanov nad 25 mg/l - pozri dokument GreenPeace Slovensko. Kojenecká voda by mala mať obsah dusičnanov pod 10mg/l. Platná norma na pitnú vodu na Slovensku povoľuje maximálny obsah dusičnanov v pitnej vode 50mg/l.

    Reverzná osmóza je v súčasnosti najdokonalejšia prakticky využívaná technológia na úpravu pitnej vody. Odstraňuje naširšie spektrum kontaminantov zo všetkých bežne dostupných filtračných technológií. Odstraňuje až 95% minerálnych látok, 80% dusičnanov, ako aj všetky ostatné škodlivé látky z vody (mechanické nečistoty, chlór, herbicídy, pesticídy, zvyšky liekov, fenoly, benzény, ťažké kovy, rádioaktívne látky, atď).

    Reverzná osmóza však potrebuje na efektívnu prevádzku dostatočný tlak. Ak bývate v bytovom dome na 5. poschodí a vyššie, alebo na kopci, je veľmi pravdepodobné že vodovodný tlak na efektívnu prevádzku bude nedostatočný. V takomto prípade doporučujeme vybrať reverznú osmózu s čerpadlom.

    V prípade, že chcete minerály odstrániť z vody len z časti doporučujeme reverznú osmózu Crystal DeMix s regulačným ventilom tvrdosti vody.

     

    Voda z vodovodu - mäkká voda, neobsahuje príliš veľa dusičnanov (pod 10 mg/l).

    Pri mäkkej vode nie je potrebné odstraňovať z vody minerály. Preto Vám doporučujeme filtračné zariadenia, ktoré obsah minerálnych látok vo vode neznižujú (zvyčajne však ani neznižujú množstvo dusičnanov). Odstraňujú však z vody stovky iných škodlivých látok, hlavne chlór a THM, pesticídy, herbicídy, zvyšky liekov, ťažké kovy, prípadne aj mikrobiologické znečistenie:

    Všetky tieto filtre zachovávajú pôvodné minerálne zloženie vody:

    1. Crystal VITAL (anti-bacterial)
    2. Crystal Eco (Aquaphor)
    3. Crystal Eco AntiBacterial (Aquaphor)

    V prípade mikrobiologicky závadnej vody sú najlepšou voľbou kuchynské filtre AquaVallis TRIO10, alebo AquaVallis DUO 5.

     

    POZNÁMKA: Presné chemické zloženie Vašej vody môžete zistiť u Vášho dodávateľa vody - u vodární. Kým sa však voda z vodární ku Vám dostane, prechádza ešte kilometrami vodovodných potrubí v rôznom stave a z rôznych materiálov. Čiže ku Vám domov sa voda dostáva vždy v trochu horšej kvalite, ako odchádza z vodární.

     

    Voda zo studne - nevhodné chemické zloženie, mikrobiologicky kontaminovaná voda

    Na problematickú STUDNIČNÚ vodu je použitie reverznej osmózy tým najspoľahlivejším riešením - takmer za každých okolností je výsledkom kvalitná pitná voda. Kôli vyššej efektívnosti filtrácie je dôležité na takúto vodu použiť čo najkvalitnejšiu osmózu osadenú čerpadlom. 

    Na takéto účely máme v ponuke špeciálne reverzné osmózy osadené čerpadlom ,ako aj účinnou dezinfekciou vody. V prípade mikrobiologicky závadnej vody sú najlepšou voľbou tieto kuchynské filtre:

    Odpovedal: Tomáš Kováč v pondelok, 29. februára 2016

Odpovedať

Otázku položil: Frantiska Topoliová v piatok, 9. októbra 2015 pre kategóriu Kuchynské filtre
  • 0
    hlasov
    Odpoveď:

    Dusičnany a mikrobiologické znečistenie sa dá z vody odstrániť buď centrálne (úprava vody pre celý rodinný dom), alebo lokálne (len úprava pitnej vody v kuchyni).

    Kuchynské filtre sú samozrejmä vhodné len na lokálnu úpravu vody na pitie a varenie v kuchyni, nemajú dostatočnú kapacitu a prietok na ošetrenie v celom rodinnom dome.

    Na ostránenie dusičnanov a mikrobiologického znečistenia (cysty, baktérie, vírusy) sú z kuchynských filtrov najvhodnejšie filtračné zariadenia reverznej osmózy.

    Doporučujeme použiť reverznú osmózu špeciálne určenú na ošetrenie kontaminovanej studničnej vody:

    Ak máte záujem skôr o úpravu vody v celom rodinnom dome, vhodné riešenie centrálnej úpravy vody Vám navrhneme na mieru na základe rozboru Vašej vody.

    Odpovedal: Tomáš Kováč v piatok, 9. októbra 2015

Odpovedať

Otázku položil: janka fabova v piatok, 4. septembra 2015 pre kategóriu Kuchynské filtre
  • 0
    hlasov
    Odpoveď:

    Dobrý deň, batériu nám môžete zaslať na servis, prípadne náš technik Vás môže navštíviť doma.

    Odpovedal: Martin Gabor v utorok, 21. apríla 2015

Odpovedať

Zadajte Vašu otázku:

* Tieto polia sa musia vyplniť

Položiek 1 do 20 z celkového počtu 26

na stránku
Strana:
  1. 1
  2. 2

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne
  • Montáž zariadenia - kuchynský filter

    Odborná montáž kuchynského filtra priamo u Vás doma

    Odborná montáž kuchynského filtra na pitnú vodu priamo u Vás doma. V cene sú zahrnuté 2 hodiny práce, čo pri štandardnej inštalácii zariadenia úplne postačuje. Doprava sa účtuje zvlášť. Dodatočný cenník: Každá ďalšia práca sa účtuje:  35 EUR/hod.  Služba montáž kuchynského filtra na vodu platí pre celé Slovensko. Aj ked sa snažíme mať lokálnych inštalatérov po celom Slovenku, o dostupnosti služby sa prosím vopred informujte emailom alebo telefonicky: 0948 666 990
    89,00 €
  • Disruptor TRIO 10 (s kohútikom)

    Disruptor TRIO 10 s kohútikom

    Vodný filter Disruptor TRIO 10 s vlastným kohútikom na kontaminovanú a mikrobiologicky znečistenú vodu. Odstráni od 99.999% baktérií a vírusov (odstraňuje aj koronavírus), do 90% ťažkých kovov - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva Bratislava. Preto je vhodný na filtráciu nielen komunánej ale aj studničnej vody.Pomocou elektrostatického náboja dokážu filtre Crystal Disruptor® úplne z vody odstrániť baktérie a vírusy, ako aj všetky častice s veľkosťou nad 0,2 µm. A to pri zachovaní vysokých prietokov, veľmi malých tlakových strát a dlhej životnosti filtračnej vložky. 99.99% odstránenie baktérií a vírusov /odstraňuje aj korona vírus/ 99 % odstránenie cýst Účinné odstránenie ťažkých kovov Účinné odstránenie abiosestónu Veľmi vysoké prietoky Veľmi nízke tlakové straty Veľmi vysoká kapacita  

    Bežná cena: 319,00 €

    Akciová cena: 219,90 €

  • Výmena filtračných vložiek - kuchynský filter

    Odborná výmena filtračných vložiek vo Vašom kuchynskom filtračnom zariadení priamo u Vás doma

    Odborná výmena filtračných vložiek v kuchynskom filtri na pitnú vodu priamo u Vás doma. V cene je zahrnutá práca a dezinfekčný prípravok.  Nové filtračné vložky a Doprava je účtovaná zvlášť. Aby sme Vám mohli zaslať kompletnú cenu výmeny filtračných vložiek, potrebujeme poznať buď presný typ Vášho vodného filtra, alebo aké filtračné vložky sú v ňom osadené a tiež miesto servisu. Pri výmene filtračných vložiek v zariadení, ktoré nebolo u nás zakúpené, ručíme len za nami dodané komponenty!
    35,00 €
  • Disruptor TRIO 10

    Disruptor TRIO 10 - mechanický filter 5mcr, mikrobiologický filter DISRUPTOR 2 x

    Vodný filter Disruptor TRIO 10 na mikrobiologicky kontaminovanú vodu odstráni od 99.999% baktérií a vírusov (odstraňuje aj koronavírus), do 90% ťažkých kovov - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva Bratislava. Preto je vhodný na filtráciu nielen komunánej ale aj studničnej vody. Pomocou elektrostatického náboja dokážu filtre Crystal Disruptor® úplne z vody odstrániť baktérie a vírusy, ako aj všetky častice s veľkosťou nad 0,2 µm. A to pri zachovaní vysokých prietokov, veľmi malých tlakových strát a dlhej životnosti filtračnej vložky. 99.99% odstránenie baktérií a vírusov /odstraňuje aj coronavirus/99 % odstránenie cýstÚčinné odstránenie ťažkých kovovÚčinné odstránenie abiosestónuVeľmi vysoké prietokyVeľmi nízke tlakové stratyVeľmi vysoká kapacita Veľkosť pripojenia: 3/4" Ako filtračné vložky sú vhodné modely 10". Súčasťou filtra je držiak na uchytenie na stenu, skrutky,klúč na filtre a vystreďovací krúžok filtračnej vložky.
    249,00 €
  • Crystal Topaz - filter na vodovodnú batériu

    Sprchovy filter s aktivnym uhlim

    Crystal Topaz je určený na doúpravu vodovodnej vody, zabezpečuje efektívne odstraňovanie chlóru, THM (chloroformu), fenolu, ťažkých kovov a ďalších. Dezinfikuje vstupnú vodu, zlepšuje chuťové vlastnosti a zachováva biologickú hodnotu pôvodnej vody - minerálne látky - robí vodu nielen čistú, ale aj zdravú!  
    14,90 €
  • Crystal VITAL (anti-bacterial)

    Crystal VITAL (anti-bacterial)

    Prémiové filtračné zariadenie s postriebreným aktívnym uhlím a ultra-filtračnou membránou na ZLEPŠENIE KVALITY, ČISTOTY A CHUTI KOMUNÁLNEJ VODY. Výnimočne jednoduchá výmena filtračných vložiek pomocou BAJONETOVÉHO NÁSTRČNÉHO SYSTÉMU. Vďaka malým rozmerom sa bez problémov zmestí do každého kuchyského drezu!  ODSTRAŇUJE: piesok, hrdza, zákal a ostatné sedimenty, ako aj chlór, organické zlúčeniny (karciogénne THM), herbicídy, pesticídy, baktérie, niektoré vírusy.NEMENÍ: Minerálne zloženie vody!URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!MIESTO INŠTALÁCIE: pod kuchynský drez so separátnym kohútikom
    189,00 €

    Nie je na sklade

  • Crystal Eco (Aquaphor)

    Vodný filter Aquaphor Crystal Eco

    S filtrom Aquaphor Crystal Eco si môžete kedykoľvek dopriať ultračistej osviežujúcej filtrovanej vody. Tento poddrezový filtrer s malými rozmermi citeľne zlepší kvalitu mestskej chlórovej vody a zbaví Vás nakupovania balených vôd. Výmena filtračnýh vložiek Vám zaberie pár minút a zvládne ju aj každá gazdiná.  ODSTRAŇUJE: piesok, hrdza, zákal a ostatné sedimenty, ako aj chlór, organické zlúčeniny (karciogénne THM), fenoly, benzény, herbicídy, pesticídy, ťažké kovy.Nemení minerálne zloženie vody!# URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!MIESTO INŠTALÁCIE: pod kuchynský drez so separátnym kohútikom.
    134,90 €
  • Crystal Eco AntiBacterial (Aquaphor)

    Vodný filter Aquaphor Crystal Eco

    S filtrom Aquaphor Crystal Eco si môžete kedykoľvek dopriať ultračistej osviežujúcej filtrovanej vody. Tento poddrezový filtrer s malými rozmermi citeľne zlepší kvalitu mestskej chlórovej vody a zbaví Vás nakupovania balených vôd. Výmena filtračnýh vložiek Vám zaberie pár minút a zvládne ju aj každá gazdiná.  ODSTRAŇUJE: piesok, hrdza, zákal a ostatné sedimenty, ako aj chlór, organické zlúčeniny (karciogénne THM), fenoly, benzény, herbicídy, pesticídy, ťažké kovy, baktérie, niektoré vírusy.Nemení minerálne zloženie vody!# URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!MIESTO INŠTALÁCIE: pod kuchynský drez so separátnym kohútikom

    Bežná cena: 159,90 €

    Akciová cena: 139,90 €

  • Crystal QUADRO (Aquaphor)

    Vodný filter Crystal Quadro

    S filtrom Aquaphor Crystal Quadro si môžete kedykoľvek dopriať ultračistú osviežujúcu filtrovanú vodu. Tento poddrezový filtrer s malými "slim" rozmermi citeľne zlepší kvalitu mestskej chlórovej vody a zbaví Vás nakupovania balených vôd. Výmena filtračnýh vložiek Vám zaberie pár minút a zvládne ju každá gazdiná.  ODSTRAŇUJE: piesok, hrdzu, zákal a ostatné sedimenty, ako aj chlór, organické zlúčeniny (karciogénne THM), herbicídy, pesticídy, baktérie, niektoré vírusy.Nemení minerálne zloženie vody! URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!MIESTO INŠTALÁCIE: pod kuchynský drez so separátnym kohútikom "ULTRA JEDNODUCHÁ  VÝMENA FILTRAČNÝCH VLOŽIEK"

    Cena sady od: 159,00 €

  • Filter na kohútik Aquaphor MODERN V.2

    Filter na kohútik MODERN v.2

    Jednoduchý filter na vodu, ktorý sa napája priamo na vodovodný kohútik. Je ľahko prenosný, môžete si ho zobrať so sebou aj na dovolenku. Minimálne náklady na filtrovanie vody.  ODSTRAŇUJE: sedimenty ako piesok, hrdzu,  hlinu, zákal, chlór a jeho zlúčeniny, určité pesticídy a herbicídy, vďaka vláknu Aqualen účinne odstraňuje aj ťažké kovy ako olovo, ortuť, meď, železo a rádioaktívne látky. Zlepšuje chuť a arómu vody. Je jednoduchý na inštaláciu a používanie. Iba sa postaví na pult a pripojí sa priamo na kuchynský kohútik.  URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!MIESTO INŠTALÁCIE: na kuchynský pult 
    35,90 €
  • Pultový vodný filter FHCTF2

    Kuchynský pultový prietokový filter FHCTF2

    2-stupňový pultový mechanicko-uhlíkový kuchynský filter  na zlepšenie kvality, čistoty a chuti komunálnej vody.  Vďaka malým rozmerom sa bez problémov zmestí na každý kuchynský pult. NEMENÍ MINERÁLNE ZLOŽENIE VODY. ODSTRAŇUJE: sedimenty ako piesok, hrdza, zákal a ostatné látky do 20 µm ako aj voľný chlór, reaktívne organické zlúčeniny,  určité pesticídy. Zlepšuje chuť a arómu vody. Je jednoduchý na inštaláciu a používanie. Iba sa postaví na pult a pripojí sa priamo na kuchynský kohútik.  Vodný filter používa veľmi kvalitné a certifikované filtračné vložky vyrobené z  materiálov certifikovaných NSF a WRAS. URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!MIESTO INŠTALÁCIE: na kuchynský pult so separátnym kohútikom Súčasťou balenia nieje klúč na komory filtrov!
    39,90 €
  • Aquafilter Classic Plus

    Aquafilter Classic Plus - trojstupňový vodný filter do drezu

    Tojstupňový filtračný systém do drezu. Odstraňuje z vody všekty mikrosedimenty väčšie ako 5μm (piesok, hrdza, zákal), chlór, karciogénne organické zlúčeniny, herbicídy a pescitídy. Navyše redukuje tvrdosť vody a ťažké kovy (železo, olovo, ortuť, kadmium, arzén). Vhodný na: zlepšenie kvality pitnej vody Montáž: do kuchynského drezu Životnosť filtračných vložiek: 6 mesiacov

    Bežná cena: 139,00 €

    Akciová cena: 84,00 €

  • AquaVallis - DUO 10 (pultový)

    Aquavallis DUO 10 PULTOVÝ

    Vodný filter Aquavallis duo 10 pultový je vhodný na filtráciu komunálnej ako aj studničnej vody. EFEKTIVITA MIKROBIOLOGICKEJ FILTRÁCIE: od 99.999999 do 100% - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva Bratislava. Filtračné systémy Aquavallis nemenia minerálne zloženie vody. Filter sa umiestňuje na pult.

    Bežná cena: 250,00 €

    Akciová cena: 189,00 €

    Nie je na sklade

  • AquaVallis TRIO 10 (s kohútikom)

    AquaVallis TRIO 10 s kohútikom

    Vodný filter AquaVallis TRIO 10 s vlastným kohútikom na filtrovanú vodu z vody odstráni od 99,999999% do 100% vírusov a baktérií a ťažkých kovov - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva Bratislava. Preto je vhodný na filtráciu nielen komunánej ale aj studničnej vody. AquaVallis TRIO je najkvalitnejší filtračný systém v ponuke filtračných systémov AquaVallis.

    Bežná cena: 319,00 €

    Akciová cena: 209,90 €

    Nie je na sklade

  • Ecosoft 3-stupňový vodný filter pod linku

    Ecosoft vodný filter

    Vodný filter Ecosoft pod linku - 3 stupňový Zostava filtrov "Pramenitá voda 3" - prináša kompaktný, jednoduchý a rýchly spôsob, ako získať vodu výnimočnej kvality z akejkoľvek "kohútikovej vody". Tento fitračný set nielen ochráni vaše zdravie, ale aj predĺži životnosť vašej varnej kanvice a ostatného kuchynského vybavenia. Inštalované filtre bezpečne odstraňujú a redukujú chlór, organické chlórované látky, ťažké kovy a neželezné látky, vyčistia vodu od všetkých prírodných organických nečistôt. Filtre vode vracajú jej prirodzenú chuť, farbu a "vôňu". Vaša káva a čaj budú chutnejšie, jedlo pripravené s kvalitnou vodou si lepšie uchováva živiny a vitamíny. Váš riad a poháre sa zbavia sedimentu, žltých pruhov, z varnej kanvice zmiznú všetky usadeniny a vodný kameň.
    76,90 €
  • Aquavallis DUO 5

    Aquavallis DUO 5

    Vodný filter Aquavallis DUO 5 je vhodný na filtráciu komunálnej ako aj studničnej vody. EFEKTIVITA MIKROBIOLOGICKEJ FILTRÁCIE: od 99.999999 do 100% - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva Bratislava.# Filtračné systémy Aquavallis nemenia minerálne zloženie vody.

    Bežná cena: 269,00 €

    Akciová cena: 259,00 €

  • Aquavallis - DUO 10

    Aquavallis DUO 10

    Vodný filter Aquavallis duo 10 je vhodný na filtráciu komunálnej ako aj studničnej vody. EFEKTIVITA MIKROBIOLOGICKEJ FILTRÁCIE: od 99.999999 do 100% - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva Bratislava.# Filtračné systémy Aquavallis nemenia minerálne zloženie vody.

    Bežná cena: 299,00 €

    Akciová cena: 289,00 €

    Nie je na sklade

  • AquaVallis TRIO 10

    AquaVallis TRIO 10

    Vodný filter AquaVallis TRIO 10 z vody odstráni od 99,999999% do 100% vírusov a baktérií a ťažkých kovov - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva Bratislava. Preto je vhodný na filtráciu nielen komunánej ale aj studničnej vody. AquaVallis TRIO je najkvalitnejší filtračný systém v ponuke filtračných systémov AquaVallis.

    Bežná cena: 328,00 €

    Akciová cena: 319,00 €

    Nie je na sklade

  • Reverzná osmóza CRYSTAL ABSOLUTE RO6

    reverzná osmóza 6-stupňová Crystal ABSOLUTE

    Crystal ABSOLUTE RO6 je vysoko-kvalitná 6-stupňová reverzná osmóza bezpečná pre dospelých aj deti. Vyrobí 8 litrov krištáľovo čistej vody za hodinu zbavenej dusičnanov, pesticídov, ťažkých kovov, rádioaktívnych látok, baktérií a vírov...  Obohacuje vodu o dôležité minerály. BPA FREE. Jednoduchá inštalácia do 1 hodiny. Záruka 24 mesiacov. Vyrobené v EURÓPE. Spoľahlivo odstraňuje ANTIMÓN, ARZÉN aj všetky ostatné ťažké kovy. Filtračné stupne: 1. Mechanická filtrácia 5μm., 2. Granulované aktívne uhlie, 3. Lisované aktívne uhlie, 4. Osmotická membrána, 5. Postfiltrácia aktívnym uhlím, 6. Mineralizátor.

    Bežná cena: 319,00 €

    Akciová cena: 279,00 €

  • Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 (mikrobiologický filter)

    Reverzná osmóza s mikrobiologickým fltrom pre úpravu studničnej vody

    KVALITNÁ PITNÁ VODA Z KAŽDÉHO ZDROJA: 7-stupňová reverzná osmóza najvyššej kvality určená aj na filtráciu kontaminovanej studničnej vody. Vysoký priemerný stupeň odstránenia TDS (nečistôt) 98%. BPA FREE. Vyrobená v EURÓPE. Spoľahlivo odstraňuje: baktérie, vírusy - aj korona vírus, cysty, liečivá, chlór, organické znečistenie, antimón, arzén aj všetky ostatné ťažké kovy. Filtračné stupne: 1. Mechanická filtrácia 5 mikr., 2. Granulované aktívne uhlie, 3. Lisované aktívne uhlie, 4. Osmotická membrána DOW Filmtec™, 5. Postfiltrácia aktívnym uhlím, 6. Mineralizátor pH+ s turmalínom, 7. Certifikovaný mikrobiologický filter Disruptor

    Bežná cena: 449,00 €

    Akciová cena: 379,00 €

Položiek 1 do 20 z celkového počtu 26

na stránku
Strana:
  1. 1
  2. 2

Tabuľku  Zoznam 

Nastaviť zostupne