Sprchový filter s aktívnym uhlím a KDF

Hodnotenie:
100% of 100
Krátky popis

Eliminuje mechanické nečistoty nad 15 µm, zabezpečuje efektívne odstraňovanie chlóru, THM (chloroformu), fenolu, ťažkých kovov, a ďalších. Sprchovanie robí príjemným a zdravým. Redukuje podráždenie pokožky a zabraňuje jej dehydratácii.

NAVYŠE: Tento sprchový filter obsahuje patentované filtračné médium KDF, ktoré má niekoľkonásobnú životnosť oproti bežne predávaným sprchovým filtrom s aktívnym uhlím.

Špeciálna cena 29,00 € Normálna cena 44,00 €

Jedinečný sprchový filter s aktívnym uhlím a KDF

poskytuje úpravu vody na sprchovanie pre deti, pre ľudí, ktorí sa starajú o svoju pokožku a vlasy a pre osoby alergické na chlór.

Eliminuje mechanické nečistoty nad 15 µm, zabezpečuje efektívne odstraňovanie chlóru, THM (chloroformu), fenolu, ťažkých kovov, atď. Sprchovanie robí príjemným a zdravým. Redukuje podráždenie pokožky a zabraňuje jej dehydratácii.

Prečo a kedy sprchový filter? 

Tento produkt je ideálny pre ľudí, ktorí sa chcú sprchovať vo vode priaznivo vplývajúcej na pleť a vlasy, filter odstráni vysušenie pokožky a podráždenie spôsobené chlórom a ostatných nepriaznivých prvkov obsiahnutých v sieťovom vodovode.

Dodáva sa s dvoma kolienkami na pripojenie. Túto jedinečnú sprchovú filtračnú jednotku možno ľahko pripojiť prakticky k akejkoľvek batérii pri vani alebo sprchovom kúte, pričom vám umožní zachovať vaše existujúce zariadenia.

Filtračná vložka vo vnútri sprchového filtru je rýchlo a jednoducho vymeniteľná. K objednávke Vám môžeme pribaliť náhradné filtre na požiadanie. Výrobca udáva 5 mesačné periódy na výmenu filtra v domácnostiach s 2 osobami.

Plusy a mínusy

Je preukázané, že filter zmierňuje zlé reakcie na chlór, je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou, ekzémami, lupienkami, či suchou kožou. Ľudia bez kožných problémov ocenia zmäkčenie vody, ktorá zanechá pokožku hydratovanú.

Unikátnou vlastnosťou sprchového filtra je snímateľný systém kazety, ktorý vám umožní ľahko vymeniť vnútorný filter. Montáž filtru je takmer tak jednoduchá ako výmena žiarivky.

Špeciálne vlastnosti filtračného média sprchového filtru umožňujú efektívne odstránenie chlóru aj pri vysokých teplotách.

  •  Znižuje až na 99,99% chlóru.
  •  Znižuje absorpciu chemických prvkov a vdychovaniu pár.
  •  Znižuje až na 98% vo vode rozpustných ťažkých kovov.
  •  Menšie poškodenie vlasov a pokožky.
  •  Obsahuje bakteriostatické médium KDF 55.

Ako funguje KDF?

KDF® (Kinetic Degradation Flow) filtračné médium odstraňuje z vody chlór, ťažké kovy - olovo, kadmium, chróm, selén, ortuť, železo, zneškodňuje nebezpečné baktérie, riasy a pliesne.

KDF je tvorené granulami z medenej katódy a zinkovej anódy. Počas prietoku vody filtrom dochádza k reakciám, kde vznikajú zlúčeniny zinku a medi, ktoré vytvárajú nepriaznivé prostredie pre baktérie. Vďaka vysokej sorpčnej schopnosti zachytáva aktívne uhlie na svojom veľkom povrchu, rôzne nečistoty vrátane organických rozpúšťadiel, odstraňuje sfarbenie vody, pachy a chlór. Pri styku vody s aktívnym uhlím sa rozpustené organické zlúčeniny a ďalšie absorbovateľné látky naviažu na povrch aktívneho uhlia.

Inštalácia do 10 minút

Sprchový filter sa jednoducho zaskrutkuje medzi vodovodnú batériu a sprchovú hadicu. Závit musí byť čistý, rovnako skontrolujte či je na vstupe do filtru tesnenie. Filter opatrne rukou dotiahnite, nepretočte! Životnosť filtra závisí od množstva chlóru vo vode, obvykle sa pohybuje okolo 7500 L upravenej vody. Pred prvým použitím nainštalovaný filter nechajte prepláchnuť niekoľkými litrami vody (približne 2 minúty pomaly tečúcou vodou). 

Technické parametre:

Doporučený Interval výmeny filtračnej vložky: 5 mesiacov
Maximálna teplota vody: 60°C
Pripojenie: 1/2"
Rozmery: 130 x 95 mm
(pri použití kolienok 210 x 95 mm)
Maximálny prietok : 3,78 l/min
Maximálny tlak: 6 bar
Materiál tela: ABS

 

Kvalitné spracovanie & dlhšia životnosť

Sprchový filter používa prírodné aktívne uhlie vyrobené z kokosových škrupín a KDF - patentovaná zliatina medi a zinku, ktoré spolu poskytujú najúčinnejšie médium na odstránenie chlóru a ťažkých kovov pri vyšších teplotách vody.

Vďaka tejto technológii, bolo preukázané, že filter vie účinne odstrániť 97 +% chlóru, a to takmer až po 1 celý rok (pre 2 osoby)  čo je 2 - 3 krát dlhší čas ako ostatné sprchové filtre.

KDF tiež čiastočne odstraňuje železo a iné ťažké kovy, síru, a zabraňuje tvoreniu plesní vo vašej sprche.

Interval výmeny

Telo sprchového filtru nehrdzavie a nepodlieha korózii. Doba medzi výmenami závisí na množstve použitej vody a množstve chlóru alebo iných zložiek vo vode.

Doporučujeme však, aby aj pri malých prietokoch, nepresiahol interval výmeny filtračnej vložky 6 mesiacov. Filter tiež obsahuje aj aktívne uhlie, ktoré po 5 mesiacoch radikálne stráca účinnosť.

Vnútorná vymeniteľná filtračná patróna vydrží cca 5 mesiacov pri domácnosti o dvoch osobách.

5
Hodnotenie:
100% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Sprchový filter s aktívnym uhlím a KDF
Vaše hodnotenie