LifeStraw® Flex

Krátky popis

LifeStraw®  Flex je prenosný kit s filtrom na vodu s 2-stupňovým systémom, ktorý prefiltruje mikrobiologicky znečistenú vodu na bezpečnú a pitnú. Prefiltruje až 2000 L vody, a zadrží častice väčšie ako 0,2 mikrónov a obsahuje malý vymeniteľný filter s aktívnym uhlím na 100 L. Produkt sa môže využiť až 5-timi spôsobmi (ako samostatný filter, s priloženou skladateľnou fľašou, s PET fľašou, s hydratačným vreckom a s LS Mission).  BPA FREE.

LifeStraw® Flex používa vymeniteľnú kapsulu s aktívnym uhlím na zníženie zápachu, chlóru a organických chemických nečistôt až do 100 litrov.

44,90 €

LifeStraw®  Flex je prenosný kit s filtrom na vodu s 2-stupňovým systémom, ktorý prefiltruje mikrobiologicky znečistenú vodu na bezpečnú a pitnú. Prefiltruje až 2000 L vody, a zadrží častice väčšie ako 0,2 mikrónov a obsahuje malý vymeniteľný filter s aktívnym uhlím na 100 L. Produkt sa môže využiť až 5-timi spôsobmi (ako samostatný filter, s priloženou skladateľnou fľašou, s PET fľašou, s hydratačným vreckom a s LS Mission).   Ideálne sa hodí na pešiu turistiku, cestovanie, kempovanie, jazdu na bicykli a to najmä v oblastiach, kde sú vodné zdroje kontaminované a môžu obsahovať zvýšené množstvo baktérií a parazitov. Takto si môžete jednoducho nabrať vodu z rieky alebo rybníka do fľaše, a popíjať nezávadnú vodu. Odstraňuje baktérie a parazity, znižuje množstvo chemikálií vrátane chlóru, ťažké kovy vrátane olova, zlepšuje chuť a znižuje zápach. Filter je veľmi ľahký a jeho váha je iba 50g.
 

Proces filtrácie   

Pri produkte LifeStraw® je použitá špeciálna technológia mikrofiltračnej membrány. Vnútorná časť produktu LifeStraw® sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry o veľkosti 0,2 mikrónov, čo je približne päťsto-krát menšie ako priemer ľudského vlasu! Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky, jód alebo uhlík. 

1. Voda sa nasáva a prechádza úzkymi vláknami pod tlakom.
2. Duté vlákna v póroch zachytávajú baktérie, parazitické prvoky a iné nečistoty.
3. Čistá voda prechádza cez drobné póry v stenách dutých vlákien
4. Filtrovaná voda je bezpečná na pitie. 


Použitie a skladovanie

filter sa používa rovnako ako slamka na pitie. Jednoducho odklopíte krytky na oboch koncoch a pijete. Po použití prefúknete filter aby sa vyplavili nečistoty. Pri prvom použití alebo kedykoľvek je filter úplne suchý, ponorte oba konce do čistej vody (náustok zložte a ponechajte bokom, pretože musí zostať suchý) a podržte pod hladinou po dobu 20 sekúnd, aby mohla voda pretiecť celým filtrom. Potom 5 rýchlymi dúškami nasajte vodu. Pri návrate z výletu či z cesty pred uskladnením produktu LifeStraw® prepláchnite filter pod tečúcou vodou na oboch koncoch a nechajte vyschnúť.

Technológia

 • Technológia LifeStraw ® obsahuje špeciálne navrhnutú technológiu dutého vlákna ultrafiltrácie. Vnútrná časť LifeStraw ® sa skladá z veľkého množstva dutých vlákien. Každé vlákno má póry o veľkosti 0,2 mikrónov alebo päťsto krát menšie ako priemer ľudského vlasu! Tento čisto fyzikálny spôsob filtrácie neobsahuje žiadne chemické látky, jód alebo uhlík.
 • Technológia LifeStraw ® bola nezávisle testovaná a certifikovaná pre splnenie smernice EÚ 10/2011 a smernice EU 1935/2004 regulačné normy a Spojené štáty EPA 1987 protokol pre mikrobiologické čistenie vody.
 

5 spôzosob použitia

 • ako samostatný filter
 • s priloženou skladateľnou fľašou
 • s PET fľašou
 • s hydratačným vreckom
 • s LS Mission

Výhody

 • odstraňuje baktérie

  Salmonella, Campylobacter, Escherichia, Vibrio Cholera, Pseudomonas aeruginosa, Shigella

 •  odstraňuje parazity:

 Giardia lamlia, Cryprosporidium parvum, Entamoeba histolytica

 Poznámka: 

Lifestraw nie je schopný odsolovať vodu ani filtrovať ťažké kovy alebo vírusy.

  
 
 
 

Kúpou akehokoľvek produktu LifeStraw, získa dieťa v Afrike od spoločnosti Vestergaard až 1000 litrov pitnej vody počas školského roku.

Efektívna a ultrarýchla filtrácia

Keďže vodu človek prijíma každý deň, je veľmi dôležité starať sa o jej kvalitu aby sme predchádzali rôznym ochoreniam. Či už ste na cestách alebo doma, môžete použiť praktický a osvedčený filter LifeStraw, ktorý dokonale vyčistí vodu od nežiaducich baktérií, vírusov a parazitických prvokov. Praktická čistička dokáže aj z mikrobiologicky kontaminovanej vody vykúzliť zdravú pitnú vodu. Okrem toho jednoducho odstránite pevné čiastočky väčšie ako 0,02 mikrometrov, čím úplne odstránite i zákal vody.

 • LifeStraw vznikol ako prostriedok ochrany zdravia ľudí v oblastiach postihnutých prírodnými katastrofami ako napríklad veľké zemetrasenie na Haiti, alebo záplavy v Pakistane. LifeStraw taktiež dlhodobo pomáha chrániť zdravie detí a dospelých v oblastiach s veľmi nekvalitnou vodou.
 • Spoločnosť Vestergaard dodala veľké množstvo tohto výrobku vládam, rôznym pomocným a výskumným skupinám a neziskovým organizáciám, ktoré sa usilovne snažia spomenúť utrpenie ľudí v rôznych častiach sveta.
 • LifeStraw pomáha chrániť životy a vďaka tomu zapadá do stratégie a cieľov Organizácie spojených národov.


Zdroj: http://www.lifestraw.sk/

Farba filtra:  modrá
Veľkosť pórov microbiologického filta :   0.2 micron
Hmotnosť: 48 g
Výška: 12 cm
Min. objem prefiltrovanej vody:  2000 l


Vlastnosti

• filter prefiltruje minimálne 2000 litrov vody 
• bez použitia uhlíka a chemických látok
• odstraňuje prakticky 99,9999% baktérií a parazitické prvoky 99,9%
• pomocou ultrafiltrácie znižuje zákal tým, že filtruje častice väčšie než 0,2 mikrónov

• všestranné použitie na turistiku / kempovanie a cestovanie
• vyrobené z odolného plastu
• využívá unikátnu technológiu dutého vlákna
• použité materiály spĺňajú prísne normy a predpisy US Food and Drug Administration 
• použitie nevyžaduje žiadnu elektrickú energiu, batérie či náhradné diely

Lifestraw v momente, keď dosiahne konca svojej životnosti (Podľa najaktuálnejších testov výrobcu po prefiltrovaní 1000 - 4000L vody) prestane byť funkčná, tzn. že nebudete môcť nasať cez Lifestraw ďalšiu vodu.

  LifeStraw LifeStraw Go  LifeStraw Play  LifeStraw Universal  LifeStraw Flex  

LifeStraw Family

Ideal for Running, Hiking, Survival Travel, Hiking, Survival Everyday use, Travel, Hiking Everyday use, Travel, Hiking Camping, Hiking, Survival  
Removes bacteria and parasites
Reduces chlorine and bad taste    
Reduces lead and heavy metals          
Removes viruses          
Filter capacity 4000 Liters 4000 Liters for microbiological filter / 100 Liters for carbon capsule 4000 Liters for microbiological filter / 100 Liters for carbon capsule 4000 Liters for microbiological filter / 100 Liters for carbon capsule 2000 Liters for microbiological filter / 100 Liters for carbon capsule 18,000 Liters
Filter pore size 0.2 micron 0.2 micron 0.2 micron 0.2 micron 0.2 micron 0.02 micron


0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:LifeStraw® Flex
Vaše hodnotenie