BravoFIL - poloautomatický samočistiaci filter so spätným preplachom, prip. 6/4"

Krátky popis

Samočistiaci potrubný filter s odkaľovaním, ktorý pri spätnom preplachu zmení smer prúdenia upravenej vody.

Pomocou trysiek zvnútra filtra preplachuje vonkajšiu stranu filtračnej vložky, zároveň kefy čistia vonkajšie plochy sita. Nevyžaduje ručné čistenie filtračnej vložky, ako to býva pri klasických filtračných zariadeniach tohto druhu.

#

Navyše aj počas preplachu je zaistený odber filtrovanej vody 30% max. prietoku.

Bravo je filter je vybavený so štandardnou filtráciou 89 mikrónov.

URČENIE: úprava vody v celom objekte,
ODSTRAŃUJE: všetky mechanické nečistoty väčšie ako 90 μm,
MIESTO INŠTALÁCIE: hlavný prívod vody do objektu, pred spotrebiče,
REGENERÁCIA: poloautomatická spätným preplachom čistou vodou,
ÚDRŽBA: mechanický filtrer vody nevyžaduje žiadne servisné zásahy

Špeciálna cena 329,00 € Normálna cena 359,00 €

Samočistiaci potrubný filter s odkaľovaním, ktorý pri jedinečnom, patentovanom systéme spätného preplachu zmení smer prúdenia upravenej vody.

BravoFIL v skratke

Nečistoty ako prach, vločky hrdze, usadeniny vápnika a hrubý materiál môžu poškodiť vodné potrubie a domáce spotrebiče. Inštalácia ochranného filtra je najjednoduchší a najúčinnejší spôsob ako predísť takýmto problémom.
Bravo je filter so štandardným filtráciou 89 mikrónov, ktorý vás ochráni pred hrubými nečistotami z vody a poškodením vodného systému.
Je vyrobený z vysoko-kvalitných materiálov v súlade s európskymi normami. Patentovaný systém veľmi účinného čistenia filtračnej vložky s turbo tryskami. Možnosť inštalácie aj na vertikálne potrubie.

Prevádzka

Surová, vstupná voda prechádza BravoFiltrom, pričom prúdi z vonkajšej strany smerom k vnútornej strane filtračnej vložky. BravoFil je samočistiaci filter s inovatívnym systémom čistenia pozostávajúci z dvoch rôznych činností: čistenie kefami a vysokorýchlostný spätný preplach upravenou vodou z filtračnej vložky. Tento postup umožňuje efektívne a dôkladné čistenie celého zariadenia, filtračnej vložky aj kazety. Čistenie sa spustí otočením zeleného gombíka v hornej časti, v smere hodinových ručičiek. Pri každom pootočení sa aktivuje preplach; otvorenie výtlačného ventilu, ktorý vytvára tangenciálny tok, čo odstraňuje nečistoty nahromadené v kazete filtra. Počas čistenia filtra, voda vstupujúca do Bravo MATIC je odklonená, následne pretečie systémom díz vďaka ktorým strieka voda proti smeru filtrácie (zvnútra vložky smerom von) a kefky zvonku zároveň stierajú nečistoty. Druhým pootočením dôjde k vypusteniu kalu do odpadu. Dodávka vody aj počas čistenia filtra (30% max. prietoku) cez špeciálnu filtračnú vložku.

Kľúčové vlastnosti

-      360 ° otočné pripojenie

Pripojovacie šróbenia na prívod vody do filtra BravoFIL, sú osadené na nastaviteľnej otočnej platni. Platňa slúži na pootočenie filtračnej kazety do potrebnej polohy v rozmedzí 360 ° (4 kroky po 90 °). Platňa je vyrobená z mosadze odolnej voči mechanickému napätiu pri inštalácii, ktorá zvyčajne vedie k poškodeniu plastových hláv.

Nastaviteľné spojovacie plochy ponúkajú maximálnu flexibilitu pri umiestnení a následnej inštalácii filtra:

  • 2 polohy pripojenia na horizontálne potrubie - tok vody zprava-doľava, tok vody zľava-doprava.
  • 2 polohy pripojenia na vertikálne potrubie - tok vody zdola-nahor, tok vody zhora-nadol.

-      Dokonalý spätný preplach

V pripojovacej doske je umiestnený ventil, ktorý umožňuje spätný preplach filtra bez rizika zvýšenia tlaku v hlavnej vodovodnej vetve.

-      Filtrovaná voda aj počas spätného preplachu

BravoFIL je vybavený pomocnou kazetou na filtráciu vody počas spätného preplachu. Vďaka čomu aj počas čistenia filtra dodávka vody pretrváva (30% max. prietoku) cez špeciálnu filtračnú vložku v horenej časti zariadenia.

-      Vybrané materiály

Hlava filtra je vyrobená v kyslej živici, vybavená vypúšťacím ventilom, ktorý je vyrobený z vysoko odolného polyamidu (maximálny tlak 10 bar). Kvalitná konštrukcia filtračnej patróny ju robí odolnou voči mechanickým nárazom, nárazom tlakových gradientov, pri vyšších tlakoch eliminuje deformácie a drvenie filtračnej patróny.

-      Extra čistenie filtračného sita s kefami

Čistiace kefy BravoFIL  sú obohatené striebornými zložkami, ktoré zabraňujú rozšíreniu bakteriálnych kultúr vo filtri. BravoFIL spĺňa požiadavky talianskej vyhlášky na úpravu pitnej vody. Štandardná filtrácia BravoFIL je 89 mikrónov. K dispozícii sú na vyžiadanie aj ďalšie filtračné sitá (30, 50, 150 mikrónov).

 

 

 

 

   Jednotky       

         BravoFil 

Pripojenie 

DN 

6/4’’

Prietok (ΔP=0.2 bar)

m3/h

2,7

Prietok (ΔP=0.5 bar)

m3/h

4,5

Filtráčná hustota

micron

89

Pracovný tlak 

bar

1,5 - 10

Max. pracovná teplota

°C

5 – 40

Min. pracovná teplota

°C

5 – 30

Hmotnosť 

kg

1,10

Rozmery [AxBxCxDxE]

mm

180x270x355x130x155

 

\"rozmery

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:BravoFIL - poloautomatický samočistiaci filter so spätným preplachom, prip. 6/4"
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Ako by sa dá odstrániť červene sfarbenie pitnej vody z vlastnej vykopanej studne?

S najväčšou ravdepodobnosťou ide o vysoké koncentrácie železa, ktoré sfarbuje vodu dočervena. Prítomnosť železa vo vode je hygienicky neškodná, ale zhoršuje vzhľad vody, jej chuť, zanech&aacute...

Chystáme sa pripojiť rodinný dom na verejný rozvod vody. Chcem Vás poprosiť o radu, koľko a prípadne aké filtre je vhodné použiť po privedení vody do domu?

Pri mestskom vodovode zvyčajne stačí použiť potrubný filter na mechanické nečistoty. Mnoho ľudí tiež oceňuje odchlórovanie a zlepšenie kvality pitnej vody pomocou kuchynských filtrov. V prípade...

Môže sa filter na mechanické nečistoty umiestniť aj pred čerpadlo? Chcel by som ochrániť aj čerpadlo, lebo voda je veľmi agresívna.

Pred čerpadlo nedoporučujeme umiestňovať žiadny filter !!! Mechanický filter umiestnený pred čerpadlom sa postupne zapcháva a obmedzuje tým prietok vody. Následne sa čerpadlo bude viac a viac namáhať, bude sa...

Bývam v bytovom dome v Bratislave. Studená voda je však znečistená hrdzou z ležatého potrubia a prvokmi. Pred vstupom vody do prietokového ohrievača chceme vodu vyčistiť od hrdze a prvokov a zároveň ju zbaviť chlóru.

Vyčistenie vody na vstupe do bytu od hrdze a prvokov, ochrana pred vodným kameňom: stupeň: Potrubný filter 10" - zachytenie mechanických nečistôt a hrdze stupeň: Potrubný filter 10" s NanoCeram 10" - odstr&aacute...

Na záhradnej chatke v záhradkárskej oblasti máme urobený centrálny rozvod vody z blízkeho rybníka (tlak vody v potrubí je dobrý). Chcel by som si nejakým spôsobom túto vodu prefiltrovať na úžitkovú, aby som sa ňoi mohol nypríklad osprchovať, alebo v nej poumývať riad. Vedeli by ste mi odporučiť vhodnú filtráciu vody?

Funkčný filtračný systém je možné navrnúť len na základe odborne vykonaného rozboru vody. Pred akýmkoľvek návhrhom úpravy vody doporučujeme najprv urobiť minimálny rozbor vody...

Byvame v bytovke a radi by sme pili z vodovodu vodu bez chloru a inych skodlivin. Existuje nejaky filter, ktory sa namontuje priamo na trubicu vodovodu?

Na ošetrenie vody od chlóru, pesticídov, herbicídov, fenolov, benzénov je ideálna filtrácia aktívnym uhlím. Ak chcete vodu ošetriť v celom rodinnom dome alebo byte, je potrebn&eacute...

Mame studnu. Voda je tvrda a obsahuje aj dusicnany (na hranicnych hodnotach - pre deti nie je vhodna). Ako a cim osetrit takuto vodu?

Odstránenie dusičnanov Pre deti je doporučené aby voda neobsahovala viac dusičnanov ako 20 mg/l, ideálne pod 10 mg/l. Takéto hodnoty sa dajú z Vašej vody spoľahlivo dosahovať len 2 spôsobmi: Centr&aacute...

Keď dám do rodinného domu tri filtre (mechanický, uhlíkový a na vodný kameň) veľkosti 10", spomalí sa mi prietok?

Záleží hlavne od hustoty mechanického filtra, ktorý je vždy zaradený ako prvý. Čím hustejší (menej mikrónov), tým lepšie filtruje, ale aj sa rýchlejšie ...

Vývame v rodinnom dome a odoberame vodu aj zo studne. Voda je často zakalena hlavne po výdatnom daždi. Pred čerpadlom máme namontovaný základný filter. Na túto vodu je napojená práčka a systém kúrenia a ohrevu vody. Nepouživame ju na pitie.Aky filter máme zvoliť aby bola voda čistá a tiež ako umiestniť filter?

Pred čerpadlo sa zvyčajne umiestňuje len filter na najhrubšie nečistoty ako ochrana čerpadla. Tento filter je príliš hrubý (okolo 150-200 mikrónov) aby dokázal odstrániť jemný zákal z vody...

V akom poradí mám zoradiť filtre zo studne - uhlíkový, na vodný kameň a mechanický?

Prvý filter je vždy na mechanické nečistoty. Týmto sa chráni a predlžuje životnosť nielen technologického vybavenia, ale aj ďalších filtrov alebo filtračných zariadení. Doporučujem nasledovn...

Uvažujem nad kúpou filtra na mechanické nečistoty s odkaľovaním. Chcem ho zaradiť pred samonasávacie čerpadlo Sigma. Bude fungovať odkaľovanie, keďže sa filter preplachuje tlakom a pred čerpadlom je podtlak?

Odkalovanie Vám nebude fungovať. Je to tak ako píšete. Na výplach/odkalenie potrebuje filter tlak a nie pod-tlak. Čiže na správnu funkciu odkalovania sa musí mechanicky filter zaradiť až za čerpadlo. Pred čerpadlo...

Mame studnu pre celu ulicu a v sytku na baterii je stale plno akoby malych zrniecok piesku. Mozete mi doporucit vhodny filter na privod vody do domu?

Na zachytenie jemného piesku môžete použiť akýkoľvek potrubný filter so sitom jemnosti do 100 mikrometrov. Potrubné filtre s nerezovým sitom maju najdlhšiu životnosť filtračnej vložky, a teda aj najniž...

V rozbore vody z vrtu bol zvýšený abioseston a vláknité baktérie. Prosím aké filtre sú vhodné na odstránenie abiosestónu a vlaknitých bakterií z vody?

Abiosestón je tvorený mikroskopickými organickými čiastočkami nachádzajúcimi sa vo vode. Sú to kúsky mikroorganizmov, pôdy, lístia alebo inej organickej hmoty, veľkosti niekoľko mikrometrov...

Ktory filter je vhodny pre filtraciu studnicnej vody?

Úprava studničnej vody sa dá spraviť len na základe rozboru vody.No na každú studňu budete určite potrebovať aspoň dobrý filter na mechanické nečistoty, lacnými prevádzkovými nákladmi...

V dome mám rozvod studničnej vody s extremnou tvrdosťou 43dh. Vodný kameň mi niči všetky spotrebiče preto by som chcel tento problém vyriešiť. Aký prístroj alebo prístroje mi doporučujete použiť?

Jednoznačne doporučujem na takto tvrdú vodu len tie najúčinnejšie zmäkčovače vody. Soľankové zmäkčovače vody Veľmi účinné odstránenie vodhého kameňa. Soľankové zmäkčovače...

Please, mind that only logged in users can submit questions