Filter s granulovaným aktívnym uhlím 10" Aquafilter

Hodnotenie:
60% of 100
Krátky popis

Vhodný pre kuchynské vodné filtre a domáce filtračné zariadenia reverznej osmózy. Účinne odstraňuje z vody chlór, THM a ďalšie škodlivé organické zlúčeniny. Zlepšuje chuť vody.

AKTÍVNE UHLIE - vyrobené z kokosových škrupín.

Špeciálna cena 6,90 € Normálna cena 8,90 €

Aktívne uhlie z kokosových škrupín sa vyznačuje veľkým aktívnym povrchom s vysokou schopnosťou adsorbovať široké spektrum mikro- a makromolekulárnych látok.

Účinne odstraňuje z vody chlór a iné oxidačné činidlá, nebezpečné organické zlúčeniny, herbicíty, pesticíty, fenoly. Aktívne uhlie odstraňuje z vody taktiež trihalometány (THM - karcinogénne látky vznikajúce reakciou chlóru s mikroorganizmami) a širokú škálu ďalších škodlivých látok. Zlepšuje chuť a vôňu vody. Aktívne uhlie sa využíva ako jeden zo spôsobov pri ochrane života a zdravia: kontrola chuti a zápachu, filtre na odstraňovanie chlóru, odstraňovanie škodlivých organických chemikálií. 

Prečo je chlór dráždivý?

Chlórovanie vody oslobodilo civilizáciu od neustáleho nebezpečia pred epidémiami spôsobenými používaním vody, avšak na druhej strane už v minulom storočí vedci zistili, že chlórovaním vody sa do nej dostávajú karcinogénne látky. Chlór nie je prirodzenou látkou vo vode, pridáva sa do  pitnej vody kvôli jej dezinfekcii, zabíja baktérie a vírusy. Podľa názorov odborníkov chlór vo vode škodí nielen keď ju pijeme, ale aj keď sa sprchujeme, alebo kúpeme v takejto vode. Dráždivé látky sa pri kúpeli vyparujú a vdychujeme ich, do tela sa dostanú aj cez otvorené póry pokožky. Obzvlášť citlivé sú na to malé deti, ktoré ešte nemajú vyvinutú vrchnú ochrannú vrstvu pokožky, preto je starostlivosť o ňu dôležitá. Dlhé sprchovanie teplou vodou prináša nepriaznivé účinky ako, vysúšanie a podráždenie pokožky, očí, spúšťa počiatočné prejavy astmy pri vdychovaní, nepriaznivo pôsobí pri atopických ekzémoch.

VLASTNOSTI

  • Schválené NSF
  • Odstraňuje organické zlúčeniny
  • Zlepšuje chuť a vôňu vody
  • s 85% účinnosťou odstraňuje voľný chlór
  • s 85% účinnosťou odstraňuje pesticídy
  • Pri kožných ekzémoch, výsypoch a alergiách
  • Zabraňuje vysúšaniu pokožky a podráždeniu očí a pokožky
  • Prevencia vzniku alergií, astmy a rôznych kožných prejavov
  • Vyrobené v EU, z vysoko kvalitných materiálov
  • Materiály sú NSF Certifikované a FDA CFR Časť 21

Malá frakcia zaručuje vysokú absorbčnú schopnosť materiálu.

Aktívne uhlie je mikroporézny a inertný sorbent. Aktívny uhlík je veľmi pórovitý materiál disponujúci veľkou vnútornou plochou dosahujúcou až 1500 m2/g . Vďaka tejto rozvinutej vnútornej štruktúre je uhlie silným adsorbentom používaným na odstraňovanie organických zlúčenín z kvapalín a plynov.  Aktívne uhlie absorbuje organické i niektoré anorganické zlúčeniny, ako sú ťažké kovy. Môžu byť pritom odstránené aj oxidačné činidlá, ako chlór alebo ozón. Absorbuje zbytky liečiva a čpavok.  Nečistoty sú absorbované na povrchu alebo vo vnútri uhlia. Aktívne uhlie ako neutrálna chemická látka nemá žiadne vedľajšie účinky.

Zákal po aktívnom uhlí?!

Pretože účinnosť adsorpcie aktívneho uhlia výrazne klesá s množstvom nerozpustených látok vo vode, je treba predradiť vo filtrácii vhodnú mechanickú filtráciu. Môže sa použiť napr. molitan, filtračná vata, poprípade rôzne typy keramických filtračných médií. Odporúčame umiestniť mechanickú filtráciu aj za aktívne uhlie, z uhlia sa uvoľňuje zákal, ktorý môže tvoriť film nečistôt na hladine.

Vyrobené na prírodnej báze

Výrobky sú zdravotne nezávadné, filtračné materiály sú vyrobené z prírodných materiálov. Pomáhajú pri kožných ochoreniach a alergiách. Aktívne uhlie efektívne odstraňuje z vody dráždivý chlór, zákal a zápach.

Montáž

Filtračnú vložku jednoducho vsuniete do telesa filtra. Pri montáži dávajte pozor aby tesnenie nevypadlo a dotiahnite. Vložku nechajte 2-5 minút prepláchnuť tečúcou vodou.

Životnosť

Pred prvým použitím je nevyhnutné vložku prepláchnuť, vložka by nemala byť vystavená vplyvu priameho slnečného žiarenia. Filtračná vložka musí byť vymenená po skončení odporúčanej životnosti, inak môže dôjsť k uvoľneniu zachytených nečistôt do vody a tak spôsobí kontamináciu vody. Filtračné vložky s aktívnym uhlím zaraďujeme do filtrácie len s konkrétnym účelom.

 

Aktívne uhlie odstraňuje až 99 % chlóru a iné dráždivé látky ako aj ťažké kovy

Technická špecifikácia:

Prac. teplota:  2 - 55°C
Nominálna pórovitosť:  5 µm
Pracovný tlak:  <6 bar
Rozmery:  250 mm +/- 1.5 mm x 71 mm (9 7/8” x 2 1/2")
Životnosť:  ~8000 litrov / ~3-6 mesiacov
Obalový materiál: HDPE, Silikón

* Uvedená perióda výmeny filtračnej vložky je len približné. Je potrebné zohľadňovať kvalitu vstupnej vody, tak ako aj prefiltrované množstvo.


3
Hodnotenie:
60% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Filter s granulovaným aktívnym uhlím 10" Aquafilter
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Dobry den Chcem sa pred kupou opytat na tento filter. Ako dlho vydrzi filter resp. Ako je filter limitovany ? Mnozstvom pretecenej vody alebo casom ho treba vymenit.... Dakujem za informaciu

Dobrý deň, životnosť filtra sa odvíja od množstva pretečenej vody ale rovnako aj od jej kvality. Výrobcom udávaná životnosť filtra je 3-6 mesiacov. Výmenu filtra rozpoznáte na chuti už nefiltrovanej ...

Môžete mi doporučiť nejakú filtračnú vložku na zachytenie železa?

Železo sa vo vode nachádza vo viacerých, rôzne odstrániteľných formách. V podzemných vodách je železo vo vode v rozpustenej forme (2-mocné železo). Akonáhle voda príde do styku...

Please, mind that only logged in users can submit questions
Našli sme ďalšie produkty o ktoré by ste mohli mať záujem!