Cosmo 2 - potrubný filter s manuálnym preplachom

Krátky popis

Potrubný filter na mechanické nečistoty s premývateľnou filtračnou vložkou z nerezu (90µm) pre väčšie prietoky. Zachytáva všetky mechanické nečistoty, t.j. piesok, čiastočky hrdze, zákal, ktoré sú väčšie ako 90 mikrometrov. Spätný preplach filtra veľmi účinne vyčistí filter, bez nutnosti demontáže filtra. Veľkosť závitu 1".#

Špeciálna cena 169,00 € Normálna cena 245,00 €

Prečo filtrovať vodu v domácnostiach?

Potreba efektívneho zachytenia drobných častíc, ktré sa nachádzajú vo vode má svojeodpodstatnenie predovšetkým pri studničnej vode, avšak svoje uplatnenie nachádza aj pri problematických rozvodoch verejného vodovodu.

Je známe, že filtrácia mechanických častíc má viacero pozitív:

  • Predchádza poškodeniu zariadení, strojov, spotrebičov
  • Predlžuje životnosť zariadení,..
  • Chráni pred poškodením malými časticami, úlomky hrdze, piesok, sadze

Ako pracuje  

Filter má patentované naozaj jednoduché čistenie filtračnej vložky pomocou štetiniek po stranách. Každým pootočením v smere hodinových ručičiek, kefy očistia celý povrch filtračnej vložky. Nečistoty vypláchne prúd vody cez odkaľovací ventil von z filtra. V porovnaní s klasickým potrubným filtrom, pri ktorom je potrebné pravidelne meniť filtračnú vložku je sytém využitý pri tomto filtri ekonomickejší a najmä praktickejší.

Skutočne spoľahlivý, efektívny a inovatívny systém

Ani kvapka na zem

Vďaka špeciálne upravenému hrdlu filtra, počas odkaľovania, teda preplachu filtra všetky nečistoty a voda odtekajú priamo do odpadového potrubia. Tým sa jednoducho vyhnete neželanému úniku vody pomimo.

Inovatívne filtračné sito

Filter je štandardne vybavený 90 mikrónovou filtračnou vložkou. Vnútorná vrstva - perforované telo slúži ako kostra. Jednotne spojený povrch s telom predchádza poškodeniu filtračnej vložky pri náhlych zmenách tlaku počas odkaľovania, a tlakových nárazoch. Stredná vrstva uľahčuje prietok vody svojou difúznou funkciou,

 

Využitie fitlra 

Filtter je dizajnovaný a vyrobený tak ako na domáce aj na komerčné, priemyselné aplikácie. Predovšetým pri fitlrácii studenej vody na jej ďaľšie využitie.

Materiály

Všetky prvky filtra sú vyrobené z prvotriednych materiálov, hygienicky schválených na použitie pri úprave pitnej vody.

 

 

Rozmer filtračnej vložky
5"
Pracovná teplota
5-40 C
Pracovný tlak MIN/MAX
1,5/10 bar
Vstup/výstup pripojenie
1 "
Váha
1.7 kg
Výška
283 mm
Šírka
121 mm
Prietok
6 m3/hod
0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Cosmo 2 - potrubný filter s manuálnym preplachom
Vaše hodnotenie