Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit)

Hodnotenie:
100% of 100
SKU
siliphos-komplet-10-F1
Krátky popis

Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze.

SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka a tým zastavuje koróziu. Postupne odstraňuje aj staré nánosy kameňa a hrdze a postupne vyčistí celý systém.

Dodávaná je kompletná sada:
10" potrubný filter + konzola + filtračná vložka SILIPHOS® 650g.

SILIPHOS® je schválený hlavným hygienikom SR pre ošetrovanie pitnej vody!

Už od 41,90 €

Prispôsobiť Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit)

* Povinné políčka

Vaše prispôsobenie
SILIPHOS originál - potrubný filter 10"
Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit)

Skladom

41,90 €

Zhrnutie

  SILIPHOS® bráni korózii a usadzovaniu vodného kameňa

  SILIPHOS® zabráni korózii a usadzovaniu vodného kameňa v systémoch rozvodu pitnej vody u odberateľov, zabraňuje tvorbe vodného kameňa vo výmenníkových staniciach na prípravu TÚV a postupne odstraňuje už usadený vodný kameň u odberateľov v obytných domoch, hoteloch, ubytovacích zariadeniach, nemocniciach, práčovniach, v priemysle a pod.

  Filter s náplňou SILIPHOS® slúži na ochranu potrubia a zariadení pre ohrev vody pred tvorbou vodného kameňa. Inštaluje sa buď na vstupnom potrubí do objektu alebo priamo pred chránený spotrebič. Použitú zmäkčovaciu náplň Siliphos® je možné vymeniť za novú, čiže na výmenu stačí iba zakúpiť iba filtračné médium Siliphos®.

  Ako pracuje

  SILIPHOS® je špeciálna zmes polyfosfátov s obsahom kremičitanov vo forme sklovitých priehľadných guličiek. Svojou chemickou skladbou a komplexným charakterom zabraňuje alebo obmedzuje:

  • usádzanie solí vápnika a horčíka (vodného kameňa) na vnútorných stenách potrubí, vonkajších stenách vyhrievacích telies;
  • koróziu vnútorných stien potrubí a vonkajších stien vyhrievacích telies.

  Siliphos® ošetruje už postihnuté rozvody a zariadenia tým, že odstraňuje postupne niektoré už vytvorené nánosy vodného kameňa a nánosy korózie.  Spevňuje na ich povrchu a tým zabraňuje ďalšiemu postupu korózie.

  Siliphos® vytvára vnútornom povrchu potrubí a vyhrievacích telies mikrofilm. Tenká vrstva kremičitanov a polyfosfátov - mikrofilm zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách a v prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka do potrubí, čím zastavuje koróziu.

  Schválený hygienikom SR

  Siliphos® je odsúhlasený Hlavným hygienikom SR pre ošetrovanie pitnej vody. Používa sa pri veľkovýrobe teplej úžitkovej vody (TÚV), v rodinných domoch na ochranu ohrievačov teplej vody, ochranu ohrievacích telies v pračkách, umývačkách riadu a na ochranu keramických obkladov. V Európe sa používa viac ako 40 rokov. Je univerzálnym produktom pre stredne tvrdé a veľmi mäkké vody.

  Jeho funkčnosť potvrdzujú teplárenské spoločnosti v Nitre, Prešove, Piešťanoch a v ďalších mestách, kde je veľmi tvrdá voda a na zabránenie tvorby vodného kameňa v systémoch využívajú práve Siliphos®

   

  EFEKTY

  •   Ochrana systémov rozvodu vody a vnútorných rozvodoch.
  •   Prevencia proti hrdzavej vode a zanášaniu potrubia vodným kameňom.
  •   Zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách a v potrubí.
  •   Šetrenie nákladov na opravy a výmeny potrubí, výmenníkových staníc a batérií.
  •   Ošetruje už postihnuté rozvody a zariadenia tým, že postupne odstraňuje už vytvorené nánosy vodného kameňa a nánosy korózie.
  •   Šetrenie energie na ohrev vody.
  •   Úspora finančných nákladov.
  •   Zvýšenie životnosti zariadení.
  •   Nemení minerálne zloženie vody.

   

  POUŽITIE

  Siliphos® sa nasype do prietočného zariadenia, je ho možno použiť v takmer každom rozvode pitnej vody. Nepotrebuje elektrický prúd a dopĺňanie náplne je absolútne jednoduché.

   Siliphos® sa predáva ako filtračná vložka alebo sa dajú kúpiť samostatné guličky v sáčku.

   

  APLIKÁCIE

  Tvrdá voda

  Vyše 65% územia Slovenska disponuje tvrdou vodou. Používanie takejto vody najmä pri ohreve na TÚV sa tvoria usadeniny vodného kameňa, ktoré znižujú prietok a výrazne zhoršujú prestup tepla pri ohreve. Riešenie: na prívodné potrubie do celého objektu sa nainštaluje potrubný filter (objem média závisí od prietoku) v ktorom sú nasypané guličky SILIPHOS®-u.

  Mäkká voda

  Mäkká, alebo tzv. „hladná voda“ sa vyskytuje asi na 15% územia Slovenska. Pretože obsahuje minimálne množstvo minerálnych látok je veľmi agresívna voči kovom a spôsobuje koróziu. Z vodovodu často tečie „hrdzavá“ voda. Siliphos® vytvorí na vnútornej stene potrubia mikroskopickú vrstvičku, ktorá zabráni vode pôsobiť korozívne.

  Príprava TÚV

  Uplatnenie Siliphosu®  v obytných domoch, kde sa inštalujú spoločné výmenníkové stanice, na ohrev pitnej vody. Príprava TÚV v jednom výmenníku pre celý objekt je jednoznačne ekonomicky prospešná. Očakávaná úspora sa ale po krátkom čase stratí, ak sa výmenník zanesie vrstvou vodného kameňa. V prvom rade sa výrazne zhoršia parametre prestupu tepla a na rovnaké množstvo TÚV sa spotrebuje o 20 – 40% viac horúcej vody, resp. pary ako v prípade ak sa vodný kameň netvorí. Ďalšie náklady sa prejavia v nutnosti častého čistenia trubiek, alebo dosiek výmenníka. Siliphos® obmedzí alebo zabráni tvorbe vodného kameňa a u niektorých typov usadenín odstráni aj ten, ktorý sa už vytvoril.

  Odstránenie hrdzavej vody

  Aplikáciami vo vodárenských spoločnostiach, ktoré prevádzkujú verejné vodovody sa jednoznačne potvrdilo, že sa senzorické vlastnosti vody zlepšili už po niekoľkých týždňoch úpravy vody pomocou Siliphosu®.

  Ochrana zariadení v rodinných domoch a bytoch

  Aj pre maloodberateľov vody je možné použiť jednoduché riešenie. Do rozvodu vody v šachte, alebo v stúpačke sa nainštaluje filtračné zariadenie o objeme 350 ml, alebo 650 ml. Siliphos® chráni vodovodné rozvody, batérie, pračku, umývačku riadu atď.. Prestanete nakupovať drahé tablety a super čistiace roztoky, pretože ich jednoducho nebudete potrebovať. Hlavným prínosom Siliphosu je výrazná úspora energetických nákladov. Vodný kameň, alebo inkrusty hrdze pôsobia ako izolant prestupu tepla. V lokalitách s tvrdou vodou sa jedná až o 30%‐né úspory.

   

  Ekonomické zhodnotenie

  Spotreba SILIPHOS-u je veľmi nízka. Jeden kilogram SILIPHOSU® ošetrí 400 m3 vody.

  Jeden kilogram Siliphosu®ošetrí 400 000 litrov vody. Priemerná denná spotreba vody na pitné účely a hygienu je približne 100 litrov na osobu a deň. Ročná spotreba vody na osobu je približne 35 000 litrov. Z toho vychádza spotreba menej ako 100 gramov Siliphosu®na osobu a rok. V číselnom vyjadrení sa jedná o náklad menej ako 1,50 € na osobu a rok. Spotreba „zmäkčovačov“ vody do pračiek a umývačiek riadu, čistiacich prostriedkov na batérie, keramické obklady a sanitárne zariadenia stojí mesačne určite viac ako náklad na Siliphos®za rok. Siliphos® vám ušetrí niekoľko desiatok € ročne.

  Siliphos® je ochranná známka výrobcu, firmy BKG Water Solutions GmbH, Ludwigshafen/Rh., Spolková Republika Nemecko.

  Jedine pod týmto označením je schválený Úradom verejného zdravotníctva SR na použitie pre pitnú vodu.

   

  Rozmery (výška x priemer): 315 x 115 mm
  Veľkosť pripojenia: 1/2", 3/4", 1"
  Max. pracovný tlak: 8 bar
  Min. teplota okolitého prostredia: 2 °C
  Max. teplota okolitého prostredia: 45 °C
  Max. teplota filtrovanej vody: 23 °C
  Materiál obalu filtra - priehľadná nádoba: PET (polyetyléntereftalát)
  Materiál obalu filtra - hlava: PP ( polypropylén)
  Materiál tesnenia NBR (rubber-acrylonitrile-butadiene)


  Inštalácia

  Zariadenie SILIPHOS® môže byť inštalované samostatne, ale aj ako súčasť hlavného vodovodného systému. Odporúčame inštaláciu centrálne, tak aby upravovala vodu požadovanej vetve vodovodneho rozvodu v objekte. Ďalej môže byť umiestnené aj pred drahými domácimi spotrebičmi ako sú kotle, vyhrievacie zariadenia, umývačky riadu a pračky, tu zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích povrchoch.

   

  Obsah balenia:

  • Teleso potrubného filtra 
  • Kľúč na otváranie 
  • Konzola na uchytenie
  • Prázdna filtračná vložka
  • Siliphos®


  Aplikacia SILIPHOSU® pred zavlažovacím systémom - zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na závlahových tryskách.

  5
  Hodnotenie:
  100% of 100
  Write Your Own Review
  Hodnotenie produktu:Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit)
  Vaše hodnotenie
  Zadať otázku
  Máte otázky k produktu? Kontaktujte nás.
  Otázky a odpovede (7):

  7 Item(s)

  Zobraziť na stránku
  1. martin sa pýta ohľadom SILIPHOS® originál 1 L 4. 2. 2019

   Hlavny privod vody upravujem SILIPHOS-om. V jednej z odpovedi uvadzate, ze takto upravena voda nieje celkom vhodna na pitie. Viete mi prosim odporucit nejaky filter, resp. filtracnu volzku ktorou by bolo mozne SILIPHOS-om upravenu vodu zbavit neziaducich zloziek (montaz pod kuchynsky drez), okrem reverznej osmozy?

   1. Tomáš Kováč odpovede 7. 2. 2019

    Polyfosfáty čiastočne odstraňuje z vody aktívne uhlie, efektívne v domácom použití len reverzná osmóza. Ak nechcete reverznú osmózu, doporučujem použiť viac-stupňový kuchynský filter Aquaphor so špeciálne upraveným aktívnym uhlím Crystal ECO, Crystal ECO Antibakterial, Crystal QUADRO.

    Ohľadom efektívnosti aktívneho uhlia pri odstraňovaní polyfosfátov je však dostupných len veľmi málo testov/skúseností, nakoľko pri priemyselnom odstraňovaní polyfosfátov sa používajú iné účinnejšie metódy (napr. biologické odbúranie), ktoré sú však pre domácnosti nevhodné.

    SILIPHOS je schválený hlavným hygienikom SR na úpravu pitnej vody. Čiže voda upravená SILIPHOSom je pitná!

    Polyfosfáty nie sú vyslovene škodlivé pre ľudský organizmus. Pôsobia skôr ako hnojivo, čiže podporujú rast všetkého živého vo vode. Preto doporučujeme zvážiť použitie polyfosfátov pri mikrobiologicky kontaminovaných vodách, kde situáciu môže dávkovanie polyfosfátov ešte zhoršiť.

    Tak ako pri potravinách, ani pri vode nie je ideálne, keď sa do nej pridávajú ďalšie látky. Výrobca SILIPHOS však garantuje, že obsah polyfosfátov v pitnej vode upravenej pomocou SILIPHOS je vždy menší ako stanovený zákonný limit. Preto SILIPHOS nepredstavuje významný zásah do kvality pitnej vody.

  2. Martin sa pýta ohľadom Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) 22. 6. 2018

   Otázka: Dobry den, nebude vadit ked dam toto zariadenie do sachty studne a mechanicke filtre budu az za neobmedzi to uzinnost?

   1. Martin Gabor odpovede 25. 6. 2018

    Odpoveď: Aby sa filter so Siliphos guľôčkami nezaniesol odporúča sa osadiť až za mechanickú filtráciu.

   2. Martin Gabor odpovede 25. 6. 2018

    Odpoveď: Aby sa filter so Siliphos guľôčkami nezaniesol odporúča sa osadiť až za mechanickú filtráciu.

  3. Martin sa pýta ohľadom Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) 22. 6. 2018

   Otázka: Dobry den, este jedna vec tie bakterie ktorim toto zariadenie robi zivnu podu sa daju nicit uv lampou?

   1. Martin Gabor odpovede 25. 6. 2018

    Odpoveď: kultivácia baktérií hrozí najmä pri studničnej vode, ktorá v porovnaní s verejným vodovodom neobsahuje zbytkový chlór.
    Áno UV Sterilizátor vhodnej veľkosti (odvíja sa od čistoty vody a max. hod. prietoku) zabráni ďalšej tvorbe baktérií.
    Tvorbe baktérií môžete predísť pravidelnou dezinfekciou studne a vodovodného systému v objekte.
    Ak sú známky mikrobiologického znečistenia v rozbore, forma odstránenie záleží od druhu baktérií a ich koncentrácií. 

  4. Jan sa pýta ohľadom Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) 27. 12. 2016

   Aký to má prietok vody za minútu? Koľko cca je životnosť aj v litroch?

   1. Tomáš Kováč odpovede 27. 12. 2016

    Môžete rátať s rovnakým prietokom ako pri 1" rúre. Potrubný filter s náplňou SILIPHOS nemá takmer žiadne tlakové straty. Prietok je obmedzený len pripojením 1".

    10" vložka s náplňou SILIPHOS obsahuje približne 650g SILIPHOS.

    Jeden kilogram Siliphosu®ošetrí 400 000 litrov vody. Priemerná denná spotreba vody na pitné účely a hygienu je približne 100 litrov na osobu a deň. Ročná spotreba vody na osobu je približne 35 000 litrov. Z toho vychádza spotreba menej ako 100 gramov Siliphosu®na osobu a rok. V číselnom vyjadrení sa jedná o náklad menej ako 1,50 € na osobu a rok.

  5. Denisa sa pýta ohľadom Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) 11. 7. 2016

   Prosim Vas co znamena G3/4 a G1?

   1. Tomáš Kováč odpovede 11. 7. 2016

    Takto sa označujú veľkosti propojovacích závitov. Čiže filter G1 má pripojovací závit 1" (DN 25), filter G3/4 má pripojovací závit 3/4" (DN 20). Toto označovanie sa však už snažíme nepoužívať, nakoľko ho málokto pozná...

  6. Martin sa pýta ohľadom Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) 10. 6. 2016

   Napln Siliphos neuvolnuje nejake nevhodne latky do vody? Ked to napojim na rozvod vody do domu, mozem spokojne pit tuto upravenu vodu?

   1. Tomáš Kováč odpovede 10. 6. 2016

    SILIPHOS je schválený Hlavným hygienikom SR na použitie pre pitnú vodu.

    Po jeho pripojení dávkuje malé množstvo polyfosfátov do pitnej vody, ktoré spôsobujú, že sa vodný kameň nemôže prichytiť na vnútorné povrchy zariadení a rozvodov vody. Výrobca SILIPHOS garantuje, že obsah polyfosfátov v pitnej vode upravenej pomocou SILIPHOS je vždy menší ako stanovený zákonný limit.

    POZOR: to však neplatí pre drvené polyfosfáty, ktoré sú na úpravu pitnej vody nevhodné.

    Zároveň však musíme upozorniť, že polyfosfáty vo vode výrazne podporujú rast baktérií, rias, cýst ako aj tvorbu organického slizu na potrubiach. Preto nedoporučujeme používať polyfosfáty (a teda ani SILIPHOS) na chemicky neošetrených vodách bez obsahu voľného chlóru.

    POZOR: niektorí zákazníci výnimočne hlásia po nainštalovaní SILIPHOS zvýšený výskyt kožných problémov.

     

    99,7% obmedzenie tvorby vodného kameňa bez pridávania chemikálii a vedľajších negatívnych účinkov

    Z našich dlhodobých skúseností môžem jednoznačne prehlásiť, že najekologickejší spôsob zmäkčenia vody, ktorý nemá žiadne negatívne vedľajšie účinky je Crystal maiCat. Vrele doporučujem zvážiť práve túto katalytickú ochranu pred vodným kameňom. Crystal maiCat je jednorázová investícia bez akýchkoľvek prevádzkových nákladov.

    Crystal maiCat zabraňuje tvorbe vodného kameňa:

    • Bez pridávania akýchkoľvek chemikálií do vody
    • Bez nutnosti akejkoľvek údržby počas 7 rokov (max. 10 rokov)
    • Bez ochudobňovania vody o vápnik a horčík
    • S certifikovanou účinnosťou 99,7% zabránenia tvorby vodného kameňa na ohrevných špirálach.

    DOPORUČENIE: tamer všetci zákazníci po nainštalovaní systému katalytickej ochrany pred vodným kameňom Crystal maiCat hlásia zlepšenie chuti vody a pripravovaných jedál a nápojov...

  7. Peter sa pýta ohľadom Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) 24. 2. 2016

   Filtračná vložka SILIPHOS je k tomu filtru dodávaná už naplnená, alebo náplň SILIPHOS musím kúpiť zvlášť?

   1. Tomáš Kováč odpovede 24. 2. 2016

    Filtračná vložka SILIHPHOS sa dodáva naplnená.

    K filtračnému telesu je navyše dodávaná aj konzola a kľúč. Na jeho inštaláciu a prevádzku nie je nutné nič dokupovať.

  7 Item(s)

  Zobraziť na stránku