SILIPHOS® originál 0,65L

SKU
siliphos-850g
Krátky popis

Nová náplň SILIPHOS® originál do filtračnej vložky veľkosti 10". Objem 0,65 litra, 850g.

SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka a tým zastavuje koróziu. Postupne odstraňuje aj staré nánosy kameňa a hrdze a postupne vyčistí celý systém.

SILIPHOS® je schválený hlavným hygienikom SR pre ošetrovanie pitnej vody!

Špeciálna cena 22,99 € Normálna cena 24,90 €

POZOR: na Slovenskom trhu sa častokrát namiesto originálneho SILIPHOS® predáva čínska napodobenina! ORIGINÁLNY SILIPHOS® má trochu väčšie guľôčky a úspešne prešiel certifikáciou na pitnú vodu!!

SILIPHOS® zabraňuje korózii a usadzovaniu vodného kameňa

SILIPHOS® zabráni korózii a usadzovaniu vodného kameňa v systémoch rozvodu pitnej vody u odberateľov, zabraňuje tvorbe vodného kameňa vo výmenníkových staniciach na prípravu TÚV a postupne odstraňuje už usadený vodný kameň u odberateľov v obytných domoch, hoteloch, ubytovacích zariadeniach, nemocniciach, práčovniach, v priemysle a pod.

Filter s náplňou SILIPHOS® slúži na ochranu potrubia a zariadení pre ohrev vody pred tvorbou vodného kameňa. Inštaluje sa buď na vstupnom potrubí do objektu alebo priamo pred chránený spotrebič. Použitú zmäkčovaciu náplň Siliphos® je možné vymeniť za novú, čiže na výmenu stačí iba zakúpiť iba filtračné médium Siliphos®.

Ako pracuje

SILIPHOS® je špeciálna zmes polyfosfátov s obsahom kremičitanov vo forme sklovitých priehľadných guličiek.Svojou chemickou skladbou a komplexným charakterom zabraňuje alebo obmedzuje:

 • usádzanie solí vápnika a horčíka (vodného kameňa) na vnútorných stenách potrubí, vonkajších stenách vyhrievacích telies;
 • koróziu vnútorných stien potrubí a vonkajších stien vyhrievacích telies.
Siliphos® ošetruje už postihnuté rozvody a zariadenia tým, že odstraňuje postupne niektoré už vytvorené nánosy vodného kameňa a nánosy korózie.  Spevňuje na ich povrchu a tým zabraňuje ďalšiemu postupu korózie.

Siliphos® vytvára vnútornom povrchu potrubí a vyhrievacích telies mikrofilm. Tenká vrstva kremičitanov a polyfosfátov - mikrofilm zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách a v prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka do potrubí, čím zastavuje koróziu.

Schválený hygienikom SR

Siliphos® je odsúhlasený Hlavným hygienikom SR pre ošetrovanie pitnej vody. Používa sa pri veľkovýrobe teplej úžitkovej vody (TÚV), v rodinných domoch na ochranu ohrievačov teplej vody, ochranu ohrievacích telies v pračkách, umývačkách riadu a na ochranu keramických obkladov. V Európe sa používa viac ako 40 rokov. Je univerzálnym produktom pre stredne tvrdé a veľmi mäkké vody.

Jeho funkčnosť potvrdzujú teplárenské spoločnosti v Nitre, Prešove, Piešťanoch a v ďalších mestách, kde je veľmi tvrdá voda a na zabránenie tvorby vodného kameňa v systémoch využívajú práve Siliphos®

EFEKTY

 •   Ochrana systémov rozvodu vody a vnútorných rozvodoch.
 •   Prevencia proti hrdzavej vode a zanášaniu potrubia vodným kameňom.
 •   Zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách a v potrubí.
 •   Šetrenie nákladov na opravy a výmeny potrubí, výmenníkových staníc a batérií.
 •   Ošetruje už postihnuté rozvody a zariadenia tým, že postupne odstraňuje už vytvorené nánosy vodného kameňa a nánosy korózie.
 •   Šetrenie energie na ohrev vody.
 •   Úspora finančných nákladov.
 •   Zvýšenie životnosti zariadení.
 •   Nemení minerálne zloženie vody.

POUŽITIE

Siliphos® sa nasype do prietočného zariadenia, je ho možno použiť v takmer každom rozvode pitnej vody. Nepotrebuje elektrický prúd a dopĺňanie náplne je absolútne jednoduché.

Siliphos® sa predáva ako filtračná vložka alebo sa dajú kúpiť samostatné guličky v sáčku.

APLIKÁCIE

Tvrdá voda

Vyše 65% územia Slovenska disponuje tvrdou vodou. Používanie takejto vody najmä pri ohreve na TÚV sa tvoria usadeniny vodného kameňa, ktoré znižujú prietok a výrazne zhoršujú prestup tepla pri ohreve. Riešenie: na prívodné potrubie do celého objektu sa nainštaluje potrubný filter (objem média závisí od prietoku) v ktorom sú nasypané guličky SILIPHOS®-u.

Mäkká voda

Mäkká, alebo tzv. „hladná voda“ sa vyskytuje asi na 15% územia Slovenska. Pretože obsahuje minimálne množstvo minerálnych látok je veľmi agresívna voči kovom a spôsobuje koróziu. Z vodovodu často tečie „hrdzavá“ voda. Siliphos® vytvorí na vnútornej stene potrubia mikroskopickú vrstvičku, ktorá zabráni vode pôsobiť korozívne.

Príprava TÚV

Uplatnenie Siliphosu®  v obytných domoch, kde sa inštalujú spoločné výmenníkové stanice, na ohrev pitnej vody. Príprava TÚV v jednom výmenníku pre celý objekt je jednoznačne ekonomicky prospešná. Očakávaná úspora sa ale po krátkom čase stratí, ak sa výmenník zanesie vrstvou vodného kameňa. V prvom rade sa výrazne zhoršia parametre prestupu tepla a na rovnaké množstvo TÚV sa spotrebuje o 20 – 40% viac horúcej vody, resp. pary ako v prípade ak sa vodný kameň netvorí. Ďalšie náklady sa prejavia v nutnosti častého čistenia trubiek, alebo dosiek výmenníka. Siliphos® obmedzí alebo zabráni tvorbe vodného kameňa a u niektorých typov usadenín odstráni aj ten, ktorý sa už vytvoril.

Odstránenie hrdzavej vody

Aplikáciami vo vodárenských spoločnostiach, ktoré prevádzkujú verejné vodovody sa jednoznačne potvrdilo, že sa senzorické vlastnosti vody zlepšili už po niekoľkých týždňoch úpravy vody pomocou Siliphosu®.

Ochrana zariadení v rodinných domoch a bytoch

Aj pre maloodberateľov vody je možné použiť jednoduché riešenie. Do rozvodu vody v šachte, alebo v stúpačke sa nainštaluje filtračné zariadenie o objeme 350 ml, alebo 650 ml. Siliphos® chráni vodovodné rozvody, batérie, pračku, umývačku riadu atď.. Prestanete nakupovať drahé tablety a super čistiace roztoky, pretože ich jednoducho nebudete potrebovať. Hlavným prínosom Siliphosu je výrazná úspora energetických nákladov. Vodný kameň, alebo inkrusty hrdze pôsobia ako izolant prestupu tepla. V lokalitách s tvrdou vodou sa jedná až o 30%‐né úspory.

Ekonomické zhodnotenie

Spotreba SILIPHOS-u je veľmi nízka!! !  Jeden kilogram SILIPHOSU® ošetrí 400 m3 vody.

Jeden kilogram Siliphosu®ošetrí 400 000 litrov vody. Priemerná denná spotreba vody na pitné účely a hygienu je približne 100 litrov na osobu a deň. Ročná spotreba vody na osobu je približne 35 000 litrov. Z toho vychádza spotreba menej ako 100 gramov Siliphosu®na osobu a rok. V číselnom vyjadrení sa jedná o náklad menej ako 1,50 € na osobu a rok. Spotreba „zmäkčovačov“ vody do pračiek a umývačiek riadu, čistiacich prostriedkov na batérie, keramické obklady a sanitárne zariadenia stojí mesačne určite viac ako náklad na Siliphos®za rok. Siliphos® vám ušetrí niekoľko desiatok € ročne.

Siliphos® je ochranná známka výrobcu, firmy BKG Water Solutions GmbH, Ludwigshafen/Rh., Spolková Republika Nemecko.

Jedine pod týmto označením je schválený Úradom verejného zdravotníctva SR na použitie pre pitnú vodu.

 

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:SILIPHOS® originál 0,65L
Vaše hodnotenie
Zadať otázku
Máte otázky k produktu? Kontaktujte nás.
Otázky a odpovede (5):

5 Item(s)

Zobraziť na stránku
 1. martin sa pýta ohľadom SILIPHOS® originál 1 L 4. 2. 2019

  Hlavny privod vody upravujem SILIPHOS-om. V jednej z odpovedi uvadzate, ze takto upravena voda nieje celkom vhodna na pitie. Viete mi prosim odporucit nejaky filter, resp. filtracnu volzku ktorou by bolo mozne SILIPHOS-om upravenu vodu zbavit neziaducich zloziek (montaz pod kuchynsky drez), okrem reverznej osmozy?

  1. Tomáš Kováč odpovede 7. 2. 2019

   Polyfosfáty čiastočne odstraňuje z vody aktívne uhlie, efektívne v domácom použití len reverzná osmóza. Ak nechcete reverznú osmózu, doporučujem použiť viac-stupňový kuchynský filter Aquaphor so špeciálne upraveným aktívnym uhlím Crystal ECO, Crystal ECO Antibakterial, Crystal QUADRO.

   Ohľadom efektívnosti aktívneho uhlia pri odstraňovaní polyfosfátov je však dostupných len veľmi málo testov/skúseností, nakoľko pri priemyselnom odstraňovaní polyfosfátov sa používajú iné účinnejšie metódy (napr. biologické odbúranie), ktoré sú však pre domácnosti nevhodné.

   SILIPHOS je schválený hlavným hygienikom SR na úpravu pitnej vody. Čiže voda upravená SILIPHOSom je pitná!

   Polyfosfáty nie sú vyslovene škodlivé pre ľudský organizmus. Pôsobia skôr ako hnojivo, čiže podporujú rast všetkého živého vo vode. Preto doporučujeme zvážiť použitie polyfosfátov pri mikrobiologicky kontaminovaných vodách, kde situáciu môže dávkovanie polyfosfátov ešte zhoršiť.

   Tak ako pri potravinách, ani pri vode nie je ideálne, keď sa do nej pridávajú ďalšie látky. Výrobca SILIPHOS však garantuje, že obsah polyfosfátov v pitnej vode upravenej pomocou SILIPHOS je vždy menší ako stanovený zákonný limit. Preto SILIPHOS nepredstavuje významný zásah do kvality pitnej vody.

 2. Milan sa pýta ohľadom SILIPHOS® originál 0,65L 21. 5. 2018

  Otázka:
  Je možné nainštalovať Siliphos na vykurovací okruh od kotla, keďže tento okruh je uzavretý a voda v ňom cirkuluje a neprechádza cez nádržku s guličkami, alebo stačilo keď už som okruh naplnil vodou, ktorá prešla z hlavného ventilu cez nádržku so Siliphosom?

  1. Martin Gabor odpovede 19. 6. 2018

   Odpoveď: Na vykurovací okruh odporúčame: MiniDUE https://www.mojavoda.sk/zmakcenie-vody-mini-due

 3. robert sa pýta ohľadom SILIPHOS® originál 0,65L 3. 8. 2017

  Môžem používať Siliphos na vstupe do domového rozvodu, ak na vodovodnom potrubí ďalej budem mať pripojenú reverznú osmózu ( nie je to záťaž pre membránu RO)?

  1. Tomáš Kováč odpovede 13. 8. 2017

   SILIPHOS alebo polyfosfáty nepredstavujú pre reverznú ozmózu žiaden problém, dokonca predĺžia životnosť osmotickej membrány. Takže odpoveď je ÁNO, môžete to takto používať.

 4. peter sa pýta ohľadom SILIPHOS® originál 0,65L 16. 9. 2016

  Môžem používať siliphos keď mám domovú čističku odpadových vôd?

  1. Tomáš Kováč odpovede 16. 9. 2016

   Áno, SILIPHOS sa môže používať keď máte ČOV.

   Hlavnou zložkou SILIPHOS sú polyfosfáty a tie pôsobia ako výborné hnojivo pre všetko živé nachádzajúce sa vo vode. Čiže SILIPHOS bude navyše podporovať rozmnožovanie baktérií v čističke odpadových vôd.

 5. Jozef sa pýta ohľadom SILIPHOS® originál 0,65L 11. 3. 2016

  Je možné vodu upravenú cez Silifos na odstránenie vodného kameňa používať na pitie resp. varenie?

  1. Tomáš Kováč odpovede 11. 3. 2016

   Siliphos® je odsúhlasený Hlavným hygienikom SR pre ošetrovanie pitnej vody.

   Nakoľko však SILIPHOS a iné polyfosfáty výrazne podporujú rast baktérií a rias, nedoporučujeme používať SILIPHOS (polyfosfáty) na vodu, kde hrozí riziko mikrobiologickej kontaminácie.

5 Item(s)

Zobraziť na stránku
Našli sme ďalšie produkty o ktoré by ste mohli mať záujem!