Potrubné filtre

Filtre inštalované priamo na vodovodné potrubie. Zvyčajne slúžia na zachytenie mechanických nečistôt (zákal, hrdza, piesok) na vstupe vody do objektu.

Štandardné veľkosti filtračných telies a vložiek:

 • Do štandardného 5" filtra pasujú 5" vložky (výška 5", priemer 2-1/2")
 • Do štandardného 10" filtra pasujú 10" vložky (výška 10", priemer 2-1/2")
 • Do štandardného 20" filtra pasujú 20" vložky (výška 20", priemer 2-1/2")
 • Do 10" BigBlue filtra pasujú 10" BigBlue vložky (výška 10", priemer 4-1/2")
 • Do 20" BigBlue filtra pasujú 20" BigBlue vložky (výška 20", priemer 4-1/2")

Všetky nami ponúkané potrubné filtre štandardných veľkostí (5",10",20",10" BigBlue, 20" BigBlue) sú kompatibilné s príslušnými vložkami (pokiaľ v popise produktu nie je uvedené inak).

Pri filtrácii mechanických nečistôt sa postupuje vždy v smere prúdenia vody od naj-hrubšíeho (napr. 100mcr) filtra k naj-jemnejšiemu (napr. 20mcr).

Otázky a odpovede (26):

Items 11 to 20 of 26 total

Stránka
Zobraziť na stránku
 1. Martin sa pýta 7. 5. 2017

  Mám vŕtanú studňu a ide mi taký jemný piesok. Mám tam aj dva filtre na mechanické nečistoty ale asi nestačia a piesok sa mi vždy dostane do tlakového spínača a ten občas blbne a musím ho vyčistiť. Viete mi povedať výber filtra príp. filtrov aby mi zachytával aj jemný piesok? Ďakujem

  1. Tomáš Kováč odpovede 5. 6. 2017

   Odstránenie jemného piesku z vody

   Ak sa jedná o jemný piesok, zachytia ho filtre s jemnosťou pod 20 mikrometrov. Ideálne sú filtračné vložky z fúkaného polypropylénu, alebo môžete použiť filter Cintropur NW-25, prípadne Cintropur NW-32.

   Odstránenie ílu z vody

   V prípade, že sa jedná o íl, je potrebná ešte jemnejšia filtrácia pod 5 mikrometrov. Íl však všetky jemné filtračné vložky rýchlo zanesie a bežné vložky rýchlo strácajú prietok. Ideálne je použiť buď plne automatickú úpravnňu vody Crystal Hyperfilter, alebo veľké filtračné vložky s extrémne jemnou filtráciou a vysokým prietokom Crystal Disruptor BigBlue 20".

 2. Marcel Leitman sa pýta 27. 4. 2017

  V dome mám rozvod studničnej vody s extremnou tvrdosťou 43dh. Vodný kameň mi niči všetky spotrebiče preto by som chcel tento problém vyriešiť. Aký prístroj alebo prístroje mi doporučujete použiť?

  1. Tomáš Kováč odpovede 1. 5. 2017

   Jednoznačne doporučujem na takto tvrdú vodu len tie najúčinnejšie zmäkčovače vody.

   Soľankové zmäkčovače vody

   Veľmi účinné odstránenie vodhého kameňa. Soľankové zmäkčovače neslúžia len na ochranu technologického vybavenia, ale dokážu podstatne znížiť tvorbu bielych fľakov aj na viditeľných plochách, kde sa voda vysuší (napríklad sklo sprchového kúta, sanita, obkladačky). Soľankové zmäkčovače teda eliminujú vodný kameň  všade a úplne. 

   Hlavnou nevýhodou soľankových zmäkčovačov je, že namiesto vápnika a horčíka (ktorý tvorí viditeľný vodný kameň), pridávajú do vody sodík. Znižujú teda kvalitu pitnej vody.

   Pri takto vysokej tvrdosti vody (nad 35 dH), bude Vaša voda zmäkčené soľankovým zmäkčovačom obsahovať tak vysoké množstvá sodíka, že bude nepitná. Preto ak sa rozhodnete použiť soľankový zmäkčovač, doporučujem pitnú vodu v kuchyni zabezpečiť filtrovaním pomocou reverznej osmózy, ktorá dokáže z pitnej vody odstrániť až 95% pridaného sodíka.

   • CrystalSOFT WH 21 - lacný no veľmi spoľahlivý soľankový zmäkčovač vody.
   • Ecowater SoftAqua 22 - soľankové zmäkčovače Ecowater dosahujú jednoznačne najnižšiu spotrebu soli na 1m3 zmäkčenej vody. 

    

   CrystaliT®

   CrystaliT® veľmi účinne chráni technologické vybavenie tým, že pomocou fyzikálnych procesov kryštalizácie premieňa "vodný kameň" na "vodný piesok". Takto premenený vodný kameň už nedokáže pevne priľnúť k povrchom a je z neustále obtekaných plôch priebežne odnášaný pretekajúcou vodou. CrystaliT® preto dokonale chráni pred usádzaním vodného kameňa všetko technologické vybavenie domácnosti (ako sú rozvody vody, bojler, práčka, umývačka, sanita zvnútra, či trysky na sprchových hlaviciach). Nedokáže však zabrániť tvorbe fľakov z "vodného piesku" na plochách, kde sa voda vysuší (napríklad na skle sprchového kúta, obkladačkách, alebo sanite zvonku).

   Viac informácií ako CrystaliT® funguje nájdete na: http://www.zmakcovacvody.eu/ako-to-funguje/

   Hlavnou výhodou je úplne bez-údržbová prevádzka. CrystaliT® na kryštalizáciu vodného kameňa využíva len fyzikálne procesy a kinetickú energiu pretekajúcej vody. Na svoju prevádzku nepotrebuje žiadnu soľ, elektriku, regeneráciu, preplachy či servis. Nemá teda ani žiadne prevádzkové náklady a vôbec nemení kvalitu pitnej vody.

   Vzhľadom na veľmi vysokú tvrdosť vody pre Váš rodinný dom doporučujem tieto modely CrystaliT®:

   • CrystaliT®  L   -   pre rodinný dom s veľmi tvrdou vodou a maximálne 1 kúpeľňou
   • CrystaliT® XL    - pre rodinný dom s veľmi tvrdou vodou a maximálne 2 kúpeľňami

 3. Martin Chlebcok sa pýta 20. 3. 2017

  Ktory filter je vhodny pre filtraciu studnicnej vody?

  1. Tomáš Kováč odpovede 20. 3. 2017

   Úprava studničnej vody sa dá spraviť len na základe rozboru vody.

   No na každú studňu budete určite potrebovať aspoň dobrý filter na mechanické nečistoty, lacnými prevádzkovými nákladmi, a dlhými intervalmi čistenia/výmeny vložiek. Doporučujem niektorý z týchto:

   • https://www.mojavoda.sk/vodne-filtre-potrubne/cintropur-nw-32
   • https://www.mojavoda.sk/vodne-filtre-potrubne/potrubny-filter-s-maualnym-odkalovanim-cosmo2
   • https://www.mojavoda.sk/vodne-filtre-potrubne/bravofil-samocistiaci-filter-spatny-preplach

 4. Peter Tichý sa pýta 7. 2. 2017

  V rozbore vody z vrtu bol zvýšený abioseston a vláknité baktérie. Prosím aké filtre sú vhodné na odstránenie abiosestónu a vlaknitých bakterií z vody?

  1. Tomáš Kováč odpovede 8. 2. 2017

   Abiosestón je tvorený mikroskopickými organickými čiastočkami nachádzajúcimi sa vo vode. Sú to kúsky mikroorganizmov, pôdy, lístia alebo inej organickej hmoty, veľkosti niekoľko mikrometrov. Dajú sa z vody odstrániť jedine veľmi jemným mechanickým filtrom. To však predstavuje problém, nakoľko čím má mechanický filter menšie póry, tým má väčšie tlakové straty a je menej prietokový. Preto pomocou bežnej mechanickej filtrácie nie je možné abiosestón z vody odstrániť a zároveň zachovať dostatočné prietoky.

    

   Odstránenie abiosestónu a baktérií na vstupe vody do objektu:

   Na odstránenie abiosestónu pri vysokých prietokoch existuje len jediná technológia - nano filtre pracujúce na báze elektro-statickej príťažlivosti. Tieto filtre slúžia aj ako efektívna ochrana pred baktériami, čiže jedným filtrom sa rieši nielen abiosestón, ale aj mikrobiologická ochrana:

    

   Odstránenie abiosestónu a baktérií z pitnej vody v kuchyni

   Alternatívnym riešením je odstránenie abiosestónu a baktérií len v kuchyni špecializovaným kuchynským filtrom umiestneným v kuchynskom dreze. Takýmto spôsobom sa dokonale ošetrí voda na pitie a varenie len v kuchyni:

 5. Rasto sa pýta 21. 11. 2016

  Mame studnu pre celu ulicu a v sytku na baterii je stale plno akoby malych zrniecok piesku. Mozete mi doporucit vhodny filter na privod vody do domu?

  1. Tomáš Kováč odpovede 21. 11. 2016

   Na zachytenie jemného piesku môžete použiť akýkoľvek potrubný filter so sitom jemnosti do 100 mikrometrov.

   Potrubné filtre s nerezovým sitom maju najdlhšiu životnosť filtračnej vložky, a teda aj najnižšie prevádzkové náklady. Nerezové sitá sú dostatočne jemné na zachytenie piesku. Doporučujem najmä tieto:

   Výbornou alternatívou s ešte jemnejšou filtráciou sú vysoko-prietokové filtre s filtračnými rukávmi Cintropur:

 6. Michal sa pýta 21. 11. 2016

  Uvažujem nad kúpou filtra na mechanické nečistoty s odkaľovaním. Chcem ho zaradiť pred samonasávacie čerpadlo Sigma. Bude fungovať odkaľovanie, keďže sa filter preplachuje tlakom a pred čerpadlom je podtlak?

  1. Tomáš Kováč odpovede 21. 11. 2016

   Odkalovanie Vám nebude fungovať. Je to tak ako píšete. Na výplach/odkalenie potrebuje filter tlak a nie pod-tlak. Čiže na správnu funkciu odkalovania sa musí mechanicky filter zaradiť až za čerpadlo.

   Pred čerpadlo nedoporučujeme umiestňovať žiadny filter !!!

   Mechanický filter umiestnený pred čerpadlom sa postupne zapcháva a obmedzuje tým prietok vody. Následne čerpadlo bude na čerpanie toho istého množstva vody potrebovať čoraz vyšší a vyšší výkon a potečie cez neho čoraz menej vody. Čerpadlo sa takto bude prehrievať a môže sa poškodiť. Ak sa filter nevyčisti, búd sa časom roztrhne filteracne sito, alebo sa zlyhá čerpadlo.

   Filter na mechanické nečistoty sa z tohto dôvodu umiestňuje až za čerpadlo.

 7. Jozef Galeštok sa pýta 19. 10. 2016

  Ako by sa dá odstrániť červene sfarbenie pitnej vody z vlastnej vykopanej studne?

  1. Martin Gabor odpovede 16. 12. 2014

   S najväčšou ravdepodobnosťou ide o vysoké koncentrácie železa, ktoré sfarbuje vodu dočervena. Prítomnosť železa vo vode je hygienicky neškodná, ale zhoršuje vzhľad vody, jej chuť, zanecháva hrdzavé škvrny, spôsobuje premnoženie železitých baktérií, ktoré upchávajú potrubia a pri ich odumieraní zapáchajú. Pitná voda má limitovaný obsah železa 0,5 mg/l.

   Žiaľ, rozpustené železo sa zo studňovej vody nedá jednochucho odstrániť pomocou potrubného filtra na mechanické nečistoty. Filtre na mechanické nečistoty dokážu čiastočne zachytiť len hrdzu, teda už vyzrážané železo. Nevyzrážané, rozpustené železo cez mechanické filtre voľne prechádza, dostáva sa do rozvodov a farbí sanitu a prádlo na červeno-hnedo.

   Železo nachádzajúce sa v studňovej vode sa dá účinne odstrániť len pomocou špecializovanej úpravne vody.

   Na odstránenie železa ponúkame unikátnu úpravňu vody s najvyššími účinnosťami a najnižšími prevádzkovými nákladmi na trhu - Crystal Oxydizer (železo, mangán, sírovodík).

   Crystal Oxydizer na svoju prevádzku nepotrebuje žiadne chemikálie, nie sú potrebné žiadne servisné prehliadky. Regeneruje sa len preplachom čistou vodou.

 8. Miroslav Hric sa pýta 14. 10. 2016

  V akom poradí mám zoradiť filtre zo studne - uhlíkový, na vodný kameň a mechanický?

  1. Tomáš Kováč odpovede 14. 10. 2016

   Prvý filter je vždy na mechanické nečistoty. Týmto sa chráni a predlžuje životnosť nielen technologického vybavenia, ale aj ďalších filtrov alebo filtračných zariadení. Doporučujem nasledovné poradie:

   1. Filter na mechanické nečistoty
    (napríklad Cintropur NW25, alebo Cintropur NW32)
   2. Uhlíkový filter
    (ak chcete aby aktívne uhlie aj niečo robilo, tak použite filter veľkosti BigBlue 20" + filtračnú vložku s lisovaným uhlím veľkosti BigBlue 20")
   3. Filter na vodný kameň
    (napríklad SILIPHOS, Crystal maiCat, Crystal MAGIKO, Crystal MAG, prípadne Soľankový zmäkčovač)

   Pozor na SILIPHOS alebo iné Polyfosfáty - pri mikrobiologicky kontaminovanej vode slúžia ako výborné hnojivo pre množenie baktérií. Čiže na takéto vody polyfosfáty nedávať.

 9. Marián Gič sa pýta 10. 10. 2016

  Vývame v rodinnom dome a odoberame vodu aj zo studne. Voda je často zakalena hlavne po výdatnom daždi. Pred čerpadlom máme namontovaný základný filter. Na túto vodu je napojená práčka a systém kúrenia a ohrevu vody. Nepouživame ju na pitie.Aky filter máme zvoliť aby bola voda čistá a tiež ako umiestniť filter?

  1. Tomáš Kováč odpovede 10. 10. 2016

   Pred čerpadlo sa zvyčajne umiestňuje len filter na najhrubšie nečistoty ako ochrana čerpadla. Tento filter je príliš hrubý (okolo 150-200 mikrónov) aby dokázal odstrániť jemný zákal z vody. Na odstránenie jemného zákalu Vám bude postačovať lepší potrubný filter na mechanické nečistoty s jemnosťou sita okolo 20 mikrónov.

   Doporučujem Vám najmä tento filter: má veľkú filtračnú plochu (2-násobnú oproti bežným 10" filtrom), cyklónový efekt a odkaľovací ventil:

    

   Ak chcete lacnejší, bude postačovať aj tento. No bude sa oproti navrhnutému oveľa rýchlejšie zapchávať a teda bude treba častejšie vymieňať filtračnú vložku. Jemnosť filtrácie je však podobná ako pri tom drahšom filtri.

   https://www.mojavoda.sk/vodne-filtre-potrubne/aquafilter-potrubny-filter-10

 10. Matúš Šaradín sa pýta 27. 9. 2016

  Keď dám do rodinného domu tri filtre (mechanický, uhlíkový a na vodný kameň) veľkosti 10", spomalí sa mi prietok?

  1. Tomáš Kováč odpovede 27. 9. 2016

   Záleží hlavne od hustoty mechanického filtra, ktorý je vždy zaradený ako prvý. Čím hustejší (menej mikrónov), tým lepšie filtruje, ale aj sa rýchlejšie zapchá a spomalí prietok. Preto pri studničných vodách zo zvýšeným zákalom doporučujeme najprv nainštalovať mechanický filter zachytávajúci hrubé mechanické nečistoty (sito okolo 100 mikrometrov), a až následne inštalovať jemnejší filter (sito okol 20 mikrometrov.).

   Ak by ste to chceli vyriešiť jedným filtrom, doporučujem použiť Cintropur. Sú to jedny z najprietokovejších filtrov na mechanické nečistoty. Cintropur NW 32 filtruje dostatočne jemne, no má veľkú filtračnú plochu a preto sa zapcháva podstatne pomalšie.

   Ak chcete na vstup domu aj filtráciu aktívnym uhlím, štandardný 10" filter je príliš malý. Doporučujem použiť podstatne väčší filter veľkosti Big Blue (musíte kúpiť BigBlue obal + BigBlue uhlíkový filter). Iba pri veľkosti BigBlue má filtrácia aktívnym uhlím na hlavnom vstupe vody do objektu zmysel:

Items 11 to 20 of 26 total

Stránka
Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 39

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. 10" Potrubný filter, KOMPLETNÁ SADA (Aquafilter)
  Hodnotenie:
  87%

  Cena od 22,90 €

  10" Potrubný filter na studenú vodu s vylepšeným tvarom a zosilnenými plastmi (pracovný tlak do 10 bar). Veľkosť pripojenia: ½”, ¾” a 1”. Dodávaná je kompletná sada:Potrubný filter +…
 2. 10" Potrubný filter, KOMPLETNÁ SADA (Atlas filtri)

  Cena od 16,10 €

  10" Potrubný filter na studenú vodu Atlas filtri DP Senior. Veľkosť pripojenia: ½”, ¾” a 1”. Dodávaná je kompletná sada: Potrubný filter + kľúč + konzola. Balenie neobsahuje filtračnú vložku. Určenie:…
 3. 10" Potrubný filter, KOMPLETNÁ SADA (ECOSOFT)
  22,90 €
  10" Potrubný filter na studenú vodu od poprednej firmy ECOSOFT s 5 μm polypropylénovou vložkou na mechanické nečistoty. Zachytáva všetky mechanické nečistoty, t.j. piesok, čiastočky hrdze, zákal. Veľkosť závitu 3/4". Do filtra pasujú všetky štandadardné filtračné vložky…
 4. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (1/2" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 5. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (3/4" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 6. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 7. 5" Potrubný filter
  18,00 €
  5" Potrubný filter pre všestranné použitie na úpravu vody v domácnostiach ale aj v laboratóriách či priemysle. Vhodný na mechanickú filtráciu vody, na doúpravu pitnej vody alebo ako pre / post - filtre pre…
 8. ATLAS filtri senior DP 10"DUO

  Cena od 32,20 €

  Dvojdielny potrubný filter Atlas DP 10" Duo je určený na filtrovanie pitnej alebo užitkovej vody. Je ideálny pri filtrovaní vody s vysokým obsahom mechanických častíc, ako piesok, ilovité sedimenty, kal a pod.. Súčasťou filtra je držiak na uchytenie na stenu, skrutky a kľúč na…
 9. ATLAS filtri senior DP 10"TRIO

  Cena od 46,50 €

  Trojdielny potrubný filter Atlas DP 10" Trio je určený na filtrovanie pitnej alebo užitkovej vody. Je ideálny pri filtrovaní vody s vysokým obsahom mechanických častíc, ako piesok, ilovité sedimenty, kal a pod.. Súčasťou filtra je držiak na uchytenie na stenu, skrutky a kľúč na…
 10. 10"AMG Sedimentačný filter samočistiaci
  39,90 €
  Potrubný filter s nylonovou premývateľnou filtračnou vložkou odstraňuje z vody mechanické nečistoty väčšie ako 60 μm. Na hlavici filtra je odvzdušnovací ventil, na spodku nádoby filtra je umiestnený odkaľovací ventil (v…
 11. Potrubný sedimentačný Filter Max
  Hodnotenie:
  100%
  69,00 €
  Potrubný filter s nerezovou filtračnou vložkou a odkaľovaním, Odstraňuje sedimenty z vody ako zákal, piesok, hrdza, prach, a všetky nečistoty väčšie ako 40 µm. KOMPLETNÉ BALENIE: obsahuje teleso filtra, nerezovú vložku,…
 12. Cintropur NW 25
  Hodnotenie:
  60%
  79,90 €
  Mechanické filtre CINTROPUR sú výnimočné malou tlakovou stratou, možnosťou manuálneho odkaľovania, jednoduchou výmenou filtračných vložiek, širokou ponukou filtračných rukávov 5,10, 25, 50, 100, 150 mikrónov a…
 13. Cintropur NW 25 duo
  Špeciálna cena 199,00 € Normálna cena 214,00 €
  Potrubný filter CINTROPUR DUO v sebe spája výhody mechanickej filtrácie pomocou Cintropur NW 25 s výnimočne malými tlakovými stratami, a úpravu vody pomocou granulovaného aktívneho uhlia (dodávaný bez…
 14. Cintropur NW 25 TE
  114,90 €
  Uhlíkový filter Cintropur NW25 TE predstavuje filtračné zariadenie obsahujúce aktívny uhlík, ktorý odstraňuje nepríjemné pachy, upravuje chuť vody, predovšetkým však absorbuje škodlivý chlór…
 15. Cintropur NW 32
  109,90 €
  Väčšia verzia mechanického filtra CINTROPUR s dvojnásobnou filtračnou plochou v porovnaní s NW25 a zároveň výnimočné malou tlakovou stratou, možnosťou manuálneho odkaľovania, jednoduchou výmenou filtračných vložiek…
 16. Cintropur NW 32 TE
  139,90 €
  Filter Cintropur NW32 TE je plniteľný potrubný filter, do ktorého je možné nasypať granulované filtračné médium: Aktívne uhlie, Siliphos, Pyrolox.  Filtračné médium nie je súčasťou balenia, je potrebné si ho dokúpiť samostatne v množstve 1,7L. Štandardne dodávané…
 17. Cintropur NW 280
  Hodnotenie:
  100%
  199,90 €
  Polopriemyselný mechanický filter CINTROPUR pre komerčné využitie s  výnimočne malou tlakovou stratou.  Jednoduchá výmena filtračných vložiek - rukávou.   Ekologicky nenáročný - vymieňajú sa iba…
 18. Cintropur NW 340
  211,90 €
  Polopriemyselný mechanický filter CINTROPUR pre komerčné využitie s  výnimočne malou tlakovou stratou.  Jednoduchá výmena filtračných vložiek - rukávou.   Ekologicky nenáročný - vymieňajú sa iba…
 19. Cintropur NW 400
  239,90 €
  Polopriemyselný mechanický filter CINTROPUR pre komerčné využitie s  výnimočne malou tlakovou stratou.  Jednoduchá výmena filtračných vložiek - rukávou.   Ekologicky nenáročný - vymieňajú sa iba…
 20. Cintropur NW 500
  369,90 €
  Mechanický filter na úpravu pitnej vody pre domácnosti, slúži ako ochrana bytových a domových inštalácií odfiltrovaním pevných častíc (hlina, piesok, častice hrdze,...) obsiahnutých vo vode. Pripojenie :…
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 39

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer