Potrubné filtre

Filtre inštalované priamo na vodovodné potrubie. Zvyčajne slúžia na zachytenie mechanických nečistôt (zákal, hrdza, piesok) na vstupe vody do objektu.

Štandardné veľkosti filtračných telies a vložiek:

 • Do štandardného 5" filtra pasujú 5" vložky (výška 5", priemer 2-1/2")
 • Do štandardného 10" filtra pasujú 10" vložky (výška 10", priemer 2-1/2")
 • Do štandardného 20" filtra pasujú 20" vložky (výška 20", priemer 2-1/2")
 • Do 10" BigBlue filtra pasujú 10" BigBlue vložky (výška 10", priemer 4-1/2")
 • Do 20" BigBlue filtra pasujú 20" BigBlue vložky (výška 20", priemer 4-1/2")

Všetky nami ponúkané potrubné filtre štandardných veľkostí (5",10",20",10" BigBlue, 20" BigBlue) sú kompatibilné s príslušnými vložkami (pokiaľ v popise produktu nie je uvedené inak).

Pri filtrácii mechanických nečistôt sa postupuje vždy v smere prúdenia vody od naj-hrubšíeho (napr. 100mcr) filtra k naj-jemnejšiemu (napr. 20mcr).

Otázky a odpovede (26):

Items 21 to 26 of 26 total

Stránka
Zobraziť na stránku
 1. Alena Contofalska sa pýta 11. 8. 2016

  Mame studnu. Voda je tvrda a obsahuje aj dusicnany (na hranicnych hodnotach - pre deti nie je vhodna). Ako a cim osetrit takuto vodu?


  1. Tomáš Kováč odpovede 11. 8. 2016

   Odstránenie dusičnanov

   Pre deti je doporučené aby voda neobsahovala viac dusičnanov ako 20 mg/l, ideálne pod 10 mg/l. Takéto hodnoty sa dajú z Vašej vody spoľahlivo dosahovať len 2 spôsobmi:

   • Centrálna úpravňa vody odstraňujúca dusičnany:
    Toto zariadenie odtráni dusičnany až takmer na nulové hodnoty už na vstupe vody do domu. Čiže celá voda vstupujúca do domu bude dokonale zbavená všetkých dusičnanou. Je to plne automatické zariadenie, užívateľ len raz za niekoľko mesiacov dosype tabletovanú soľ do soľankovej nádoby.

   • Kuchynský filter na báze reverznej osmózy:
    Vyrobí výbornú pitnú vodu zbavenú dusičnanov (ale aj iných kontaminantov) v kuchyni. Filtrovaná voda pomocou reverznej osmózy slúži výlučne na pitie a varenie. Zariadenie sa zvyčajne inštaluje do kuchynského drezu a filtrovaná voda sa naberá zo špeciálneho kohútika na kuchynskom dreze.  Kôli obmedzenej kapacite však nie je možné touto technológiou ošetriť všetku vodu v rodinnom dome alebo byte.

    

   Ochrana pred vodným kameňom

   Na zmäkčenie vody alebo obmedzenie tvorby vodného kameňa máme v ponuke množstvo produktov v každej cenovej hladine a s rôznymi účinnosťami.

   • Najlacnejšie, no aj najmenej účinné sú magnety, elektromagnety a galvanické články (Crystal MAG, Crystal MAGIKO, EZV-D, Hydroflow, IPS, IPP). Všetky doteraz publikovené nezávislé testy preukazujú maximálnu účinnosť týchto zariadení do 50%. Obmedzujú tvorbu vodného kameňa na tepleno-výmenných plochách, potrubiach a iných súčastiach neustále obtekanych vodou (teda bojler, práčka, umývačka, rozvody vody atď.). Na miestach, kde sa voda vysuší (napríklad obkladačky, sanita zvonku, sklo na sprchovom kúte), však ostávajú zotierateľné biele fľaky (mäkký vodný kameň, ktorý však časom tvrdne). Všetky zariadenia na fyzikálne zmäkčenie vody v našej ponuke sú však ÚPLNE BEZ-ÚDRŽBOVÉ, preto sa investícia do takéhoto systému aj napriek nižšej účinnosti vyplatí.

   • Takmer 100% účinnosť pri obmedzení tvorby vodného kameňa dosahujú soľankové zmäkčovače vody (regenerujú sa soľou) alebo katalytický zmäkčovač Crystal maiCat.
    • Soľankové zmäkčovače vody pomocou výmeny iónov odstráni vodný kameň z vody úplne. Dokonale ochráni pred vodným kameňom všetky spotrebiče, sanitu, rozvody vody a dokonca výrazne eliminuje aj vytváranie bielych fľakov po vysušení vody na skle sprchového kúta, sanite, obkladačkách atď. Vyžaduje však pravidelné dopĺňanie tabletovanej soli a mierne zhoršuje kvalitu pitnej vody nakoľko vodu ochudobňuje o vápnik a horčík, namiesto ktorých pridáva do vody sodík. Čiže čím je vstupná voda tvrdšia, tým viac sodíka soľankový zmäkčovač do zmäkčenej vody pridá...
    • Katalytický zmäkčovač Crystal maiCat dokonale ochráni pred vodným kameňom všetky spotrebiče, bojler, vírivky, trysky sprchových hlavíc, kávovar, či rozvody vody, no nezamedzí vytváraniu bielych fľakov po vysušení vody (sklo sprchového kúta, sanita zvonku, obkladačky). No vzhľadom na jeho účinky sa tieto biele fľaky ľahko zotierateľné. Má nezávisle certifikovanú účinnosť pri obmedzení tvorby vodného kameňa na tepelno-výmenných plochách 99,7% (viackrát potvrdenú viacerými nezávislými testami). Je úplne bezúdržbový, nemení kvalitu pitnej vody, nemení minerálne zloženie vody, nič do vody nepridáva ani z vody neberie. Pomocou katalytického procesu mení len štruktúru minerálov obsiahnutých vo vode, ktoré sa potom nie sú schopné pevne zachytiť na obmývaných plochách. Všetky obmývané plochy zostávajú bez vodného kameňa.

   • Osobitnú kategóriu tvoria zmäkčovače vody na báze polyfosfátov. Veľmi známy a obľúbený je SILIPHOS. Inovovaný produkt s proporcionálnejším dávkovaním polyfosfátov a omnoho jednoduchšou výmenou náplne je MiniDUE. Oba dávkovače polyfosfátov sú shválené na použitie na pitnú vodu. Polyfosfáty sú však ideálne hnojivo pre všetko živé vo vode. Čiže výrazne podporujú rast baktérií, cýst a prvokov vo vode, preto ich neodporúčame na chemicky neošetrené vody. Výrazne tiež podporujú rast siníc v jazerách, preto bolo použiyie fosfátov v pracích prachoch už zakázané. Preto doporučujeme použiť takýto druch ochrany pred vodným kameňom len pred jednotlivé zariadenia (bojler, práčka, umývačka) a nie na ošetrenie celej pitnej vody v objekte.
   • Ekologickú alternatívu ochrany pred vodným kameňom pred práčku, umývačku a bojler predstavuje novinka na trhu Ecozon:

 2. Ing. Eva Dobalova sa pýta 20. 7. 2016

  Byvame v bytovke a radi by sme pili z vodovodu vodu bez chloru a inych skodlivin. Existuje nejaky filter, ktory sa namontuje priamo na trubicu vodovodu?

  1. Tomáš Kováč odpovede 20. 7. 2016

   Na ošetrenie vody od chlóru, pesticídov, herbicídov, fenolov, benzénov je ideálna filtrácia aktívnym uhlím. Ak chcete vodu ošetriť v celom rodinnom dome alebo byte, je potrebné použiť veľké potrubné filtre typu Big Blue s filtračnou vložkou s lisovaným aktívnym uhlím. Sú to však dosť veľké filtre a na ich inštaláciu je potrebné dostatok miesta:

    

   Podstatne menej miesta zaberajú standardné 10" filtre do ktorých sa vkladá bežná 10" filtračná vložka s aktívnym uhlím. Na ošetrenie vody v celom byte alebo dome však majú len malú kapacitu ako aj nižšiu účinnosť:

    

   Najúčinnejšiu filtráciu dosiahnete nainštalovaním špecializovaného kuchynského filtra priamo do kuchynského drezu. Tieto filtre sa dodávajú s kompletným príslušenstvom na inštaláciu, ako aj malým dodatočným kohútikom na filtrovanú vodu. Tento kohútik sa osadí na kuchynský drez a slúži na napúšťanie filtrovanej vody. Vyššia účinnosť sa dosahuje pomocou viac-stupňovej filtrácie a pomalšieho prietoku vody filtračným médiom. V kuchynskom dreze zaberajú len veľmi málo miesta a vďaka kompletne dodanému príslušenstvu sa aj ľahko inštalujú. Doporučujeme najmä tieto kuchynské filtre:

 3. Milan Jurčík sa pýta 4. 4. 2016

  Na záhradnej chatke v záhradkárskej oblasti máme urobený centrálny rozvod vody z blízkeho rybníka (tlak vody v potrubí je dobrý). Chcel by som si nejakým spôsobom túto vodu prefiltrovať na úžitkovú, aby som sa ňoi mohol nypríklad osprchovať, alebo v nej poumývať riad. Vedeli by ste mi odporučiť vhodnú filtráciu vody?

  1. Tomáš Kováč odpovede 4. 4. 2016

   Funkčný filtračný systém je možné navrnúť len na základe odborne vykonaného rozboru vody. Pred akýmkoľvek návhrhom úpravy vody doporučujeme najprv urobiť minimálny rozbor vody podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády č. 354/2006 Z. z.

    

   Riešenie pre úpravu úžitkovej vody na sprchovanie a umývanie riadu

   Nakoľko sa jedná o vodu z rybníka, je pravdepodobné že bude mať zvýšený zákal a bude mikrobiologicky nevhodná.

   1. Filter na hrubé mechanické nečistoty s odkaľovaním  - ideálne nerezové sito zrnitosti do 80 mikrometrov.
   2. Filter na jemné mechanické nečistoty - ideálne sito z vlákniny zrnitosti do 20 mikrometrov.
   3. Účinná dezinfekcia vody pomocou dávkovacieho čerpadla chlóru, UV lampy, alebo mikrobiologického filtra NanoCeram. 

   PS: Najvhodnejší druh dezinfekcie vody vieme navrhnúť len na základe chemického, mikro- a makro-biologického rozboru vody. Aktívne uhlie je na filtráciu mikrobiologicky závadnej vody nevhodné!

    

   Riešenie úpravy vody na pitie a varenie

   Kvalitnú pitnú vodu z takmer každého zdroje je možné vyrobiť pomocou kvalitného filtračného systému do kuchynského drezu. Najvhodnejším riešením je reverzná osmóza určená na filtráciu mikrobiologicky kontaminovanej vody:

   Toto riešenie by malo zabezpečiť nezavadnu vodu v 90% pripadoch. 100% istotu však bez adekvátneho rozboru vody nedokážeme garantovať.

 4. Peter Mráz sa pýta 29. 2. 2016

  Bývam v bytovom dome v Bratislave. Studená voda je však znečistená hrdzou z ležatého potrubia a prvokmi. Pred vstupom vody do prietokového ohrievača chceme vodu vyčistiť od hrdze a prvokov a zároveň ju zbaviť chlóru.

  1. Tomáš Kováč odpovede 29. 2. 2016

   Vyčistenie vody na vstupe do bytu od hrdze a prvokov, ochrana pred vodným kameňom:

   1. stupeň: Potrubný filter 10" - zachytenie mechanických nečistôt a hrdze
   2. stupeň: Potrubný filter 10" s NanoCeram 10" - odstránenie prvokov a všetkých častíc menších ako 0,2 mikrometra
   3. stupeň: Crystal maiCat SLIM 10" - ochrana prietokového ohrievača a domácich spotrebičov pred vodným kameňom:

    

   Odstránenie chlóru a zlepšenie kvality pitnej vody

   Ak odstránime chlór z vody na vstupe do bytu, hrozí následná kontaminácia bytových rozvodov vody baktériami a cystami. Preto je najlepším riešením chlór z vody odstrániť čo najbližšie k miestu odberu pitnej vody. Čiže priamo v kuchyni pomocou špecializovaného kuchynské vodného filtra. Tieto filtre majú taktiež podstatne vyššie účinnosti a odstraňujú širšie spektrum kontaminantov, ako iba inštalácia uhlíkového filtra na vstup vody do objektu.

   Keďže máte vodu mikrobiologicky znečistenú, doporučujeme Vám niektorý z týchto špecializovaných kuchynských filtrov s ochranou pred baktériami, cystami, a prvokmi. Všetky tieto filtre zachovávajú pôvodné minerálne zloženie vody:

   1. AquaVallis TRIO10 alebo AquaVallis DUO 5
   2. Crystal VITAL (anti-bacterial)
   3. Crystal Eco AntiBacterial (Aquaphor)

 5. Tibor Csatlos sa pýta 19. 2. 2016

  Môže sa filter na mechanické nečistoty umiestniť aj pred čerpadlo? Chcel by som ochrániť aj čerpadlo, lebo voda je veľmi agresívna.

  1. Tomáš Kováč odpovede 19. 2. 2016

   Pred čerpadlo nedoporučujeme umiestňovať žiadny filter !!!

   Mechanický filter umiestnený pred čerpadlom sa postupne zapcháva a obmedzuje tým prietok vody. Následne sa čerpadlo bude viac a viac namáhať, bude sa prehrievať a môže sa vážne poškodiť.

   Filter na mechanické nečistoty sa z tohto dôvodu umiestňuje až za čerpadlo.

   Ideálne je použiť filter na hrubé nečistoty so sitom okolo 100 mikrometrov (µm). Kôli jednoduchšej údržbe by tento filter mal byť vybavený odkaľovacím ventiom. Úplne bez-údržbové sú samočistiace filtre so spätným preplachom, ktoré sa dokážu dobre vyčistiť aj bez otvárania (BravoFIL).

 6. Ľubomír Gromoš sa pýta 21. 11. 2015

  Chystáme sa pripojiť rodinný dom na verejný rozvod vody. Chcem Vás poprosiť o radu, koľko a prípadne aké filtre je vhodné použiť po privedení vody do domu?

  1. Martin Gabor odpovede 7. 9. 2015

   Pri mestskom vodovode zvyčajne stačí použiť potrubný filter na mechanické nečistoty. Mnoho ľudí tiež oceňuje odchlórovanie a zlepšenie kvality pitnej vody pomocou kuchynských filtrov.

   V prípade ak bude voda tvrdá, doporučujeme ešte nainštalovať zariadenie na ochranu pred vodným kameňom. Doporučujem buď katexový zmäkčovač vody na báze soľanky (vysoké účinnosti za každých okolností), alebo katalytický zmäkčovač vody Crystal maiCat® (úplne bezúdržbové zariadenie).

   Najvhodnejšia je individuálna konzultácia a navrhnutie riešenia na mieru podľa kvality vstupnej vody:

   Nakoľko dodávaná voda z verejného vodovodu v rôznych regiónoch je veľmi rozdielna, konkrétny produkt, ako aj výhody a nevýhody jednotlivých riešení, doporučíme na základe individuálnej konzultácie. Prosím kontaktujte nás telefonicky, alebo emailom.

Items 21 to 26 of 26 total

Stránka
Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 39

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. 10" Potrubný filter, KOMPLETNÁ SADA (Aquafilter)
  Hodnotenie:
  87%

  Cena od 22,90 €

  10" Potrubný filter na studenú vodu s vylepšeným tvarom a zosilnenými plastmi (pracovný tlak do 10 bar). Veľkosť pripojenia: ½”, ¾” a 1”. Dodávaná je kompletná sada:Potrubný filter +…
 2. 10" Potrubný filter, KOMPLETNÁ SADA (Atlas filtri)

  Cena od 16,10 €

  10" Potrubný filter na studenú vodu Atlas filtri DP Senior. Veľkosť pripojenia: ½”, ¾” a 1”. Dodávaná je kompletná sada: Potrubný filter + kľúč + konzola. Balenie neobsahuje filtračnú vložku. Určenie:…
 3. 10" Potrubný filter, KOMPLETNÁ SADA (ECOSOFT)
  22,90 €
  10" Potrubný filter na studenú vodu od poprednej firmy ECOSOFT s 5 μm polypropylénovou vložkou na mechanické nečistoty. Zachytáva všetky mechanické nečistoty, t.j. piesok, čiastočky hrdze, zákal. Veľkosť závitu 3/4". Do filtra pasujú všetky štandadardné filtračné vložky…
 4. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (1/2" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 5. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (3/4" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 6. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 7. 5" Potrubný filter
  18,00 €
  5" Potrubný filter pre všestranné použitie na úpravu vody v domácnostiach ale aj v laboratóriách či priemysle. Vhodný na mechanickú filtráciu vody, na doúpravu pitnej vody alebo ako pre / post - filtre pre…
 8. ATLAS filtri senior DP 10"DUO

  Cena od 32,20 €

  Dvojdielny potrubný filter Atlas DP 10" Duo je určený na filtrovanie pitnej alebo užitkovej vody. Je ideálny pri filtrovaní vody s vysokým obsahom mechanických častíc, ako piesok, ilovité sedimenty, kal a pod.. Súčasťou filtra je držiak na uchytenie na stenu, skrutky a kľúč na…
 9. ATLAS filtri senior DP 10"TRIO

  Cena od 46,50 €

  Trojdielny potrubný filter Atlas DP 10" Trio je určený na filtrovanie pitnej alebo užitkovej vody. Je ideálny pri filtrovaní vody s vysokým obsahom mechanických častíc, ako piesok, ilovité sedimenty, kal a pod.. Súčasťou filtra je držiak na uchytenie na stenu, skrutky a kľúč na…
 10. 10"AMG Sedimentačný filter samočistiaci
  39,90 €
  Potrubný filter s nylonovou premývateľnou filtračnou vložkou odstraňuje z vody mechanické nečistoty väčšie ako 60 μm. Na hlavici filtra je odvzdušnovací ventil, na spodku nádoby filtra je umiestnený odkaľovací ventil (v…
 11. Potrubný sedimentačný Filter Max
  Hodnotenie:
  100%
  69,00 €
  Potrubný filter s nerezovou filtračnou vložkou a odkaľovaním, Odstraňuje sedimenty z vody ako zákal, piesok, hrdza, prach, a všetky nečistoty väčšie ako 40 µm. KOMPLETNÉ BALENIE: obsahuje teleso filtra, nerezovú vložku,…
 12. Cintropur NW 25
  Hodnotenie:
  60%
  79,90 €
  Mechanické filtre CINTROPUR sú výnimočné malou tlakovou stratou, možnosťou manuálneho odkaľovania, jednoduchou výmenou filtračných vložiek, širokou ponukou filtračných rukávov 5,10, 25, 50, 100, 150 mikrónov a…
 13. Cintropur NW 25 duo
  Špeciálna cena 199,00 € Normálna cena 214,00 €
  Potrubný filter CINTROPUR DUO v sebe spája výhody mechanickej filtrácie pomocou Cintropur NW 25 s výnimočne malými tlakovými stratami, a úpravu vody pomocou granulovaného aktívneho uhlia (dodávaný bez…
 14. Cintropur NW 25 TE
  114,90 €
  Uhlíkový filter Cintropur NW25 TE predstavuje filtračné zariadenie obsahujúce aktívny uhlík, ktorý odstraňuje nepríjemné pachy, upravuje chuť vody, predovšetkým však absorbuje škodlivý chlór…
 15. Cintropur NW 32
  109,90 €
  Väčšia verzia mechanického filtra CINTROPUR s dvojnásobnou filtračnou plochou v porovnaní s NW25 a zároveň výnimočné malou tlakovou stratou, možnosťou manuálneho odkaľovania, jednoduchou výmenou filtračných vložiek…
 16. Cintropur NW 32 TE
  139,90 €
  Filter Cintropur NW32 TE je plniteľný potrubný filter, do ktorého je možné nasypať granulované filtračné médium: Aktívne uhlie, Siliphos, Pyrolox.  Filtračné médium nie je súčasťou balenia, je potrebné si ho dokúpiť samostatne v množstve 1,7L. Štandardne dodávané…
 17. Cintropur NW 280
  Hodnotenie:
  100%
  199,90 €
  Polopriemyselný mechanický filter CINTROPUR pre komerčné využitie s  výnimočne malou tlakovou stratou.  Jednoduchá výmena filtračných vložiek - rukávou.   Ekologicky nenáročný - vymieňajú sa iba…
 18. Cintropur NW 340
  211,90 €
  Polopriemyselný mechanický filter CINTROPUR pre komerčné využitie s  výnimočne malou tlakovou stratou.  Jednoduchá výmena filtračných vložiek - rukávou.   Ekologicky nenáročný - vymieňajú sa iba…
 19. Cintropur NW 400
  239,90 €
  Polopriemyselný mechanický filter CINTROPUR pre komerčné využitie s  výnimočne malou tlakovou stratou.  Jednoduchá výmena filtračných vložiek - rukávou.   Ekologicky nenáročný - vymieňajú sa iba…
 20. Cintropur NW 500
  369,90 €
  Mechanický filter na úpravu pitnej vody pre domácnosti, slúži ako ochrana bytových a domových inštalácií odfiltrovaním pevných častíc (hlina, piesok, častice hrdze,...) obsiahnutých vo vode. Pripojenie :…
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 39

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer