Potrubné filtre

Filtre inštalované priamo na vodovodné potrubie. Zvyčajne slúžia na zachytenie mechanických nečistôt (zákal, hrdza, piesok) na vstupe vody do objektu.

Štandardné veľkosti filtračných telies a vložiek:

 • Do štandardného 5" filtra pasujú 5" vložky (výška 5", priemer 2-1/2")
 • Do štandardného 10" filtra pasujú 10" vložky (výška 10", priemer 2-1/2")
 • Do štandardného 20" filtra pasujú 20" vložky (výška 20", priemer 2-1/2")
 • Do 10" BigBlue filtra pasujú 10" BigBlue vložky (výška 10", priemer 4-1/2")
 • Do 20" BigBlue filtra pasujú 20" BigBlue vložky (výška 20", priemer 4-1/2")

Všetky nami ponúkané potrubné filtre štandardných veľkostí (5",10",20",10" BigBlue, 20" BigBlue) sú kompatibilné s príslušnými vložkami (pokiaľ v popise produktu nie je uvedené inak).

Pri filtrácii mechanických nečistôt sa postupuje vždy v smere prúdenia vody od naj-hrubšíeho (napr. 100mcr) filtra k naj-jemnejšiemu (napr. 20mcr).

Otázky a odpovede (26):

Items 1 to 10 of 26 total

Stránka
Zobraziť na stránku
 1. Naražana studna sa pýta 3. 6. 2020

  Mám naražanu studňu a mám ju strašne železitu a rozmýšľam či mi nepomôže filter ale aký neviete poradiť?

  1. Tomas Kovac odpovede 29. 6. 2020

   Pre chatu je ideálne použiť Crystal ManuFilter (železo, mangán, sírovodík). Účinne vyzrážava a zachytáva železo, mangán a sírovodík. Regeneruje sa len jednoduchým preplachom, otočením páky na riadiacom ventile do polohy spätný preplach "backwash". Úpravňu netreba vôbec otvárať alebo sa akokoľvek inak o ňu starať. Po príchode na chatu stačí len na 10 minút nechať vyplachovať filter v polohe backwash. Odpadová voda sa môže tratiť, nakoľko obsahuje len zachytené železo, mangán, sírovodík. Do vody, ani do odpadovej, sa nepridáva žiadna ďalšia chemikália. Pri pravidelnom vyplachovaní vydrží táto úpravňa odstraňovať železo, mangán a sírovodík viac ako 10 rokov bez akéhokoľvek ďalšieho sevisného zásahu...

 2. Joli sa pýta 15. 12. 2019

  Mám byt a v byte velmi tvrdú vodu, ktora nam vysusuje pokozku po sprchovani. Mate riesenie? Samozrejme by som kupila aj nejaky filter do kuchyne, nielen na pitie cistej vody, ale aj aby isla cista voda z kohutika, na varenie.

  1. Tomáš Kováč odpovede 17. 12. 2019

   Aby voda nevysušovala pokožku, je nutné vodu zmäkčiť. Najlepšie výsledky majú v tomto ohľade . Podľa tvrdení výrobcu, vysušovanie pokožky mierne zlepšujú iónové polarizačné články  IPS Kalyxx Blueline na studenú pitnú voduIPS Kalyxx RedLine na teplú vodu na teplú vodu. Ako prevenciu pred vodným kameňom je možné inštalaovať aj permanentný magnet Crystal MAG, alebo elektro-magnet (ideálne HydroFlow HS38), no efekt na pokožku žiaľ nevieme potvrdiť ani vyvrátiť.

   Úpravu vody pre celý byt je však nutné posúdiť individuálne, podľa toho, koľko je miesta v stupačkách. Niektoré moderné byty majú technickú miestnost, kde je možné umiestniť aj . Keď je v stupačkách dostatok miesta, je možné tam osadiť aj galvanický polarizačný článok (napr. IPS Kalyxx). Inde je v stupačkách tak málo miesta, že sa tam dá umiestniť nanajvýš magnet (napr. Crystal MAG), alebo elektromagnet (napr. Hydroflow HS38).

   Najlepší kuchynský filter na tvrdú vodu je jednoznačne reverzná osmóza. Na našich stránkach nájdete široký výber reverzných osmóz. Ak bývate na vyšších poschodiach, alebo na kopci, doporučujem kôli možným problémom s vodovodným tlakom reverznú osmózu s osadeným čerpadlom. V ostatných prípadoch akákoľvek osmóza z nášho sortimentu (aj bez čerpadla), Vám vyrobí pitnú vodu výbornej kvality.

 3. Kovár sa pýta 24. 4. 2019

  Mám chatu s vŕtanou studňou na pitnú vodu a mám tam zvýšený obsah železa. Stáva sa ze sa mi usadza žltá farba železa na sprchovým kute, a mám tam nižšie pH vody. Aké filtračné médium by ste mi doporucily do filtracnej vložky, alebo prípadne filtračnu vložku big blue aj s daným vhodným filtračný médiom?

  1. Tomáš Kováč odpovede 24. 4. 2019

   Médium (Birm aj Pyrolox) na zachytávanie železa sa musí pravidelne vyplachovať. V prípade, že sa interval výplachu nedodrží, filtračné médium sa znehodnotí a musí sa vymeniť za nové.

   Na stále obývané objekty je preto najvhodnejšia úpravňa vody s automatickým výplachom (vhodnú veľkosť doporučujem odkonzultovať telefonicky na základe rozboru vody a požadovaných prietokov):

   Pre chaty a rekreačne využívané objekty častokrát postačí aj upravňa s manuálnym výplachom:

   Znova plniteľná fitračná vložka s náplňou Pyrolox do filtra BigBlue 20" (médium sa nedá vyplachovať):

 4. Tomas sa pýta 24. 4. 2019

  Pri filtrácii vody zo studne sa mi po zapnutí závlah veľmi rýchlo zanáša potrubný filter pieskom a jemnými čiastočkami. Odkaľovanie filtra však vložku nedokáže dobre vyčistiť, a musím filter zakaždým rozobrať a vyčistiť ručne. Viete mi poradiť riešenie?

  1. Tomáš Kováč odpovede 24. 4. 2019

   Štandardné odkaľovanie filtra cez spodný otvor nie je schopné očistiť filtračné sito od jemných nečistôt. Odkaľovanie spláchne len hrubšie nečistoty usadené na dne filtra a z povrchu filtračného sita. Aby sa filtračné sito úplne vyčistilo, je nutný takzvaný spätný výplach. Pri spätnom preplachu sa obracia smer prúdenia vody, a tým sa sito hĺbkovo vypláchne zvnútra von.

   Potrubný filter s manuálnym spätným preplachom:

   • https://www.mojavoda.sk/bravofil-samocistiaci-filter-spatny-preplach

   Potrubný filter s automatickým spätným preplachom síce existujú, no sú to skôr drahé riešenia pre komerčné prevádzky. Ak potrebuje filtrovať studňovú vodu, ktorá rýchlo zanáša bežné sitá potrbuných filtrov, vyplatí sa skôr investovať do úpravne vody s automatickým výplachom:

   • https://www.mojavoda.sk/crystal-hyper-filter

   Crystal Hyperfilter poskytuje dokonalejšiu filtráciu a neporovnateľne vyššiu absorbčnú kapacitu na mechanické nečistoty, ako akýkoľvek bežný potrubný filter. Čistí sa plne automaticky výplachom vodou. Má však aj nevýhody: musí byť umiestnený v uzavretej nemŕznucej miestnosti, vyžaduje zapojenie do elekrickej zásuvku na 220V, a napojenie na odpadové potrubie. Ideálne umiestnenia Crystal Hyperfilter je v technickej miestnosti, alebo pivnici. Kôli vysokej vlhkosti nedoporučujeme umiestňovať akúkoľvek automatickú úpravňu vody priamo do studňovej šachty!

 5. Stanislav Sekereš sa pýta 19. 3. 2019

  Potrebujem filter na vodu zo studne. Studna obsahuje velke množstvo dusičnanov. Dakujem

  1. Tomáš Kováč odpovede 18. 4. 2019

   Na odstránenie dusičnanov je možno použiť lokálne riešenie (napríklad v kuchyni), alebo centrálne riešenie (na hlavnom prívode vody do objektu).

    

   Lokálne odstránenie dusičnanov - odber vody len na pitie a varenie

   Zariadenie na odstránenie dusičnanov a dusitanov, sa umiestni na miesto odberu pitnej vody, zvyčajne do kuchynského drezu. Na drez sa nainštaluje dodatočný kohútik slúžiaci na odber filtrovanej vody.

   Na odstránenie dusičnanov je najlepší kuchynský filter na bázer reverznej osmózy. Kvalitná reverzná osmóza dokáže dlhodobo, bez výkyvov, odstraňovať z vody až 80% dusičnanov, bez nutnosti akejkoľvek regenerácie.

   Vzhľadom na to, že čerpáte vodu zo studne, budete potrebovať reverznú osmózu osadenú čerpadlom na zvýšenie tlaku vody na osmotické membrány. Filtračné zariadenie bez čerpadla nebude dosahovať spomínané účinnosti a odstráni z vody menej dusičnanov. Ak chcete používať reverznú osmózu bez čerpadla, je nutné zabezpečiť tlak vody na vstupe do zariadenia aspoň 3,6 bar a viac (čo pri domácich vodárňach zvyčajne nie je možné).

   V prípade, že máte podozrenie na mikrobiologicky kontaminovanú vodu, doporučujem Vám tieto špeciálne osmózy určené na filtráciu kontaminovanej vody:

   V prípade, že je obsah dusičnanov vo Vašej vode mnohonásobne prekročený, vodu po osmóze je možné dočistiť ešte špeciálnym filtrom na dusičnany, ktorý sa osadí ako záverečný stupeň na úplné dočistenie vody po reverznej osmóze.

   POZNÁMKA: akékoľvek iné kuchynské filtre na dusičnany okrem reverznej osmózy, sú iba veľmi krátkodobým (a dosť nevhodným) riešením. Filtračné vložky na dusičnany majú totiž veľmi malú kapacitu. Napríklad pri 150 mg/l dusičnanov má 10" iónovýmenná filtračná vložka na dusičnany kapacitu približne 250 litrov vody. Čo pri priemernej spotrebe vody na pitie a varenie pre domácnosť 8 litrov za deň, vydrží len 31 dní (1 mesiac).

   Centrálne odstránenie dusičnanov pre celý objekt

   Na odstránenie dusičnanov a dusitanov z vody v celoročne obývanom objekte, doporučujeme použiť úpravňu vodu s automatickou regeneráciou. Na hlavný prívod vody do objektu sa nainštaluje plne automatická úpravňa vody efektívne odstraňujúca dusičnany v celom objekte. Úpravňa vody funguje plne automaticky, užívateľ dopĺňa len minutú tabletovanú soľ (raz za 2-3 mesiace). Zadržané dusičnany sa automaticky vyplachujú pri regenerácii do odpadového potrubia, ktoré by malo byť v dosahu inštalácie. Úpravňa vody musí byť umiestnená v uzavretej miestosti, kde teplota neklesá pod 5°C. V blízkosti inštalácie je tiež potrebná el. zásuvka na 220V.

   Pre rekreačne / víkendovo využívané objekty, je možné použiť aj úpravne vody na dusičnany s manuálnou regeneráciou (regeneruje sa tabletovanou soľou):

   Pri navrhovaní centrálneho odstránenia dusičnanov je nutný kompletný chemický rozbor vody.

 6. Jaro sa pýta 4. 10. 2018

  Používame vodu zo studne v dome ako úžitkovú - na splachovanie WC a pranie. Po rozobratí systému boli na vnútorných stenách usadeniny z kalu. Ako mám z vody odfiltrovať zákal?

  1. Tomáš Kováč odpovede 4. 10. 2018

   Na odstránenie kalu z vody slúžia filtre na mechanické nečistoty. Čím jemnejší, tým účinnejšie odstráni kal, no aj tým rýchlejšie sa zapchá. Preto je najlepším riešením kombinácia hrubšieho a následne jemnejšieho filtra na mechanické necistoty.

   Ako prvý nárazový filter doporučujem použiť vysoko-prietokový filter s odkaľovaním. Ideálny je napríklad Cintropur NW25. V mnohý prípadoch tento filter stačí, a netreba už osadzovať jemnejší filter. V prípade prieniku jemného kalu sa dá osadiť aj jemnejším filtračným rukávom.

   Pokiaľ chcete filtráciu aj na závlahy tak doporučujem použiť radšej Cintropur NW32. Oproti NW25 má 2x väčšiu filtračnú plochu, teda aj 2x väčšie prietoky, a 2x dlšie vydrží bez čistenia. Aj pre Cintropur NW32 sú na výber filtračné rukávy rôznych jemností.

   V prípade, že je zákal vo Vašej vode veľmi jemný, ako druhý filter doporučujem 10" potrubny filter Aquafilter, ktory sa dodáva už s polypropylénovou vložkou na jemné necistoty. Je však NEVHODNÝ na závlahy (príliš jemná filtrácia = rýchlejšie sa zapchá). Náhradné 10" polypropylénové vložky rôznych jemností nájdete tu.

 7. V.Cibula sa pýta 21. 12. 2017

  Potreboval by som poradiť vo veci zapojenia filtrov na studničnu vodu. Mam 5 filtrov, 2 na mechanické nečistoty, tie sú prvé ďalej mám filter na dusičnany, filter s lisovaným uhlím a
  filter na zmäkčenie vody. Zaujimalo by ma hlavne v akom poradí zapojiť posledné tri.

  1. Tomáš Kováč odpovede 11. 1. 2018

   Pri filtrácii vody platí zásada, že postupujete od najhrubšieho k najjemnešiemu filtru. Čiže prvý filter má zachytávať najhrubšie nečistoty, a posledný tie najjemnenšie. Takto je jemný filter chránený hrubým, pred príliš rýchlym zaneseným. Pri studňovej vode je ideálne, aby prvý filter mal aj odkaľovací ventil.

   Vo Vašom prípade doporučujem nasledovné poradie:

   1. Filter na mechanické nečistoty - hrubý (ideálne s odkaľovaním)
   2. Filter na mechanické nečistoty - jemnejší
   3. Filter na zmäkčenie vody
   4. Filter na dusičnany
   5. Filter s lisovaným aktívnym uhlím
    

   DOPORUČENIE

   Bežné 10" potrubné filtre s katexovou vložkou na zmäkčenie vody, a anexovou vložkou na dusičnany, však majú príliš malú kapacitu, aby boli inštalované na hlavný vstup vody. Vydržia upraviť rádovo len 100-vky litrov vody a potom sa musia regenerovať pomocou soľanky.

   Preto na hlavnom vstupe vody Vám to tieto 10" vložky vydržia upravovať vodu len niekoľko dní. Preto takéto 10" anexové filtre na dusičnany a katexové na zmäkčenie, je vhodné použiť len ako lokálnu úpravu vody, napríklad v kuchynskom dreze. No aj v kuchynskom dreze, je odstránenie dusičnanov a tvdosti podstatne lepšie riešené pomocou kuchynského filtra reverznej osmózy. Na rozdiel od spomínaných vložiek, reverzná osmóza do vody nepridáva žiadne chemikálie a tvrdosť vody aj dusičnany efektívne odstráni. Naproti tomu, katex na zmäkčenie vody pridáva do upravenej vody sodík (Na+), anex na dusičnany pridáva do upravnej vody chloridy (Cl-).

   Na zmäkčenie vody a odstránenie dusičnanov na hlavnom vstup do objektu, sa z týchto dôvodov používajú úpravne vody s automatickou regeneráciou katexu a anexu pomocou soľanky. Takéto úpravne pre domácnosti zvyčajne obsahujú 10 až 30 litrov katexu/anexu, a regenerujú sa každých pár dní automaticky na základe pretečeného objemu vody. Užívateľ len dopĺňa do zásobníka tabletovanú soľ, ktorá sa dodáva v 25kg vreciach.

 8. Matúš sa pýta 11. 10. 2017

  Dal som si urobiť rozbor studničnej vody namerané hodnoty boli: Tvrdosť 14 dH a dusičnany 0,731. Na odčerpávanie vody zo studne používam domácu vodáreň. Voda zanecháva hnedý (hrdzavý) povlak na filtri ale aj na batériách a WC. Prosím Vás aký typ filtra by bol vhodný?

  1. Tomáš Kováč odpovede 19. 10. 2017

   Hrdzavý povlak na sanite a zariadeniach spôsobuje železo. Železo sa do vody môže dostávať buď z korodujúceho potrubia vo forme zachytiteľnej hrdze, alebo je rozpustené vo vode priamo vo vodnom zdroji.

   Uvoľnená hrdza z korodujúceho potrubia sa dá zachytiť dostatočne jemným filtrom na mechanické nečistoty s jemnosťou pod 25 µm. Čím jemnejší filter použijete, tým dosiahnete lepšie výsledky, no aj sa rýchlejšie upchá.

   V prípade, že železo pochádza priamo zo zdroja vody, je vo vode rozpustené a nedá sa zachytiť mechanickým filtrom. Na odstránenie rozpusteného železa je nutné použiť špecializovanú úpravu vody s automatickým preplachom:

   V prípade chaty alebo nižších koncentrácií (treba posúdiť rozbor vody), môžete na odstránenie železa/mangánu použiť aj vložku veľkosti BigBlue, naplnenú médiom Pyrolox:

 9. Chudy sa pýta 10. 10. 2017

  Dal som si urobit mikrobiologicke vysetrenie vody, kde boli zistene koliformne bakterie. Aky potrebujem filter a kam ho umiestnit?

  1. Tomáš Kováč odpovede 10. 10. 2017

   Koliformné baktérie doporučujem eliminovať už na vstupe vody do objektu. Okrem chlorácie je na tieto baktérie veľmi účinná aj UV sterilizácia, alebo filtrácia pomocou mikrobiologického filtra Crystal Disruptor. 

   Dávkovanie chlóru pomocou dávkovacej stanice je vysoko účinnné za každých okolností: Chlorácia účinnne zabije koliformné baktérie pri všetkých druhoch vôd: zakalenú vodu, veľmi tvrdú vodu, ako aj  na vodu so zvýšeným obsahom mangánu/železa.

   UV sterilizácia nie je vhodná na zakalenú vodu. O stupeň výkonnejší UV sterilizátor je potrebné použiť pri vodách so zvýšeným železom, mangánom, alebo tvrdosťou.

   Crystal Disruptor nie je vhodný na vody so zvýšeným obsahom železa a mangánu. Disruptor tieto prvky čiastočne zachytáva a spôsobujú rýchlu degradáciu filtračného materiálu.

   Pred UV lampu aj Crystal Disruptor je potrebné zaradiť jemný mechanický pred-filter s jemnosťou od 1 do 20 µm (ideálne polypropylénový filter).

 10. Martin Masár sa pýta 10. 5. 2017

  Mám vŕtanú studňu a stále mi z nej ide taký jemný íľ a preto mi blbne tlakový spínač. Môžete mi prosím doporučiť filtre ktoré by som mal použiť? Vodu používam len na polievanie.

  1. Tomáš Kováč odpovede 11. 5. 2017

   Íl vo vode robí veľké problémy. Je tak jemný, že cez hrubšie filtre ľahko prechádza. Jemnejšie filtre však rýchlo zapcháva. Je to takmer neriešiteľná situácia:

   • Potrubné filtre ktoré íl zachytia sa rýchlo ílom upchávajú
   • Potrubný filter s hrubším sitom zas íl nezachytí

   Jediným udržateľným riešením je preto špeciálna úpravňa vody s automatickým riadením a spätným preplachom - Crystal Hyperfilter.

   Vzhľadom na to, že nevieme vopred odchanúť množstvo ílu nachádzajúceho sa v studňovej vode (je veľmi premenlivé), a že pri zavlažovaní sa míňajú obrovské množstvá vody neporovnateľné s bežnou spotrebou vody v domácnosti, nevieme ani vopred odhadnúť, koľko automatických Hyperfiltrov bude treba paralalne použiť. Toto sa dá správne nadimenzovať jedine pri reálnych prevádzkových skúškach. Všeobecne však platí pravidlo, že úprava vody na závlahy je podstatne náročnejšia (aj finančne), ako úprava vody pre bežnú domácnosť.

   Pre odstránenie ílu z vody pre bežný rodinný dom, sa veľkosť HyperFiltra dimenzuje najmä podľa dosahovanej výdatnosti studne a výkonu čerpadla = množstvu dostupnej vody na spätný preplach. Riadime sa nasledovným pravidlom: lepší je menší HyperFilter, ktorý sa dobre vyplachuje (menší potrebuje na výplach menšie množstvo vody), ako veľký Hyperfilter, ktorý sa nedostatočne vyplachuje (väčší potrebuje väčšie množstvo vody na výplach).

Items 1 to 10 of 26 total

Stránka
Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 21-39 z 39

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. Cintropur NW 650
  409,90 €
  Mechanický filter na úpravu pitnej vody pre vačšie objekty, priemysel a pod. slúži ako ochrana bytových a domových inštalácií odfiltrovaním pevných častíc (hlina, piesok, častice hrdze,...) obsiahnutých…
 2. Cintropur NW 800
  449,90 €
  Mechanický filter na úpravu pitnej vody pre vacsie objekty, priemysel a pod. slúži ako ochrana bytových a domových inštalácií odfiltrovaním pevných častíc (hlina, piesok, častice hrdze,...) obsiahnutých vo…
 3. Eco HOT - filter na teplú vodu
  Špeciálna cena 29,90 € Normálna cena 45,00 €
  10" potrubný filter na horúcu vodu s polypropylénovou vložkou na mechanické nečistoty. Vhodný na teplovodné rozvody do 80 ºC. Zachytáva všetky mechanické nečistoty, t.j. piesok, čiastočky hrdze, zákal. Veľkosť závitu 3/4". Do filtra pasujú všetky štandadardné…
 4. Nano HOT - mosadzný filter na teplú vodu

  Cena od 64,80 €

  Sedimentačný filter na odstránenie mechanických nečistôt z horúcej vody do 80°C a zvýšenou tlakovou odolnosťou. Mosadzná hlavica, priesvitná plastová nádoba, nerezové sito 100 µm, odkaľovací…
 5. Nano HOT - mosadzný filter na teplú vodu /rohový/
  69,60 €
  Sedimentačný filter na odstránenie mechanických nečistôt z horúcej vody do 80°C a zvýšenou tlakovou odolnosťou. Mosadzná hlavica, priesvitná plastová nádoba, nerezové sito 100 µm, odkaľovací…
 6. Cosmo 2 - potrubný filter s manuálnym preplachom
  Špeciálna cena 169,00 € Normálna cena 245,00 €
  Potrubný filter na mechanické nečistoty s premývateľnou filtračnou vložkou z nerezu (90µm) pre väčšie prietoky. Zachytáva všetky mechanické nečistoty, t.j. piesok, čiastočky hrdze, zákal, ktoré sú…
 7. Bravo

  Cena od 102,00 €

  Potrubný filter s manuálnym odkaľovaním pre väčšie prietoky vody, vyrobený z vysokokvalitných materiálov. Pevná mosadzná hlavica, priesvitná nádoba filtra, nerezové sito 89µm, odkaľovací…
 8. PuliFIL – samočistiaci filter s kefami a odkaľovaním

  Cena od 319,00 €

  Samočistiaci potrubný filter s odkaľovaním, kvalitným nerezovým filtračným sitom a manometrami. Nevyžaduje ručné čistenie filtračnej vložky, ako to býva pri klasických filtračných zariadeniach tohto druhu. Otočná…
 9. BravoFIL - poloautomatický samočistiaci filter so spätným preplachom, prip 1"
  Špeciálna cena 279,00 € Normálna cena 300,00 €
  Samočistiaci potrubný filter s odkaľovaním, ktorý pri spätnom preplachu zmení smer prúdenia upravenej vody. Pomocou trysiek zvnútra filtra preplachuje vonkajšiu stranu filtračnej vložky, zároveň kefy čistia vonkajšie plochy…
 10. BravoFIL PLUS – samočistiaci filter s redukčným ventilom, prip. 1"
  Špeciálna cena 380,00 € Normálna cena 429,00 €
  BravoFIL PLUS je nový filter, ktorý ponúka kompletnú ochranu pre distribučné verejné vodovody: jedno zariadenie, ktoré kombinuje efektivitu samočistiaceho filtra a ochranu redukčným ventilom. # URČENIE: úprava vody v celom…
 11. BravoFIL - poloautomatický samočistiaci filter so spätným preplachom, prip. 6/4"
  Špeciálna cena 329,00 € Normálna cena 359,00 €
  Samočistiaci potrubný filter s odkaľovaním, ktorý pri spätnom preplachu zmení smer prúdenia upravenej vody. Pomocou trysiek zvnútra filtra preplachuje vonkajšiu stranu filtračnej vložky, zároveň kefy čistia vonkajšie plochy…
 12. ATLAS Hydra s vložkou RAH 90mcr (nerezové sito)1"
  56,20 €
  Filter ATLAS Hydra s vložkou RAH 90mcr slúži na efektívne a rýchle odstraňovanie pevných častíc z vody pri zachovaní skvelých prietokov. Možnosť domontovať  AUTOMATICKÝ GUĽOVÝ VENTIL S POHONOM A…
 13. Automatický guľový ventil s pohonom a časovačom 1/2"

  Cena od 129,90 €

  Automatický guľový ventil s pohonom a časovačom vďaka vysokému krytiu IP67 a ventilom odolným voči nečistotám so schopnosťou spoľahlivo uzatvárať armatúry aj pri nulovom diferenčnom tlaku majú skutočne veľké…
 14. 10" potrubný filter Big Blue (Kompletná sada)
  Špeciálna cena 69,00 € Normálna cena 88,00 €
  Potrubný filter BigBlue veľkosti 10" na studenú vodu. BigBlue filtre oproti bežným 10" filtrom poskytujú podstatne zvýšenú filtračnú plochu a životnosť filtračných vložiek. Veľkosť pripojenia: 1” Dodáva sa…
 15. 20" potrubný filter Big Blue (Kompletná sada)
  Špeciálna cena 89,00 € Normálna cena 98,00 €
  Potrubný filter BigBlue veľkosti 20" na studenú vodu. Oproti 10" filtru poskytuje dvojnásobný prietok a niekoľkonásobnú životnosť filtračnej vložky. Veľkosť pripojenia: 1” Dodáva sa kompletná sada (bez filtračnej vložky):…
 16. 2x 10" BigBlue na konzole (kompletná sada)
  239,00 €
  2x potrubný filter BigBlue veľkosti 10" na studenú vodu osadený na konzole. BigBlue filtre oproti  štandardným 10" filtrom poskytujú niekoľkonásobný prietok a životnosť filtračných vložiek. Do filtrov pasujú 10" filtračné vložky veľkosti BigBlue. Dodáva sa kompletná…
 17. 3x 10" BigBlue na konzole (kompletná sada)
  Špeciálna cena 259,00 € Normálna cena 299,00 €
  3x potrubný filter BigBlue veľkosti 10" na studenú vodu osadený na konzole. BigBlue filtre oproti  štandardným 10" filtrom poskytujú niekoľkonásobný prietok a životnosť filtračných vložiek. Do filtrov pasujú 10"…
 18. 2x 20" BigBlue na konzole (kompletná sada)
  369,00 €
  2x potrubný filter BigBlue veľkosti 20" na studenú vodu osadený na konzole. BigBlue filtre oproti štandardným 10" filtrom poskytujú niekoľkonásobný prietok a životnosť filtračných vložiek. Do filtrov pasujú 20" filtračné vložky veľkosti BigBlue. Dodáva sa kompletná sada 2…
 19. 3x 20" BigBlue na konzole (kompletná sada)
  Špeciálna cena 399,00 € Normálna cena 466,80 €
  3x potrubný filter BigBlue veľkosti 20" na studenú vodu osadený na konzole. BigBlue filtre oproti  štandardným 10" filtrom poskytujú niekoľkonásobný prietok a životnosť filtračných vložiek. Do filtrov pasujú 20"…
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 21-39 z 39

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer