Crystal Eco (Aquaphor)

Krátky popis

S filtrom Aquaphor Crystal Eco si môžete kedykoľvek dopriať ultračistej osviežujúcej filtrovanej vody. Tento poddrezový filtrer s malými rozmermi citeľne zlepší kvalitu mestskej chlórovej vody a zbaví Vás nakupovania balených vôd. Výmena filtračnýh vložiek Vám zaberie pár minút a zvládne ju aj každá gazdiná. 

ODSTRAŇUJE: piesok, hrdza, zákal a ostatné sedimenty, ako aj chlór, organické zlúčeniny (karciogénne THM), fenoly, benzény, herbicídy, pesticídy, ťažké kovy.
Nemení minerálne zloženie vody!

URČENIE: zlepšenie kvality a chute vody z vodovodu!
MIESTO INŠTALÁCIE: pod kuchynský drez so separátnym kohútikom.

169,90 €

S Crystal Eco už nemusíte kupovovať balenú vodu, môžete si ju v porovnateľnej kvalite napustiť priamo z vodovodného kohútika. Prefiltrovaná voda má lahodnú chuť a je dokonale očistená od väčšiny nežiadúcich látok vyskytujúcich sa v komunálnej vode. Drobné nečistoty, chlór a vyššia celková tvrdosť obsiahnuté vo vodovodnom systéme sú hlavné dôvody, prečo doupravujeme pitnú vodu z vodovodu, ktorého technický stav sa môže výrazne líšiť danou lokalitou.

Crystal Eco (Aquaphor)

 Z vody odstraňuje:

 • Sedimenty (kal, hrdza, do 0,8µm)
 • Pachute a zápach
 • Chlór, chloroform, VOC*
 • Ťažké kovy (rozpustené železo, olovo, ortuť, hliník, azbest)
 • Herbicídy, pesticídy, MTBE
 • Petrochemikálie (deriváty ropy), fenoly, benzény
 • Stovky ďaľších škodlivín

Výhody a prínosy:

 • Kvalitné, certifikované a testované filtračné médium vyrobené v USA.
 • Najkvalitnejšie spojky - John Guest originál.
 • Výnimočne jednoduchá výmena filtračných vložiek pomocou bajonetového nástrčného systému (užívateľ si ich môže vymeniť sám behom 10 minút).
 • Filtračné vložky sa vymieňajú celé, čo vylučuje možnosť sekundárnej mikrobiologickej kontaminácie systému.
 • Minimálne rozmery - zmestí sa do každého kuchynského drezu.

3 stupne filtrácie

 1. K3 - filter zachytáva všetky mechanické nečistoty (piesok, hrdzu, zákal) s veľkosťou väčšou ako 5 mikrónov. Zabezpečuje predbežné očistenie pitnej vody od suspenzií a rozpustených prímesí , čo znamená , že zbavuje vodu piesku , mechanických prísad a hrdzavých škvŕn.
 2. K2 - filter s lisovaným aktívnym uhlím a aqualen. Slúži na odfiltrovanie chlóru, organických nečistôt, petrochemikálií (fenol, benzén, herbicídy, pesticídy) a tažkých kovov zo vstupnej vody.
 3. K7 - filter na finálne čistenie vody s lisovaným aktívnym uhlím a aqualen. Zachytáva nečistoty o veľkosti > 0,8 mikrónu. Očisťuje vodu od zvyškov chlóru, organických zlúčenín, petrochemikálií, ťažkých kovov a suspenzií.

 

Inštalácia filtra a servis filtraKuchyňský filter Crystal Eco na filtráciu pitnej vody

Inštalácia filtra CRYSTAL Eco je veľmi jednoduchá. Stačí ho pripojiť na vodovodné potrubie pomocou prechodky a ventila priložených v balení. Následne umiestniť dodanú vodovodnú batériu na miesto spotreby, pripojiť prívodnú hadicu o priemere 3/8 palca (k dispozícii v sade) ku zariadeniu. Po inštalácii odporúčame filter prepláchnuť - ponechať tiecť vodu po dobu 3-5 minút. Na výmenu filtračných vložiek nie je treba žiaden špeciálny nástroj, filtračnú patrónu jednoducho odkrútite a nasuniete novú. Celá výmena filtrov sa zaobíde bez kvapky vody v krátkom čase. 

Malý, spratný filter pod každý drez

POZOR: CRYSTAL Eco nie je vhodný na úpravu znečistenej studničnej vody. Na odstránenie kontaminovanej vody zo studne alebo iného nemonitorovaného zdroja, Vám doporučujeme vybrať filtračné zariadenie z rady CRYSTAL OSMOSIS, alebo CRYSTAL NANO.

Certifikáty:

NSF certifikácia Prítomnosť NSF značky na výrobku alebo na zariadení v potravinárskom priemysle, znamená to, že produkt bol posúdený, testovaný a certifikovaný. NSF International je uznávaný v súlade s medzinárodnými štandardmi v potravinárskom priemysle.
BPA free filtre sú vyrábané starostlivo, pretože sa snažíme o čisté životné prostredie bez odpadu. Vyrábajú sa z kvalitného materiálu, ktorý neobsahuje škodlivé zložky BPA, ktoré zvyšujú riziko hormonálnych porúch, alergií, rakoviny prostaty a rakoviny prsníka.  
Norma ISO 9001 špecifikuje základné požiadavky na systém manažérstva kvality v organizáciách, ktoré chcú a potrebujú preukázať svoju schopnosť, trvalo poskytovať produkty v súlade s príslušnými predpismi a požiadavkami zákazníkov, a ktoré sa usilujú o zvyšovanie spokojnosti zákazníka. Systém manažérstva kvality rieši súčasné problémy a eliminuje výskyt problémov v budúcnosti.

 

 

Technická špecifikácia

Produkcia vody**

150 l/h

Max. prietok**

2,5 l/min

Životnosť filtračných vložiek 8 000 l, čo zodpovedá približne 1 rok spotreby štvorjčlennej rodiny

Tvrdosť vstupnej vody

TDS <200 ppm

Pracovná teplota

5 – 38 ˚C
Min. tlak vo vodovode 0,6 bar
Max. tlak vo vodovode 6,3 bar
Pripojovací T kus: 1/2 col
Výstup upravenej vody: malá vodovodná batéria

Elektrické pripojenie

nie

Rozmery balenia (VxŠxD)

260 x 90 x 340 mm

Váha balenia

3,0 kg

 

 Doporučená doba výmeny filtračných kartúš

Typ filtračnej vložky

Crystal Eco

 Filtračná kartuša K3

 Doporučená výmena každých 6 - 12 mesiacov *

  Filtračná kartuša K2

 Doporučená výmena každých 6 - 12 mesiacov *

  Filtračná kartuša K7

 Doporučená výmena každých 6 - 12 mesiacov *

 * Uvedené periódy výmeny filtračných vložiek sú len približné. Je potrebné zohľadňovať kvalitu vstupnej vody, tak ako aj prefiltrované množstvo.

 

Obsah balenia

NázovMnožstvo
1 Crystal Eco - zostavený  
   Filtračná kartuša K3 1 ks
   Filtračná kartuša K2 1 ks
   Filtračná kartuša K7 1 ks
2 Príslušenstvo na kompletné pripojenie  
3 Vodovodná batéria (s keramickým ventilom) 1 ks
4 Návod na použitie v SK 1 ks

 

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Crystal Eco (Aquaphor)
Vaše hodnotenie
Customer Questions
Dobry den, mam od vas uz 5. rok filtracny pristroj. Som s nim velmi spokojna, ale uz nejaky cas mi zavreta pipa kvapka. poradte mi, co s tym?

Dobrý deň, batériu nám môžete zaslať na servis, prípadne náš technik Vás môže navštíviť doma.

Potrebovala by som filter na vodu zo studne do rodinného domu. Dali sme vodu na rozbor a zistili na zvýšené dusičnany a mikrobiológiu. Vedeli by ste nám poradiť?

Dusičnany a mikrobiologické znečistenie sa dá z vody odstrániť buď centrálne (úprava vody pre celý rodinný dom), alebo lokálne (len úprava pitnej vody v kuchyni). Kuchynské filtre...

Mam male dieta, a kupujeme detske balene vody. Na pitie pouzivame filtrovanie cez kanvicu Brita a uz sa mi nechce tak casto menit tie filtre. Prosim poradite mi vhodny filter na vodu, ktory by zachytaval skodlive veci, necistoty, kovy a pod.

Žial, neexistuje UNIVERZÁLNE filtračné zariadenie vhodné na každú vodu. Filtračné zariadenie sa má vyberať podľa vlastností vstupnej vody. Nakoľko nevieme Vašu adresu, nevieme zistiť ani z&aacute...

Mam vo studnicnej vode koliformne bakterie a kultivovatelne mikroorganizmy. Ako sa daju tieto bakterie z vody odstranit?

Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnen...

Mam narazanu studnu a v poslednych 3mesiacoch tecie voda zlta a zapacha.Farbi wc,umyvadlo a zanasa sprchovu hlavicu.Poradte mi prosim ake filtracne zariadenie mam pouzit na odstranenie tohoto problemu,aby mi neodysla pracka a umyvacka riadu. Bratislava Vajnory.

V prvom rade doporucujem nechat urobit rozbor vody v minimalnom rozsahu. Následne, na základe výsledkov rozboru si nechať navrhnúť vhodnú úpravu vody. Podľa Vášho popisu zrejme ide o zvý&...

Je mozne k tomuto filtru Crystal Eco (Aquaphor) pripojit Regenerovateľný filter na dusičnany 10"?

Ano, ide veľmi jednoducho pripojiť. Na zapojenie filtra na dusičnany za akýkoľvek kuchynský filter budete potrebovať nasledovné: 1x Regenerovateľný filter na dusičnany 10" 1x Filter prázdny 10" - 1/4" zá...

dobry den, mam obycajny byt v bytovke v Bratislave a robi mi problem voda, ktorou sa sprchujem. Po druhe , chcem si filtrovať aj vodu na pitie v kuchymi. Čo mi doporučujete ? robíte aj montáž? Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň, nevieme aké konktrétne máte problémy s vodou na sprchovanie. Vieme Vám odporúčiť sprchovú hlavicu, ktorá z vody odstraňuje chlór /až 99%/, organické nečistoty, bakt...

Please, mind that only logged in users can submit questions