CrystalSOFT PRO 25

Krátky popis

Úzke, skladné, výkonné zmäkčovače. CrystalSOFT PRO sú vybavené inteligentnou intuitívnou riadiacou jednotkou. Vhodné do menších bytov aj domov.#

URČENIE: zmäkčenie vody do celého objektu
ODSTRAŃUJE: vodný kameň, znižuje tvrdosť vody
MIESTO INŠTALÁCIE: centrálny prívod vody
REGENERÁCIA: automatická, soľným roztokom
ÚDRŽBA: 1x ročne servis pohblivých častí 

989,00 €

Zbavte sa starostí a ušetrite peniaze!

Kotlový tvrdý vodný kameň tvorí izolačnú vrstvu, ktorá znižuje tepelnú vodivosť, zbytočne pohlcuje až do 60% energie vyrobenej pre zohriatie vody v domu, rátajúc v to vodu do práčky, umývačky apod. Inštalácia zmäkčovača predchádza vzniku kotlového kameňa, okrem toho umožňuje lepšie a dlhšie pôsobenie: domácich spotrebičov, zohrievača vody, hydraulickej a sanitárnej inštalácie.

Soľankové zmäkčovače vyriešia na 100% všetky problémy spojené s tvrdou vodou! Parametre kvality výstupnej vody sa dajú nastaviť na požadovanú tvrdosť už od nulovej tvrdosti. Pri výstupnej tvrdosti 5 až 7 dH (nemeckých stupňov) nedochádza k výraznej tvorbe vodného kameňa, pričom voda zodpovedá požiadavkám pre kvalitu pitnej vody v zmysle nariadenia vlády SR 354/2006.

Zníženie výdajov a šetrenie času so zmäkčovačmi CrystalSOFT PRO: 

  • zmäkčovače CrystalSOFT PRO spotrebujú menej ako 20 kilowatthodín energie ročne, čo znamená výdaje menej ako 2€ ročne
  • o 30 % menšie straty energie (ochrana vykurovacích zariadení a inštalácií pred vodným kameňom) 
  • o 50 % menej čistiacich, umývacích a pracích prostriedkov
  • menej účtov za opravy a výmenu domácich spotrebičov (pračka, umývačka riadov, elektrická kanvica atď.) za nové
  • jednoduchšie upratovanie a čistenie (šetrnosť času)
  • lesklejšie taniere a priezračnejšie poháre

 

Princíp fungovania zariadenia

Vo vode, ktorá preteká špeciálnou náplňou vo vnútri zariadenia, dochádza k výmene iónov vápnika a horčíka (ktoré sú zodpovedné za tvrdosť vody) na ióny sodíka. Po niekoľkých dňoch, keď sa iónovýmenná schopnosť náplne vyčerpá, prebehne automatická regenerácia a prelplach náplne roztokom vody a soli. Regenerácia trvá cca 2 hodiny, väčšinou prebieha v noci, aj počas jej trvania je možné používať vodu v domácnosti. Užívateľ pravidelne dopĺňa tabletovanú soľ (obvykle raz za niekoľko mesiacov), prístroj na displeji zobrazuje aktuálnu informáciu o počte dní do ďalšieho doplnenia soli.

 

Hlavné výhody zmäkčovača vody CrystalSOFT PRO

Dovolenkový režim bez akejkoľvek spotreby soli

Ak cestujete často, CrystalSOFT PRO je ideálny soľankový zmäkčovač vody práve pre Vás. Špeciálny dovolenkový režim predstavuje ďaľšiu úsporu nákladov na soľ. Počas dovolenky sa CrystalSOFT PRO sám preplachuje malým množstvom vody. Zabezpečuje tým sanitáciu zariadenia bez akejkoľvek spotreby soli.

  • Pravidelné preplachovanie čerstvou vodou eliminuje riziko premnoženia baktérií v stojacej vode.
  • Ak budete preč aj na dlhšie obdobie, zmäkčovač vody sa bude preplachovať sám a nevyminie nasypanú soľ.
  • Zmäkčovač vody sa v nastavenom čase automaticky prepne do normálneho prevádzkového režimu.
  • Rýchle nastavenie pomocou prehľadného plnofarebného menu s ikonami.

Automatický obtok s reguláciou tvrdosti vody

Výslednú tvrdosť zmäkčenej vody je možné jemne regulovať. Aby bola voda vhodná na pitie, zvyčajne sa tvrdosť výstupnej vody nastavuje na 5-6 dH. Počas regenerácie nie je prerušená dodávka vody do objektu. Pomocou dodaného obtoku sa dá zariadenie aj úplne vyradiť z vodovodného okruhu bez prerušenia dodávky vody do objektu.

Jednoduché nastavenie pomocu farebného displeja

Nová generácia automatickej hlavice je ovládaná pomocou užívateľsky prívetivého viacjazyčného menu na plnofarebnom displeji. Stačí nastaviť čas a tvrdosť vody. O ostatné sa postará inteligentná riadiaca hlavica. Prehľadné menu s farebnými ikonami zjednodušuje nastavenie akéhokoľvek parametru. Podobá sa ovládaniu smartfónu.

Plne automatický a bezúdržbový

Po prvotnom spustení a odbornom nastavení, už nevyžaduje žiadny ďalší servis alebo údržbu. Užívatel len raz za niekoľko mesiacov dopĺňa spotrebovanú tabletovanú soľ.

 

Montáž a prevádzka

Zmäkčovače CrystalSOFT PRO sú montované na hlavnej prípojke studenej vody. Na inštaláciu zariadenia je potrebné len miesto so vstupom/výstupom vody pre celý dom, elektrickou zásuvkou a odtokom do kanalizácie. Jedinou obslužnou činnosťou, požadovanou na užívateľovi, je periodické doplňovanie zásobníka so soľou v tabletkách (obyčajne raz na niekoľko mesiacov).

Výhodné ceny a bezplatná konzultácia na požiadanie - kontaktujte nás.

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:CrystalSOFT PRO 25
Vaše hodnotenie