IPS Kalyxx BlueLine - pitná voda

Hodnotenie:
100% of 100
SKU
IPS-B
Krátky popis

Najnovšia technologická inovácia v kategórii fyzikálnych zmakčovačov vody. IPS Kalyxx chráni váš ohrievač vody pred hromadením vodného kameňa a udržuje ho v efektívnej prevádzke. Okrem redukcie vodného kameňa a korózie má antibakteriálny účinok. Nevyžaduje napájanie, batérie, chemikálie alebo filtre.Zariadenie odporúčame použiť na úpravu pitnej vody.

Princíp: fyzikálna –  turbulentná galvanická polarizácia vody
Miesto inštalácie: vstup vody do objektu alebo pred jednotlivými zariadeniami ktoré chceme ochrániť

Grouped product items
Názov produktu Množstvo
IPS Kalyxx BlueLine – 1/2"
155,88 €
IPS Kalyxx BlueLine – 3/4"
155,88 €
IPS Kalyxx BlueLine – 1"
155,88 €
IPS Kalyxx BlueLine – 5/4"
417,48 €
IPS Kalyxx BlueLine – 6/4"
477,48 €

BlueLine Antibacterial 

Zariadenie odporúčame použiť na úpravu pitnej vody. Okrem redukcie vodného kameňa a korózie má antibakteriálny účinok. Postriebrené elektródy znižujú výskyt baktérií v potrubí. Prítomnosť striebra vo vode okrem antibakteriálneho účinku podporuje fungovanie žliaz s vnútorným vylučovaním a stimuluje imunitný systém. IPS Kalyxx zbavuje vodu pachov, zlepšuje jej chuť a predlžuje čerstvosť. Tiež zvyšuje pH vody, tým sa stáva zásaditou. Je vhodná na dlhodobé pitie. SAT má certifikát  bezpečnosti použitia postriebrených elektród pre pitnú vodu od Úradu verejného zdravotníctva SR.

Zariadenie je určené na fyzikálnu úpravu vody. Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a korózie a zároveň napomáha pri ich odstraňovaní. IPS je možné inštalovať v uzavretých a otvorených dynamických systémoch. Jeho efektívna využitežnosť je od malých bytov cez rodinné domy, bytové domy až po vežké prevádzky a priemyselné zariadenia, kde je predpoklad tvorby vodného kameňa. IPS Plus nemení chemické zloženie vody. Jeho životnosť je minimálne 10 rokov.

Pracuje účinne a spoľahlivo bez:

 • obsluhy
 • chemikálií
 • magnetov
 • vonkajšieho zdroja energie

 

Certifikovaná účinnosť 76%

 V septembri 2017 prebehlo nezávislé testovanie účinnosti zariadenia Kalyxx americkým laboratóriom IAPMO R&T. Výsledky nezávislého testu preukázali obmedzenie tvorby vodného kameňa na nerezovom ohrievacom telese o 76% a na medenom ohrievacom telese o 75%. Voda bola počas 11 dňového testu ohrievaná na 65°C, čo je viac ako bežná teplota TÚV (teplej úžitkovej vody) v bojleri.

Certifikát účinnosti Kalyxx IAPMO R&T.

 

Predĺžená záruka

6 mesačná garancia vrátenia peňazí pri nespokojnosti s produktom!
Na IPS Plus poskytujeme záruku 5 rokov a skúšobnú dobu 6 mesiacov so zárukou vrátenia peňazí. Predpokladaná životnosť je minimálne 10 rokov (zatiaľ najdlhšie používané zariadenia IPS Plus, vykazujúce účinnosť na základe referencií) bez obsluhy a údržby zariadenia.

 • IPS je chránený patentom udeleným Úradom priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky.
 • IPS je zdravotne nezávadný – rozhodnutie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky.
 • Bezpečnosť IPS potvrdzuje Certifikát zhody vydaný Technickým skúšobným ústavom Piešťany.

 

Oblasti použitia

Použitie IPS je efektívne a vhodné v každej prevádzke, ktorá využíva tečúcu vodu. Umývacie linky, reštaurácie, jedálne, pekárne, práčovne, kaderníctva, čistiarne, bazény, plavárne, mliekárne, pivovary, liehovary, záhradníctva, zavlažovacie systémy a mnohé ďalšie... Rovnako spožahlivo funguje vo výmenníkoch tepla, vodovodných systémoch, kotloch, kondenzátoroch, generátoroch, vykurovacích systémoch, kompresorovniach, chladiacich a klimatizačných zariadeniach.

 

IPS nielen zabraňujú tvorbe nových usadenín vodného kameňa, ale tiež účinne odstraňujú existujúce staré vrstvy.

IPS zamedzuje vzniku korózii na vnútorných povrchoch potrubí. Vytvára sa na nich ochranná vrstva magnetitu (Fe3O4). Tento efekt výrazne predlžuje životnosť potrubí a tiež pripojených zariadení (batérií, kotlov, radiátorov, pračiek...). Zabránením vzniku usadenín vodného kameňa nedochádza k postupnému zmenšovaniu reálnej svetlosti potrubia pri ktorom sa zvyšuje odpor pritekajúcej vody a to má za následok straty energie.Tzv. Tvrdá voda (vysoký obsah minerálov) spôsobuje usadzovanie vodného kameňa. Ten znižuje životnosť všetkých zariadení a spotrebičov, ktoré s ňou prichádzajú do styku a výrazne zvyšuje ich energetické náklady na prevádzku.

 

V domácnosti IPS chráni:

a šetrí námahu a financie spojené s výmenou alebo čistením vyhrievacích telies v bojleroch, práčkach, umývačkách riadu, v prietokových ohrievačoch vody, sprchovacích ružiciach, splachovacích nádržkách a pod.

 • Pračky
 • Umývačky riadu
 • Rýchlovarné kanvice
 • Vodovodné batérie a sprchové ružice
 • Hydromasážne vane a sprchové kúty
 • Nápustné, výpustné ventily a tesnenia v záchodových nádržkách
 • Solárne zariadenia
 • Teplené kotle a bojlery
 • Záhradné závlahy

Už 3 mm vrstva vodného kameňa na tepelných zariadeniach znižuje ich účinnosť až o 20%. Pri vrstve hrubej 6 mm sa účinnosť znižuje až o 35%. To výrazne zvyšuje prevádzkové náklady. V tvrdej vode sa veľmi ťažko rozpúšťajú látky, ktoré sú obsiahnuté v pracích a čistiacich prostriedkoch. Tým sa zvyšuje ich spotreba.

Minerály a soli obsiahnuté vo vode sú na jednej strane dôležité pre ľudský organizmus, živočíchy a rastliny, no na druhej strane vytváraním pevných usadenín inkrustov, spôsobujú problémy v teplovodných potrubných systémoch, bojleroch, práčovniach, chladiacich zariadeniach, vo vodovodných batériách sprchových ružiciach a pod. 
Tvorba inkrustov spôsobuje zmenšovanie priemerov potrubí, zhoršovanie prestupu tepla. To má za následok zvyšovanie energetických strát a k skracovanie životnosti spotrebičov, zariadení a systémov.

Funkčnosť IPS sa prejavuje už po niekoľkých dňoch nasledovnými spôsobmi:

 • vodný kameň vytvorený okolo ústí vodovodných batérií, sprchovacích ružíc, hydromasážnych trysiek a pod. začne postupne mäknúť a je ľahko odstrániteľný
 • povrchy umývané ionizovanou vodou sa ľahšie čistia, na riade neostávajú fľaky
 • uvoľnený vodný kameň nám vo vodovodnom potrubí môže spôsobiť obmedzenie prietoku cez ventil (ventil odskrutkujeme a potrubie necháme prepláchnuť prúdom vody, čím sa uvoľnené inkrusty vyplavia)
 • pri elektrickom ohreve úžitkovej vody sa nám pri nezmenenom nastavení termostatu môže zdať ohrievaná voda teplejšia
 • spôsobí to zlepšený prestup tepla po odbúraní inkrustov zo zanesených ohrievačov
 

Ionizovaná voda a jej účinky

Veľkým nepriateľom ľudského organizmu je jeho prekyslenie. Dochádza k nemu hlavne nesprávnou životosprávou - konzumáciou veľkého množstva živočíšnych bielkovín, chýbajúcou zeleninou a  ovocím v strave, tiež nedostatočným pitím čistej vody. K prekysľovaniu organizmu prispieva aj stres, dlhodobá fyzická aj psychická záťaž. Vplyvom dlhodobého prekyslenia organizmu vznikajú rôzne ochorenia ako rakovina, srdcovo-cievne choroby, cukrovka, osteoporóza a ďalšie tzv. civilizačné ochorenia.

Galvanická úprava pitnej vody prostredníctvom Iónového polarizačného systému (IPS) je najdostupnejším overeným spôsobom fyzikálnej úpravy pre každú domácnosť. Priamo z vodovodného kohútika je tak možné získať upravenú alkalickú (zásaditú) vodu neutralizujúcu kyslé prostredie v organizme. Bez veľkých finančných nákladov. Takáto voda je vhodná na dlhodobé každodenné pitie a poskytuje organizmu množstvo priaznivých účinkov.  

 • vyrovnáva pH organizmu a zamedzuje vzniku ochorení
 • umožňuje lepšiu bunkovú výmenu, podporuje vitalitu organizmu  
 • pôsobí blahodárne na mikroflóru vnútorných orgánov
 • napomáha tráveniu a činnosti čriev
 • pomáha riediť krv

Upozornenie. Pitie ionizovanej vody je doplnkom správnej životosprávy a prevencie. Nenahrádza konzervatívnu liečbu zdravotných ťažkostí a ochorení.

 

Model

Pripojenie

Šírka 

[mm]

Dĺžka

[mm]

Hmotnosť

[kg]

Max. prietok

[m3/h]

 IPS Kalyxx BlueLine G1/2"  závit 60  255  2,2 
 IPS Ka/yxx BlueLine G3/4"  závit 60  255  2,2  3,2 
 IPS Kalyxx BlueLine G1"  závit 60  261  2,3 
 IPS Kalyxx BlueLine G5/4"  závit 60  480  2,3
 IPS Kalyxx BlueLine G6/4" závit 60 480 2,3 5

PODMIENKY MONTÁŽE

 • prístroje IPS je možné montovať vodorovne či zvisle, smer prúdenia vody cez prístroj nemá vplyv na funkčnosť a účinnosť zariadenia 
 • zariadenie funguje pri vodivosti vody od 50 do 2000 µS/cm2 (bežná voda) 
 • prevádzková teplota 0–95°C 
 • maximálna rýchlosť prúdenia vody cez zariadenie je 4ms-1 (nutné prihliadnuť pri voľbe vhodnej dimenzie IPS) 
 • maximálny tlak ≤ 1 Mpa 
 • v systéme so zariadením IPS nesmie byť zabudovaný iónový menič, elektromagnetický systém respektíve systém s prívodom cudzieho napätia 
 • na vstupe do systému je vhodné umiestniť filter alebo sitko na zachytávanie mechanických nečistôt

5
Hodnotenie:
100% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:IPS Kalyxx BlueLine - pitná voda
Vaše hodnotenie
Zadať otázku
Máte otázky k produktu? Kontaktujte nás.
Otázky a odpovede (2):

2 Item(s)

Zobraziť na stránku
 1. Miroslav Tomeček sa pýta ohľadom IPS Kalyxx GreenLine 1" 6. 12. 2019

  Dobrý deň, mám od vás IPS BlueLine na studenú vodu, chcem sa len spýtať, ako zistím, alebo, aké sú znaky, že zariadenie funguje a funguje správne? Za odpoveď vopred ďakujem

  1. Tomáš Kováč odpovede 9. 12. 2019

   Fyzikálne zmäkčovače IPS Kalyxx nemenia chemické zloženie vody. Preto ani nemenia množstvo a obsah sušiny, ktorá ostane po odparení vody.

   To znamená, že po vysušení vody, ostane viditeľné také isté množstvo vodného kameňa, ako pred úpravou vody. Po fyzikálnej úprave vody sa mení len štruktúra a tvrdosť usadenej sušiny.

   Čím je fyzikálna úprava účinnejšia, väčšia časť usadeného vodného kameňa je premenená na mäkšiu, menej súdržnú usadeninu. Túto mäkkú časť premeneného vodného kameňa voda neustále odplavuje a znižuje sa tým vrstva usadeného vodného kameňa v potrubiach, bojleroch, prietokových ohrievačoch a iných  zariadeniach.

   Na plochách, kde voda prirodzene vysýcha (sanita zvonku, obkladačky, sklo sprchového kúta), však usadená sušina časom postupne tvrdne. Preto "mäkkosť" usadeného kameňa po fyzikálnej úprave vody na viditeľných plochách treba skúšať hneď po usadení...

    

   Kde teda môžete jednoducho pozorovať účinok fyzikálnej úpravy vody IPS Kalyxx, keď do vnútra práčky či bojlera sa nedá len tak nazrieť?

   VARNÁ KANVICA: Fyzikálny zmäkčovač neobmedzuje množstvo vytvoreného vodného kameňa v kanvici. No vytvorený vodný kameň je mäkší a mal by sa dať aspoň z časti zotrieť. Vysušený vodný kameň však zostáva mäkký, len pokiaľ sa kanvica neprehreje tzv. "nasucho". Vtedy sa vodný kameň prepáli a stvrdne.

   ĽACHŠIE ÚDRŽBA POVRCHOV: Takisto by mal byť vodný kameň ľahšie zotieratelny z povrchu batérií, alebo skla sprchového kúta. Čím dlhšie však biely fliačik zostane nezotretý, tým viac časom vytvrdne. Čiže ak to chcete otestovať, treba skúsiť vytvorený povlak zotrieť kým je relatívne čerstvý (do 2-3 dní).

   SPRCHOVÉ HLAVICE A PERLÁTORY: Účinnosť fyzikálnej úpravy vody sa dá pozorovať aj na tryskách sprhových batérií a sitách perlátorov vodovodných batérií. Po prvotnom odbúravaní pôvodného vodného kameňa, keď sa sitá a trysky môžu zanášať malými uvoľnenými úlomkami pôvodného vodného kameňa, ostávajú trysky a sitá batérií priechodné podstatne dlhšie, ako pred fyzikálnou úpravou vody.

    

   Fyzikálna úprava vody IPS Kalyxx zabezpečuje bez akejkoľvek údržby najmä:

   • Vyššiu účinnosť ohrevu vody v bojleri, prietokovom ohrievači, práčke, či umývačke.
   • Predĺži životnosť jednotlivých spotrebičov ako bojler, prietokový ohrievač, práčka, umývačka riadu.
   • Udrží priechodné trysky a perlátory na sprchových hlaviciach a hydro-masážnych zariadeniach, a vodovodných batériách.
   • Predĺži životnosť sanity a iného vybavenia prichádzajúceho do styku s vodou.
   • Ochráni rozvody vody pred postupným zanášaním vodným kameňom a násleným znížením prietokov.

    

   Čo fyzikálna úprava IPS Kalyxx vody nedokáže:

   • Nezabráni vytváraniu bielych fľakov vodného kameňa všade tam kde voda vyschne: sanita zvonka, sklo sprchového kúta, obkladačky v kúpelni alebo kychynský drez. Vytvorený vodný kameň je však mäkší a ľahšie zotierateľný - tento efekt sa však časom stráca a vytvorený kameň postupne tvrdne.
   • Nezabráni vytváraniu vodného kameňa v rýchlo-varnej kanvici. Vytvorený vodný kameň je však viditeľne mäkší a ľahšie zotierateľný. Vodný kameň v kanvici zostáva mäkký len pokiaľ je neustále zaliaty vodou. Vodný kameň na spodku kanvice úplne vytvrdne akonáhle sa "vyvarí tzv. na sucho" (dosiahne podstatne vyššiu teplotu ako 100°C).
   • Nemení chemické zloženie vody. Fyzikálna úprava vody nie je určená na filtráciu vody a nedokáže z vody odstrániť akékoľvek kontaminanty alebo iné neželané prvky obsiahnuté vo vode. Fyzikálna úprava vody vôbec nemení kvalitu a zloženie pitnej vody.

 2. Ladislav sa pýta ohľadom IPS Kalyxx BlueLine - pitná voda 13. 9. 2018

  Je možné napojenie aj na konvektomat?

  1. Tomáš Kováč odpovede 2. 10. 2018

   Všetky fyzikálne zmäkčovače vôbec nemenia minerálne zloženie vody. Čiže ani nemenia množstvo sušiny, ktorá ostane po odparení vody. Nakoľko konvektomat na prípravu potravín používa paru, fyzikálne zmäkčovače sú na takéto použitie nevhodné.

   Vodný kameň je tvorený najmä vápnikom a horčíkom. Ak potrebujete znížiť množstvo vyzrážaného vodného kameňa po odparení vody, musí sa úmerne znížiť množstvo rozpusteného vápnika a horčíka vo vode. Toto dokážu len dve zariadenia:

   • Soľankové zmäkčovače vody - nahrádzajú vápnik a horčík za sodík pomocou výmeny iónov. Regenerujú sa pomocou soľanky, roztoku soli a vody.
   • Reverzné osmózy - odstraňujú z vody minerálne látky pomocou extrémne jemnej mechanickej filtrácie (molekula vody je menšia ako molekuly rozpustených minerálov).

   Ak chcete znížiť množstvo vyzrážaných minerálov (vodného kameňa) po odparení vody, je nutné použiť na veľké prietoky soľankový zmäkčovač (hlavný vstup vody, umývačky, práčky, kávovary, konvektomaty), alebo na malé prietoky reverznú osmózu (kávovary, konvektomaty, voda na prípravu nápojov, jedál).

   Nakoľko reverzná osmóza nepridáva do vody žiadne látky, produkuje najčistejšiu vodu zo všetkých vodných filtrov. Preto je osmotická voda vhodnejšia na prípravu nápojov a jedál, ako zmäkčená voda zo soľankového zmäkčovača.

2 Item(s)

Zobraziť na stránku