Zmäkčovače vody

DOM

BYT

CHATA

BYTOVÝ DOM

HORECA

PRIEMYSEL

KATEXOVÉ

MAGNETICKÉ

DÁVKOVACIE

 

Katexové zmäkčovače
Všetky katexové (soľankové) zmäkčovače v našej ponuke sú plne automatické, s možnoťou jemnej regulácie výstupnej tvrdosti vody. Katexové zmäkčovače nielen účinne chránia všetko technologické vybavenie (ako sú ohrevné telesá, tepelné výmenníky, či rozvody vody), ale aj podstatne znížia tvorbu fľakov na povrchoch po odparení vody.

Fyzikálne zmäkčovače
Znížia tvorbu vodného kameňa v zariadeniach s dostatočným prietokom vody. Dobre chránia pred vodným kameňom ohrevné telesá, trysky na sprchách, perlátory na batériách, rozvody vody. Neznižujú však vôbec tvorbu fľakov na povrchoch po odparení vody. Fyzikálne zmäkčovače vôbec nemenia minerálne zloženie upravenej vody.

Dávkovacie zmäkčovače
Podstatne znižujú vyzrážavanie vodného kameňa z vody. Množstvo vyzrážaného vodného kameňa sa zníži na všetkých ohrevných telesách, varnej kanvici, alebo práčke. Neznižujú však vôbec tvorbu fľakov na povrchoch po odparení vody. Dávkovacie zmäkčovače vôbec nemenia minerálne zloženie upravenej vody.

Otázky a odpovede (23):

Items 11 to 20 of 23 total

Zobraziť na stránku
 1. Marcel Leitman sa pýta 27. 4. 2017

  V dome mám rozvod studničnej vody s extremnou tvrdosťou 43dh. Vodný kameň mi niči všetky spotrebiče preto by som chcel tento problém vyriešiť. Aký prístroj alebo prístroje mi doporučujete použiť?

  1. Tomáš Kováč odpovede 1. 5. 2017

   Jednoznačne doporučujem na takto tvrdú vodu len tie najúčinnejšie zmäkčovače vody.

   Soľankové zmäkčovače vody

   Veľmi účinné odstránenie vodhého kameňa. Soľankové zmäkčovače neslúžia len na ochranu technologického vybavenia, ale dokážu podstatne znížiť tvorbu bielych fľakov aj na viditeľných plochách, kde sa voda vysuší (napríklad sklo sprchového kúta, sanita, obkladačky). Soľankové zmäkčovače teda eliminujú vodný kameň  všade a úplne. 

   Hlavnou nevýhodou soľankových zmäkčovačov je, že namiesto vápnika a horčíka (ktorý tvorí viditeľný vodný kameň), pridávajú do vody sodík. Znižujú teda kvalitu pitnej vody.

   Pri takto vysokej tvrdosti vody (nad 35 dH), bude Vaša voda zmäkčené soľankovým zmäkčovačom obsahovať tak vysoké množstvá sodíka, že bude nepitná. Preto ak sa rozhodnete použiť soľankový zmäkčovač, doporučujem pitnú vodu v kuchyni zabezpečiť filtrovaním pomocou reverznej osmózy, ktorá dokáže z pitnej vody odstrániť až 95% pridaného sodíka.

   • CrystalSOFT WH 21 - lacný no veľmi spoľahlivý soľankový zmäkčovač vody.
   • Ecowater SoftAqua 22 - soľankové zmäkčovače Ecowater dosahujú jednoznačne najnižšiu spotrebu soli na 1m3 zmäkčenej vody. 

    

   CrystaliT®

   CrystaliT® veľmi účinne chráni technologické vybavenie tým, že pomocou fyzikálnych procesov kryštalizácie premieňa "vodný kameň" na "vodný piesok". Takto premenený vodný kameň už nedokáže pevne priľnúť k povrchom a je z neustále obtekaných plôch priebežne odnášaný pretekajúcou vodou. CrystaliT® preto dokonale chráni pred usádzaním vodného kameňa všetko technologické vybavenie domácnosti (ako sú rozvody vody, bojler, práčka, umývačka, sanita zvnútra, či trysky na sprchových hlaviciach). Nedokáže však zabrániť tvorbe fľakov z "vodného piesku" na plochách, kde sa voda vysuší (napríklad na skle sprchového kúta, obkladačkách, alebo sanite zvonku).

   Viac informácií ako CrystaliT® funguje nájdete na: http://www.zmakcovacvody.eu/ako-to-funguje/

   Hlavnou výhodou je úplne bez-údržbová prevádzka. CrystaliT® na kryštalizáciu vodného kameňa využíva len fyzikálne procesy a kinetickú energiu pretekajúcej vody. Na svoju prevádzku nepotrebuje žiadnu soľ, elektriku, regeneráciu, preplachy či servis. Nemá teda ani žiadne prevádzkové náklady a vôbec nemení kvalitu pitnej vody.

   Vzhľadom na veľmi vysokú tvrdosť vody pre Váš rodinný dom doporučujem tieto modely CrystaliT®:

   • CrystaliT®  L   -   pre rodinný dom s veľmi tvrdou vodou a maximálne 1 kúpeľňou
   • CrystaliT® XL    - pre rodinný dom s veľmi tvrdou vodou a maximálne 2 kúpeľňami

 2. Dušan Lukáč sa pýta 16. 2. 2017

  Zvyši sa učinost magnetou ked pouzijem napr. 4-6 Ks zasebou? Mam namysli zvladnutie objemu prietečenej vody.

  1. Tomáš Kováč odpovede 16. 3. 2017

   Osadenie ďalšieho magnetu pomôže zvládnuť vyšší prietok vody a aj zvýši celkovú účinnosť magnetickej ochrany pred usádzaním vodného kameňa. Každý ďalší magnet však prinesie menší a menší efekt. Preto 4-6ks magnetov za sebou sa mi zdá už priveľa. Doporučujem použiť max. 2-3ks za sebou a v praxi overiť či to takto stačí.

   Efekt magnetického zmäkčenia vody sa takmer úplne stráca, keď magneticky upravená voda stojí viac ako 24h. Čiže ak chcete dosiahnúť čo najvyššiu efektivitu, magnet treba zopakovať hlavne po bojleroch, alebo iných nádržiach, kde voda stojí dlhší čas.

   Podľa viacerých nezávislých testov magnetická úprava vody obmedzuje usádzanie vodného kameňa pri ochrane tepelno-výmenných plôch (ohrievajúcich vodu na 80C) do 50%.

 3. Peter sa pýta 6. 2. 2017

  Aký je rozdiel medzi iónovým polarizačným systémom (IPS) a katalytickým zmäkčovačom vody crystalit?.

  1. Tomáš Kováč odpovede 7. 2. 2017

   Obidva systémy zabraňujú tvorbe vodného kameňa pomocou fyzikálnych procesov, nič do vody nepridávajú, a ani vodu neochudobňujú o žiadne minerálne látky.

   Hlavný rozdiel je v princípe pôsobenia: 

   IPS - Iónový polarizačný systém je mokrý polarizačný galvanický článok. Upravuje vodu pomocou magnetického poľa  na mieste inštalácie, ktoré vírením a polarizáciou iónov vápnika a horčíka čiastočne bráni ich usádzaniu. IPS, ako aj iné galvanické články či elektro-magnety, upravuje vodu len na mieste inštalácie (úsek cca 20-30 cm), a je preto je schopná konvertovať iba časť obtekajúceho vodného kameňa.

   CrystaliT® slúži len ako katalyzátor - spúšťač následnej lavínovej reakcie kryštalizácie vodného kameňa, ktorá sa náslene šíri v celom vodovodnom systéme, až do úplného vykryštalizovania všetkého vodného kameňa. Vzhľadom na to, že CrystaliT® pôsobí v celom vodovodnom systéme (nie len na mieste inštalácie), jeho účinnosť ďaleko presahuje všetky ostatné doteraz používané metódy zabránenia tvorbe vodného kameňa na báze fyzikálnych procesov.

   Podrobné vysvetlenie princípu katalytickej ochrany pred tvorbou vodného kameňa CrystaliT®:

   Na keramických guľôčkach sa v pretekajúcej vode vytvárajú mikro-kryštáliky vodného kameňa. Keď kryštálik narastie na veľkosť cca 40 nanometra (0,00004 mm), je objekajúcou vodou uvoľnený z povrchu kryštalizačného média a je unášaný ďalej do vodovodného systému.  Uvoľnený kryštálik následne na seba priťahuje ďalší a ďalší vodný kameň, ktorý je rozpustený v okolitej vode. Samotný mikrokryštálik tak vytvára ďalšie a ďalšie mikrokryštáliky, až kým celý vodný kameň v upravenej vode nie je vykryštalizovaný. Po úplnom vykryštalizovaní všetkého vodného kameňa sa do vody začne následne rozpúštať aj starý usadený vodný kameň z okolitého potrubia, či tepelno-výmenných plôch. CrystaliT® teda slúži len ako spúšťač procesu kryštalizácie vodného kameňa, ktorý sa následne šíri ako lavína v celom vodovodnom systéme, až do úplnej kryštalizácie všetkého vodného kameňa obsiahnutého vo vode. Už vykryštalizovaný vodný kameň sa nemôže pevne priľnúť k podkladu a obtekajúca voda ho neustále odnáša preč. Všetky vodou obtekané plochy tak zostávajú čisté, bez vodného kameňa.

   Čo hovoria nezávislé testy účinnosti zabránenia tvorbe vodného kameňa na vodou obtekaných tepelno-výmenných plochách?

   Je všeobecne známe, že na tepelno-výmenných plochách (výhrevné telesá, špirály) sa tvorí vodný kameň najviac. Preto sú takéto testy najlepším dôkazom účinnosti jednotlivých metód obmedzenia tvorby vodného kameňa.

   Vo všetkých nezávislých testoch účinnosti katalytická úprava vody CrystaliT®, dosiahla účinnosť zabránenia tvorbe vodného kameňa na vodou obtekaných tepelno-výmenných plochách nad 99%. V tých istých testoch nepresiahla účinnosť elektro-magnetickej úpravy vody a polarizačných galvanických článkov 75% (aj keď boli umiestnené viaceré po sebe). Tieto testy tiež potvrdzujú vysokú účinnosť zmäkčenia vody pomocou soľankových zmäkčovačov vody (ktoré však už nie sú bez-údržbové a pridávajú do pitnej vody veľké množstvá sodíka).

 4. Lubos sa pýta 30. 12. 2016

  Je mozna instalacia solankovych zmakcovacov v domacnostiach s vlastnou cistickou odpadu?
  Nebude vypustana sol pre bakterie v cisticke smrtiaca?

  1. Tomáš Kováč odpovede 30. 12. 2016

   Podľa našich praktických skúseností vypúšťaná soľanka nepredstavuje pre čističku a baktérie žiaden problém. Takže odpoveď je jednoznčne áno. Soľankoý zmäkčovač je vhodný aj na inštaláciu, kde odpadová voda zo zmäkčovača je vypúšťaná do čističky odpadových vôd (ČOV).

 5. Rasto Dolnacko sa pýta 19. 10. 2016

  Ako účinne obmedzujú tvorbu vodného kameňa elektro-magnety (napr. EZV-D)?

  1. Tomáš Kováč odpovede 19. 10. 2016

   Limit magnetickej/elektro-magnetickej/indukčnej technológie zmäkčenia vody je max. 75%.

   Všetky nezávislé testy magnetov/elektromagnetov/galvanických článkov na svete, preukazujú účinnosť obmedzenia tvorby vodného kameňa na obmývaných tepelno-výmenných plochách medzi 40 až 75%. Teda žiadny prístroj obmedzujúci tvorbu vodného kameňa na báze magnetizmu (magnet, elektro-magnet, galvanický článok), nedosiahol v nezávislých tesťoch vyššiu účinnosť ako 75%.

   POZNÁMKA: Fyzikálna úprava vody vôbec nerieši estetickú stránku - nezabraňuje vytváraniu bielych fľakov na povrchoch po vysušení vody (nezabráni tvorbe fľakov na skle sprchového kúta, okladačkách, ani na sanite zvonku). Fyzikálne zmäkčovače slúžia výlučne na ochranu rozvodov a technologického vybavenia domácnosti - obmedzujú tvorbu vodného kameňa na neustále obtekanych plochách (bojler, práčka, umývačka, kávovar, sanita zvnútra atď).

 6. Tomas sa pýta 16. 5. 2016

  Akú účinné sú magnety? Dokážu obmediť vytváranie vodného kameňa úplne?

  1. Tomáš Kováč odpovede 16. 5. 2016

   Na tepelno-výmenných plochách magnet zníži usádzanie vodného kameňa zhruba o polovicu (záleží to však aj od konkrétneho zloženia vody).

   Pri teplote vody do 40°C dosahuje ešte vyššie účinky a podstatne obmedzuje usádzanie vodného kameňa na neustále omývaných plochách.

   Najjednoduchšie sa dá pozorovať účinnosť magnetu na tryskách sprchových batérií a sitách perlátorov na vodovodných batériách. Po inštalácii dostatočne silného magnetu ostávajú trysky a sitá batérií priechodné bez akejkoľvek ďalšej údržby.

   Na miestach, kde sa voda vysuší (napríklad obkladačky, sanita zvonku, sklo na sprchovom kúte), však ostávajú zotierateľné biele fľaky (mäkký vodný kameň, ktorý však časom tvrdne).

   99,7 % účinnosť odstránenia vodného kameňa z fyzikálnych zmäkčovačov, dosahuje katalytický zmäkčovač CrystaliT®.

 7. Tomáš sa pýta 6. 5. 2016

  Ako sa dá otestovať účinnosť fyzikálneho zmäkčenia vody?

  1. Tomáš Kováč odpovede 6. 5. 2016

   Magnetické zmäkčovače (permanentné magnety, elektro-magnety, či galvanické články), ako aj najnovšie katalytický zmäkčovače vody nemenia obsah vodného kameňa vo vode. Menia len jeho fyzikálne vlastnosti tak, aby sa nemohol vodný kameň usádzať na tepelno-výmenných plochách (bojler, kávovar, práčka) ako aj iných obmývaných plochách (vodovodné potrubie, trysky na sprchách, všetky vnútorné plochy dostávajúce sa do styku s vodou).

   Preto sa účinnosť fyzikálnych zmakcovacov nedá jednoducho otestovať meračmi vodivosti alebo kvapkami na zistenie tvrdosti vody.

   Účinnosť fyzikálneho zmakcovaca sa určuje jedine presným meraním obmedzenia usádzania vodného kameňa na tepelno-výmenných plochách oproti stavu bez osadenej fyzikálnej úpravne vody. Sú na to však potrebné dlhodobé, technicky aj finančne náročné testy, ako aj laboratórne vybavenie.

   V bežnej domácnosti sa však učinnosť danej fyzikálnej úpravy vody dá pozorovať na tom, či Vám sita perlatorov a trysky na sprche ostávajú priechodné. Druhým testom je tvrdosť usadeného kameňa na dne varnej kanvice. Fyzikálne zmäkčenie vody síce neobmedzí jeho množstvo, no usadený vodný kameň bude mäkký (ľahšie zotieratelny), alebo sýpky (vykryštalizovaný pomocou katalytického zmakcovaca). Čím je usadený vodný kameň na dne kanvice mäkší, alebo sypkejší, tým lepšie daný fyzikálny zmakcovac funguje. Pozor, aby bol takýto test relevantný, nesmie sa kanvica vyvariť tzv. nasucho. Vtedy sa teplota na jej dne podstatne zvýši (až na niekoľko stoviek °C) a aj mäkký kameň pôsobením takto vysokej teploty stvrdne. Počas testovania je preto dobré, aby na dne kanvice ostalo vždy aspoň trochu vody.

 8. Tomas sa pýta 29. 4. 2016

  Dokáže fyzikálny zmäkčovač obmedziť usádzanie vodného kameňa na skle sprchového kúta?

  1. Tomáš Kováč odpovede 29. 4. 2016

   Ak chcete aby sa vodný kameň neusádzal tam kde sa voda vysuší (teda na sanite, skle sprchového kúta, kanvici atď.), musí sa vápniť a horčík (ktorý vytvára tieto biele fľaky), fyzicky z vody odstrániť. Toto nedokáže žiadny fyzikálny zmakcovac vody. Čiastočne do dokáže obmedziť aj Hydroflow, trochu viac CrystaliT®, no nemôžete čakať žiadne výrazné obmedzenie vytvárania týchto bielych usadenín.

   Fyzikálne zmäkčovače slúžia na obmedzenie (pri CrystaliT® úplne obmedzenie) vytvárania vodného kameňa na tepelno-výmenných plochách, potrubiach a iných súčastiach neustále obtekanych vodou (teda bojler, práčka, umývačka, rozvody vody atď.). Nakoľko nemenia minerálne zloženie vody (nič do vody nepridávajú ani z vody neodstraňujú), tam kde sa voda vysuší zostane rovnaké množstvo a zloženie sušiny, ako pred fyzikálnou úpravou. Mení sa len forma usadeného kameňa, ktorý sa usádza napríklad pri CrystaliT® už vopred vykryštalizovaný, vo forme ľahko zotierateľného jemného mikro-piesku...

   Vápnik a horčík odstraňujú z vody VÝLUČNE katexové (soľankové) zmäkčovače vody, ktoré sa regenerujú soľou. Vápnik a horčík z vody odstránia a nahradia ho sodíkom, ktorý získavajú pri regeneráciii zo soli (NaCl).

 9. František Pazdera sa pýta 3. 12. 2015

  Aké úspory alebo iné výhody môžem po naištalovaní zmäkčovača vody očakávať ak máme tvrdosť vody 25ºdH?

  1. Tomáš Kováč odpovede 20. 10. 2014

   Ak využívate kotol, solárne panely, umývačku či pračku, zmäkčenie vody Vám ušetrí až do 30-40% nákladov na ohrev vody a výrazne zníži množstvo použitého mydla a pracích prostriedkov.

   Voda s tvrdosťou 25°dH sa radí medzi veľmi tvrdé vody. Tvrdá voda veľmi rýchlo zanáša najmä tepelno-výmenné plochy zariadení, ktoré zohrievajú vodu. Tiež sa postupne vytvára vodný kameň na vnútorných stenách vodovodných potrubí (i keď oveľa pomalšie v porovnaní s výmenníkmi tepla) a postupne sa znižuje ich prietok.

   Už 4-5mm vrstva vodného kameňa na výmenníku tepla (špirála v bojleri, práčke atď) zvýši náklady na ohrev vody až o 40%.

 10. Valko T. sa pýta 2. 12. 2015

  Ake najoptimalnejsie riesenie by ste nam odporucali na nasu vodu zo studne, pre rodinny dom s tvrdostou zial az 32-37 dH? Pouzivame ju len ako uzitkovu, kedze v kuchyni mame zavedenu obecnu.

  1. Tomáš Kováč odpovede 2. 12. 2015

   Takmer 100% účinnosť (potvrdené viacerými nezávislými testami) pri obmedzení tvorby vodného kameňa dosahujú len 2 technológie zmäkčenia vody: soľankové zmäkčovače vody (regenerujú sa soľou) alebo katalytický zmäkčovač CrystaliT®.

   Vzhľadom na to, že túto vodu používate len ako úžitkovú, ideálnym riešením je inštalácia soľankového zmäkčovača vody, nakoľko tieto aj účinne znižujú vytváranie bieleho povlaku (sušiny) na plochách kde voda vyschne. Pri Vasej tvrdosti vody 32-37°dH však aj najúspornejší soľankový zmäkčovač bude spotrebovávať relatívne dosť tabletovanej soli.

   Na druhej strane je katalytický zmäkčovač CrystaliT® úplne bezúdržbový, nevyžaduje pripojenie do el. siete ani napojenie na odpad. Nakoľko CrystaliT® neodstraňuje z vody vápnik a horčík (spôsobujúci vodný kameň), po vysušení vody (napríklad obkladačky, sanita zvonku), ostáva ľahko zotierateľný biely povlak (sušina).

    

   Soľankové zmäkčovače vody (regenerujú sa soľou)

   VÝHODY: vysoká účinnosť; vodný kameň eliminuje kompletne - ani po vysušení voda nezanecháva biele fľaky; prádlo je hebké; nižšia spotreba pracích prostriedkov.
   NEVÝHODY: zbavuje vodu vápnika a horčíka namiesto ktorých pridáva do vody sodík, čím znižuje kvalitu pitnej vody; vyžaduje pravidelné kupovanie a dopĺňanie tabletovanej soli; veľká enviromentálna záťaž na odpadové vody -po regenerácii je zvyšná soľ automaticky vypláchnutá do odpadu.

   Katexové (soľankové) zmäkčovače vodu zmäkčujú tým, že vyberajú z vody vápnik (Ca+) a horčík (Mg+), ktorý vytvára vodný kameň, a nahrádzajú ho sodíkom (Na+). Nakoľko ióny vápnika a horčíka sú bivalentné, a ión sodíka je monovalentný, každý ión vápnika alebo horčíka je nahradený až 2 iónmi sodíka.

   Naše doporučenie:

   Pri vysokej tvrdosti vody (nad 22°dH, 4 mmol), paradoxne ušetríte keď si kúpite najkvalitnejší (a najdrahší) katexový zmäkčovač vody v našom sortimente. Počas našich prevádzkových testov preukázali tieto zmäkčovače výrazne nižšie spotreby tabletovanej soli, ako všetky ostatné soľankové zmäkčovače vody. Z výsledkov nášho interného testovania sme boli sami veľmi prekvapení, nakoľko podľa uvádzaných technických parametrov výrobcami, by nemali mať katexové zmäkčovače až také výrazné rozdiely v spotrebe soli. Realita je však úplne iná: najlacnejšie katexové zmäkčovače majú až niekoľko NÁSOBNÚ spotrebu soli oproti najúspornejším modelom.

   Ak chcete vedieť, ktorý zmäkčovač sa v našom prevádzkovom teste ukázal ako najúspornejší, prosím kontaktujte nás emailom alebo telefonicky.

   UPOZORNENIE: Na Slovensku sa často ponúkajú cenovo výhodné katexové zmäkčovače s čínskymi riadiacimi hlavicami (ceny v rozsahu 450-600 EUR). Ušetrite si kopu starostí a peňazí a nekupujte tieto zmäkčovače. Ak chcete ušetriť zvoľte aspoň strednú triedu. V prípade problémov sa totiž pomoci nedovoláte. Každá seriózna firma, ktorá problémy rieši (aj pozáručné), už dávno tieto zmäkčovače vyradila zo svojho sortimentu. Po úvodnom nadšení z lacnej nákupnej ceny, sme tieto zmäkčovače vyradili z nášho sortimentu už pred niekoľkými rokmi. Mali neúnosne vysokú poruchovosť a spotrebu soli. Inde sa ponúkajú veselo ďalej...

   Kvalitný katexový zmäkčovač Vám bude slúžiť veľmi, veľmi dlho a bez porúch...

    

   CrystaliT® - katalytický zmäkčovač vody

   https://www.mojavoda.sk/zmakcovace-vody-fyzikalne/zmakcovac-vody-crystalit-l

   VÝHODY: certifikovaná účinnosť pri zabránení tvorby vodného kameňa až 99,7%; je úplne bezúdržbový: nevyžaduje zapojenie do el. siete, nespotrebováva žiadne chemikálie, nemení minerálne zloženie vody, nemá odpadovú vodu; veľmi dlhá životnosť katalytického média bez akejkoľvek údržby.

   NEVÝHODY: Na miestach, kde sa voda vysuší (napríklad obkladačky, sanita zvonku), ostáva ľahko zotieratelny biely povlak.

   CrystaliT® je jediný fyzikálny zmäkčovač na trhu s nezávisle certifikovanou účinnosťou 99,7% pri zabránení tvorby vodného kameňa. Aj podľa naších praktických skúseností môžeme prehlásiť, že ostatné fyzikálne zmäkčovače (galvanické články, magnety, elektro-magnety) sa k takejto účinnosti ani nepribližujú.

   Katalytický zmäkčovač vody bol podrobený dôkladným skúškam účinnosti DVGW

Items 11 to 20 of 23 total

Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 24

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. Hydroflow HS38 - Elektromagnetický zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 299,00 € Normálna cena 399,00 €
  Hydroflow HS38 indukuje variabilné elektrické pole po celej dĺžke potrubia v oboch smeroch, bez ohľadu na prúdenie vody a ohyby potrubia. Vplyvom pôsobenia poľa sa vytvárajú kryštalizačné jadrá. Jednoduchá…
 2. Crystal MAG (2ks) - Extrémne silné magnetické zmäkčovače vody
  59,99 €
  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje 2 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Umiestňuje sa na prívod vody k jednotllivým zariadeniam…
 3. Crystal MAG (3ks) - Extrémne silné magnetické zmäkčovače vody
  79,99 €
  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje až 3 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Je vhodný na umiestnenie na hlavný prívod vody do veľkosti potrubia 1" (DN 25) pre byt, rodinný dom, či…
 4. Crystal MAGIKO II - Magnetický zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 139,00 € Normálna cena 199,00 €
  Crystal MAGIKO je fyzikálny zmäkčovač vody s rýchlou inštaláciou. Crystal MAGIKO II sa umiestňuje na vstup vody do budovy, bytu, zmäkčuje všetku pretečenú vodu. NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia,…
 5. CrystalSOFT BASIC - Katexové zmäkčovače vody
  789,00 €
  So 100% účinnosťou znižuje obsah vápnika a horčíka vo vode a tým úplne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Po úprave vody zmäkčovačom CrystalSoft, ostáva voda mäkká natrvalo, pričom tvrdosť upravenej vody je možné plynule regulovať. Najspoľahlivejší zmäkčovač vody vo…
 6. CrystalSOFT 5
  699,00 €
  ĆÍSLO 5 ŽIJE! Tento model zmäkčovača je inšpirovaný známym filmovým robotom. Jeho silné vlastnosti sú: šikovný, bezporuchový, slovenské menu, 5 ročná záruka, vyrobený v EÚ. URČENIE: zmäkčenie vody do celého objektuODSTRAŃUJE: vodný kameň, znižuje tvrdosť…
 7. CrystalSOFT Ecomix KOMPAKT - Multifunčné zmäkčovače vody (5v1)

  Cena od 990,00 €

  Odstraňuje naraz päť neželaných súčastí vody: tvrdosť vody, železo, mangán, amoniak (čpavok), karciogénne organické zlúčeniny. Úpravňa vody priamo od výrobcu patentovanej zmesi Ecomix. # URČENIE: úprava…
 8. CrystalSOFT Ecomix BIG - Multifunčné zmäkčovače vody (5v1)

  Cena od 1 190,00 €

  Odstraňuje naraz päť neželaných súčastí vody: tvrdosť vody, železo, mangán, amoniak (čpavok), karciogénne organické zlúčeniny. Úpravňa vody priamo od výrobcu patentovanej zmesi Ecomix. # URČENIE: úprava…
 9. EZV D - Elektromagnetické zmäkčovače vody

  Cena od 91,00 €

  Prístroje EZV...D slúžia na zamedzenie tvorby vodného kameňa a odstránenie už vytvorených pevných usadenín. Prístroje EZV...D slúžia aj na to, aby sa ušetrila námaha a financie spojené s výmenou alebo…
 10. IPS Kalyxx BlueLine - pitná voda - Magnetický zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%

  Cena od 155,88 €

  Najnovšia technologická inovácia v kategórii fyzikálnych zmakčovačov vody. IPS Kalyxx chráni váš ohrievač vody pred hromadením vodného kameňa a udržuje ho v efektívnej prevádzke. Okrem redukcie vodného…
 11. IPS Kalyxx RedLine - teplá voda - Magnetický zmäkčovač vody

  Cena od 119,88 €

  Zariadenie je určené na úpravu teplej úžitkovej vody a špeciálne ochranu kotlov, bojlerov a prietokových ohrievačov.   Princíp: fyzikálna –  turbulentná galvanická polarizácia…
 12. IPS Kalyxx GreenLine 1" - Magnetický zmäkčovač vody
  119,88 €
  GreenLine G1“ je novinka určená pre zavlažovacie systémy  - okrasné záhrady, verejné parkové plochy,  futbalové trávniky, golfové ihriská, hydropónia, pestovanie ovocia a zeleniny. Závit…
 13. Iónový polarizačný prístroj (IPP) - Magnetický zmäkčovač vody

  Cena od 299,00 €

  IPP pracuje bez obsluhy, bez údržby, bez použitia el. prúdu a bez chémie. Voda si zachováva všetky výživné látky vrátane minerálov, avšak tieto vďaka IPP strácaju schopnosť usádzať sa. IPP taktiež…
 14. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (1/2" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 15. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (3/4" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 16. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 17. Minifilter pre práčky CrystalFOS MINI - Dávkovací zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  93%
  Špeciálna cena 14,90 € Normálna cena 19,90 €
  Opakovane použiteľný minifilter s polyfosfátmi na ochranu práčky alebo umývačky riadu pred usadzovaním vodného kameňa. Zlepšuje pranie a zvyšuje efektívnosť pracieho prášku až do 30 %. Náplň…
 18. Ecozon 100 - Práčkový zmäkčovací minifilter
  Špeciálna cena 14,90 € Normálna cena 16,90 €
  Ecozon Minifilter je určený na ochranu práčky a umývačky riadu pred vodným kameňom. Účinný - ochrana pred vodným kameňom pre úžitkovú vodu až do 105°C. Ekologický - neobsahuje…
 19. Ecozon 200 - Zmäkčovač vody pre kotol a bojler
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 38,90 € Normálna cena 46,90 €
  Ecozon 200 ml TUV je určený na ochranu vykurovacích zariadení pred vodným kameňom. Účinný - ochrana pred vodným kameňom pre úžitkovú vodu až do 105°C. Ekologický - neobsahuje polyfosfáty. Ekonomický - životnosť náplne až 20 000…
 20. MiniDUE - Dávkovací zmäkčovač vody

  Cena od 95,00 €

  MiniDUE je samonasávací mechanický objemový dávkovač aktivovaný vodným prúdom a nepotrebuje žiadny zdroj elektrického napätia.#  URČENIE: úprava vody v celom objekte, alebo len vyhrievacie zariadenia,…
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 24

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer