Zmäkčovače vody

DOM

BYT

CHATA

BYTOVÝ DOM

HORECA

PRIEMYSEL

KATEXOVÉ

MAGNETICKÉ

DÁVKOVACIE

 

Katexové zmäkčovače
Všetky katexové (soľankové) zmäkčovače v našej ponuke sú plne automatické, s možnoťou jemnej regulácie výstupnej tvrdosti vody. Katexové zmäkčovače nielen účinne chránia všetko technologické vybavenie (ako sú ohrevné telesá, tepelné výmenníky, či rozvody vody), ale aj podstatne znížia tvorbu fľakov na povrchoch po odparení vody.

Fyzikálne zmäkčovače
Znížia tvorbu vodného kameňa v zariadeniach s dostatočným prietokom vody. Dobre chránia pred vodným kameňom ohrevné telesá, trysky na sprchách, perlátory na batériách, rozvody vody. Neznižujú však vôbec tvorbu fľakov na povrchoch po odparení vody. Fyzikálne zmäkčovače vôbec nemenia minerálne zloženie upravenej vody.

Dávkovacie zmäkčovače
Podstatne znižujú vyzrážavanie vodného kameňa z vody. Množstvo vyzrážaného vodného kameňa sa zníži na všetkých ohrevných telesách, varnej kanvici, alebo práčke. Neznižujú však vôbec tvorbu fľakov na povrchoch po odparení vody. Dávkovacie zmäkčovače vôbec nemenia minerálne zloženie upravenej vody.

Otázky a odpovede (23):

Items 21 to 23 of 23 total

Stránka
Zobraziť na stránku
 1. michal sa pýta 26. 11. 2015

  Aký typ zmakčovača vody by ste odporúčali pre rodinný dom? Máme problémy s veľmi tvrdou vodou a potrebujem to riesiť.

  1. Tomáš Kováč odpovede 21. 11. 2015

   Takmer 100% účinnosť pri obmedzení tvorby vodného kameňa dosahujú katexové zmäkčovače vody (regenerujú sa soľou) alebo katalytický zmäkčovač CrystaliT®.

   Učinnosti 30-50% pri obmedzení tvorby vodného kameňa dosahujú elektro-magnetické zmäkčovače vody. Žial, žiaden z týchto výrobkov neprešiel nezávislou certifikáciou preukazujúcou ich účinnosť. Do tejto kategórie radíme:

   • Permanentné neodýmové magnety: napr. Crystal Magiko (jednoduchá montáž priložením na potrubie), SuperMAG (vkladá sa do potrubia, montáž by mal vykonať vodár).
   • Elektro-magnety: napr. EZV, Hydroflow
    Všetky elektromagnety majú jednoduchú montáž navinutím cievky okolo potrubia.
   • Galvanické indukčné články: Iónový Polarizačný Systém (IPS), Iónový Polarizačný Prístroj (IPP), AquaMax (rebrandované IPP), Ion Scale Buster (ISB), EnergyWater MWD (Mineral Water Docktor), Stop Kalk
    Všetky galvanické polarizačné články sa vkladajú sa do potrubia, preto by montáž mal vykonať vodár.

    

   CrystaliT®  je jediný fyzikálny zmäkčovač na trhu s nezávisle certifikovanou účinnosťou 99,7% pri zabránení tvorby vodného kameňa v potrubí a na tepelno-výmenných plochách (ohrevné špirály zariadení).
   Na tento výrobok bol vydaný Certifikát Nemeckej Spoločnosti Vody a Plynu (DVGW - Deutscher Verein des Gas- und Wasserfaches):

   Katalytický zmäkčovač vody bol podrobený dôkladným skúškam účinnosti DVGW

 2. Miloš sa pýta 4. 8. 2015

  Prečo sú medzi soľankovými zmäkčovačmi vody také cenové rozdiely? Všetky robia to isté, či nie? Podľa čoho si mám vybrať najvhodnejší zmäkčovač vody?

  1. Tomáš Kováč odpovede 21. 10. 2014

   Ceny zmäkčovačov vody sa odvíjajú od ich technických parametrov a kvality prevedenia.

   • Najlacnejšie zmäkčovače na Slovenskom trhu sú osadené čínskymi riadiacimi hlavicami RX, ktoré sme kôli neustálym problémom vyradili zo sortimentu. Stále ich však nájdete v hojnom zastúpení na iných stránkach a eshopoch.
   • Prijateľnú kvalitu za dobrú cenu dosahujú zmäkčovače vody s Taiwanskymi riadiacimi hlavicami Canature - napríklad náš zmäkčovač CrystalSOFT WH21.
   • Vyššiu kvalitu, dobrú efektivitu a bezproblémovú prevádzku, ale už za vyššiu cenu, dosahujú zmäkčovače vody vyrobené v Európe, napríklad zmäkčovač CrystalSOFT Stratos, CrystalSOFT ECO.
   • Najvyššiu kvalitu, efektivitu a bezproblémovú prevádzku, ale samozrejmä aj cenu, dosahujú podľa našich reálnych skúseností a praktických testov zmäkčovače vody vyrobené firmou EcoWater USA.

   V prípade zmäkčovača vody sa vyššia investícia do kvality vyplatí, nakoľko sa Vám peniaze vrátia v nielen v podobe vyššej efektivity a tým nižšej spotrebe soli a vody na preplach, ale aj a v dlhodobo bezproblémovej prevádzke, bez nutnosti akéhokoľvek servisného zásahu.
   Investícia do najúčinnejších zmäkčovačov vody sa vyplatí najmä pri veľmi tvrdých vodách, kde je návratnosť investície rýchlejšia a úspora spotrebovanej soli omnoho výraznejšia.

 3. Lukáš Bilka sa pýta 21. 10. 2014

  Staviam rodinný dom a chcel by som nejakým spôsobom upravovať vodu (chemickým alebo magnetickým zmäkčovačom). Aký má vplyv zmakčovač na zdravie, je to úpne bezpečné používať aj na pitie? Je potrebný prívod elektrickej energie?

  1. Tomáš Kováč odpovede 20. 10. 2014

   Všetky zmäkčovače vody v našej ponuke sú certifikované na úpravu pitnej vody a výsledná zmäkčená voda spĺňa všetky normy na pitnú vodu platné v SR alebo v EU. Zmäkčenie vody pomocou katexových zmäkčovačov je to dlhodobo používaná a overená technológia na úpravu úžitkovej a pitnej vody.

   Fyzikálne zmäkčovače vody

   Fyzikálna úprava vody magnetmi, elektromagnetmi a galvanickými článkami nemá garantovanú účinnosť. Jedinou výnimkou je katalytický zmäkčovač CrystaliT®, ktorý má nezávisle certifikovanú účinnosť 99,7% preukázanú rozsiahlymi dlhodobými testami v Nemecku.

   Fyzikálne zmäkčovače menia fyzikálne vlastnosti vody (na základe magnetizmu), no vôbec nemenia jej zloženie. Teda vôbec nemenia kvalitu pitnej vody.

   Na druhej strane však problém s tvrdou vodou neriešia úplne, nakoľko minerály vápnika a horčíka, ktoré tvoria vodný kameň, vo vode zostávajú. Usádzajú sa však v oveľa menšej miere a pomalšie (pri CrystaliT® sa v potrubí a na tepelno-výmenných plochách neusádzajú vôbec).

   Všetky zariadenia na fyzikálne zmäkčenie vody v našej ponuke sú ÚPLNE BEZ-ÚDRŽBOVÉ, preto sa investícia do takéhoto systému aj napriek nižšej účinnosti vyplatí.

   - Elektromagnety vyžadujú zapojenie do el. siete.
   - Permanentné magnety a galvanické články ako Crystal MAGIKO, SuperMAG, IPP, IPS nevyžadujú zapojenie do elektrickej siete.
   - Crystal Magiko a elektromagnety nevyžadujú ani prerušenie vodovodného potrubia, nakoľko sa inštalujú zvonku potrubia.

   Soľankové (katexové) zmäkčovače vody

   Soľankové zmäkčovače vody v našej ponuke zmäkčujú vodu trvale s garantovanou 100% účinnosťou. Pri odstraňovaní vyšších koncentrácií Ca,Mg (vody s vyššou tvrdosťou) sa však zvyšuje podiel sodíkových iónov vo vode. Katexové (soľankové) zmäkčovače totiž odstraňujú vodný kameň tým, že vymieňajú ióny vápnika a horčíka (spôsobujúce vodný kameň) za ióny sodíka.

   Čo sa týka účinnosti, nebola technológia zmäkčenia vody pomocou katexových (soľankových) zmäkčovačov prekonaná. Jediný fyzikálny zmäkčovač na trhu, ktorý sa účinnosťou zabránenia tvorby vodného kameňa v potrubiach a na tepelno-výmenných plochách (špirály v bojlery, práčka atď) vyrovnáva soľankovým zmäkčovačom je katalytický zmäkčovač CrystaliT®.

   Katexové zmäkčovače vody potrebujú na prevádzku riadiacej jednotky pripojenie do el. siete 220V. Spotrebovaná el. energia je však úplne zanedbateľná, nakoľko slúži len na prevádzku riadiacej jednotky. Samotné zmäkčenie vody prebieha bez spotreby el. energie. Jedinou výnimkou je CrystalSOFT Hydraulic, ktorý funguje výlučne na hydraulickom princípe a využíva na svoju prevádzku a riadenie len kinetickú energiu pretekajúcej vody. Tento zmäkčovač je však vhodný len do bytov alebo tam, kde nie je miesto na inštaláciu katexového zmäkčovača štandardnej veľkosti.

   Pri všetkých katexových zmäkčovačoch vody v našom sortimente sa tvrdosť výstupnej vody dá nastaviť podľa želania a potrieb zákazníka. Pri výstupnej tvrdosti 4 až 7 dH (nemeckých stupňov) nedochádza k výraznej tvorbe vodného kameňa a pritom voda nemá korozívne účinky. Takto upravená voda obsahuje dostatok vápnika a horčíka potrebného pre ľudské telo, a plne spĺňa požiadavky kladené na pitnú vodu podľa nariadenia vlády č.354/2006 Z.z.

   Nakoľko má mať úžitková voda iné zloženie ako voda pitná, doporučujeme na to myslieť už v projekte, a úplne oddeliť pitnú vodu od vody úžitkovej. Ideálne je priviesť pitnú vodu do kuchyne oddeleným potrubím priamo z hlavného vstupu vody do rodinného domu. V prípade, že táto možnosť je technicky náročná, pitnú vodu je možné dočistiť v mieste spotreby kvalitnou reverznou osmózou, ktorá efektívne odstráni pridaný sodík. Všetky reverzné osmózy v našej ponuke majú účinné remineralizátory, ktoré vode dodajú minimálne doporučené množstvá vápnika a horčíka.

Items 21 to 23 of 23 total

Stránka
Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 24

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. Hydroflow HS38 - Elektromagnetický zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 299,00 € Normálna cena 399,00 €
  Hydroflow HS38 indukuje variabilné elektrické pole po celej dĺžke potrubia v oboch smeroch, bez ohľadu na prúdenie vody a ohyby potrubia. Vplyvom pôsobenia poľa sa vytvárajú kryštalizačné jadrá. Jednoduchá…
 2. Crystal MAG (2ks) - Extrémne silné magnetické zmäkčovače vody
  59,99 €
  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje 2 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Umiestňuje sa na prívod vody k jednotllivým zariadeniam…
 3. Crystal MAG (3ks) - Extrémne silné magnetické zmäkčovače vody
  79,99 €
  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje až 3 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Je vhodný na umiestnenie na hlavný prívod vody do veľkosti potrubia 1" (DN 25) pre byt, rodinný dom, či…
 4. Crystal MAGIKO II - Magnetický zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 139,00 € Normálna cena 199,00 €
  Crystal MAGIKO je fyzikálny zmäkčovač vody s rýchlou inštaláciou. Crystal MAGIKO II sa umiestňuje na vstup vody do budovy, bytu, zmäkčuje všetku pretečenú vodu. NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia,…
 5. CrystalSOFT BASIC - Katexové zmäkčovače vody
  789,00 €
  So 100% účinnosťou znižuje obsah vápnika a horčíka vo vode a tým úplne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Po úprave vody zmäkčovačom CrystalSoft, ostáva voda mäkká natrvalo, pričom tvrdosť upravenej vody je možné plynule regulovať. Najspoľahlivejší zmäkčovač vody vo…
 6. CrystalSOFT 5
  699,00 €
  ĆÍSLO 5 ŽIJE! Tento model zmäkčovača je inšpirovaný známym filmovým robotom. Jeho silné vlastnosti sú: šikovný, bezporuchový, slovenské menu, 5 ročná záruka, vyrobený v EÚ. URČENIE: zmäkčenie vody do celého objektuODSTRAŃUJE: vodný kameň, znižuje tvrdosť…
 7. CrystalSOFT Ecomix KOMPAKT - Multifunčné zmäkčovače vody (5v1)

  Cena od 990,00 €

  Odstraňuje naraz päť neželaných súčastí vody: tvrdosť vody, železo, mangán, amoniak (čpavok), karciogénne organické zlúčeniny. Úpravňa vody priamo od výrobcu patentovanej zmesi Ecomix. # URČENIE: úprava…
 8. CrystalSOFT Ecomix BIG - Multifunčné zmäkčovače vody (5v1)

  Cena od 1 190,00 €

  Odstraňuje naraz päť neželaných súčastí vody: tvrdosť vody, železo, mangán, amoniak (čpavok), karciogénne organické zlúčeniny. Úpravňa vody priamo od výrobcu patentovanej zmesi Ecomix. # URČENIE: úprava…
 9. EZV D - Elektromagnetické zmäkčovače vody

  Cena od 91,00 €

  Prístroje EZV...D slúžia na zamedzenie tvorby vodného kameňa a odstránenie už vytvorených pevných usadenín. Prístroje EZV...D slúžia aj na to, aby sa ušetrila námaha a financie spojené s výmenou alebo…
 10. IPS Kalyxx BlueLine - pitná voda - Magnetický zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%

  Cena od 155,88 €

  Najnovšia technologická inovácia v kategórii fyzikálnych zmakčovačov vody. IPS Kalyxx chráni váš ohrievač vody pred hromadením vodného kameňa a udržuje ho v efektívnej prevádzke. Okrem redukcie vodného…
 11. IPS Kalyxx RedLine - teplá voda - Magnetický zmäkčovač vody

  Cena od 119,88 €

  Zariadenie je určené na úpravu teplej úžitkovej vody a špeciálne ochranu kotlov, bojlerov a prietokových ohrievačov.   Princíp: fyzikálna –  turbulentná galvanická polarizácia…
 12. IPS Kalyxx GreenLine 1" - Magnetický zmäkčovač vody
  119,88 €
  GreenLine G1“ je novinka určená pre zavlažovacie systémy  - okrasné záhrady, verejné parkové plochy,  futbalové trávniky, golfové ihriská, hydropónia, pestovanie ovocia a zeleniny. Závit…
 13. Iónový polarizačný prístroj (IPP) - Magnetický zmäkčovač vody

  Cena od 299,00 €

  IPP pracuje bez obsluhy, bez údržby, bez použitia el. prúdu a bez chémie. Voda si zachováva všetky výživné látky vrátane minerálov, avšak tieto vďaka IPP strácaju schopnosť usádzať sa. IPP taktiež…
 14. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (1/2" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 15. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (3/4" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 16. 10" Potrubný filter SILIPHOS® (1" závit) - Dávkovací zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%

  Už od 41,90 €

  Zabraňuje tvorbe vodného kameňa a hrdze. SILIPHOS® vytvára na kovových povrchoch mikrofilm, ktorý zabraňuje usádzaniu vodného kameňa na vyhrievacích telesách. V prípade mäkkej vody zabraňuje prístupu kyslíka…
 17. Minifilter pre práčky CrystalFOS MINI - Dávkovací zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  93%
  Špeciálna cena 14,90 € Normálna cena 19,90 €
  Opakovane použiteľný minifilter s polyfosfátmi na ochranu práčky alebo umývačky riadu pred usadzovaním vodného kameňa. Zlepšuje pranie a zvyšuje efektívnosť pracieho prášku až do 30 %. Náplň…
 18. Ecozon 100 - Práčkový zmäkčovací minifilter
  Špeciálna cena 14,90 € Normálna cena 16,90 €
  Ecozon Minifilter je určený na ochranu práčky a umývačky riadu pred vodným kameňom. Účinný - ochrana pred vodným kameňom pre úžitkovú vodu až do 105°C. Ekologický - neobsahuje…
 19. Ecozon 200 - Zmäkčovač vody pre kotol a bojler
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 38,90 € Normálna cena 46,90 €
  Ecozon 200 ml TUV je určený na ochranu vykurovacích zariadení pred vodným kameňom. Účinný - ochrana pred vodným kameňom pre úžitkovú vodu až do 105°C. Ekologický - neobsahuje polyfosfáty. Ekonomický - životnosť náplne až 20 000…
 20. MiniDUE - Dávkovací zmäkčovač vody

  Cena od 95,00 €

  MiniDUE je samonasávací mechanický objemový dávkovač aktivovaný vodným prúdom a nepotrebuje žiadny zdroj elektrického napätia.#  URČENIE: úprava vody v celom objekte, alebo len vyhrievacie zariadenia,…
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 24

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer