Zmäkčovače vody

DOM

BYT

CHATA

BYTOVÝ DOM

HORECA

PRIEMYSEL

KATEXOVÉ

MAGNETICKÉ

DÁVKOVACIE

 

Katexové zmäkčovače
Všetky katexové (soľankové) zmäkčovače v našej ponuke sú plne automatické, s možnoťou jemnej regulácie výstupnej tvrdosti vody. Katexové zmäkčovače nielen účinne chránia všetko technologické vybavenie (ako sú ohrevné telesá, tepelné výmenníky, či rozvody vody), ale aj podstatne znížia tvorbu fľakov na povrchoch po odparení vody.

Fyzikálne zmäkčovače
Znížia tvorbu vodného kameňa v zariadeniach s dostatočným prietokom vody. Dobre chránia pred vodným kameňom ohrevné telesá, trysky na sprchách, perlátory na batériách, rozvody vody. Neznižujú však vôbec tvorbu fľakov na povrchoch po odparení vody. Fyzikálne zmäkčovače vôbec nemenia minerálne zloženie upravenej vody.

Dávkovacie zmäkčovače
Podstatne znižujú vyzrážavanie vodného kameňa z vody. Množstvo vyzrážaného vodného kameňa sa zníži na všetkých ohrevných telesách, varnej kanvici, alebo práčke. Neznižujú však vôbec tvorbu fľakov na povrchoch po odparení vody. Dávkovacie zmäkčovače vôbec nemenia minerálne zloženie upravenej vody.

Otázky a odpovede (25):

Items 1 to 10 of 25 total

Stránka
Zobraziť na stránku
 1. Jozef Trstenský sa pýta 1. 9. 2020

  Naša voda je silne vápenatá... spôsobuje zavápnenie tesnení na WC, ktoré následne prepúšťaju vodu.... Aké riešenie navrhujete? Dakujem. T

  1. Tomas Kovac odpovede 1. 9. 2020

   Pre rodinný dom je najlepším riešením inštalácia soľankového zmäkčovača, ktorý vodu dokáže úplne zmäkčiť, a teda aj eliminovať zanášanie WC splachovačov vodným kameňom:

   Pre byt sa však katexový zmäkčovač, vzhľadom na obmedzený priestor nedá použiť. Preto sú pre byty vhodnejšie alternatívne riešenia ochrany pred vodným kameňom, ktoré sa dajú osadiť aj do bytových stupačiek. Nedosahujú síce účinnosti katexových zmäkčovačov, no dokážu situáciu výrazne zlepšiť. Ideálne zariadenie do bytových stupačiek na teplú aj studenú vodu:

 2. zmäkčovač vody sa pýta 13. 8. 2020

  Je Hydroflow HS38 také účinne zariadenie že sa mi nebude tvoriť vodný kameň? Keď do troch mesiacov to nebude fungovať či mi vrátite peniaze?

  1. Tomas Kovac odpovede 1. 9. 2020

   Elektromagnetické zmäkčovače, a teda aj Hydroflow, premieňajú vyzrážaný vodný kameň na mäkšiu odplaviteľnú usadeninu. Vôbec však neznižujú množstvo vyzrážaného vodného kameňa.

   • Teda Hydroflow dobre chráni miesta ktoré voda obmýva (a odnáša preč zmäkčený vodný kameň), ako napríklad ohrevné telesá v bojleri, práčke, umývačke, rozvody vody, trysky na sprchových hlaviciach, perlátory atď.
   • Naopak Hydroflow vôbec neznižuje tvorbu fľakov vodného kameňa na povrchoch, ktoré voda neobmýva, ako napríklad sklo sprchového kúta, povrchy sanity, obkladačiek, kuchynského drezu atď.

   Jednou vetou: Hydroflow slúži výlučne na ochranu technologického vybavenia pred zanášaním vodným kameňom, vôbec však nerieši estetické prejavy vodného kameňa na povrchoch.

   Vrátenie peňazí:

   Pokiaľ nám vrátite Hydroflow späť nepoškodený, nepoškriabaný, poskytujeme 3 mesačnú záruku na vrátenie peňazí bez udania dôvodu.

 3. Joli sa pýta 15. 12. 2019

  Mám byt a v byte velmi tvrdú vodu, ktora nam vysusuje pokozku po sprchovani. Mate riesenie? Samozrejme by som kupila aj nejaky filter do kuchyne, nielen na pitie cistej vody, ale aj aby isla cista voda z kohutika, na varenie.

  1. Tomáš Kováč odpovede 17. 12. 2019

   Aby voda nevysušovala pokožku, je nutné vodu zmäkčiť. Najlepšie výsledky majú v tomto ohľade . Podľa tvrdení výrobcu, vysušovanie pokožky mierne zlepšujú iónové polarizačné články  a  IPS Kalyxx RedLine na teplú vodu na teplú vodu. Ako prevenciu pred vodným kameňom je možné inštalaovať aj permanentný magnet Crystal MAG , alebo elektro-magnet (ideálne HydroFlow HS38 ), no efekt na pokožku žiaľ nevieme potvrdiť ani vyvrátiť.

   Úpravu vody pre celý byt je však nutné posúdiť individuálne, podľa toho, koľko je miesta v stupačkách. Niektoré moderné byty majú technickú miestnost, kde je možné umiestniť aj . Keď je v stupačkách dostatok miesta, je možné tam osadiť aj galvanický polarizačný článok (napr. IPS Kalyxx ). Inde je v stupačkách tak málo miesta, že sa tam dá umiestniť nanajvýš magnet (napr. Crystal MAG ), alebo elektromagnet (napr. Hydroflow HS38 ).

   Najlepší kuchynský filter na tvrdú vodu je jednoznačne reverzná osmóza. Na našich stránkach nájdete široký výber reverzných osmóz . Ak bývate na vyšších poschodiach, alebo na kopci, doporučujem kôli možným problémom s vodovodným tlakom reverznú osmózu s osadeným čerpadlom. V ostatných prípadoch akákoľvek osmóza z nášho sortimentu (aj bez čerpadla), Vám vyrobí pitnú vodu výbornej kvality.

 4. Andrea Hinkova sa pýta 7. 8. 2019

  Dobry den, 17 rocny rodinny dom v BA s podlahovym kurenim, plynovym kond. kotlom, v lete sa pouziva vonkajsi bazen, vsetko bezi na mestsku vodu. Urcite chcem kupit solankovy zmakcovac. Je nejaky dovod skombinovat ho aj s nesolankovym (cena max 200 eur)? Alebo tym padom nesolankovy straca zmysel? Dakujem.

  1. Tomáš Kováč odpovede 13. 8. 2019

   Ak už používate, alebo plánujete používať soľankový zmäkčovač, akékoľvek ďalšie zariadenie na ochranu pred vodným kameňom je už zbytočné. Soľankový zmäkčovač je vždy najúčinnejší, nakoľko úplne odoberá z vody vápnik a horčík, ktoré tvoria vodný kameň. Preto po soľanovom zmäkčovači sa už vodný kameň vôbec netvorí.

   Bežne sa však domiešava do úplne zmäkčenej vody aj trochu tvrdej vody, aby bol zachovaný minimálny obsah vápnika a horčíka v pitnej vode. V takomto prípade môžete túto domiešavanú tvrdú vodu ešte upraviť nejakou lacnou a nenáročnou ochranou pred vodným kameňom, napríklad Crystal MAG (3ks). Väčšie investície sa určite neoplatia, nakoľko aj takto domiešaná voda je veľmi mäkká, a takme vôbec netvorí vodný kameň.

   Vo Vašom prípade však treba zvážiť, či budete cez soľankový zmäkčovač aj napúštať bazén. Bežné soľankové zmäkčovače pre domácnosti totiž nemajú na napustenie bazéna dostatočnú kapacitu. Pre bez-problémové napúšťanie bazéna cez soľankový zmäkčovač je nutné použiť duplexný zmäkčovač, alebo zvážiť iný druh úpravy vody vhodný pre bazén.

 5. Andrej sa pýta 20. 6. 2019

  Už dlhší čas sa rozhodujem či si dať namontovať magenty na vodovod, Máme nový domček a myslim že by to malo zmysel. Síce nazory sa líšia, vedeli by ste z vlastej skusenosti povedať do akej miery o funguje ? Alebo odporučate iny typ "filtra" ? Máme naozaj tvrdú vodu

  1. Tomáš Kováč odpovede 20. 6. 2019

   Magnety pred vodnym kamenom chrania, no nie tak ako mnoho ludi ocakava.

   Magnety znizuju usadzanie vodneho kamena na neustale obmyvanych plochach, to jest rozvody a vnutro spotrebicov (bojler, pracka). Nedokazu vsak zabranit tvorbe flakov a usadenin po odpareni vody na viditelnych plochach (povrchy sanity, sklo sprchoveho kuta atd.).

   Ak chcete eliminovať vodný kameň aj z povrchov sanity či sprchového kúta, teda aby po odparení nezanechávala voda fľaky, toto dokáže len soľankový zmäkčovač vody.

   Najlepsi z elektromagnetov (vhodne len do suchych prietorov, vyzaduje zapojenie do el. siete):

   • https://www.mojavoda.sk/hydroflow-hs38

   Ak potrebujete umiestnit napriklad do sachty (vlhko), je vhodnejsi nasledovne:

   • https://www.mojavoda.sk/ips-kalyxx-pitna-voda
   • https://www.mojavoda.sk/crystal-mag-3ks

   Radene je to podla nasich skusenosti a zakaznickych referencii. Najlepsie mame s Hydroflow, potom IPS, potom Crystal MAG. HydroFlow a Crystal MAG staci pripevnit z vonka potrubia (instalacia za 5 minut). IPS je nutne potrubie predelit a vlozit do vodovodneho systemu (musi urobit vodar).

 6. Vladimír Kožuškanič sa pýta 15. 10. 2018

  Pri znížení tvrdosti vody dôjde ku zníženiu obsahu vápnika a horčíka? Ovplyvňuje soľankový zmäkčovač chuť vody? Je cítiť slanšiu chuť?

  1. Tomáš Kováč odpovede 15. 10. 2018

   Pri znížení tvrdosti pomocou soľankového zmäkčovača, sa vždy zníži aj obsah vápnika a horčíka vo vode. Zároveň, odobratý vápnik/horčík je nahradený sodíkom.

   Tým sa aj mení aj chuť vody. Čím viac sodíka je do vody pridané, tým výraznejšia je zmena chuti. Napríklad:

   • Keď sa zmäkčí stredne tvrdá voda tvrdosti 15°dH, je do vody pridané len 108 mg/l sodíka.
   • Keď sa však zmäkčí veľmi tvrdá voda tvrdosti 25°dH, je do vody pridané až 195 mg/l sodíka.
   Zákonná norma na pitnú vodu stanovuje maximálny obsah sodíka na 200 mg/l.

   Voda zmäkčená soľankovým zmäkčovačom nie je slaná, ale má skôr sladkastú chuť po sodíku. Známym príkladom vody s vysokým obsahom sodíka je minerálna voda Budiš. Teda veľmi tvrdá voda zmäkčená soľankovým zmäkčovačom bude chuťou pripomínať (nenasýtenú) minerálku Budiš (no odvetranú bez bubliniek)...

   V prípade že po inštalácii soľankového zmäkčovača cítite slanú chuť vody, znamená to, že po regenerácii nevyplachuje dostatočne soľanku. V takomto prípade je nutný servisný zásah, kde sa zmäkčovač skontroluje a správne nastaví.

   1 hlasov

 7. Ladislav sa pýta 13. 9. 2018

  Je možné napojenie aj na konvektomat?

  1. Tomáš Kováč odpovede 2. 10. 2018

   Všetky fyzikálne zmäkčovače vôbec nemenia minerálne zloženie vody. Čiže ani nemenia množstvo sušiny, ktorá ostane po odparení vody. Nakoľko konvektomat na prípravu potravín používa paru, fyzikálne zmäkčovače sú na takéto použitie nevhodné.

   Vodný kameň je tvorený najmä vápnikom a horčíkom. Ak potrebujete znížiť množstvo vyzrážaného vodného kameňa po odparení vody, musí sa úmerne znížiť množstvo rozpusteného vápnika a horčíka vo vode. Toto dokážu len dve zariadenia:

   • Soľankové zmäkčovače vody - nahrádzajú vápnik a horčík za sodík pomocou výmeny iónov. Regenerujú sa pomocou soľanky, roztoku soli a vody.
   • Reverzné osmózy - odstraňujú z vody minerálne látky pomocou extrémne jemnej mechanickej filtrácie (molekula vody je menšia ako molekuly rozpustených minerálov).

   Ak chcete znížiť množstvo vyzrážaných minerálov (vodného kameňa) po odparení vody, je nutné použiť na veľké prietoky soľankový zmäkčovač (hlavný vstup vody, umývačky, práčky, kávovary, konvektomaty), alebo na malé prietoky reverznú osmózu (kávovary, konvektomaty, voda na prípravu nápojov, jedál).

   Nakoľko reverzná osmóza nepridáva do vody žiadne látky, produkuje najčistejšiu vodu zo všetkých vodných filtrov. Preto je osmotická voda vhodnejšia na prípravu nápojov a jedál, ako zmäkčená voda zo soľankového zmäkčovača.

 8. Juro sa pýta 28. 7. 2018

  Otázka: Môžem použiť na tom istom vstupnom potrubí vody aj dva prístroje? Mám elektronický zmäkčovač s cievkou a ešte magnety. Nebude sa to nejako rušiť, alebo niečo podobné? Ďakujem.

  1. Martin Gabor odpovede 30. 7. 2018

   Odpoveď: Pri opakovanej aplikácii fyzikálneho zmäkčovača nevzniká rušnie poľa, naopak by mal účinok zosilnieť. Preto sa odporúča, pri opakovanom použití, ďalší zmakčovač umiestniť v čo možno najväčšej vzdialenosti od seba. 

 9. Tomas sa pýta 15. 1. 2018

  Píšete, že fyzikálne zmäkčovače nedokážu zabrániť tvorbe viditeľných bielych fľakov na povrchoch. Teda kde môžem pozorovať účinnosť fyzikálnych zmäkčovačov vody?

  1. Tomáš Kováč odpovede 15. 1. 2018

   Fyzikálne zmäkčovače nemenia chemické zloženie vody. Preto ani nemenia množstvo a obsah sušiny, ktorá ostane po odparení vody.

   To znamená, že po vysušení vody, ostane viditeľné také isté množstvo vodného kameňa, ako pred úpravou vody. Po fyzikálnej úprave vody sa mení len štruktúra a tvrdosť usadenej sušiny.

   Čím je fyzikálna úprava účinnejšia, tým mäkšia je usadená sušina ("vodný kameň" sa premieňa na "vodný piesok"). Túto mäkkú časť premeneného vodného kameňa voda neustále odplavuje a znižuje sa tým vrstva usadeného vodného kameňa v potrubiach a zariadeniach.

   Na plochách, kde voda prirodzene vysýcha (sanita zvonku, obkladačky, sklo sprchového kúta), však usadená sušina časom postupne tvrdne. Preto "mäkkosť" usadeného kameňa po fyzikálnej úprave vody na viditeľných plochách treba skúšať hneď po usadení...

    

   Kde teda môžete jednoducho pozorovať účinok fyzikálnej úpravy vody, keď do vnútra práčky či bojlera sa nedá len tak nazrieť?

   VARNÁ KANVICA: Fyzikálny zmäkčovač neobmedzuje množstvo vytvoreného vodného kameňa v kanvici. No vytvorený vodný kameň je mäkší a mal by sa dať aspoň z časti zotrieť. Vysušený vodný kameň však zostáva mäkký, len pokiaľ sa kanvica neprehreje tzv. "nasucho". Vtedy sa vodný kameň prepáli a stvrdne.

   ĽACHŠIE ÚDRŽBA POVRCHOV: Takisto by mal byť vodný kameň ľahšie zotieratelny z povrchu batérií, alebo skla sprchového kúta. Čím dlhšie však biely fliačik zostane nezotretý, tým viac časom vytvrdne. Čiže ak to chcete otestovať, treba skúsiť vytvorený povlak zotrieť kým je relatívne čerstvý (do 2-3 dní).

   SPRCHOVÉ HLAVICE A PERLÁTORY: Účinnosť fyzikálnej úpravy vody sa tiež dá pozorovať na tryskách sprhových batérií a sitách perlátorov vodovodných batérií. Po prvotnom odbúravaní pôvodného vodného kameňa, keď sa sitá a trysky môžu zanášať malými uvoľnenými úlomkami pôvodného vodného kameňa, ostávajú trysky a sitá batérií priechodné podstatne dlhšie, ako pred fyzikálnou úpravou vody.

    

   Fyzikálna úprava vody  zabezpečuje bez akejkoľvek údržby najmä:

   • Vyššiu účinnosť ohrevu vody v bojleri, prietokovom ohrievači, práčke, či umývačke.
   • Predĺži životnosť jednotlivých spotrebičov ako bojler, prietokový ohrievač, práčka, umývačka riadu.
   • Udrží priechodné trysky a perlátory na sprchových hlaviciach a hydro-masážnych zariadeniach, a vodovodných batériách.
   • Predĺži životnosť sanity a iného vybavenia prichádzajúceho do styku s vodou.
   • Ochráni rozvody vody pred postupným zanášaním vodným kameňom a násleným znížením prietokov.

    

   Čo fyzikálna úprava vody nedokáže:

   • Nezabráni vytváraniu bielych fľakov vodného kameňa všade tam kde voda vyschne: sanita zvonka, sklo sprchového kúta, obkladačky v kúpelni alebo kychynský drez. Vytvorený vodný kameň je však mäkší a ľahšie zotierateľný - tento efekt sa však časom stráca a vytvorený kameň postupne tvrdne.
   • Nezabráni vytváraniu vodného kameňa v rýchlo-varnej kanvici. Vytvorený vodný kameň je však viditeľne mäkší a ľahšie zotierateľný. Vodný kameň v kanvici zostáva mäkký len pokiaľ je neustále zaliaty vodou. Vodný kameň na spodku kanvice úplne vytvrdne akonáhle sa "vyvarí tzv. na sucho" (dosiahne podstatne vyššiu teplotu ako 100°C).
   • Nemení chemické zloženie vody. Fyzikálna úprava vody nie je určená na filtráciu vody a nedokáže z vody odstrániť akékoľvek kontaminanty alebo iné neželané prvky obsiahnuté vo vode. Fyzikálna úprava vody vôbec nemení kvalitu a zloženie pitnej vody.

 10. Marián Kollár sa pýta 10. 11. 2017

  Som správca bytového domu, novostavba v Nitre, 22 bytov. Je tu tvrdá voda a upchávajú sa nám už sitká aj spotrebiče. Chcem sa informovať na fyzikálnou úpravu vody, že čo by to stálo, prípadne aké iné riešenie na ochranu pred vodným kameňom by bolo pre bytový dom vhodné.

  1. Tomáš Kováč odpovede 21. 11. 2017

   Nakoľko bytový dom má vysokú spotrebu vody, soľankové zmäkčovače sú dosť nepraktické (i keď veľmi účinné). Keďže soľankové zmäkčovače do vody pridávajú sodík, a čiastočne tým zhoršujú kvalitu pitnej vody, je ťažké dosiahnuť súhlas na takúto úpravu vody od väčšiny obyvateľov na schôdzi SVB. 

   Preto doporučujem použiť buď magnetický zmäkčovač Crystal MAG, Potrubný filter BigBlue 20" s náplňou SILIPHOS, alebo katatalytický zmäkčovač CrystaliT.

   Najlacnejšie vychádzajú neodýmové magnety Crystal MAG, ktoré sa dajú spájať a vytvoriť tak magnetickú obruč na akomkoľvek priemere potrubia. Crystal MAG je úplne bezúdržbový a nespotrebováva žiadnu energiu. Navyše nie je potrebná žiadna inštalácia. magnety stačí priložiť na potrubie z vonkajšej strany a upevniť eska páskou. Magnetické zmäkčenie vody podľa nezávislých testov obmedzuje tvorbu vodného kameňa o 40% až 50%. Obmývané plochy kde sa vľak voda nezahrieva a majú vysoký prietok, teda napríklad sitá perlátorov či trysky sprchových hlavíc, však dokáže dostatočne silný magnet udržať dlhodobo priechodné.

   Lacnou, a účinnejšou alternatívou ochrany pred vodným kameňom ako magnety, je dávkovanie polyfosfátov do vody. Na hlavný vstup pitnej vody do bytového domu môžete použiť 20" potrubný filter BigBlue s náplňou SILIPHOS (máme skadom, dodáme na požiadanie). Ak má však každý byt prípravu teplej vody zabezpečenú zvášť, ideálne je pred každý bojler či prietokový ohrievač umiestniť dávkovač polyfosfátov Aquabrevetti MiniDUE. Pred práčku stačí aj tento minifilter s náplňou drvených polyfosfátov

   Najvyššiu účinnosť až 99,7% v zamedzení tvorbe vodného kameňa dosahujú katalytické zmäkčovače CrystaliT. Dokážu úplne zamedziť usádzaniu vodného kameňa v rozvodoch, bojleri, pritokovom ohrievači, práčke, či iných zariadeniach cez ktoré preteká voda. Sitá perlátorov, trysky na sprhových hlaviciach zostanú úplne priechodné. CrystaliT postupne odstráni aj staré usadeniny vodného kameňa. Dokáže to bez pridávania akejkoľvek chémie, bez spotreby energie, bez akejkoľvek údržby či prevádzkových nákladov. CrystaliT zároveň zachovanáva 100% kvalitu pitnej vody a nevypúšťa nič do odpadu. Cenovú ponuku CrystaliT vhodného pre bytový dom Vám zašleme na požiadanie.

Items 1 to 10 of 25 total

Stránka
Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

10 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. Hydroflow HS38 - Elektromagnetický zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 299,00 € Normálna cena 499,00 €
  Hydroflow HS38 indukuje variabilné elektrické pole po celej dĺžke potrubia v oboch smeroch, bez ohľadu na prúdenie vody a ohyby potrubia. Vplyvom pôsobenia poľa sa vytvárajú kryštalizačné jadrá. Jednoduchá…
 2. Crystal MAG (2ks) - Extrémne silné magnetické zmäkčovače vody
  Špeciálna cena 59,99 € Normálna cena 69,99 €
  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje 2 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Umiestňuje sa na prívod vody k jednotllivým zariadeniam…
 3. Crystal MAG (3ks) - Extrémne silné magnetické zmäkčovače vody
  Špeciálna cena 69,99 € Normálna cena 99,99 €
  Crystal MAG výrazne obmedzuje tvorbu vodného kameňa. Obsahuje až 3 kusy extrémne silných neodýmových magnetov, ktoré stačí priložiť na vodovodné potrubie zvonku. Je vhodný na umiestnenie na hlavný prívod vody do veľkosti potrubia 1" (DN 25) pre byt, rodinný dom, či…
 4. Crystal MAGIKO II - Magnetický zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 129,00 € Normálna cena 199,00 €
  Crystal MAGIKO je fyzikálny zmäkčovač vody s rýchlou inštaláciou. Crystal MAGIKO II sa umiestňuje na vstup vody do budovy, bytu, zmäkčuje všetku pretečenú vodu. NEOBMEDZENÁ ŽIVOTNOSŤ, NULOVÁ inštalácia,…
 5. EZV D - Elektromagnetické zmäkčovače vody

  Cena od 91,00 €

  Prístroje EZV...D slúžia na zamedzenie tvorby vodného kameňa a odstránenie už vytvorených pevných usadenín. Prístroje EZV...D slúžia aj na to, aby sa ušetrila námaha a financie spojené s výmenou alebo…
 6. IPS Kalyxx BlueLine - pitná voda - Magnetický zmäkčovač vody
  Hodnotenie:
  100%

  Cena od 155,88 €

  Najnovšia technologická inovácia v kategórii fyzikálnych zmakčovačov vody. IPS Kalyxx chráni váš ohrievač vody pred hromadením vodného kameňa a udržuje ho v efektívnej prevádzke. Okrem redukcie vodného…
 7. IPS Kalyxx RedLine - teplá voda - Magnetický zmäkčovač vody

  Cena od 119,88 €

  Zariadenie je určené na úpravu teplej úžitkovej vody a špeciálne ochranu kotlov, bojlerov a prietokových ohrievačov.   Princíp: fyzikálna –  turbulentná galvanická polarizácia…
 8. Iónový polarizačný prístroj (IPP) - Magnetický zmäkčovač vody

  Cena od 299,00 €

  IPP pracuje bez obsluhy, bez údržby, bez použitia el. prúdu a bez chémie. Voda si zachováva všetky výživné látky vrátane minerálov, avšak tieto vďaka IPP strácaju schopnosť usádzať sa. IPP taktiež…
 9. Ecozon 100 - Práčkový zmäkčovací minifilter
  Špeciálna cena 14,90 € Normálna cena 16,90 €
  Ecozon Minifilter je určený na ochranu práčky a umývačky riadu pred vodným kameňom. Účinný - ochrana pred vodným kameňom pre úžitkovú vodu až do 105°C. Ekologický - neobsahuje…
 10. Ecozon 200 - Zmäkčovač vody pre kotol a bojler
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 38,90 € Normálna cena 46,90 €
  Ecozon 200 ml TUV je určený na ochranu vykurovacích zariadení pred vodným kameňom. Účinný - ochrana pred vodným kameňom pre úžitkovú vodu až do 105°C. Ekologický - neobsahuje polyfosfáty. Ekonomický - životnosť náplne až 20 000…
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

10 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer