4-cestný ventil pre RO

Krátky popis
4-cestný ventil zastavuje prívod vody do filtračného zariadenia reverznej osmózy po naplnení tlakového zásobníka filtrovanou vodou. # Je to mechanický ventil fungujúci na princípe protitlaku - keď filtračné zariadenie očistí maximálne množstvo vody a úplne naplní tlakový zástobník filtrovanou vodou, proti-tlakom sa automaticky uzavrie 4-cestný venti a zastaví prívod vody do filtračného zariadenia.
10,90 €

Pri čistení vody pomocou reverznej osmózy je časť vody s nečistotami odvádzaná do odpadu. Aby voda nevytekala do odpadu stále, je potrebné prívod vody do filtračného zariadenia, po ukončení čistiaceho procesu, zastaviť. Toto má za úlohu 4-cestný ventil. Celé to funguje nasledovne:

  1. Do filtračného zariadenia reverznej osmózy je privádzaná voda na čistenie. V tejto fáze filtračné zariadenie produkuje:
    • čistú filtrovanú vodu, ktorá sa zbiera v zásobníku (1/4 celkoveho objemu vody)
    • odpadovú vodu ktorá odvádza nečistoty (3/4 celkoveho objemu vody)
  2. Postupne ako sa čistá prefiltrovaná voda zbiera v tlakovom zásoníku, narastá proti-tlak vo systéme, až kým sa týmto proti-tlakom neuzavrie 4-cestný ventil, ktorý zastaví prívod vody do filtračného zariadenia.
  3. Po odčerpaní vody z tlakového zásobníka, proti-tlak vo filtračnom systéme poklesne a tým sa znovu otvorí 4-cestný ventil. Filtračné zariadenie znova začne produkovať filtrovanú vodu, až kým sa proti-tlakom 4-cestný ventil znova neuzavrie a zastaví prívod vody. Viď bod 2.
 

Schéma zapojenia 4-cestného ventilu

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:4-cestný ventil pre RO
Vaše hodnotenie