Reverzná osmóza

Reverznú osmózu Crystal PREMIUM používame aj u nás doma

V Trenčíne máme veľmi tvrdú vodu (až 25°dH), a mne ani mojej rodine táto voda nechutí. Preto aj my používame osmózu CRYSTAL PREMIUM. Voda po nej je mäkká a má skvelú chuť. Nezanáša sa nám kanvica ani kávovar, a aj varíme len z tejto jemnej a chutnej vody. Veľmi sa mi páči veľmi jednoduchá výmena filtrov a výborná kvalita vody.


Ing. Tomáš Kováč: Expert na úpravu vody a majiteľ eshopu

 

 

 

Reverzné osmózy sú filtre určené na výrobu pitnej vody
pre domácnosti, kancelárie a malé firmy

V našom sortimente nájdete len DLHOROČNE OVERENÉ PRODUKTY, na základe dlhodobých praktických skuseností. O reverznej osmóze vieme všetko, tiež máme všetky náhradné diely skladom. Preto vieme promptne vyriešiť akýkoľvek problém!

K filtračným systémom reverznej osmózy môžeme doplniť nasledovné doplnky

 

Ku všetkým reverzným osmózam tiež ponúkame výhodné sady filtrov. Vodný filter môžeme upraviť podľa Vašich prianí. Stačí si zaželať.

 

Široký výber demineralizačných, komerčných a priemyselných reverzných osmóz s vysokým výkonom, nájdete na www.demivoda.sk.

 

Otázky a odpovede (19):

Items 1 to 10 of 19 total

Stránka
Zobraziť na stránku
 1. Viera Rakovská sa pýta 24. 4. 2020

  Koľko litrov vody potrebujem na výrobu 10 litrov osmotickej vody.

  1. Tomas Kovac odpovede 28. 4. 2020

   Všetky bežné revezné osmózy pre domácnosti majú pri štandardnom tlaku pomer vyčistenej ku odpadovej vode 1:4. To znamená že na 10 litrov pitnej vody, vypustí štandardná reverzná osmóza do odpadu 40 litrov vody. Tento pomer je daný a doporučený výrobcami osmotických membrán nie je vhodné ho meniť. Tento pomer však výrazne ovplyvňuje tlak vstupnej vody. Preto pri nižšom vodovodnom tlaku ako 3,2 baru určite treba použiť reverznú osmózu s čerpadlom, alebo použiť externé čerpadlo pre RO.

   Lepší pomer čistej ku odpadovej vode, dosahujú len reverzné osmózy s viacerými mebránami, ktoré sú zapojené sériovo. To znamená, že odpadová voda z prvej sady membrán je vedená na opätovné prečistenie do vstupu drunej sady membrán. Nakoľko sa jedná o zložitejší systém s viacerými membránami a automaticky riadeným čerpadlom, je však cena vyššia. Veľkou výhodou takéhoto systému s viacerými membránami je podstatne zvýšená produkcia. Pre bežnú domácnosť pri takejto reverznej osmóze odpadá nutnosť používať zásobník.

   Takýmto spôsobom pracuje napríklad Reverzná osmóza Crystal RObust, ktorá má pomer čistej ku odpadovej vode 1:1. To znamená, že na 10 litrov vyčistenej vody minie len 10 litrov odpadovej vody.

 2. Ingrid Bašistova sa pýta 16. 11. 2019

  Uvažujem o kúpe reverznej osmózy. Pracujem na turnusy 2 tyzdne v mesiaci nie som doma. Ako je to s filtrami ked sa dva týždne nepúšťa voda. Dá sa to alebo nie...

  1. Tomáš Kováč odpovede 18. 11. 2019

   V takomto prípade doporučujem kúpiť osmózu s bakteriostaticky zabezpečenými filtrami, ako je napríklad Crystal PREMIUM. Po návrate je však lepšie úplne vypustiť zásobník a nechať ho naplniť čerstvou filtrovanou vodou.

   Dobrou alternatívou je aj prietoková reverzná osmóza bez zásobníka, napr. Crystal ROBUST (ecosoft). Vtedy stačí po návrate pár minút nechať filtrovanú vodu odtekať do odpadu, a tým sa dobre vypláchne. Aj v tejto osmóze potom doporučjem používať bakteriostaticky zabezpečené filtračné vložky:

    

   https://www.mojavoda.sk/vodne-filtre-potrubne/nahradne-filtracne-vlozky-naplne/sedimentacny-filter-10-bakteriostaticky-polypropylen

 3. Rastislav sa pýta 12. 8. 2019

  Ako najjednoduchšie zistím aký mám tak vo vodovodnom potrubí ( vstupnej vody do RO )?

  1. Tomáš Kováč odpovede 13. 8. 2019

   Pomocou tlakomera, ktorý namontujte na sprchovú hadicu (namiesto sprchovej hlavice). Následne pustite STUDENÚ VODU a odčítajte tlak na tlakomeri.

   Tlakomer kúpite do 10 EUR v každom obchode s vodárenským materiálom alebo sanitou. Kúpte si zároveň aj vhodnú redukciu na sprchovú hadicu.

 4. lubo sa pýta 11. 10. 2018

  Aká je strata tlaku po inštalácii reverznej osmózy? Je možné RO inštalovať na prívodné potrubie?

  1. Tomáš Kováč odpovede 15. 10. 2018

   Štandardné reverzné osmózy pre domácnosti je možné inštalovať len do kuchynského drezu so separátnym kohútikom na pitnú vodu. V žiadnom prípade sa nedajú používať na filtráciu pitnej vody na hlavnom prívode vody do objektu, nakoľko majú veľmi malé prietoky (produkcia len 10 l pitnej vody za hodinu)!

   Inštalácia výkonnej reverznej osmózy (nad 100 l/hod) na hlavný prívod vody je vhodným riešením len pre extrémne znečistené vody, kde nie je možné iným spôsobom vodu vyčistiť. Je na to potrebné prispôsobiť celý systém, od čerpadla, cez tlakovú nádrž, predfiltráciu až po samotnú reverznú osmózu.

   Takéto riešenie doporučujem však vopred konzultovať na základe rozboru vody.

 5. Dusan sa pýta 18. 10. 2017

  Znižuje reverzná osmóza ph a tvrdosť vody? Chcel by som ju použiť do akvária.

  1. Tomáš Kováč odpovede 19. 10. 2017

   Technológia čistenia vody pomocou reverznej osmózy znižuje celkovú mineralizáciu vody o približne 93 až 98%. To má za následok, že výsledná voda má o 93-98% nižšiu celkovú aj uhličitanovú tvrdosť (gH, kH, dH). Osmotická voda bez remineralizácie má zvyčajne pH medzi 6,5 až 7 (čo je vlastne neutrálne pH úplne čistej vody trochu znížené kôli vzdušnému CO2). Či je to nižšie alebo vyššie pH ako bolo, záleží samozrejme od pH vstupnej vody...

 6. Oto Engler sa pýta 30. 5. 2017

  Mam osmozu Crystal PREMIUM Aquaphor. Chcem sa opytat, ci tato osmoza zvlada odstranit aj tazke kovy ( antimon , arzen )?

  1. Tomáš Kováč odpovede 5. 6. 2017

   Crystal PREMIUM odstraňuje z vody ťažké kovy s vysokou efektivitou. Výsledná voda je zbavená takmer všetkých nečistôt.

 7. Dusan sa pýta 4. 5. 2017

  Mam vo studnicnej vode koliformne bakterie a kultivovatelne mikroorganizmy. Ako sa daju tieto bakterie z vody odstranit?

  1. Tomáš Kováč odpovede 4. 5. 2017

   Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnených v kuchynskom dreze, alebo pomocou centrálnej dezinfekcie vody na hlavnom vstupe vody do objektu.

   Stačí odstrániť mikrobiologickú kontamináciu v kuchyni, alebo je potrebná sterilizácia na vstupe vody do objektu?

   Či treba baktérie/mikroorganizmy odstrániť centrálne, alebo stačí iba vodu ošetriť iba v kuchyni, záleží hlavne na konkrétnom druhu baktérií vyskytujúcich sa vo Vašej vode. Kým niektoré baktérie v menších množstvách, ako napríklad kultivovateľné mikroorganizmy sú neškodné (môžete sa takou vodou sprchovať či umyť zuby). Iné baktérie môžu aj v malých množstvách vyvolať vážne zdravotné problémy, napríklad legionella, enterokoky, koliformné baktérie, e-coli atď., a s takto kontaminovanou vodou by ste sa nemali ani sprchovať, umývať zuby či riad. Toto však doporučujem prekonzultovať s lekárom!!!

    

   Mikrobiologické kuchynské filtre

   Najlacnejšie vychádzajú špeciálne mikrobiologické filtre do kuchyne. Okrem mikrobiologického znečistenia odstraňujú aj stovky iných nebezpečných látok a produkujú vodu špičkovej chuti a kvality. Preto je kuchynský filter vždy dobrým riešením, aj ako dodatočný filter po centrálnej dezinfecii vody. Po UV sterilizátore mikrobiologický kuchynský filter zachytí aj baktérie, ktoré sa môžu usídliť v rozvodoch vody. Po chemickej dezinfekcii zas kuchynský filter zachytí voľný chlór ako aj nebezpečné karciogénne zlúčeniny, ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami.

   Tieto kuchynské filtre odtránia baktérie, cysty a vírusy dokonale (účinnosť 99,99999% až 100%). Umiestňujú sa do kuchynského drezu a ošetrujú vodu len v kuchyni.

   Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu s vysokým prietokom:

   Napájajú sa priamo na studenú vodu na pôvodnú vodovodnú batériu, z ktorej tečie filtrovaná a dezinfikovaná voda. Teplá voda je však neošetrená a je nezmenenej kvality.

   Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu so separátnym kohútikom a nízkym prietokom:

   Na kuchynský drez sa inštaluje separátny kohútik z ktorého sa naberá voda na pitie a varenie. Voda z pôvodnej batérie je neošetrená a je nezmenenej kvality.

    

   Centrálna sterilizácia vody

   Pseaudomonas, Legionella, Koliformné baktérie, E-coli, a iné zdraviu nebezpečné baktérie, by sa mali odstrániť už na vstupe vody do objektu. Týmto sa zabezpečí voda nielen v kuchyni, ale aj v kúpelni na sprchovanie, či umývanie zubov. Tu je tiež na výber viacero možností centrálnej dezinfekcie vody, každá ma svoje výhody, no aj nevýhody.

   Centrálna UV sterilizácia (dezinfekcia vody UV žiarením)

   UV sterilizátor umiestnený na vstupe je vo väčšine prípadov dostatočný. UV sterilizácia je ekologická a jednoduchá na údržbu. Oproti chemickej dezinfekcii, nezhoršuje chuť ani kvalitu pitnej vody, a nevytvára žiadne nežiadúce produkty dezinfekcie.

   UV sterilizátor však nezabezpečuje dezinfekciu rozvodov vody v objekte, čo je jeho hlavná slabina. Preto treba rozvody vody po inštalácii UV sterilizátora dôkladne vydezinfikovať chemicky. Pri vážne mikrobiologicky kontaminovaných vodách doporučujem UV sterilizátor ešte doplniť aj mikrobiologickým kuchynským filtrom a piť vodu iba z neho.

   POZOR: UV žiarenie v štandardnej dávke 40mJ/cm2 je neúčinné na baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium). UV sterilizácia je vhodná len na úplne priezračnú vodu bez zákalu (zákal, železo, mangán musia byť z vody odstránené pred vstupom do UV sterilizátora). Na veľmi tvrdú vodu je UV sterilizácia menej účinná a musí sa použiť o jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor.

   Aby UV svetlo dokázalo dostatočne prežiariť vodu, je potrebné vodu pred vstupom do UV sterilizátora očistiť od všetkých mechanických nečistôt väčších ako 20μm pomocou potrubného filtra:

   Centrálna dávkovacia stanica (chemická dezinfekcia vody)

   V prípade UV rezistentných baktérií, ako sú napríklad baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium), je chemická dezinfekcia vody nevyhnutná. Je účinná aj na vody horšej kvality, so zvýšeným zákalom alebo zvýšeným obsahom železa a mangánu. Pri chemickej dezinfekcii vody tiež neprekáža, keď je voda veľmi tvrdá.

   • Dávkovacia stanica chlóru (NaClO)
    Sterilizácia vody pomocou chlórnanana sodného je najbežnešia dezinfekcia vody používaná aj na dezinfekciu komunálnej vody vo vodárňach. Dávkovanie NaClO do vody však pri reakcii s mikroorganizmami (baktérie, cysty), alebo organickými látkami (biofilm, kúsky pôdy, lístia) vytvára nebezpečné a preukázateľne karciogénne zlúčeniny ako sú tri-halo-metány (THM). Chlorácia pri bežných dovolených koncetráciach 0,2 mg/l je neúčinná na baktérie Legionelly. Chlór je úplne neúčinný na baktérie Pseudomonas.
   • Dávkovacia stanica chlórdioxidu (ClO2)
    Modernejší, bezpečnejší, ašak aj nákladnejší spôsob chemickej dezinfekcie vody. Chlórdioxid (ClO2) pri reakcii s organickými látkami (baktérie, biofilm, kúsky pôdy, lístia) nevytvára žiadne karciogénne látky. Je pri bežných dávkach širokospektrálne účinný - účinne zabíja aj najodolnejšie baktérie ako sú Legionella, Klostrídie a Pseudomonas. Na dezinfekciu vody chlóriodioxiom sa však musia použiť špeciálne dávkovacie čerpadlá a vybavenie, preto sú obstarávacie náklady dezinfecie vody chlórdioxiom drahšie.

    

   Cenové ponuky komplexnej úpravy vody vypracovávame iba VÁŽNYM ZÁUJEMCOM !

   Pre odborný návrh úpravy a dezinfekcie vody je nevyhnutné urobiť aspoň minimálny rozbor vody podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády č. 354/2006 Z. z.

   Každá cenová ponuka úpravy vody sa musí posúdiť individuálne na základe rozboru vody. Častokrát odborné posúdenie úpravy vody a náslené vypracovanie cenovej ponuky trvá celé hodiny. Preto ak sa chcete iba predbežne informovať, najskôr prosím zavolajte a poraďte sa telefonicky. Ako vidíte, možností je vždy viacero, a všetky majú výhody aj nevýhody. Ak sa následne rozhodnete realizovať úpravu vody s nami, radi Vám vypracujeme komplexnú cenovú ponuku.

   Prosím zoberte na vedomie, že pri realizácii dávkovacích staníc chlóru či chlórdioxidu, zásadne nepracujeme s najlacnejšími dávkovacími čerpadlami a komponentami. Ide predsa o nebezpečné chemikálie a pitnú vodu - to najdôležitejšie pre Váš spokojný a zdravý život.

   Inštalujeme výlučne dávkovacie čerpadlá nemeckej alebo japonskej výroby (Grundfos / Iwaki), a praxou overené komponenty, ktoré budú bez problémov slúžiť dlhé roky. Mnohonásobne tým vrátia trochu vyššie obstarávacie náklady.

 8. Martin Chudý sa pýta 27. 1. 2017

  Odstrani reverzna osmoza aj antibiotika, hormony a lieciva?

  1. Tomáš Kováč odpovede 27. 1. 2017

   Určite áno. Zo všetkých filtračných technológií odstraňuje reverzná osmóza najširšie spektrum kontaminantov, a to s vysokou účinnosťou.

   Reverzná osmóza je v súčasnosti najúčinnejšou technológiou na odstránenie zvyškov liekov, antibiotík, hormónov a drôg z pitnej vody.

   Domáce reverzné osmózy sú dodávané ako viac-stupňové filtračné systémy. Skladajú sa z viacerých filtračných stupňov. Reverzná osmóza je len jedným z niekoľkých stupňov filtrácie. Jednu časť chemických zlúčenín, liekov a hormónov odstránia filtračné stupne s aktívnym uhlím (ktoré sú zaradené v každom dobrom filtračnom systéme na báze reverznej osmózy).  Ďalšiu zvyšnú časť liekov, hormónov, chemikálií odstráni samotná reverzná osmóza.

   Lieky, antibiotiká, hormóny sú zvyčajne komplexné chemické zlúčeniny, ktoré majú podstatne väčšiu veľkosť ako samotná molekula vody H2O. Vodík (H) je druhý najmenší prvok, kyslík (O) je šestnácty najmenší prvok v periodickej tabuľke prvkov. Molekula vody je tvorená z 2 atómov vodíka a jedného atómu kyslíka, preto je to jedna z najmenších molekúl vyskytujúcich sa na zemi. A práve nezvyčajne malá veľkosť molekúl vody sa využíva pri čistení vody pomocou reverznej osmózy. Póry osmotickej membrány sú len tak malé, že prepúšťajú iba molekuly vody. Väčšie a komplexnejšie chemické zlúčeniny a prvky cez extrémne malé póry osmotickej membrány neprejdú, a sú teda efektívne z vody odfiltrované.

   1 hlasov

 9. Martin Chudý sa pýta 16. 1. 2017

  Ako riešiť problém bakteriálnej kontaminácie zásobníka?

  1. Tomáš Kováč odpovede 27. 1. 2017

   V každej nechlórovanej vode pri izbovej teplote vzniknú tzv. kultivovateľné baktérie. Kultivovateľné baktérie sú však prirodzenou súčasťou každej vody, ktorá nie je aktívne dezinfikovaná a nepredstavujú žiadnu hrozbu pre ľudský organizmus.

   Preto aj v zásobníku reverznej osmózy, kde je skladovaná úplne čistá nechlórovaná voda, sa prirodzene vyvinú kultivovateľné baktérie. Boj s kultivovateľnými baktériami sa nedá vyhrať (sú prirodzenou súčasťou vody), dá sa iba kontrolovať ich počet. Preto je aj v nariadení vlády č. 354/2006 Z. z., stanovený len ich maximálny počet (100 jednotiek v 1ml).

   Aby sa kultivovateľné baktérie v zásobníku reverznej osmózy nepremnožili, vieme dosiahnuť iba pravidelnou údržbou a dodržiavaním týchto zásad:

   • Dodržiavať pravidelnú výmenu filtračných vložiek. Pred-filtre sa menia každých 6 mesiacov, post-filtre každých 12 mesiacov.
   • Pri kompletnej výmene filtračných vložiek, každých 12 mesiacov, doporučujeme celé zariadenie, alebo aspoň zásobník vydezinfikovat. Nové filtre osádzame až po dokončení dezinfekcie. Po dezinfekcii sa do zariadenia nesmú osadiť staré filtračné vložky!
   • Raz za čas, v letných najhorúcejších mesiacoch raz za týždeň, zavrieť prívod vody do osmózy a postupne vyčerpať (vypiť) všetku vodu zo zásobníka. Týmto sa zabezpečí, aby bola v zásobníku vždy čerstvá voda.

   Dodržiavaním týchto zásad predítete problému s premnožením kultivovateľných baktérii vo Vašom zásobníku pitnej vody. Obzvlášť dôležitou je pravidelná dezinfekcia a výmena filtračných vložiek za nové.

   V prípade odôvodnenej obavy z možnej sekundárnej kontaminácie zásobníka (pri kontaminovaných studničných vodách) doporučujeme za zásobník zaradiť UV sterilizátor alebo účinný mikrobiologický filter.

   3 people found this answer useless.

 10. Tomas sa pýta 10. 1. 2017

  Je možné do Vami ponúkaných reverzných osmóz doplniť UV sterilizátor?

  1. Tomáš Kováč odpovede 10. 1. 2017

   UV lampu doplníme na požiadanie do ktorejkoľvek osmózy, ktoru si vyberiete. Za domontovanie UV lampy účtujeme len sumu použitého UV sterilizátora a inštalačného materiálu:

   4 people found this answer useless.

Items 1 to 10 of 19 total

Stránka
Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 22

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. Reverzná osmóza Crystal PREMIUM (Aquaphor Morion)
  Hodnotenie:
  99%
  Špeciálna cena 279,90 € Normálna cena 329,00 €
  Najdokonalejšia a najpredávanejšia reverzná osmóza na trhu! Reverzná osmóza Crystal PREMIUM (Aquaphor Morion) produkuje 4x menej odpadovej vody a má polovičný rozmer oproti klasickým osmózam. Výmena filtrov trvá 5 minút a inštalácia je nenáročná.
 2. Reverzná osmóza Crystal PREMIUM ph+
  Hodnotenie:
  98%
  Špeciálna cena 399,00 € Normálna cena 499,00 €
  Verzia pH+ produkuje minerálmi obohatenú zásaditú vodu s pH 8,5 a viac. Najdokonalejšia a najpredávanejšia reverzná osmóza na trhu! Reverzná osmóza Crystal PREMIUM (Aquaphor Morion) produkuje 4x menej odpadovej vody a má polovičný rozmer oproti klasickým osmózam. Výmena filtrov…
 3. Reverzná osmóza Crystal PREMIUM Plus
  799,00 €
  Najdokonalejšia čistička pitnej vody na trhu ešte vylepšená! Extra výkonná reverzná osmóza so zabudovaným čerpadlom. Dokáže vyprodukovať až 1080 l vody za deň, čo postačí aj pre väčšie…
 4. Reverzná osmóza Crystal DeMIX RO6
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 299,00 € Normálna cena 379,00 €
  Najkvalitnejšia reverzná osmóza klasickej konštrukcie v našej ponuke s unikátnou technológiou! REGULAČNÝ VENTIL TVRDOSTI VODY - odsah minerálov vo výstupnej vode je možné jednoducho regulovať. Chcete filtrovať vodu…
 5. Reverzná osmóza Crystal KLASIK RO6
  Hodnotenie:
  80%
  Špeciálna cena 189,99 € Normálna cena 229,00 €
  6-stupňová reverzná osmóza s mineralizátorom vyrobená v EÚ. Ideálna na filtráciu tvrdej komunálnej vody. Priemerný stupeň odstránenia TDS 92%. Filtračné stupne: Mechanická filtrácia 20 mikrónov, Lisované aktívne uhlie, Mechanická filtrácia 5 mikrónov, Osmotická…
 6. Reverzná osmóza Crystal KLASIK RO7
  Špeciálna cena 199,90 € Normálna cena 249,00 €
  7-stupňová reverzná osmóza s mineralizátorom a energizérom vyrobená v EÚ. Ideálna na filtráciu tvrdej komunálnej vody. Priemerný stupeň odstránenia TDS 92%. Filtračné stupne: Mechanická filtrácia 20 mikrónov, Lisované aktívne uhlie, Mechanická filtrácia 5 mikrónov,…
 7. 3-stupňová reverzná osmóza určená pre akváriá
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 59,00 € Normálna cena 99,00 €
  Výkonná a spratná osmóza vhodná na filtráciu vody do akvárií. # - Zachytáva organikcé a anorganické látky z vody- Vynikajúca filtrácia od 0,001 mikrónu- Znižuje tvrdosť vody a pH-…
 8. Reverzná osmóza RO6 PURE AQUACALCIUM
  Hodnotenie:
  100%
  364,00 €
  Reverzná osmóza je najefektívnejšou technológiou čistenia pitnej vody. Znižuje 99,8% nečistôt, zápachov, chutí a vírusov a  robí vodu čistú, chutnú a bezpečnú pre dospelých i deti.…
 9. Reverzná osmóza CRYSTAL ABSOLUTE RO6
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 279,00 € Normálna cena 319,00 €
  Crystal ABSOLUTE RO6 je vysoko-kvalitná 6-stupňová reverzná osmóza bezpečná pre dospelých aj deti. Vyrobí 8 litrov krištáľovo čistej vody za hodinu zbavenej dusičnanov, pesticídov, ťažkých kovov,…
 10. Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 (mikrobiologický filter)
  Špeciálna cena 379,00 € Normálna cena 449,00 €
  KVALITNÁ PITNÁ VODA Z KAŽDÉHO ZDROJA: 7-stupňová reverzná osmóza najvyššej kvality určená aj na filtráciu kontaminovanej studničnej vody. Vysoký priemerný stupeň odstránenia TDS (nečistôt) 98%.…
 11. Reverzná osmóza Crystal ABSOLUTE RO6 (s čerpadom)
  Špeciálna cena 379,00 € Normálna cena 514,80 €
  Crystal ABSOLUTE RO6 je vysoko-kvalitná 6-stupňová reverzná osmóza do domácnosti. Crystal ABSOLUTE s čerpadlom je ideálnym riešením pri tlaku vstupnej vody menšom ako 3,5 baru. Vyrobí 8 litrov krištáľovo čistej vody za hodinu zbavenej dusičnanov, pesticídov, ťažkých kovov,…
 12. Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 (UV lampa + čerpadlo)
  Špeciálna cena 479,00 € Normálna cena 629,00 €
  KVALITNÁ PITNÁ VODA Z KAŽDÉHO ZDROJA: 7-stupňová reverzná osmóza najvyššej kvality určená aj na filtráciu kontaminovanej studničnej vody. Vysoký priemerný stupeň odstránenia TDS (nečistôt),…
 13. Reverzná osmóza Crystal Absolute RO7 (mikrobiologický filter + čerpadlo)
  Špeciálna cena 499,00 € Normálna cena 649,00 €
  KVALITNÁ PITNÁ VODA Z KAŽDÉHO ZDROJA: 7-stupňová reverzná osmóza najvyššej kvality určená aj na filtráciu kontaminovanej studničnej vody. Vysoký priemerný stupeň odstránenia TDS (nečistôt) 98%,…
 14. Crystal ZIP
  Hodnotenie:
  100%
  689,00 €
  Prenosná, spratná & výkonná!! Crystal ZIP je jediná osmoza bez komplikovanej inštalácie. Šetrná k prostrediu -produkuje nulový odpad. Výmenu filtrov zvládne každý užívateľ.
 15. Crystal ALISON
  Špeciálna cena 730,00 € Normálna cena 1 080,00 €
  Výkonná a malá reverzná osmóza. Nastaviteľné monitorovacie hodnoty vodivosti pripojením k PC. Vhodná do kaviarní, lekární, domácnosti. Výmenu filtrov zvládne každý užívateľ.
 16. AQUEENA PRO ZEPTER
  1 599,00 €
  AqueenaPro od firmy Zepter je technologicky dokonalý filtračný systém, vyrobený na princípe najúčinnejšieho procesu filtrácie – reverznej osmózy. Vďaka systému 5-stupňovej filtrácie vodu maximálne…
 17. Reverzná osmóza Crystal ROBUST (ecosoft)
  Hodnotenie:
  100%
  999,00 €
  Vhodná na úpravu vody do kaviarní, reštaurácií, lekární a laboratórií. Najkvalitnejšia reverzná osmóza v našej ponuke s unikátnou technológiou! Poskytuje kvalitný a silný…
 18. Reverzná osmóza komerčná - do 12 l/hod.
  990,00 €
  Reverzná osmóza postavená na veľkých 20" filtroch. Vhodná na výrobu demineralizovanej vody pre firmy, reštaurácie, hotely, umývacie a oplachovacie linky atď. Zariadenie je možné doplniť o demineralizačný stupeň,…
 19. Reverzná osmóza komerčná - do 24 l/hod.
  1 090,00 €
  Reverzná osmóza postavená na veľkých 20" filtroch. Vhodná na výrobu demineralizovanej vody pre firmy, reštaurácie, hotely, umývacie a oplachovacie linky atď. Zariadenie je možné doplniť o demineralizačný stupeň,…
 20. Reverzná osmóza komerčná - do 35 l/hod.
  1 190,00 €
  Reverzná osmóza postavená na veľkých 20" filtroch. Vhodná na výrobu demineralizovanej vody pre firmy, reštaurácie, hotely, umývacie a oplachovacie linky atď. Zariadenie je možné doplniť o demineralizačný stupeň,…
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

Položky 1-20 z 22

Stránka
na stránku
Nastaviť zostupný smer