Cetamín F360

Krátky popis

Cetamín F360 (filmotvorné amíny) predĺži životnosť vášho kotla a ušetrií Vám vykurovacie náklady až o 20%.

Cetamín F360 je produkt na úpravu kotlovej vody pre uzatvorené vykurovacie systémy, ktorý vytvára na kovovom povrchu ochranný mikrofilm. Tento mikrofilm zabraňuje usádzaniu vodného kameňa a korodovaniu vnútorného povrchu kotla a rozvodov. Cetamín F360 je vhodný pre kondenzačné kotle z hliníku a hliníkových zliatín.

Cetamín F360 udžuje zásaditú hodnotu pH kotlovej vody, čo takisto prispieva k minimalizácii koróznych procesov.
Cetamín F360 obsahuje dispergátor a tým znižuje tvorbu kalov.

Kvapalina sa dávkuje priamo do cirkulačného okruhu. Množstvo Cetamínu sa odporúča min 1,5 litra na 1000 litrov kotlovej vody. Jeho dostatočný obsah sa dá stanoviť analyticky a najjednoduchšie podľa hodnoty pH. Dostatok Cetamínov sa sleduje jednoducho pomocou lakmusového papierika. Pri hliníkových kotloch má byť hodnota pH 8 - 8.5 a nie viac ako 8,5 ideálne 8,2.

 

21,90 €

Cetamín F360 predĺži životnosť vášho kotla a ušetrií Vám vykurovacie náklady až o 20%.

Cetamín F360 je organický produkt na úpravu kotlovej vody pre uzatvorené vykurovacie systémy, ktorý vytvára na kovovom povrchu ochranný mikrofilm. Tento mikrofilm zabraňuje usádzaniu vodného kameňa a korodovaniu vnútorného povrchu kotla a rozvodov. Cetamín F360 je vhodný pre kondenzačné kotle s prvkami z hliníku a hliníkových zliatin.

Cetamín F360 udžuje hodnotu pH kotlovej vody na hodnotu 7,0 - 8,5, čo takisto prispieva k minimalizácii koróznych procesov.
Cetamín F360 obsahuje dispergátor a tým znižuje tvorbu kalov.

Kvapalina sa dávkuje priamo do cirkulačného okruhu. Množstvo Cetamínu sa odporúča min 1,5 litra na 1000 litrov kotlovej vody. Jeho dostatočný obsah sa dá stanoviť analyticky a najjednoduchšie podľa hodnoty pH. Dostatok Cetamínov sa sleduje jednoducho pomocou lakmusového papierika. Pri hliníkových kotloch má byť hodnota pH 8 - 8.5 a nie viac ako 8,5 ideálne 8,2

 

Ak sa voda, bez prídavku Cetamínu dopúšťa, tak hodnoty strát sa zvyšujú. Bežná strata na spotrebe energie po troch rokoch prevádzky kotla je 10 – 12 %. Okrem toho sa stále výraznejšie znižuje životnosť kotla. Pri stále rastúcich cenách energií sa jedná o straty niekoľko sto € ročne.

Výrobcovia kotlov všeobecne požadujú, aby sa voda pred jej naplnením do vykurovacieho systému chemicky upravila. Požaduje sa hlavne odstránenie tvrdosti – zmäkčenie vody pod koncentráciu tvrdosti vyjadrenú ako 1 mmol/l, resp. pod 6°dH (nemeckých stupňov). 

Túto zásadu sa snažíme zmeniť:

V prípade ak koncentrácia tvrdosti vody, ktorou sa napĺňa kotol nedosahuje viac ako 24°dH (4,1 mmol/l) a ak sa použije náš produkt Cetamín®, tak sa voda pre teplovodné vykurovacie systémy nemusí zmäkčovať.

Pokiaľ chceme vnútorný povrch kotla, rozvodov a vyhrievacích telies ochrániť pred korozívnym pôsobením kyslíka, alebo niektorých agresívnych látok, najúčinnejším spôsobom je na chránenom povrchu vytvoriť mikrofilm. Najvhodnejšie na tento účel sú filmotvorné amíny typu Cetamín.

Pre teplovodné systémy sú to cetamíny typu F.

Cetamíny typu F sú plne organické amíny, ktoré sa používajú v teplovodných vykurovacích systémoch a chránia technicky najdokonalejším spôsobom kotle, rozvody a radiátory. V prípade podlahového kúrenia bránia prestupu kyslíka cez plastové trubky a nedovolia rast rias a mikrobiológie. Ponúkame aj špeciálny Cetamín, ktorý chráni hlavne povrchy z hliníka a jeho zliatin.

Vytvorenie mikofilmu na kovových povrchoch zabraňuje hlavne kyslíku, aby spôsoboval koróziu, nedovolí aby sa soli a vodný kameň usádzali a zvyšovali tepelný odpor.
Cetamíny okrem toho obsahujú alkalické látky, ktoré zabezpečia hodnotu pH kotlovej vody na hodnote nad 9,5.
Súčasťou Cetamínov sú aj dispergátory, ktoré zabraňujú tvorbe usadenín a zlepšujú prietok cirkulačnej vody.
Cetamíny konzervujú kotol tak, že počas odstávok nedochádza k žiadnym korozívnym procesom.
Výrazne predlžujú životnosť kotlov a šetria náklady na vykurovanie.
Zvyšujú prevádzkovú istotu a znižujú potrebu opráv.
Dávkovanie sa kontroluje jednoducho pomocou merania hodnoty pH.
Celkový prínos sú úspory v rozsahu 7 – 20%.

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Cetamín F360
Vaše hodnotenie