Cintropur NW 340

Krátky popis

Polopriemyselný mechanický filter CINTROPUR pre komerčné využitie s  výnimočne malou tlakovou stratou.  Jednoduchá výmena filtračných vložiek - rukávou.   Ekologicky nenáročný - vymieňajú sa iba tenučké filtračné rukávy zo špeciálnej tkaniny. Široká ponuka filtračných rukávov 5,10, 25, 50, 100, 150, 300 mikrónov.

Veľkosť pripojenia: 5/4"

Priemerný prietok: 10,5 m³/h

Filtračná plocha: 770 cm2


Použitie:

Cintropur NW 340 je vyrobený z kvalitného syntetického materiálu, ktorý umožňuje  použitie v potravinárstve a pri úprave pitných vôd. Slúži ako ochrana rozvodov a zariadení v menších komerčných prevádzkach, ako predfilter pri úprave vody zmäkčovačom vody, UV lampou, reverznou osmózou, ako aj pred vysokotlakovými čistiacimi prístrojmi. Je určený na mechanickú filtráciu studničnej, dažďovej a komunálnej vody. Štandardne dodávané šroubenie G5/4"

211,90 €

Mechanické filtre Cintropur sú známe svojou kvalitou a slúžia na filtráciu mechanických nečistôt ako sú čiastočky piesku, hliny, hrdze a jemného kalu až do veľkosti 5 mikrónov, pri veľmi nízkych tlakových stratách. Filtre Cintropur s odstredivou prefiltráciou používajú výmenné polyesterové filtračné rukávy, sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov s pripojeniami 3/4“, 1“, 5/4",6/4". Filtre používajú pripojovaciu sadu, ktorá umožňuje manuálne pripojenie/odpojenie filtra bez pomoci nástrojov.

Súčasťou štandardného balenia filtra je filtračný rukáv 25 µm. Náhradné filtračné rukávy sú balené po 5 kusoch a sú dostupné v týchto veľkostiach: 5, 10, 25, 50, 100 µm a nylonové (premývateľné) s filtráciou 150 µm.

Výhody mechanických filtrov CINTROPUR:

  • Konštantná hodnota prietoku
  • Nízky pokles tlaku
  • Veľmi lacná prevádzka filtra spojená so zvýšenou životnosťou filtračnej vložky
  • Kvalitné materiály a prevedenie filtra - robustnosť a spoľahlivosť
  • Vložka 25 mikronov v štadardnom balení
  • Široký výber náhradných filtračnýc vložiek: 5, 10, 25, 50, 100 a 150 mikrónov
  • Vizuálna kontrola filtračnej vložky vďaka priehľadnej nádobe filtra
  • Patentovaná vrtuľka, ktorá pretvára prúd vody do rotačného pohybu
  • Spĺňa najprísnejšie normy EÚ pre použitie plastov v potravinárskom priemysle a pri úprave vody

Určenie

Mechanický filter Cintropur NW 340 je vyrobený z kvalitného syntetického materiálu, ktorý umožňuje  použitie v potravinárstve a pri úprave pitných vôd. Samozrejme, možno ho použiť aj na iné účely ako napr. na filtrovanie dažďovej vody, filtrovanie vody na napájanie zvierat, filtrovanie zavlažovacej vody či na iné účely – napr. ako filtre na zabránenie tzv. úletu častíc z filtrov s aktívnym uhlím, z filtrov na železo a mangán a pod.

Je vhodný najmä tam, kde je nevyhnutný vysoký prietok vody alebo je voda veľmi znečistená. Filtre Cintropur sa preto zvyčajne umiestňujú na vstupe vody do domu alebo bytu s tým, že takmer neznižujú tlak a teda aj prietok vody v objekte. 

Sedimentačný potrubný filter Cintropur NW 340 odstraňuje z vody všetky mechanické nečistoty väčšie ako 5 mikrónov (podľa použitého filtračného rukáva): piesok, hlina, íl, vlasy, zákal a iné nerozpustené častice. Mechanické filtre zvyčajne slúžia ako predfiltrácia a inštalujú sa zvyčajne ako prvý stupeň filtračného systému.

Prednosti

Ďaľším plusom mechanických filtrov Cintropur je, že jeho prevádzka je z jedna z najlacnejších na trhu. Namiesto klasickej filtračnej vložky sa v týchto filtroch mení iba tzv. filtračný rukáv, ktorý sa navlieka na špeciálny valec. Náhradné filtračné rukávy sú balené po 5 kusov.

Konštrukcia filtra Cintropur obsahuje aj centrifúgu, ktorá vytvorí v nádobe filtra vír, čo výrazne zvyšuje účinnosť filtrácie a predlžuje životnosť filtračných rukávov. V spodnej časti mechanického filtra Cintropur je odkaľovací otvor, ktorý umožňuje prepláchnuť filter bez nutnosti odpojenia z prevádzky. Filtračná nádoba je priehľaná, čo umožňuje vizuálnu kontrolu zanesenia filtra.

Jednoduchá inštalácia a servis

Ďalšia nesporná prednosť mechanických filtrov Cintropur v porovnaní s konkurenciou je používanie tesniacich O-krúžkov. V praxi to znamená, že namontovaný mechanický filter možno rozmontovať a následne zmontovať bez použitia nástrojov. O-krúžky majú totiž veľmi dobré tesniace účinky i pri malých prítlačných silách a z tohto dôvodu stačí napr. dolný odkaľovací ventil či výpust alebo prípojné zaskrutkovanie filtra utiahnuť iba rukou!

V prípade poškodenia nejakej časti mechanického filtra Cintropur nie je nutné kupovať celý filter, pretože tieto filtre sa dajú rozobrať na mnoho častí, pričom každá časť je dostupná ako náhradný diel. Filtre Cintropur sú určené na filtráciu vody s teplotou do 50°C a možno ich použiť pre maximálne prevádzkové tlaky 1,6 Mpa, t. j. nielen na filtrovanie studničnej vody (spravidla nižšie tlaky 2 až 4 bar), ale aj na filtrovanie vody z obecných vodovodov, kde sú tlaky niekedy aj vyššie ako 6 bar.

Každý filter Cintropur obsahuje v balení dve plastové šroubenia 1", uťahovací kľúč, jeden filtračný rukáv 25 mikrónov.

Ako mechanické filtre na vodu Cintropur fungujú?

Dôvodom, prečo sme si obľúbili mechanické filtre Cintropur, je určite veľmi jednoduchá výmena filtračných rukávov. Pri filtroch Cintropur sa nemení filtračná vložka ale len tzv. filtračný rukáv zo špecialného tkaniva, ktorý sa navlečie na valec vo vnútri filtra. Na spodnej časti filtrov sa nachádza aj odkalovací ventil, vďaka ktorému môžete preplachnúť filter bez nutnosti odpojenia z prevádzky.

Vyrobené v EU

Filtre Cintropur sú vyrábané v Belgicku a sú jedny z najkvalitnejších mechanických filtrov na trhu. Kvalita použitých materiálov a prevedenia týchto filtrov, ako aj samotnej filtrácie je na najvyššej úrovni, o čom vypovedá aj fakt, že na inštaláciu filtra nepotrebujete špeciálne náradie, pretože na dokonalé utesnenie šroubení použitých na filtri ich stačí jemne dotiahnuť rukou.


 

Rozmery v mm A B C
NW 18 232 187 77
NW 25 355 310 77
NW 25 TE 355 310 77
NW 32 540 495 77
NW 32 TE 540 495 77
Typ filtra NW 340
Pripojenie 5/4" M
Priemerný prietok pri 25 μm [m3/hod] 10,5 m³/h
Pracovný tlak [bar] 10
Max. prevádzkový tlak [bar] 16
Max. prevádzková teplota [°C] 50
Hmotnosť [kg] 1,6
Štandardný filtračný rukáv [μ] 25
Filtračná plocha [cm2] 770

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balenie štandardne obsahuje kľúč na uťahovanie, šroubenie 1¼", filtračný rukáv s priepustnosťou 25 µm.

Označenie

Pripojenie

Priem. prietok pri filtrácii  25 μm         (m3/h)

Cintropur NW-20 ¾” M 1,6
Cintropur NW-25 1″ M 5
Cintropur NW-32 1 ¼” M 7
Cintropur NW-280 1″ M 7,5
Cintropur NW-340 1 ¼” M 10,5
Cintropur NW-500 2″ M 18
Cintropur NW650 DN65 25
Cintropur NW800 DN80 32


Filtre Cintropur sa dajú rozobrať na malé časti, pričom každá je dostupná ako náhradny diel aj u nás!

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Cintropur NW 340
Vaše hodnotenie