Cintropur NW 500

Krátky popis

Mechanický filter na úpravu pitnej vody pre domácnosti, slúži ako ochrana bytových a domových inštalácií odfiltrovaním pevných častíc (hlina, piesok, častice hrdze,...) obsiahnutých vo vode.

Pripojenie : 2"
Prietok : 18 m3/hod
Vložka: 25 mcr

369,90 €

Filter na vodu Cintropur NW 500 s pripojením 2" a s dvomi manometrami je vyrobený z prvotriedneho syntetického materiálu.
Tieto filtre sú vhodné na úpravu pitnej vody ako ochrana bytových, domových ale aj technických inštalácii odfiltrovaním pevných častíc (hlina, piesok, častice hrdze,...) obsiahnutých vo vode. Ideálnym miestom inštalácie filtra je vstup systému, aby sa ochránili všetky zariadenia zapojené za ním.

Výhody:

  • vysoký a stály prietok
  • malá tlaková strata
  • odstredivá predfiltrácia s cyklónovým efektom
  • spoľahlivosť
  • rýchle a ľahké prepláchnutie
  • neustála vizuálna kontrola
  • výnimočný spôsob filtrácie - ekologický a nenákladový

Dôvodom prečo si naši zákaznici obľúbili mechanické filtre Cintropur je určite veľmi jednoduchá výmena filtračných rukávov. Pri filtroch Cintropur sa nemení filtračná vložka ale len tzv. filtračný rukáv zo špecialného tkaniva, ktorý sa navlečie na valec vo vnútri filtra. Na spodnej časti filtrov sa nachádza aj odkalovací ventil, vďaka ktorému môžete preplachnúť filter bez nutnosti odpojenia z prevádzky.

Ako mechanické filtre na vodu Cintropur fungujú?

Prednosti:

Ďalšia obrovská výhoda mechanických filtrov Cintropur pri porovnaní s konkurenciou je použitie tesniacich O-krúžkov, vďaka ktorým možno rozmontovať filter a následne zmontovať bez použitia nástrojov. Špeciálne O-krúžky majú vynikajúce tesniace účinky už pri malých prítlakových silách. Vďaka tomu stačí napríklad odkalovací ventil alebo prípojne skrutkovanie filtra utiahnuť iba rukou.

Pri poškodení nejakej časti mechanického filtra Cintropur nie je nutná výmena celého zariadenia. Filtre Cintropur sa dajú rozobrať na malé časti, pričom každá je dostupná ako náhradny diel aj u nás!

Všetky filtre Cintropur sú vyrábané v Belgicku a patria k jedným z najkvalitnejším mechanickým filtrom na trhu o čom svedčí kvalita použitých materiálov ale hlavne samotná filtrácia, ktorá sa nachádza na najvyššej úrovni. Samotná inštalácia prebieha bez akýchkoľvek špeciálnych zariadení, samotné šroubenie Vám stačí dotiahnuť rukou.

Cintrupur - postup výmeny filtračného rukávu

Štandardne je filter dodávaný v prevedení s filtračným rukávom 25 mcr a s montážnym kľúčom slúžiacim na povolenie / utiahnutie priesvitného tela filtra.

 
Typ filtra NW 500
Pripojenie 2” M
Priemerný prietok pri 25 μm [m3/hod] 18
Pracovný tlak [bar] 10
Max. prevádzkový tlak [bar] 16
Max. prevádzková teplota [°C] 50
Hmotnosť [kg] 6,4
Štandardný filtračný rukáv [μ] 25
Filtračná plocha [cm2] -

Tabuľka tlakových strát  [pdf]

3/4”

Tabuľka tlakových strát  [pdf]

1”


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Balenie štandardne obsahuje kľúč na uťahovanie, šroubenie 2", filtračný rukáv s priepustnosťou 25 µm.

Označenie

Pripojenie

Priem. prietok pri filtrácii  25 μm         (m3/h)

Cintropur NW-20 ¾” M 1,6
Cintropur NW-25 1″ M 5
Cintropur NW-32 1 ¼” M 7
Cintropur NW-500 2″ M 18
Cintropur NW650 DN65 25
Cintropur NW800 DN80 32


Filtre Cintropur sa dajú rozobrať na malé časti, pričom každá je dostupná ako náhradny diel aj u nás!

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Cintropur NW 500
Vaše hodnotenie