Úprava pitnej
a úžitkovej vody

Preskočiť k hlavnému obsahu »

Váš košík je prázdny

pH+ filtračná vložka s turmalínom (malá)

Napíše recenziu k tomuto produktu ako prvý

Cena sady od: 25,90 €

Vaša cena: 25,90 €

Krátky popis

Špeciálna filtračná vložka s turmalínom a corosexom určená na zvýšenie pH pitnej vody. Vhodná najmä ako post-filter po úprave vody reverznou osmózou. Veľkosť štandardhého líniového filtra.


Pri malých prietokoch zvýši pH až na 9,5

pH+ filtračná vložka s turmalínom (malá)

Celý obrázok zobrazíte dvojklikom

Zmenšiť
Zväčšiť

Viac zobrazení

Vaša cena: 25,90 €

Otázku položil: Puchmelterová Mária v piatok, 18. decembra 2015 pre produkt pH+ filtračná vložka s turmalínom (malá)
 • 0
  hlasov
  Odpoveď:

  pH destilovanej vody je neutrálne - 7 pH. Keď však destilovaná voda postojí chvíľu na vzduchu, jemne sa nasýti okolitým vzduchom. Nasatý oxid uhličitý (CO2) zo vzduchu následne spôsobí, že pH destilovanej vody klesne na úroveň 6.2 - 6.4.

  Čistá osmotická voda sa blíži svojími vlastnosťami k destilovanej vode. Osmotická membrána totiž veľmi dobre odstraňuje z vody všetky nečistoty a anorganické minerály. Plyny, ako napríklad CO2, však cez ňu ľahko prechádzajú. Preto má osmotická voda nižšie pH aj bez dlhšieho postátia na vzduchu.

  Z hľadiska ľudského zdravia, pH osmotickej vody je vhodné zvýšiť pridaním malého množstva minerálnych látok

  Akýkoľvek filter na zvýšenie pH (teda aj turmalínová vložka), zvyšuje pH vody tým, že do nej pridá malé množstvo anorganických minerálov, a to hlavne vápnika (Ca+) a horčíka (Mg+). Turmalín je upredňostnovaný aj preto, lebo znižuje ORP osmotickej vody (Oxidačno-Redukčný Potenciál) až na záporné hodnoty. Takto upravená voda získavá mierne anti-oxidačné schopnosti.

  Nakoľko je pH čistej vody ľahko ovplyvniteľné, na radikálnu zmenu pH stačí iba veľmi malé množstvo minerálov. Osmózou sú totiž z vody odstránené všetky nežiadúce zložky, ktoré udržiavajú kyslé pH vody, ako napríklad ťažké kovy, chloridy, dusičnany, azbest, arzén atď...

  Preto vieme pri osmotickej vode dosiahnuť vysoké pH, pridaním veľmi malého množstva rozpustených anorganických minerálov. Teda aj tvrdosť takto upravenej osmotickej vody, je neporovnateľne menšia, ako tvrdosť pôvodnej vody.

   

  Podrobné vysvetlenie - ALKALINITA a ACIDITA vody

  Odborne vyjadrené, čistá voda (teda aj osmotická) má veľmi malú ALKALINITU a ACIDITU. Preto je pH čistej vody veľmi ľahko ovplyvniteľné (hoci aj vzduchom). Je v nej len málo rozpustených látok, ktoré "držia" jej pH.

  Naproti tomu, drvivá väčšina bežných vôd z vodovodu má relatívne vyskokú ALKALINITU, ale zároveň aj miernu ACIDITU. To znamená, že ak by ste nechali postáť na vzduchu bežnú vodu z vodovodu, nasaním oxidu uhličitého (CO2) zo vzduchu, sa jej pH takmer nezmení. Obsahuje totiž množstvo látok (kyselín aj zásad), ktoré jej pH stabilizujú...

  ACIDITA VODY

  ACIDITA je vyjadrením schopnosti roztoku (vody) neutralizovať silné zásady (na jej meranie sa zvyčajne používa hydroxid sodný NaOH).

  ACIDITA roztoku je daná celkovým množstvom rozpustených kyslích látok (silné a slabé kyseliny, hydrolyzujúce soli - tzv. rýchlosoli, atď.)
  Je možné aby voda mala vysokú ACIDITU a pritom mala mierne pH (táto voda má zároveň aj vysokú ALKALINITU). Taktiež je možné aby voda mala veľmi nízke pH ale iba malú ACIDITU (táto voda nemá žiadnu ALKALINITU).

  ALKALINITA VODY

  ALKALINITA je vyjadrením schopnosti roztoku (vody) neutralizovať silné kyseliny (na jej meranie sa zvyčajne používa kyselina siričitá H2SO4).

  ALKALINITA roztoku je daná celkovým množstvom rozpustených zásad (karbonáty, bikarbonáty, a hydroxidy).
  Tak ako pri ACIDITE, čím vyššia je ALKALINITA, tým viac kyseliny je treba aby sa neutralizovala - teda tým viac kyseliny treba na zmenu pH roztoku. Je teda možné, aby voda mala vysokú ALKALINITU a pritom mala mierne pH (táto voda má zároveň aj vysokú ACIDITU). Taktiež je možné, aby voda mala veľmi vyskoké pH ale iba malú ALKALINITU (táto voda nemá žiadnu ACIDITU).

  Osmotická voda má malú aciditu

  Nakoľko osmotická voda je veľmi čistá, neobsahuje takmer žiadne škodlivé látky, a má aj veľmi malú aciditu. Preto stačí  do nej pridať len veľmi málo minerálov (zásad), aby sme radikálne zvýšili jej pH. Preto vieme pri osmotickej vode dosiahnuť vysoké pH, pri oveľa menšom množstve v nej rozpustených anorganických minerálov. Teda aj tvrdosť takto upravenej osmotickej vody je niekoľko násobne menšia, ako tvrdosť pôvodnej vody (pri vysokom pH).

  Odpovedal: Tomáš Kováč v piatok, 18. decembra 2015

Odpovedať

Zadajte Vašu otázku:

* Tieto polia sa musia vyplniť

Popis produktu Štítky (5) Recenzie (0) Špecifikácia