Cintropur NW 25 duo

Krátky popis

Potrubný filter CINTROPUR DUO v sebe spája výhody mechanickej filtrácie pomocou Cintropur NW 25 s výnimočne malými tlakovými stratami, a úpravu vody pomocou granulovaného aktívneho uhlia (dodávaný bez média). Používa sa najmä na úpravu a zlepšenie kvality dažďovej vody, ale aj na zlepšenie kvality a dechloráciu komunálnej vody. #

Použitie:

Cintropur NW 25 slúži ako ochrana rozvodov a zariadení v domácnostiach a malých prevádzkach pred mechanickými nečistotami, ako aj úpravu a zlepšenie kvality studničnej, dažďovej a komunálnej vody.

POZOR: filtračné médium na nasypanie do druhého filtračného obalu je potrebné zakúpiť zvlášť.

Špeciálna cena 199,00 € Normálna cena 214,00 €

Mechanické filtre Cintropur sú známe svojou kvalitou a slúžia na filtráciu mechanických nečistôt ako sú čiastočky piesku, hliny, hrdze a jemného kalu až do veľkosti 5 mikrónov, pri veľmi nízkych tlakových stratách. Filtre Cintropur s odstredivou prefiltráciou používajú výmenné polyesterové filtračné rukávy, sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov s pripojeniami 3/4“, 1“, 1 1/4“. Filtre používajú pripojovaciu sadu, ktorá umožňuje manuálne pripojenie/odpojenie filtra bez pomoci nástrojov.

Súčasťou štandardného balenia filtra je filtračný rukáv 25 µm. Náhradné filtračné rukávy sú balené po 5 kusov a sú dostupné v týchto veľkostiach: 5, 10, 25, 50, 100 µm a nylonové (premývateľné) s filtráciou 150 µm.

Výhody mechanických filtrov CINTROPUR:

  • Konštantná hodnota prietoku
  • Nízky pokles tlaku
  • Veľmi lacná prevádzka filtra spojená s zvýšenou životnosťou filtračnej vložky
  • Kvalitné materiály a prevedenie filtra - robusnosť a spoľahlivosť
  • Vložka 25 mikronov v štadardnom balení
  • Široký výber náhradných filtračnýc vložiek: 5, 10, 25, 50, 100 a 150 mikronů
  • Vizuálna kontrola filtračnej vložky vďaka priehľadnej nádobe filtra

Mechanický filter Cintropur NW 25 je určený na domáce použitie. Je vhodný najmä tam, kde je nevyhnutný vysoký prietok vody alebo je voda veľmi znečistená. Filtre Cintropur sa preto zvyčajne umiestňujú na vstupe vody do domu alebo bytu s tým, že takmer neznižujú tlak a teda aj prietok vody v objekte.

Sedimentačný potrubný filter Cintropur NW 25 odstraňuje z vody všetky mechanické nečistoty väčšie ako 5 mikrónov (podľa použitého filtračného rukáva): piesok, hlina, íl, vlasy, zákal a iné nerozpustené častice. Mechanické filtre zvyčajne slúžia ako predfiltrácia a inštalujú sa zvyčajne ako prvý stupeň filtračného systému.

Ďaľším plusom mechanických filtrov Cintropur je, že jeho prevádzka je z jedna z najlacnejších na trhu. Namiesto klasickej filtračnej vložky sa v týchto filtroc mení iba tzv. filtračný rukáv, ktorý sa navlieka na špeciálny valec. Náhradné filtračné rukávy sú balené po 5 kusov.

Konštrukcia filtra Cintropur navyše obsahuje aj centrifúgu, ktorá vytvorí v nádobe filtra vír, čo výrazne zvyšuje účinnosť filtrácie a predlžuje životnosť filtračných rukávov. V spodnej časti mechanického filtra Cintropur je odkaľovací otvor, ktorý umožňuje prepláchnuť filter bez nutnosti odpojenia z prevádzky. Filtračná nádoba je priehľaná, čo umožňuje vizuálnu kontrolu zanesenia filtra.

Každý filter Cintropur obsahuje v balení dve plastové šroubenia, uťahovací kľúč, a jeden filtračný rukáv 25 mikrónov.

Filtre Cintropur sú vyrábané v Belgicku a sú jedny z najkvalitnejších mechanických filtrov na trhu. Kvalita použitých materiálov a prevedenia týchto filtrov, ako aj samotnej filtrácie je na najvyššej úrovni, o čom vypovedá aj fakt, že na inštaláciu filtra nepotrebujete špeciálne náradie, pretože na dokonalé utesnenie šroubení použitých na filtri ich stačí jemne dotiahnuť rukou.

Cintropur - rozmery filtrov do domácnostiCintropur - rozmery filtrov do domácnosti 

Rozmery v mm A B C
NW 18 232 187 77
NW 25 355 310 77
NW 25 TE 355 310 77
NW 32 540 495 77
NW 32 TE 540 495 77
Typ filtra NW 25
Pripojenie 3/4”, 1”, 1 1/4"
Priemerný prietok [m3/hod] 5,5
Pracovný tlak [bar] 10
Max. prevádzkový tlak [bar] 16
Max. prevádzková teplota [°C] 50
Hmotnosť [kg] 1,3
Štandardný filtračný rukáv [μ] 25
Filtračná plocha [cm2] 450

Tabuľka tlakových strát  [pdf]

3/4”

Tabuľka tlakových strát  [pdf]

1”

0
Hodnotenie:
% of 100
Write Your Own Review
Hodnotenie produktu:Cintropur NW 25 duo
Vaše hodnotenie