Kuchynské filtre

Filtre na vodu vhodné do kuchyne v domácnosti. Tieto vodné filtre sa zvyčajne inštalujú pod kuchynskú linku do drezu. Na kuchynskom dreze po inštalácii vodného filtra pribudne nenápadný dodatočný kohútik, z ktorého si môžete kedykoľvek napustiť čerstvú filtrovanú vodu na varenie a pitie. Pôvodný kohútik s neupravenou vodou (napr. na umývanie riadu) zostane zachovaný.

Otázky a odpovede (6):

6 Item(s)

Zobraziť na stránku
 1. Peťa sa pýta 23. 2. 2020

  dobry den, mam obycajny byt v bytovke v Bratislave a robi mi problem voda, ktorou sa sprchujem. Po druhe , chcem si filtrovať aj vodu na pitie v kuchymi. Čo mi doporučujete ? robíte aj montáž? Ďakujem za odpoveď

  1. Tomáš Kováč odpovede 24. 2. 2020

   Dobrý deň,

   nevieme aké konktrétne máte problémy s vodou na sprchovanie. Vieme Vám odporúčiť sprchovú hlavicu, ktorá z vody odstraňuje chlór /až 99%/, organické nečistoty, baktérie, ťažké kovy – olovo, kadmium, chróm, selén, ortuť, železo, nebezpečné baktérie, riasy, plesne. Výrobca udáva životnosť vložky pri bežnom používaní 3 - 4 mesiace alebo 2500 l.

   https://www.mojavoda.sk/vodne-filtre-kupelna/sprchova-hlavica-s-filtrom-standardna-velkost

   Čo sa týka vody na pitie, ak chcete mať istotu, že budete mať z vody odstránené všetky škodlivé látky ako napr. dusičnany, dusitany, chlór, radioaktívne látky, ťažké kovy, herbicídy, pesticíty, baktérie, vírusy, ale zároveň Vám odstráni z vody aj vápnik aj horčík /tvrdosť vody/ tak potom jednoznačne doporučujeme reverznú osmózu do drezu. Môžeme odporúčiť kvalitnú osmózu vyrábanú v Európe, BPA free s čerpadlom alebo bez čerpadla v závislosti od tlaku:

   https://www.mojavoda.sk/reverzna-osmoza/osmoza-ro6-absolute

   https://www.mojavoda.sk/reverzna-osmoza/osmoza-ro6-absolute-cerpadlo

   Poskytujeme aj inštaláciu aj pravidelný servis.

 2. Palo Knaz sa pýta 8. 1. 2018

  Mam narazanu studnu a v poslednych 3mesiacoch tecie voda zlta a zapacha.Farbi wc,umyvadlo a zanasa sprchovu hlavicu.Poradte mi prosim ake filtracne zariadenie mam pouzit na odstranenie tohoto problemu,aby mi neodysla pracka a umyvacka riadu. Bratislava Vajnory.

  1. Tomáš Kováč odpovede 11. 1. 2018

   V prvom rade doporucujem nechat urobit rozbor vody v minimalnom rozsahu. Následne, na základe výsledkov rozboru si nechať navrhnúť vhodnú úpravu vody.

   Podľa Vášho popisu zrejme ide o zvýšený obsah železa vo Vašej vode. Železo sa do vody dostáva buď z podložia, alebo niekedy za to môžu aj zhrdzavené potrubia (ak sú vyhotovené z pozinkovaných rúr alebo tvaroviek). Na odstránenie železa máme unikátnu automatickú úpravňu vody Crystal Oxydizer. Odstraňuje železo z vody plne automaticky a bez akejkoľvek údržby. Zariadenie sa regeneruje len výplachom čistou vodou bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Crystal Oxydizer je vyrábaný v Belgicku z kvalitných overených komponentov.

 3. Dusan sa pýta 4. 5. 2017

  Mam vo studnicnej vode koliformne bakterie a kultivovatelne mikroorganizmy. Ako sa daju tieto bakterie z vody odstranit?

  1. Tomáš Kováč odpovede 4. 5. 2017

   Možností dezinfekcie mikrobiologicky kontaminovanej vody je viacero. Mikroorganizmy, cysty, baktérie a vírusy sa dajú z vody odstrániť buď pomocou špecializovaných mikrobiologických filtrov umiestnených v kuchynskom dreze, alebo pomocou centrálnej dezinfekcie vody na hlavnom vstupe vody do objektu.

   Stačí odstrániť mikrobiologickú kontamináciu v kuchyni, alebo je potrebná sterilizácia na vstupe vody do objektu?

   Či treba baktérie/mikroorganizmy odstrániť centrálne, alebo stačí iba vodu ošetriť iba v kuchyni, záleží hlavne na konkrétnom druhu baktérií vyskytujúcich sa vo Vašej vode. Kým niektoré baktérie v menších množstvách, ako napríklad kultivovateľné mikroorganizmy sú neškodné (môžete sa takou vodou sprchovať či umyť zuby). Iné baktérie môžu aj v malých množstvách vyvolať vážne zdravotné problémy, napríklad legionella, enterokoky, koliformné baktérie, e-coli atď., a s takto kontaminovanou vodou by ste sa nemali ani sprchovať, umývať zuby či riad. Toto však doporučujem prekonzultovať s lekárom!!!

    

   Mikrobiologické kuchynské filtre

   Najlacnejšie vychádzajú špeciálne mikrobiologické filtre do kuchyne. Okrem mikrobiologického znečistenia odstraňujú aj stovky iných nebezpečných látok a produkujú vodu špičkovej chuti a kvality. Preto je kuchynský filter vždy dobrým riešením, aj ako dodatočný filter po centrálnej dezinfecii vody. Po UV sterilizátore mikrobiologický kuchynský filter zachytí aj baktérie, ktoré sa môžu usídliť v rozvodoch vody. Po chemickej dezinfekcii zas kuchynský filter zachytí voľný chlór ako aj nebezpečné karciogénne zlúčeniny, ktoré vznikajú pri reakcii chlóru s mikroorganizmami.

   Tieto kuchynské filtre odtránia baktérie, cysty a vírusy dokonale (účinnosť 99,99999% až 100%). Umiestňujú sa do kuchynského drezu a ošetrujú vodu len v kuchyni.

   Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu s vysokým prietokom:

   Napájajú sa priamo na studenú vodu na pôvodnú vodovodnú batériu, z ktorej tečie filtrovaná a dezinfikovaná voda. Teplá voda je však neošetrená a je nezmenenej kvality.

   Kuchynské filtre na mikrobiologicky znečistenú vodu so separátnym kohútikom a nízkym prietokom:

   Na kuchynský drez sa inštaluje separátny kohútik z ktorého sa naberá voda na pitie a varenie. Voda z pôvodnej batérie je neošetrená a je nezmenenej kvality.

    

   Centrálna sterilizácia vody

   Pseaudomonas, Legionella, Koliformné baktérie, E-coli, a iné zdraviu nebezpečné baktérie, by sa mali odstrániť už na vstupe vody do objektu. Týmto sa zabezpečí voda nielen v kuchyni, ale aj v kúpelni na sprchovanie, či umývanie zubov. Tu je tiež na výber viacero možností centrálnej dezinfekcie vody, každá ma svoje výhody, no aj nevýhody.

   Centrálna UV sterilizácia (dezinfekcia vody UV žiarením)

   UV sterilizátor umiestnený na vstupe je vo väčšine prípadov dostatočný. UV sterilizácia je ekologická a jednoduchá na údržbu. Oproti chemickej dezinfekcii, nezhoršuje chuť ani kvalitu pitnej vody, a nevytvára žiadne nežiadúce produkty dezinfekcie.

   UV sterilizátor však nezabezpečuje dezinfekciu rozvodov vody v objekte, čo je jeho hlavná slabina. Preto treba rozvody vody po inštalácii UV sterilizátora dôkladne vydezinfikovať chemicky. Pri vážne mikrobiologicky kontaminovaných vodách doporučujem UV sterilizátor ešte doplniť aj mikrobiologickým kuchynským filtrom a piť vodu iba z neho.

   POZOR: UV žiarenie v štandardnej dávke 40mJ/cm2 je neúčinné na baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium). UV sterilizácia je vhodná len na úplne priezračnú vodu bez zákalu (zákal, železo, mangán musia byť z vody odstránené pred vstupom do UV sterilizátora). Na veľmi tvrdú vodu je UV sterilizácia menej účinná a musí sa použiť o jeden stupeň výkonnejší UV sterilizátor.

   Aby UV svetlo dokázalo dostatočne prežiariť vodu, je potrebné vodu pred vstupom do UV sterilizátora očistiť od všetkých mechanických nečistôt väčších ako 20μm pomocou potrubného filtra:

   Centrálna dávkovacia stanica (chemická dezinfekcia vody)

   V prípade UV rezistentných baktérií, ako sú napríklad baktérie pseudomonas a klostrídie (clostridium), je chemická dezinfekcia vody nevyhnutná. Je účinná aj na vody horšej kvality, so zvýšeným zákalom alebo zvýšeným obsahom železa a mangánu. Pri chemickej dezinfekcii vody tiež neprekáža, keď je voda veľmi tvrdá.

   • Dávkovacia stanica chlóru (NaClO)
    Sterilizácia vody pomocou chlórnanana sodného je najbežnešia dezinfekcia vody používaná aj na dezinfekciu komunálnej vody vo vodárňach. Dávkovanie NaClO do vody však pri reakcii s mikroorganizmami (baktérie, cysty), alebo organickými látkami (biofilm, kúsky pôdy, lístia) vytvára nebezpečné a preukázateľne karciogénne zlúčeniny ako sú tri-halo-metány (THM). Chlorácia pri bežných dovolených koncetráciach 0,2 mg/l je neúčinná na baktérie Legionelly. Chlór je úplne neúčinný na baktérie Pseudomonas.
   • Dávkovacia stanica chlórdioxidu (ClO2)
    Modernejší, bezpečnejší, ašak aj nákladnejší spôsob chemickej dezinfekcie vody. Chlórdioxid (ClO2) pri reakcii s organickými látkami (baktérie, biofilm, kúsky pôdy, lístia) nevytvára žiadne karciogénne látky. Je pri bežných dávkach širokospektrálne účinný - účinne zabíja aj najodolnejšie baktérie ako sú Legionella, Klostrídie a Pseudomonas. Na dezinfekciu vody chlóriodioxiom sa však musia použiť špeciálne dávkovacie čerpadlá a vybavenie, preto sú obstarávacie náklady dezinfecie vody chlórdioxiom drahšie.

    

   Cenové ponuky komplexnej úpravy vody vypracovávame iba VÁŽNYM ZÁUJEMCOM !

   Pre odborný návrh úpravy a dezinfekcie vody je nevyhnutné urobiť aspoň minimálny rozbor vody podľa prílohy č. 2 nariadenia vlády č. 354/2006 Z. z.

   Každá cenová ponuka úpravy vody sa musí posúdiť individuálne na základe rozboru vody. Častokrát odborné posúdenie úpravy vody a náslené vypracovanie cenovej ponuky trvá celé hodiny. Preto ak sa chcete iba predbežne informovať, najskôr prosím zavolajte a poraďte sa telefonicky. Ako vidíte, možností je vždy viacero, a všetky majú výhody aj nevýhody. Ak sa následne rozhodnete realizovať úpravu vody s nami, radi Vám vypracujeme komplexnú cenovú ponuku.

   Prosím zoberte na vedomie, že pri realizácii dávkovacích staníc chlóru či chlórdioxidu, zásadne nepracujeme s najlacnejšími dávkovacími čerpadlami a komponentami. Ide predsa o nebezpečné chemikálie a pitnú vodu - to najdôležitejšie pre Váš spokojný a zdravý život.

   Inštalujeme výlučne dávkovacie čerpadlá nemeckej alebo japonskej výroby (Grundfos / Iwaki), a praxou overené komponenty, ktoré budú bez problémov slúžiť dlhé roky. Mnohonásobne tým vrátia trochu vyššie obstarávacie náklady.

 4. Lubos Cerven sa pýta 29. 2. 2016

  Mam male dieta, a kupujeme detske balene vody. Na pitie pouzivame filtrovanie cez kanvicu Brita a uz sa mi nechce tak casto menit tie filtre. Prosim poradite mi vhodny filter na vodu, ktory by zachytaval skodlive veci, necistoty, kovy a pod.

  1. Tomáš Kováč odpovede 29. 2. 2016

   Žial, neexistuje UNIVERZÁLNE filtračné zariadenie vhodné na každú vodu. Filtračné zariadenie sa má vyberať podľa vlastností vstupnej vody. Nakoľko nevieme Vašu adresu, nevieme zistiť ani základné chemické zloženie Vašej vody. Preto Vám môžem poradiť len všeobecne.

   Predpokladáme, že voda z obecného vodovodu spĺňa všetky zákonom stanovené parametre. Jej dočistenie by preto nemalo byť problematické.

   Brita je len veľmi základná filtrácia. Má v sebe pomiešané aktívne uhlie s iónovýmennou živicou, ktorá zmäkčuje vodu (vyberá z vody vápnik a horčík a nahradzuje ho sodíkom).

    

   Najvhodnejší kuchynský filter doporučujeme podľa charakteru vstupnej vody

    

   Voda z vodovodu - tvrdá voda (nad 3 mmol / 17°dH), alebo obsahuje viac dusičnanov (nad 20 mg/l).

   Na takúto vodu (alebo inak problematickú vodu) je najvhodnejší filter na báze reverznej osmózy. Hlavne na dusičnany sú deti veľmi citlivé a nemali by piť vodu s obsahom dusičnanov nad 25 mg/l - pozri dokument GreenPeace Slovensko. Kojenecká voda by mala mať obsah dusičnanov pod 10mg/l. Platná norma na pitnú vodu na Slovensku povoľuje maximálny obsah dusičnanov v pitnej vode 50mg/l.

   Reverzná osmóza je v súčasnosti najdokonalejšia prakticky využívaná technológia na úpravu pitnej vody. Odstraňuje naširšie spektrum kontaminantov zo všetkých bežne dostupných filtračných technológií. Odstraňuje až 95% minerálnych látok, 80% dusičnanov, ako aj všetky ostatné škodlivé látky z vody (mechanické nečistoty, chlór, herbicídy, pesticídy, zvyšky liekov, fenoly, benzény, ťažké kovy, rádioaktívne látky, atď).

   Reverzná osmóza však potrebuje na efektívnu prevádzku dostatočný tlak. Ak bývate v bytovom dome na 5. poschodí a vyššie, alebo na kopci, je veľmi pravdepodobné že vodovodný tlak na efektívnu prevádzku bude nedostatočný. V takomto prípade doporučujeme vybrať reverznú osmózu s čerpadlom.

   V prípade, že chcete minerály odstrániť z vody len z časti doporučujeme reverznú osmózu Crystal DeMix s regulačným ventilom tvrdosti vody.

    

   Voda z vodovodu - mäkká voda, neobsahuje príliš veľa dusičnanov (pod 10 mg/l).

   Pri mäkkej vode nie je potrebné odstraňovať z vody minerály. Preto Vám doporučujeme filtračné zariadenia, ktoré obsah minerálnych látok vo vode neznižujú (zvyčajne však ani neznižujú množstvo dusičnanov). Odstraňujú však z vody stovky iných škodlivých látok, hlavne chlór a THM, pesticídy, herbicídy, zvyšky liekov, ťažké kovy, prípadne aj mikrobiologické znečistenie:

   Všetky tieto filtre zachovávajú pôvodné minerálne zloženie vody:

   1. Crystal VITAL (anti-bacterial)
   2. Crystal Eco (Aquaphor)
   3. Crystal Eco AntiBacterial (Aquaphor)

   V prípade mikrobiologicky závadnej vody sú najlepšou voľbou kuchynské filtre AquaVallis TRIO10, alebo AquaVallis DUO 5.

    

   POZNÁMKA: Presné chemické zloženie Vašej vody môžete zistiť u Vášho dodávateľa vody - u vodární. Kým sa však voda z vodární ku Vám dostane, prechádza ešte kilometrami vodovodných potrubí v rôznom stave a z rôznych materiálov. Čiže ku Vám domov sa voda dostáva vždy v trochu horšej kvalite, ako odchádza z vodární.

    

   Voda zo studne - nevhodné chemické zloženie, mikrobiologicky kontaminovaná voda

   Na problematickú STUDNIČNÚ vodu je použitie reverznej osmózy tým najspoľahlivejším riešením - takmer za každých okolností je výsledkom kvalitná pitná voda. Kôli vyššej efektívnosti filtrácie je dôležité na takúto vodu použiť čo najkvalitnejšiu osmózu osadenú čerpadlom. 

   Na takéto účely máme v ponuke špeciálne reverzné osmózy osadené čerpadlom ,ako aj účinnou dezinfekciou vody. V prípade mikrobiologicky závadnej vody sú najlepšou voľbou tieto kuchynské filtre:

 5. Frantiska Topoliová sa pýta 9. 10. 2015

  Potrebovala by som filter na vodu zo studne do rodinného domu. Dali sme vodu na rozbor a zistili na zvýšené dusičnany a mikrobiológiu. Vedeli by ste nám poradiť?

  1. Tomáš Kováč odpovede 9. 10. 2015

   Dusičnany a mikrobiologické znečistenie sa dá z vody odstrániť buď centrálne (úprava vody pre celý rodinný dom), alebo lokálne (len úprava pitnej vody v kuchyni).

   Kuchynské filtre sú samozrejmä vhodné len na lokálnu úpravu vody na pitie a varenie v kuchyni, nemajú dostatočnú kapacitu a prietok na ošetrenie v celom rodinnom dome.

   Na ostránenie dusičnanov a mikrobiologického znečistenia (cysty, baktérie, vírusy) sú z kuchynských filtrov najvhodnejšie filtračné zariadenia reverznej osmózy.

   Doporučujeme použiť reverznú osmózu špeciálne určenú na ošetrenie kontaminovanej studničnej vody:

   Ak máte záujem skôr o úpravu vody v celom rodinnom dome, vhodné riešenie centrálnej úpravy vody Vám navrhneme na mieru na základe rozboru Vašej vody.

 6. janka fabova sa pýta 4. 9. 2015

  Dobry den, mam od vas uz 5. rok filtracny pristroj. Som s nim velmi spokojna, ale uz nejaky cas mi zavreta pipa kvapka. poradte mi, co s tym?

  1. Martin Gabor odpovede 21. 4. 2015

   Dobrý deň, batériu nám môžete zaslať na servis, prípadne náš technik Vás môže navštíviť doma.

6 Item(s)

Zobraziť na stránku
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

13 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer
 1. Crystal Eco AntiBacterial (Aquaphor ECO)
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 169,90 € Normálna cena 199,90 €
  S filtrom Aquaphor Crystal Eco si môžete kedykoľvek dopriať ultračistej osviežujúcej filtrovanej vody. Tento poddrezový filtrer s malými rozmermi citeľne zlepší kvalitu mestskej chlórovej vody a zbaví Vás nakupovania…
 2. Crystal Eco (Aquaphor)
  169,90 €
  S filtrom Aquaphor Crystal Eco si môžete kedykoľvek dopriať ultračistej osviežujúcej filtrovanej vody. Tento poddrezový filtrer s malými rozmermi citeľne zlepší kvalitu mestskej chlórovej vody a zbaví Vás nakupovania balených vôd. Výmena filtračnýh vložiek Vám zaberie pár…
 3. Crystal QUADRO (Aquaphor)

  Už od 179,90 €

  S filtrom Aquaphor Crystal Quadro si môžete kedykoľvek dopriať ultračistú osviežujúcu filtrovanú vodu. Tento poddrezový filtrer s malými "slim" rozmermi citeľne zlepší kvalitu mestskej chlórovej vody a zbaví Vás…
 4. Disruptor TRIO 10 (s kohútikom)
  Hodnotenie:
  100%
  Špeciálna cena 249,90 € Normálna cena 319,00 €
  Vodný filter Disruptor TRIO 10 s vlastným kohútikom na kontaminovanú a mikrobiologicky znečistenú vodu. Odstráni od 99.999% baktérií a vírusov (odstraňuje aj koronavírus), do 90% ťažkých kovov - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva…
 5. Disruptor TRIO 10
  249,00 €
  Vodný filter Disruptor TRIO 10 na mikrobiologicky kontaminovanú vodu odstráni od 99.999% baktérií a vírusov (odstraňuje aj coronavírus), do 90% ťažkých kovov - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného Hospodárstva Bratislava. Preto je vhodný na filtráciu nielen…
 6. Aquafilter Classic Plus
  Špeciálna cena 79,90 € Normálna cena 119,00 €
  Tojstupňový filtračný systém do drezu. Odstraňuje z vody všekty mikrosedimenty väčšie ako 5μm (piesok, hrdza, zákal), chlór, karciogénne organické zlúčeniny, herbicídy a pescitídy. Navyše…
 7. Ecosoft 3-stupňový vodný filter pod linku
  Špeciálna cena 99,90 € Normálna cena 129,90 €
  Vodný filter Ecosoft pod linku - 3 stupňový Zostava filtrov "Pramenitá voda 3" - prináša kompaktný, jednoduchý a rýchly spôsob, ako získať vodu výnimočnej kvality z akejkoľvek "kohútikovej vody". Tento…
 8. Crystal Topaz - filter na vodovodnú batériu
  Hodnotenie:
  100%
  14,90 €
  Crystal Topaz je určený na doúpravu vodovodnej vody, zabezpečuje efektívne odstraňovanie chlóru, THM (chloroformu), fenolu, ťažkých kovov a ďalších. Dezinfikuje vstupnú vodu, zlepšuje chuťové vlastnosti a zachováva…
 9. Filter na kohútik Aquaphor MODERN V.2
  Hodnotenie:
  100%
  35,90 €
  Jednoduchý filter na vodu, ktorý sa napája priamo na vodovodný kohútik. Je ľahko prenosný, môžete si ho zobrať so sebou aj na dovolenku. Minimálne náklady na filtrovanie vody.  ODSTRAŇUJE: sedimenty ako piesok, hrdzu,…
 10. Pultový vodný filter FHCTF2
  39,90 €
  2-stupňový pultový mechanicko-uhlíkový kuchynský filter  na zlepšenie kvality, čistoty a chuti komunálnej vody.  Vďaka malým rozmerom sa bez problémov zmestí na každý kuchynský pult. NEMENÍ…
 11. Aquavallis DUO 5
  Špeciálna cena 259,00 € Normálna cena 269,00 €
  Vodný filter Aquavallis DUO 5 je vhodný na filtráciu komunálnej ako aj studničnej vody. EFEKTIVITA MIKROBIOLOGICKEJ FILTRÁCIE: od 99.999999 do 100% - doložené výsledkami testov Výskumného Ústavu Vodného…
 12. Filter vody ŠUNGIT TIME – objem 1l
  12,90 €
  Prírodná filtrácia vody prečistí vodu od nežiaducich látok, či baktérií. Na rozdiel od chemického filtra, šungit vracia vode stopové prvky žiaduce pre organizmus. Vysoko kvalitná voda je základom pre fungovanie…
 13. Crystal NO3 8l manual - Filter na dusičnany s manuálnou regeneráciou
  299,00 €
  Účinný no kompaktný filter na dusičnany s možnosťou jednoduchej manuálnej regenerácie.  Regenerácia filtra sa vykonáva jedlou kuchynskou soľou. Pre bežné použitie spravidla postačuje upravovať iba časť vody určenej pre…
Zobraziť ako Mriežka Zoznam

13 položiek

na stránku
Nastaviť zostupný smer